Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

handa1303
7. dub 2009

Jo jo našli jsme to v poho a že jsme byli dříve objednaní,tak jsme zaparkovali na tom malém parkovišti 🙂
Jinak není to hlavní budova nemocnice,ale po levé straně do zadu,taková růžová 🙂
Neplatili jsme vůbec nic,což mě trochu překvapilo.

Renčo. dr Provazníková - neschopenku mi upravila žádostí na sociálku na neomezené vycházky a ptala jsem se jí na porod,tak říkala,že když bude mít čas,hlídání tak není problém,že bydlí kousek od nemocnice 😎
Jinak jsme v poho,dala mi ještě k magnezu jedny prášky na ty křeče a jinak dobré. Bříško mi naměřila 22 cm 🙂
strašně příjemná a na vyšetření opravdu citlivá 🙂
Na KO jdeme až za 4 týdny 😉
Jinak v PO nevím jak na plávčo,ale na cvíčo určo přijedu....pojedu si koupit nějaké zlatíčko dodatečně k naroz 🙂

sonica
7. dub 2009

hani ja tenkrat taky nic neplatila,pry kdyz si nic neodnasim tak nic nechteji,prijemne.jinde si to nauctuji nebo nabidnou jeste jeden pokus kdyz uz to platis.ja taky podruhe nesla.ja to chtela pod stromek a pak jsem si rikala ze uz si na ni pockam nazivo.ale trosku to mrzi ze tuhle fotecku nemam,a kdovi jestli budu mit jeste nekdy sanci.

renca.k
8. dub 2009

Dobré ranko,
Hani děkuji za optání. Ona ti tedy nemůže napsat neom.vycházky sama to mujsí jít přes sociálku? ☹
Provazníková je moc příjemná no je to ženská ,tak s námi cítí 😉 .
Jinak gratuluji k holčičce určitě z ní bude tvůj přítel nadšený neboj.

handa1303
8. dub 2009

Ahojík........no já jsem o tom také přemýšlela,ale fakt nevím, parkování tragické než jsme se chytli provoz hrozný, když jsme jheli domů tak kolony- Kolín ucpanej. Silnice strašná,vyhazuje,jsem přijela úplně rozhrkaná 😎 ,ale jak mám malou dělohu,tak u hlavičky kde j potřeba plodovka,tak tam ji nemá.Jinak jsem obličejíček viděla je droboučká,malá hlavinka,jako Adulka malej nosánek 😉 ale na DVD to není a říkal že by t o příště mohlo být,ale že nezaručí s mou dělohou že tam voda bude. Je to škoda,moc jsem se těšila na dvd a fotečky,ale co se dá dělat.

Reni, já měla neschopenku psanou s omezenými vycházkami,takže mi to dodatečně dodělala. Ale ona Ti vypíše neschopenku a hnedka ten formulář pošle i na socku,takže bych se toho nebála.
Teď ještě to jméno pro šmudlinku.Jsme to nijak nehrotila,páč jsem si myslela,že je to kluk. Bříško mám úplně jiné a ty stavy také jiné naprostý opak jak u holky..........no a je to zase holka🙂 Neříkám,že Duša není nadšený,hlavně si dělá srandu,že budeme mít dalšího babáče - ií když to říkal už minule,že má dlouhou stehení kost,že bude mít dlouhé nohy po mě a bude to holka 🙂 Ale mě to malinko mrzelo 😎

smisek21
8. dub 2009

Ahoj holky, tak mám k vám dotaz ráda bych chodila na plavčo a cvíčka s vámi, ale nevím zda se někde objednáváte a nebo zda jen tak přijdete. A kde se platí ta 1000Kč? Můžu tedy nejdříve na plavčo a nebo cvíčo a nebo je to jedno? Mě dr. řekla, že je to jedno, ale nevím. Každý říká něco jiného ☹ a Od kolika hodin to je?? Prosím napište na mi na mail: katerina.vystavelova@seznam.cz
Díky a přeji krásné těhulkování
Katka z Třemošnice

renatica
8. dub 2009

Ahojky smisku,no teda Vás tady z té Třemošnice,je nějak hodně!!!! Kdo by to řekl,když je to tam tak malinké!!!!
Je to úplně jedno jestli přijdeš poprvé na plavaní,nebo na cvičení!!! Plavání je každé ponděli od 18-do 19hod a pak další týden od 17:30 do 19 a pořát se to takhle střídá!!! Cvičení je každé úterý od 15 do 16hod!!!
Je to obojí moc fajn a strašně moc chválím a doporučuji!!! Zaplatíš to pí.Dibelkové a ikdyž přijdeš nejdříve na plavčo,tak se nic neděje,domluvíte se spolu!!! A zaplatíš to třeba až na druhý den na cvíču!!! Hodně holkám to tak udělala!!Takže neboj nic,je fakt moc hodná a poradí Ti a vše Ti vysvětlí!!!
Holky co tam chodí,tak jsou taky super a hlavně se toho dost dozvím,tak jsem ráda!!!Tak se brzi ukaž a měj se krásně ,papa

smisek21
8. dub 2009

renatica: ahoj díky za informace - jsou vyčerpávající 😀 😀 Moc se na všechny těším. Jo já mluvila s pí Dibelkovou budu to platit až na cvíču, jen škoda, že říkala, že plavčo bude asi jenom do května možná do června a pak už ne. Ikdyž já mám termín porodu 26.8.
Jak se jinak máte??? Já fajn, bříško konečně roste, přibrala jsem 3 kila, triple testy vyšly negativně tak hlavně ať mám dobrý velký ultrazvuk, jdu na něj 24.4. na Gennet do Prahy a ať je mimi OK 😉
Přeju vám všem krásné těhulkování a krásné Velikonoční svátky.

Jo mám ještě dotaz chodím na gyndu, no, abych pravdu řekla nejsem s dr. moc spokojená. A chtěla bych přejít k jiném gynekologovi. Slyšela jsem zvěsti, že má být u nás v Třemošnici fajn dr. Provazník. Holky, dá se během těhotenství přejít k jinému dr.? A jak to mám teda udělat? Poraďte.

Mějte se fajn Katka

renat2
8. dub 2009

Ahoj holky, tak zas jeden vyčerpávající den za mnou, učím se☹ a je to mučení.

Smíšek: tak to mě taky zajímá, nejsem s mou gynekoložkou taky spokojená, takže si pohrávám s myšlenkou, že prostě přejdu, jenže zatím nevím kam. Mylsím, že nejschůdnější pro mě je právě Čáslav...tak uvidím. Jen nevím, co je k tomu potřeba.

smisek21
8. dub 2009

renat2: to já ty nevím ☹ Já přecházela od zubaře, ale ne od gynekologa ne v době těhotenství ☹ Chodíš taky na plavčo a cvíčo? Já sna duž konečně začnu teď 13.4. 🙂

smisek21
8. dub 2009

renat2: todle mi teď poradila kamarádka z Těhotenství 2. trimestr, ale nevím zda to jde u všech dr.
Cituji: "přejít můžeš kdy chceš, aspoň u nás s tím problémy nejsou. A normálně si vyhlédneš nového doktora půjdeš k němu zeptáš se zda tě vezme. Vyplní s tebou kvůli pojiš´tovně věci a zeptá se tě kdo byl tvůj předešlý lékař a on si pak od něj vyžádá tvoji kartu... "

handa1303
8. dub 2009

Přestoupit jinam můžeš kdykoliv. V Třemáku je DR.provazníková a už jsem u ní byla na KO a nemá chybu 🙂 Právě že jsem také chtěla jít od Haltucha jinam a nakonec jsem počkala,ale chtěla jsem jítjen že byl starej 😎 jinak si ho nemohu vynachválit.
Takže Katko pokud Ti dá kartu,vem si kartu, ona Tě tu stejně bude vyšetřovat od začátku a dělat si veškeré záznamy nové 🙂 ale když Ti kartu nedá,tak t o neřeš,pak t oench na doktorech ať se poperou 😉

Já pojedu za 4 týdny na KO na cukrovku....takže mě holky limonáda nemine 😀 😀 😀 😀

Renísku ty pojedeš v pondělko na pláveso???? Já nevím asi né,ale v ÚT pojedu dřív na město,chci si koupit dodatečně nějaké zlatíčko 😉

smisek21
8. dub 2009

Tak díky moc a moc se na váš těší, pa jdu papkat. Přeji krásný den 😉

renat2
8. dub 2009

smišek: já chci chodit určitě cvičit, s plavčem zatím nevím, spíše ne (jsme po zánětu, měla jsem to eozjetý, ležela jsem v nemocnici, takže budu muset vydržet☹ ale na cvíčo chci chodit cca od toho 12tt, čili to vychází tak za 14 dní, že bych šla poprvé🙂

baruna
8. dub 2009

Hando - gratulace k holčičce 😉
Smisku - já přecházela k dr. Provazníkovi na začátku těhu a absolutně bez problémů.

Jo a holky, kde je v Třemáku dr. Provazníková? Tam v té budově jak je Dundálek, Pekárek, lékárna a spol? Mám tam jít v úterý na krev a já blbka se zapomněla dneska zeptat, kde tam jsou.

prochi
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

sonica
9. dub 2009

market tak je to holka? 😀 no kontrola lepsi,jdem zas v utery po 14dnech,tak nas zas prevazi,ale mame pokracovat tak jak to ted delam.jinak zatim ma snahu se prisavat tak uvidime,budem skouset...

prochi
9. dub 2009

No Soni, já furt nevim, co má každej s tou holkou??? 😠 😀 Musím mlčet jako hrob, chjoooo, to je život...

Tak dobrý, že kontrola dopadla trochu líp, teď už to určitě půjde valem nahoru 😉

handa1303
9. dub 2009

Baruno....jo jo přesně tam nahoře v patře, výjdeš schody a hned se dáš do leva a tam už je to napsané🙂

handa1303
9. dub 2009

také bych typla holčinku,protože klučíka jsi chtěla k malému a když je to šok tak to bude princezna 🙂 🙂 🙂

Týýýýýýý jo přijď mi také napéct 😉 ,já jsem nějaká líná,ale zítra se do toho dám,snad přitom všem bordelu (přes stěhováním) najdu formu beránka 🙂 Adulka jde na víkend k tatínkovi a v pondělí s našima na výlet,my ty velikonoce nijak neslavíme 🙂 takže jedou někam na zámek 😉 oo to se mi bude po kočiččce stýskat 😎
takže budeme s Dušou samy....tak třeba bude nějaká romantika,když á dneska svátek 🙂
Jsme mu chtěla dát ke svátku kluka - na tom 3D a nakonec je ho holčička 😀 ....ale chtěl Vašíka,tak si myslím že mu nakonec uděláme radost s Vendulkou........tedy Adulka to pořád ještě bojkotuje,ale do léta času odst 😀 😀 😀

Soni je přikládej co nejvíc. To víš zkušenosti kámošky - kojila do 2 let a 2 měsíců 🙂 ale je pravda že jí hodně pomohla ta homeo 😉 ....pro jistotu už je mám doma 😀

renatica
9. dub 2009

Teda Market,já to od Tebe četla tak napjatá a pak nic!!!! Už,už jsem myslela,že nám to písneš a ono ........................... jsem na Vás děsně zvědavá!!! Ale hlavní je ,že je to malinké zdravé

smisek21
9. dub 2009

Ahojky všem přeju krásný slunný den, tak vyrazím odpoledne do přírody když je hezky. Už mi není špatně, papám a piju už pravidelně. Teď jsem dovařila - kaplickou cmundu, manžel jí miluje a upekla jidáše a veer zadělám na mazanec a co je u vás nového???

sonica
9. dub 2009

holky tak dnes me dostal provaznicek.rano jsem jela na kontrolni krev a uvidel nas v cekarne tak se na nas prisel podivat,byl celej zjihlej jak se nam povedla fotecku do dennicku s karlickou udelame priste a po 6nedeli me ceka na kontrole,pry muzu i do ronova,ja z nej malem brecela... 😵

renca.k
10. dub 2009

ahoj holky,
Soni to je od něj hezké no je to prostě doktor jak má být. 😉
Jinak Vám všem přeji krásný víkend a ať v pondělí dostanete pořádně na zadek aby jste neuschli 😀 .

baruna
10. dub 2009

Hando - dík
Prochi - kluk to bude, viď 😉
Sonico - Provazník je prostě kádr. Fakt je to dr. s velkým D 😀

Holky a krásné velikonoce. Co vůbec budete podnikat?

prochi
10. dub 2009

Baru, to víš, že jo, kluk jako buk 😀 😀

Soni, to je od Provazníka moc milý. No přece jen je to vaše "společný dílko" 😉

Taky přeju krásný Velikonoce.
Já teda tenhle svátek úplně nesnášim... Zatím to vypadá, že v pondělí dopol. obejde taťka s broukem sousedky a pak hned vyrazíme na pouť. Tatík má totiž so i ne celý den pískání, já mám zítra rande s kamarádkama (pojedu omrknout půlroční "miminko"), už se hrozně těším. A zas kvůli malýmu se na tu pouť aspoň některej den chceme dostat, třeba tam nebude v po dopol. ani tolik lidí.
Já jsem si zrovna zadělala těsto na mazance (dělám z tvarohovýho těsta, je výborný, vláčňounký), ale zjistila jsem, že nemám mandle na posypání. Tak těsto šupajdilo do lednice a upeču je až zítra s beranem. A v neděli jsem slíbila broukovi malýmu, že budem spolu barvit vajka, tak se těším 🙂
Tak a teď se jdu vykulit na zahradu...

sonica
10. dub 2009

no jo hezke velikonoce.pridavam se k tem co je nesnasi.jinak uz druhej den pecu sachra,jeste jsem ani vajko na nej nerozbila 😀 ale brambory na salat uz mam uvarene 😀 no jo provaznik je broucek 😵

renatica
10. dub 2009

Taky Vám všem přeju co nejpříjemnější Velikonoční svátky!!! V rámci možností,taky spadám do té kategorie,co velikonoce nemusí!!!! Buďto vypneme zvonek,nebo vyrazíme někam na výlet!!! Ale ožírat někoho za to že mi dá na prdel-to mi přijde dost divné!!! Tak si to dle možností pěkně užijte a šetřete se,papa 😉

renatica
10. dub 2009

Market-takže fakt kluk,jako buk!!!! 😀

renat2
13. dub 2009

Ahoj holky, tak konečně zas chvilku čas🙂 Dnešek byl takový hektický, přestože jsme neměli ani jednoho koledníka🙂 Byli jsme u našich..přijela rodina, všichni co je nového a tak..už mi šla hlava kolem, manža dokonce usnul🙂...taková to byla zábava... 😖

Jinak jsem se rozhodla přejít k tomu jinému doktorovi, určitě do Čáslavi, tak snad mě ještě někdo vezme, zítra jdu sice na kontrolu k té mojí tady v Hoře, ale asi opravdu naposledy.
No a jestli bude vše v pořádku, tak bych cca za těch 14 dní začala s tím cvičením, už se těším.

renca.k
14. dub 2009

dobré ranko těhulindy, tak jaký byl prodloužený víkend?
My jsme byli včera s Market na plavání a paráda akorát jsem byla pěkně utahaná.
Doufám ,že mě to dneska vyjde a dorazím na cvíčo 😉 .
Zítra jedu na cukrovku,tak mám z toho strach abych se jim tam.... 😝 ....
tak zatím páá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru