Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renat2
25. srp 2009

Ahoj holky 🙂

teda koukám tady to jede a skoro rodí... 🙂
Smíšku: teda nález vypadá fakt dobře, snad to nebude už dlouho tevat a prďolka bude na světě 🙂 moc držíme palce...
Fotky super, všechno hezky připravené, tak to má být.

Teď ještě Ivca a pak už to je na nás, to to utíká....

Jinak pro těhulky - na cvičení jsme mluvily o plavču, takže to vypadá opravdu na konec září (příště už snad budeme vědět přesné datum, kdy to začne...tak dám vědět).

baruna
25. srp 2009

Smisku - hele ty jsi se byla podívat na sekáček v Třemošnici že jo? Já byla ta těhule za pultem. 😉
Renat - nestraš z porodem, ještě je času 😀 A za info o tom plávání budu jen ráda, už se na to fakt těším.

renat2
25. srp 2009

Baru: já když vidím, jak ty číslice utíkají...tak to je fakt za pár... za chvíli budou prckové "dopečeni"...vždyť je konec srpna.
Příští týden určitě hodím info 🙂 o plavču.

renat2
25. srp 2009

A já se dnes loučím, jak sedím, tak mi přijde, že si malej dělá mezi žebrama prolejzačku, tak si půjdu lehnout,
Zatím papa a dobrou noc...

baruna
25. srp 2009

Neděs jo? Nemám vybraný kočárek, nemám vyřešeno, kde bude prcek spát, nemám hotovejch spoustu věcí. Bych potřebovala rodit až tak v dubnu 😀

smisek21
25. srp 2009

Baru: 🙂 🙂 Jo byla jsem se podívat 😀 To je dobrý, tak my si píšeme dlouhou dobu a když na sebe narazíme tak nevíme kdo jsme 😅 😅 Jo to je moje chyba, kdybych dala mé fotky dřív na koníka, tak jsme mohli si popovídat.

Renat: dobrou noc a děkuji za pěknou pochvalu u foteček. Jo také bych byla ráda aby malej už si to namířil na svět a já vám ho konečně ukázala, uvidím. Zítra mám termín tak by se mohl do něj trefit. Jo a "brikule! mezi žebrama to znám 😀 😀

tak se mějte holky hezky a zítra se ozvu, zatím....

renat2
26. srp 2009

Dobré ráno 🙂 Tak nakukuji, jestli se třeba v noci nejelo....nevím, jak u Vás, ale tady je prímový počasí, zataženo, žádný vedro..to je ideál na rození, ne? Takže smíšku snad to opravdu dnes na ten termín vyjde 🙂

Baru: No já si pořád říkám, že máme už skoro všechno, ale ono vše je naházené skoro u našich, to že to je potřeba nějak zkombinovat do našeho bytu mi nějak nedochází 😖 ale hodlám tento týden ještě zkusit všechno tady uklidit a v dalším to snad zvládneme.
A dnes jdu n žehlení, musím využít toho počasí...

ale budu nakukovat, co a jak...

smisek21
26. srp 2009

Renat: díky za podporu, to už si taky říkám, že bych snad dnes když mám ten termín mohla odrodit nebo alespon už jela do porodnice, ale mám takový pocit, že si to jenom moc plánuju a nic z toho nebude. Jako možný je vše, třeba to na mě dneska přijde, ale pochybuju, spíše si žádné naděje nedávám 😒nějak jsem se smířila s tím, že budu dlouho přenášet, ikdyž ty hodnoty na kontrole ukazují něco jiného

Jo počasí je fajn, je sice zataženo, ale ne žádné takové vedro jako včera.

ivca08
26. srp 2009

Smisku urcite to na Tebe prijde - musis se prece vratit z porodky driv nez my tam pojedeme, abys mi popsala zazitky 😀 😀 😀

Ba ne, malyho uz to musi prestat bavit se tam furt zuby nehty drzet a dojde mu, ze i venku bude u maminky a ta se o nej dobre postara.

Ja mam ted sileny obdobi nespavosti - rano pred sestou me prdola vzbudi (asi chce zamavat tatkovi do prace) a uz proste nezaberu, leda az tak kolem 8 a to zrovna dneska prijel revizak na plynovej kotel. Takze budu asi dneska dobre vypadat a to jedu v poledne ke kadernici, takze ani poledni chrupanek nebude.

handa1303
26. srp 2009

.........tak myslím na smíška a doufám,že už to má za sebou 😎
Baru byla bych moc ráda za každou radu 🙂

Tak holky do toho.....nejsřív smíšek,potom Ivča...........týýýýýýýýýý jo to to uteklo...oběma přeji takový porod jaký jsme měla s první i druhou holčičkou 🙂

baruna
26. srp 2009

Hando - tak prdíky. Jednak stlačovat nožičky k bříšku, normálně a pak střídavě nohy křížem. Pak po koupání normálně olejíčkem udělat masáž bříška.Koukáš na mimčo a začínáš na levé straně pod žebry. Prsty stlačuješ bříško po směřu hodinových ručiček a jakoby jsi chtěla vytlačit jitrnici ze střeva. Neboj se trošku přitlačit. Jé to je popis - zkusím najít na netu nějaké obrázky.
Smisku- prosím tě a kolik ti je? Tipuju tě tak maximálně na 20 😉
Renat - mě pořád chybí ten kočárek. Oblečky mám v krabici, jen to vyprat a vyžehlit. Ale mě se do toho táááááák nechce.

renat2
26. srp 2009

Baru: to věřím, já to všechno skladovala po krabicích a bylo pro mě nemyslitelné, že to někd yvyperu a vyžehlím....ale naštěstí mě to chytlo, využila jsme i sluníčka (a prádlo pověsila ven, jinak bych musela na etapy, v bytě by to asi schlo špatně) a vše je připravené 🙂 jen nemám tu komodu, delá nám jí známý, co mu manžel účtuje, říkal, že do 14 dnů bude (o víkendu) tak doufám...
a kočárek máš teda aspoň už vybraný...na 100% rozhodnutá, nebo ještě váháš. my spontánně koupili ten co máme a je u našich, takže taky dobrý.

smisek21
26. srp 2009

Baru: Jo kdyby mě bylo sladkých náct 😀 Díky za lichotku, mojí mámě tipují tak max. 30 😀 😀 Mě je 24 😀

renat2
26. srp 2009

smíšku: co ty tady ještě (myslím to v dobrém)...kuš do porodnice 😀 😀

smisek21
26. srp 2009

Renat: já se snažím ale nějak to nejde 😀 Ne váženě celý den mi hrozně tvrdne břicho a bolí v podbřišku, někdy když udělám rychlý pohyb tak mám hrozné křeče. 😖 Ale to asi na porod nevypadá

renat2
26. srp 2009

smisek: no uvidíme, počkáme, co se z toho vyvrbí.

smisek21
26. srp 2009

Renat: jo jo, uvidíme, snad dlouho nebudu přenášet 😀

ivca08
26. srp 2009

Smisku, neboj. Za chvili to mas za sebou. To ja porad ani naznak. Dneska jsme vyklidili celou garaz, zametala jsem jak zbesila a nic... Dokonce i bricho mam porad nahore, ani naznak toho, ze by treba mohlo klesnout.

baruna
26. srp 2009

Renat - já ještě nemám ani vybráno. Pořád váhám, který. Přeci jen po zkušenostech s prvním už vím, co chci a nechci. Co ty jsi koupila za kočárek?
Smisku - sorry, ale vypadáš, jak když jsi právě vylezla ze základky 😀
Ivco - zapomeň na ty babský rady, prostě až miminko bude chtít ven, tak to prostě bude 😉

renat2
26. srp 2009

Tak ještě nakukuji, než zalezu do peřin, zda jsou nějaké nové zprávy...

Smisku: neboj, on si to MAtýsek dřív nebo později rozhodne a prostě se mu ven bude chtít 🙂 😀

Baru: aha, no ještě je relativně čas...a aspoň nějaké favority máš??
Jinak my koupili Firkon Verano, mám kdyžtak v albu...jsem si jistá plusy i mínusy, co pro nás hrály roli, ale ty plusy vyhrály...a jsem ráda. Je to poslký kočírek, al ejá si na to nějak nehraju.
Navíc pro nás je aktuální cca do toho květbna, hodně cestujeme, takže pak zainvestujeme do nějakého dobrého lehkého sporťáku (budeme teda používat i tenhle, ale rozghodně ne, když půjdeme do hor).
Ať se brzo rozhodneš...

handa1303
27. srp 2009

Narodil se Matýsek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dnes ráno - 48cm/3,05kg
Nic bližšího nevím,to mi psala mamča sms,že už se v práci chlubili 😀

Tak Matýsku ať pěkně rosteš a mamce děláš jen samou radost 😎

handa1303
27. srp 2009

Holky poraďte.....máme pořád zalepená očíčka....¨čistím Opthalmo septonex - kapky i mast a stále nic. Na kanálky že nás nepošle,že jí to teče,nemá je ucpané......ale pořád má ošklivá očíčka 😢

Baru děkuji za radu,určo zkusíme.Co jsem teďka sarší - u tohohle mimíska....tak to všechno tak poctivě beru 😀

prochi
27. srp 2009

Jůůůůů tak máme další miminko 😵 Moc moc gratulujem!!! Přejeme hodně pohody, zdraví, mlíčka a hodné a pohodové rodiče 🙂

renat2
27. srp 2009

Jůůůůůůůůůůůů to je krásná zpráva, takže to nakonec dopadlo 🙂 😀 Já říkala, že už se mu bude chtít ven 🙂 a míry krásný. Přejem Matýskovi, ať hezky roste a líbí se mu tady 🙂

prochi
27. srp 2009

Hani, nás zlobila takhle očička u Péti. Kanálky se nám taky neucpávali, ale oči pořád tekly, hnisaly, fůůůj. Nakonec jsme u oční byli, v Čáslavi na starý poliklinice, byla tam moc hodná paní doktorka. A dostali jsme nějaký antibiotický kapičky, který mu hned zabrali a byl od toho definitivně pokoj 😉

Hani, slyšelas o peckovým polštářku? Nahřeje se v mikrovlnce a dá se na bolavý bříško. Alternativa zadarmo je nasypat do ponožky rýži, zavázat, nahřát v mikrovlnce a nahřívat. Zkus to, třeba to Vendulce uleví. Nám to hodně moc pomohlo, když jsme přišli z porodnice a malá měla bolení před kakaním. Stačilo nahřát a už to z ní střílelo 😅

renat2
27. srp 2009

Peckový polštářek mohu jen a jen doporučit i pro dospělé (spec. chlapi 😀 Kupovala jsem v DM za pár korun 🙂

handa1303
27. srp 2009

Holky děkuji....měl by mi dneska přijít....také jsem o něm někde četla,tak ho za pár kaček koupila...no zatím jsme nahřívala aspon plínku 🙂
Markét...no tak to já s malou vyrazím na čáslav. Má to opravdu hnusný...jem i jí líto chudinky 😒

ivca08
27. srp 2009

Ahojky vespolek,
tak to je bomba, ze je Matysek na svete. Obrovská gratulace. Ja si rikala, ze s tim nalezem to uz proste nemuze dlouho trvat. Miry ukazkovy - sikovnej kluk 🙂

Tak to uz jsme asi na rade, co? Budu to muset Adamkovi parkrat zopakovat 🙂 Dneska se chystam na ten 4.kurz, tak treba ho to inspiruje 🙂

Ad kocarek - my mame taky Firkon, jenom Quatro. Ten nas zaujal hned napoprve. Pak jsme v prodejne sice jeste zavahali taky nad Veranem, ale nakonec prece jen zvitezilo Quatro.

renat2
27. srp 2009

ivco: no na řadě jste teď opravdu vy 🙂

ani jsme nevěděla, že máte taky Firkon 🙂 tak jsme koukla do labíčla a moc hezká kombonace barev.

ivca08
27. srp 2009

No nazivo takhle kombinace jednoznacne vyhrala. Puvodne jsme jeste rikali, ze kdyz to bude chlapecek, takze zvolime tu do modra a nakonec i kdyz jsme tam jeli a uz vedeli kluka, tak se nam tohle libilo nejvic. Aspon bude poradne videt...

Oranzovy jsem videla Firkon prvne nazivo, kdyz jsme o nem vubec zacali premyslet a uz nas prote nepustil 🙂

Porad si myslim, ze je to dobra volba, ze rozumnou cenu, tak doufam, ze nas nezklame. Taky ho mate od toho Kladna nebo odjinud?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru