Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renat2
2. črc 2009

renat.: jéé ty budeš v úterý na cvíču?, Tak to se tam uvidíme...🙂 jsem rozhodnutá jet a konečně to zaplatit 🙂 potřebuji protáhnout jako sůl...🙂

Děkuji za pochvalu foteček..snažila jsem se, já na to pořád koukám a jsme spokojená, vím, že to mohlo dopadnout hůř..pro mě to byl zážitek, jsme ráda, že jsem tam byla, byla to krása... 🙂

renatica
3. črc 2009

😀 tak jo Renčo,tak to se v úterý uvidíme-tak doufám,že se púoznáme 😀
Taky se tam těším,je to moc fajn,pěkně se protáhnout a většinou se i něco nového dozvím!!! 😉

renat2
3. črc 2009

Tý jo Renčo, ty si takové ranní ptáče 😲 nebo ??
No mě asi nebude problém, budu tam zamteně pobíhat z penězma v ruce 🙂 A pak se tam budu motat, i když něco si samozřejmě pamatuji..ale už je to přes měsíc, co jsem byla se tam mrknout... ale to nějak zvládneme. Budu se těšít 🙂

renatica
3. črc 2009

občas takhle vstávám s tatkou,když nám odchází do práce 😀 Jsem jinak strtašnej spáč,tak se smějeme,že už pomalu trénuju,až budu vstávat k malému 😀 !!!
Tak jo snad tě poznám!!! 😉 Už se taky moooc těším

renat2
3. črc 2009

Tak to jo, a trénink je potřeba 🙂

renatica
3. črc 2009

😀 😀 😀 to jo halvně u takového ledního medvěda ,jako jsem já!!! Klidně bych zvládla 12 hod denně 😲 ,no ale už si dávám maximum 8,abych to pak zvládla 😀 !!!

renat2
3. črc 2009

reni: tak to si teda dobrá...to já bych asi nezvládla, spíš výjimečně se mi podařilo tak dlouho spát 🙂 většionou v dobách "raného mládí" po flámech apod. nebo po narkoze ( 😀 😀 😀 😀 😀 ) mě těch 8 stačí...ale je mi jasný, že si budu muset zvyknout i na míň...ale ještě je fakt čas 🙂

prochi
3. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme doma 🙂
Omlouvám se, že nedočítám, za případné gratulace moc moc děkujem 🙂
Jsem ještě celá bolavá, tak píšu na stojáka. Malá mě hodně potrhala vevnitř + rupla jizva vevnitř po malým + nástřih... šitej mám i zadek 😔 ale stálo to za to 😵
Tak zatím pááá, až bude víc času a sil, tak se to rozepíšu víc 😉

renatica
3. črc 2009

No Markétko,huráááá 😀 😀 😀 !!! Konečně doma,vid!!!
Ale musela sis teda užít,chudáčku ☹ !!! Hlavně ,že už to máte za sebou a už bude jen dobře 😉 !!!
Tak se nám brzi zahoj,já budu číhat na pokračování-porod č.2!!!
Drž se!!! A brzi se nám ozvi! 🙂

reni: jo jo,já jsem na tohle blázen,bych spala pořát,kdybych mohla!!! ☹

smisek21
3. črc 2009

Ahojky, omlouvám se, ž epíši až teď ale dříve jsem se k tomu nedostala, byla jsem u kadeřnice, a pak mi nešel net. Dneska jsem spala pěkně dlouho.
Jinak jsem mluvila s kamrádkou, která jezdila se mnou na plavčo a párkrát na cvíčo a protože pracuje na MěÚ a pondělky má až do 17 hod, tak ji v práci nepustí a tudíž i já se nemůžu na cvíča dostavovat, ach jo ☹ ☹
Snad jedině 20.7. kdy v tom týdnu má dovču, jinak asi ne. ☹
To mě mrzí, že vás holky, už neuvidím ☹ Jen s manžou jdu 16.7. na 3.lekci předporodního kurzu, pak 23.7. na 4.lekci a na druhou lekci až v sprnu, snad do té doby neporodím 🙂

Jinak Market, hlavně, že máš mimi zdravé, hlavně odpočívej novopočená maminko, ještě jednou velká gratulace 🙂 🙂

baruna
3. črc 2009

Téda - strašně dlouho jsem tu nebyla a nestačím se divit. Moc gratuluju k novým miminkům, doufám, že jsou hodná a spavá 😉
Prochi - jak holčička? Neměli jste náhodou čekat chlapečka? Nebo jsi nás tu jen tak lakovala? 😀
Renat - koukám, máme skoro stejný termín, budeš chodit od září na plavčo? Že bych tam jako nezmatkovala sama 😉

Jo a chci reference na čáslavskou porodku, prosím. Samozřejmě jsem opět rozhodnutá jet rodit do HB, ale jestli fakt platí, že druhý porod je rychlejší, tak rodím někde na státovce.

renat2
4. črc 2009

baru: ahoj, tak to je super, koukám na číslo tvého týdne a opravdu jsme od sebe kousek..Já bohužel na plavčo jezdit nebudu, na začátku mě trápily záněty a kvasinky, tak mi to nebylo doporučeno od mé dr. ☹ ale cvíčo určitě ještě zvládnu. 🙂
A gratuluji k chlapečkovi? a těhotenství u tebe zatím dobrý?? jak probíhá..i když ty už jsem zkušená, co??

baruna
4. črc 2009

Renat - prdlajs zkušená, u Rozárky jsem měla těhu totálně bezproblémové. Teď teda naštěstí taky - jen teda už mám fakt hodně velký pupek a leze mi to na nervy 😉 Navíc u Rozárky jsem hodně dlouho cvičila, což teda teď už nějak nevychází časově, takže jsem fakt jak velryba. Jsem ráda, že sem tam hupsnu na kolo, nebo že si odcvičím doma podle DVD.
S tím plaváním mě to mrzí, já chci jezdit jen na plavání. Mě to těhu protahovací cvičení nějak nebere - na mě je to moc utahaný.

renat2
5. črc 2009

baru: aha, tak já ještě uvidím, když nebude přes prázdniny žádný problém, zkusím se zeptat dr. zda bych mohla 🙂 je fakt, že by mi to taky vyhovovalo...
JInak my dost chodíme, na procházky, turistiku (dělali jsem před těhotenstvím, toho jsem se zatím nevzdala... 🙂 včera jsme třeba byli v Krkonoších a dali si 20km hřebenovku a bylo to fakt super, i přes bouřku, totální průtrž mračen 🙂 ale jsme zvyklí a nepoloží nás to. S pupkem tě chápu, sice jsme prvorodička, ale má už taky slušný rozměry, včera na mě koukali všichni, jak kdybych tam měla porodit 🤐

No uvidíme...

renat2
7. črc 2009

Ahoj holky, tak máme zas jeden slunečný a horký den, co?? Ráno jsem courala dvě hodiny po městě a přišla jsem zplavená jak vrata do chlíva, ale na cvíčo dorazím 🙂 už se těším.

ivca08
8. črc 2009

Ahojky,
tak jaky bylo cvico? Ja jsem bohuzel nestihala, protoze jsme byli v Motole na velkym utz - vse ok a jsme uz pekny obrici - 1800 g. Akorat je prcek porad hlavickou nahoru, tak doufam, ze si to jeste rozmysli a nerozsirime rady koncu panevnich. Ve ct se chystame na Matternovou, nejdete nekdo?

renat2
8. črc 2009

Ahoj holky!

Ivco: gratuluji k UTZ 🙂 ještě je čas, tak snad si to prcek opravdu rozmyslí 🙂

Jinak cvíčo bylo super (až na to vedro), konečně jsem všechno zaplatila 🙂 jsme se už za sebe styděla, ale musím říct, že na to, že jsem tam byla víc jak po měsíci, jsem si ty cviky pamatovala...a paní D. mě brala jako, že jsme měla jen "delší" výpadek.

Holky, můžete mi prosím napsat, jak jsou ty kurzy..v jakém tt apod. vím, že každý tvrtek, ale abych si to nějak rozplánovala....děkuji.

smisek21
8. črc 2009

Ahoj, tak ja budu chodit uz k pi Maternovy,jinak 2.lekce je druhy ctvrtek v mesici tak od 30.tydne s partnerem,3.lekce 3.ctvrtek a 4.lekce 4.ctvrtek v mesici
Protoze manzilek ma odpolko a zitra nemuze,jdem az na 3.lekci tj. 16.7 to je i prohlidka porodnice, pak jdu sama na 4.lekci 23.7. A na tu 2.lekci jdem az 13.8.
Myslite,ze to i takto jde?
A jak se jinak mate?

ivca08
8. črc 2009

Me se tatinka povedlo premluvit na tenhle tyden (moc se mu nechtelo, tak doufam, ze to prezije) a pristi tyden jsme zase pryc, takze my ten 3. kurz absolvujeme naopak taky az v srpnu. Akorat ten 4. premyslim, ze bych sla hned v cervenci (mam termin 5. zari, tak kdyby se prdola moc dral na svet, tak abych to vubec stihla). Takze to taky prehazim asi ruzne. Ve CT se zeptam jestli to neni problem a dam vedet.

renat2
8. črc 2009

No pro mě je asi ještě hodně brzo...s mým 24tt 🙂 max. v srpnu na ten první (jeslti to má cenu, co myslíte...??) ještě jednou juknu do kalendáře, jak na tom budu s týdny 🙂

ivca08
8. črc 2009

Ten prvni by pry mel byt driv. Ja na nem teda nebyla, ale udajne je pry o tehotenstvi jako celku a uz se da klidne kolem 20tt. Ale nevim, snad to tu uz nekdo psal, tak leda zalistovat trochu zpatky.

prochi
8. črc 2009

Ahojky, hlásím, že žijem 🙂
Renat kuk sem:
1. hodina okolo 20. týdne - ale klíďo píďo i dřív, probírá se tam např. co se v těhu děje s naším tělem, jak se stravovat apod. Takže tam se může fakt klidně 16.-20.- týden. A později bych řekla, že už to ani význam nemá. Já třeba vůbec tentokrát na tý první hodince nebyla
2. hodina - s partnerem, co bude u porodu - probírá se 1. doba porodní, partner je tam právě proto, aby věděl, jak může v tý první době porodní pomoct, ulevit... - manža se mnou tentokrát nebyl, protože byl v práci, ale pravda je, že my už tak trochu víme, do čeho jdeme...
3. hodina - opět s partnerem - probírá se 2. doba porodní + se jde na čumendu do porodnice
4. hodina - bez partnera - probírá se šestinedělí, péče o mimi, kojení...
Já byla na druhý hodině až dneska, tj. v 35. TT, stačí tak od toho 30. a výš, zas aby se to do porodu nezapomnělo

renat2
8. črc 2009

prochi: ahoj, moc moc děkuji, 🙂 takže první hodina už mi utekla 🙂 no nevadí...
a jak se máte vy 🙂?? jak doma "válčíte"??

prochi
8. črc 2009

Ahojky,
přelítla jsem jen letem světem posledních pár příspěvků a jelikož s překvapením hledím, že Renča (Renatica) už jede neskutečný 39. týden!!!! tak jdu honem honem písnout refer. na porodku. Píšu to už od rána, nevydržím dlouho sedět, pořád mám velký bolesti.
Tak porodnice u mě jedním slovem POHODA. Byla jsem hrozně moc spokojená, porodní asistentky jsou tak nějak stejný, jako byly u malýho, jen jednu novou jsem zaznamenala a ta byla taky fajn. Ta "moje" co mě rodila (Silva Pánková) byla naprosto úžasná. Strašně hodná, pořád mě chválila, chodila si mě kontrolovat, pořád říkala, jak jsem děsně statečná a šikovná 😀 Rodila mě doktorka Vlčková - nová, mladá, hrozně hodná, opatrná, pořád se mi pak při šití omlouvala 😅. U porodu byla i Hlasová - klasika, tu buď někdo miluje, nebo jí nemůže ani vidět. Já k ním chodím už 12 let, spokojenost největší, tak jsem byla moc ráda, že byla i u porodu malý.
Porod - nastoupila jsem po sedmý ráno, přišel se na mě podívat na chodbu a představit se!! pan primář, všechno mi vysvětlil, co se bude dít, fakt super přístup. PA mě dala na monitor, za chvilku si mě tam přišel vyšetřit primář, všechno nám vysvětlil, co bude zrovna dělat, vyšetřil mě normálně před manžou, mluvil k nám oběma, měla jsem z něj hrozně dobrý pocit. Pak jsem se ubytovala, PA si pro mě přišla, udělala mi přípravu, v devět přiběhla Hlaska ze sálu, píchla mi vodu a hned se to rozjelo po pěti minutách. Snažila jsem se být statečná, věděla jsem, že je to teprve začátek... v poledne jsem šla na vyšetřovnu, doktorka Vlčková se ještě smála, že to nevypadá, že rodím, že se ještě usmívám. Přišla mě podpořit i pí. Dibelková i Maternová. Já se pořád tvářila statečně, že bude hůř... PA mě vyšetřila a k údivu doktorky zkonstatovala, že kontrakce jsou teda pořádný, že hlavička hodně naléhá, ale branka je nějaká hodně tuhá a né a né povolit - nález stejný jako v sedm ráno 😕 polilo mě horko..... pak řekla, že mi dá nějaký čípky do konečníku, že tu branku povolí. Asi v půl druhý mi je tam šoupla, já ještě smlouvala, že nic nechci, že i tak to bolí jako sviňucha. Byla jsem na dva prsty. Asi ve čtvrt na tři najednou šílený tlaky, až jsem musela profuňovat, abych netlačila (takový to krátký psí dýchaní). Přiběhla PA, s úžasem zjistila, že jsem na osm a letěly jsme na sál. Volala jsem taťkovi, ať vyrazí (já ho tam na první dobu porod. po zkušenostech z prvního porodu nechtěla – věděla jsem už, že chci být sama, daleko líp tu bolest snáším). Na sále jsem rozdýchala ještě asi dvě kontra, pak přišly zase ty šílený tlaky, tak jsem si vyskočila nahoru a celou jednu kontra jsme s PA už protlačily. Najednou se všichni seběhly (Hlaska, Vlčková, druhá PA, novorozenecká sestřička, pí. Dibelková) a za pár kontrakcí byla princezna na světě. Taťka dorazil akorát když malou odnášely, byl to hrozný fofr. Paradox - on nešťastný, že to nestihl, já šťastná, že to neviděl 😅 – tlačení bylo pro mě tentokrát daleko horší. Pak přišlo šití, opět hrůza, ale už jsem věděla, že to prostě přežít musím. Jak už jsem asi psala, malá mě hodně potrhala vevnitř, plus rupla stará jizva po malým vevnitř, plus nástřih atd. Nejhorší bylo šití vevnitř, Hlasová mě pořád hladila, ať vydržím, že hrozně leju a paní doktorka to musí rychle zažít. Pořád mě chválily, jak jsem statečná a omlouvaly se. Venku šití už bylo skoro v pohodě, to už byla jen jedna dvě vrstvičky a slabý jehličky, tak se to dalo vydržet.
Zpětně nemůžu říct, který porod byl horší nebo lepší. teď jsem určitě daleko líp snášela tu první dobu porodní, řekla bych, že jsem na tu bolest byla připravená a nezaskočila mě tolik jako poprvé. Tlačení tentokrát pro mě hrozný, malá mi dala hrozně zabrat, myslela jsem, že ji snad nevytlačím. Co mě hodně dostalo a to se týká druhorodiček – tak Baru, jestli to budeš číst, tak se připrav – je to šíleně bolestivý zavinování dělohy u druho a vícerodiček. Fakt to porodem neskončilo, už na sále jsem měla další a další kontrakce, úplně jsem brečela, že mám zase stahy, co to je 😕 . A tak to trvalo dvě noci a dva dny neskutečných bolestí. Samozřejmě né v tahu, nejhorší to bylo při kojení, kolikrát jsem musela malou odpojit a rozdýchávat.
No ale kočenka naše za to stojí, je nádherná. Někdy si pobrečí při kakání, než to tam všechno vytlačí, ale tak to k tomu prostě patří, i když je mi jí kolikrát tak líto. Malej je taky skvělej, pořád jí pusinkuje a hladí a dívá se na ní. Jen vzdychne, hned mě honí, že bude brečet, at utikám 😀 No je to prostě krásný.
Jo a ještě chválim kočenku, že se jí na svět nechtělo. Protože ten týden měli na oddělení neskutečný klid, bylo nás tam všehovšudy asi jen čtyři maminky. My byly na pokoji pro tři dvě, od středy ráno jsem tam byla sama, až ve čtvrtek večer mi tam daly maminku a v pátek ráno už jsme šly domů.
Novorozenecký sestřičky hrozně hodný, z dob před třemi lety je tam snad jen jedna nebo dvě. Jen s jednou jsem měla trochu výstup, ale vyřešily jsme si to na místě, to byla hrozná kravka. Jinak všechny úžasný, pořád se ptaly, jestli něco nepotřebujem, když mi malá nespala celou noc, hned si ji chtěly vzít k sobě, ať si odpočinu. Pořád nás chválily, jak jsme s malou šikovný, kdykoli si ji odnášely, vysvětlily proč a kam a když ji vracely, tak zas, co se dělo a jak to dopadlo. To jsem u maýho nezažila, toho bafly, odnesly a bez řečí zase přinesly.
Koukám, že už je to dlouhý jako tejden, tak se omlouvám za délku, ale kdyby vás cokoli ještě zajímalo, tak se ptejte. Zatím pá 🙂

prochi
8. črc 2009

Renčo, nemáš zač 😉 Máme se krásně, malá je úžasná, zrovna mi tady vytuhla nevýchovně na ruce, tak tady datluju jednou rukou. Mlíčka máme zatím dost, dneska jsem hodila malou na pekáč a zvážila ji na kuch. váze, tak to vypadá, že od pátku přibrala minim. 300g 😅 Zítra se jdem převážit k mudře, tak uvidíme. Malej taky v pohodě, hodně mi s ním teda pomáhají naši, my ven moc zatím nechodíme, protože mám velký bolesti, tak vydržím jen chvilku za malým pobíhat a pak se z toho do večera vzpamatovávám 😔 Ale tak snad bude brzy líp.
Gratuluju k chlapečkovi, je to úžasný mít kluka 😵 další chlap, kterýho budeš milovat 🙂 Já vždycky chtěla dva a teď jsem tak šťastná, že se nám povedla holčička, je to něco tak krásnýho mít páreček 😵

renat2
8. črc 2009

prochi: teda hned jak jsem viděla příspěvek, tak jsem si říkala, že to bude popis 🙂 asi pod tíhou hormonu, asi, že už vím, že mě to taky čeká, jsme se u toho rozbrečela jako želva 🙂 i u porodu, který musel být púodle toho co píšeš bolestivý, ale krásný...jste holky šikulky, jak jste to nakonec zvládly 🙂 ještě jednou moc gratuluji!!!! Ať malá jen a jen prospívá, užívejte si štěstíčka 🙂

renat2
8. črc 2009

Převážení určitě dopadne dobře 🙂

renatica
8. črc 2009

Ahojte holky,všechny vás moc zdravím!!!
Tak teda já malinko nestíhám a jsem celá mimo!!!

Dneska na kontrole mě malinko polekali,ale že se nemám bát ,že se to třeba uklidní!!
Minulý týden jsem za týden přibrala 3kg-otoky jako blázen,ale že dobrý,že se mám hlídat at více nepříbírám a o.k!! No ale dneska zase po týdnu další 2kg navíc ,podle Mudr masivní otoky,vysoký tlak,takže v pátek mám nástup a prý že se uvidí!!! Majinko se bojím!! Že prý bod to zjistí proč se to a co se to děje!! Nebo mi budou porod vyvolávat!!!
Ale můžu říct,že už se začínám i těšit,hlavně at už to máme s malým za sebou,protože už se fakt nemůžu ani hnout,ty otoky jsou brutál!!!

Market jsem moc ráda,že jsem si ještě stihla přečíst Tvé zkušenosti!! Zase mi to malinko pomohlo a dodalo odvahu být statečná!!! Věřím ,že to muselo být moc těžké ale zároven i krásné!!!A je moc fajn že ten personál je tam ted tak super!!! Ted už Ti bude dělat Lucinka jen samou radost 😉 !! Držte se sluníčka,hlavně at se nám taky brzi zahojíš!!!!

baruna
8. črc 2009

Prochi - jé, udělala jsi mi radost, že se to v Časlavi změnilo k lepšímu, co se personálu týče. A s tím zavinováním dělohy - no s tím počítám, prý u druhého je to masakr. U Rozárky jsem vůbec nevěděla co to je, tak budu doufat, že u druhého to nebude tak hrozné.
Hele a já pořád nevím, jestli byla holčička překvapení?

baruna
8. črc 2009

Jo a ještě když už jsme u toho co koho překvapilo po porodu - já teda byla hotová z toho, jak kojení neskutečně bolí. Z toho jsem byla fakt na prášky. Ze začátku když se malá přisála, tak to fakt byla bolest jako kráva, je teda pravda, že po pár dnech už to bylo v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru