Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renat2
27. srp 2009

Je fakt pěkná, veselá, a skvěle se hodí i pro kloučka (já si na ty barvy moc nehraju 😉 podívej na nís, my máme pro Kubíka kytičky 😀

Přemýšlela jsme přesně jako ty, Firkony nás zaujali, úplně na zač. (když jsem ještě nebyla těhotná), tak s emi líbil Ivonne, klasika 4kolka, apod. ale pak jak se tím člověk začal zabývat a hledal info, tak mi byly doporučeny ty kolečka přední otáčecí...a zrovna přišli s veranem..takže jasná volba a jsme za to ráda.
Jinak máme taky přímo z batolátka od Kladna 🙂 Za tu cenu jsou ty kočárky fakt super...a zklamat může, to není nikde psáno, že ne, ale stejně tak mlže zklamat kočárek za 20tis. apod.

ivca08
27. srp 2009

Presne tak a kdyz vidim ty kocarky za dvacet a neni u nich nic a musi se vse dokupovat - taska, sitka, plastenka, tak neni o cem. A prece doufam, ze ty testy mfdnes, kteryma se ohaneji nejaky vyznam maji.

Nad Ivone jsem taky chvili zavahala, ale pak zvitezila vaha (ta tam byla asi o 4kg vyšší nez u Quatra). No a nad Veranem byla diskuse primo v kramu, ale nakonec muj chlap pronesl, ze se mu u Quatra zda ten podvozek pevnejsi a tak jsme se tak nejak shodli, ze je to vyzkouseny kocar, takze vezmeme ten. A svou roli hrala i delka, to Quatro je pry podle pani o 8 cm delší a prece jen v tom budeme mit prcka celou zimu a v takovym unoru uz muze byt pekne dlouhej, tak aby se tam s fusakem vesel. Ale zase ta houpaci korbicka a hlavne ta rukojet na ni taky nebyla spatna.

Verim, ze jsme neprohloupili ani jedna.

renat2
27. srp 2009

ivco: no jasně, každý preferuje něco jiného..nebo potřebuje, u nás to byla právě ta rukojeť (3tí patro bez výtahu mluv za vše).
Určitě s enám bude dobře drandit 🙂 už aby to bylo...no ty už to máš za pár. 😀

ivca08
27. srp 2009

Jinak koukam, ze mame stejny i to lehatko od Fisher Price 😀 😀

renat2
27. srp 2009

Taky jsem koukala 😀 😀 sice jsem měla vybrané jiné, ale pak mě tohle nadchlo..jak "roste", takže to je na delší časový úsek... 🙂 a sehnala jsme ho za super cenu 1190,- (nové) z toho mám největší radost, protože jsem ho všude viděla za 1500,- a výš 😒

ivca08
27. srp 2009

Ja uz ho chtela dopredu - ma ho kamoska (ma kluka loni v zari) a je s nim 100% spokojena, takze slo taky jen o tu cenu, kde ho koupit a taky jsme se dostali na zhruba 1100 za novy. Cena me ted prakticky presvedcila u kolotoce na postylku od Fisheru - sehnala jsem novy za 900, takze uz ho taky mame doma 🙂 No pomalu premyslim, ze bysme asi meli dat dolu postylku a povlect a vse naistalovat - slozena je tedy nekdy od brezna (to tatinek na to chvatal), ale zatim byla porad na pude. Treba by to malyho presvedcilo, pripravena postylka 🙂

renat2
27. srp 2009

Já jsem teda po dlouhém boji sehnala kolotoč od nattou, do kterého jsme se zamilovala.
Postýlka by se už možná šikla 🙂 my ji máme složenou už asi měsíc, u našich, mamka mi ještě šije povlečení apod. ale už taky přemýšlím, že bychom to převezli k nám...a připravili to (alespoň na hrubo)..já chci pak mít ještě celé září a snad ještě říjen čas na diplomku, takže by s emi to hodilo, proto dneska přenáším, poklízím a příští týden to snad zvládneme.

Tak to by Adámka mohlo opravdu přesvědčit 😀 😀 i když si myslím, že jim to je úplně jědno, co se děje "venku" 🙂 ale nikdy nevíš.

baruna
27. srp 2009

Předně gratulace k Matýskovi -konečně se dočkali.
Kočárky - náhodou myslím, že zrovna Firkony byli jedny z nejlepších v nějakých testech. A že jsou polské? No a. To X-landery taky. Já teda hodně koukám na váhu, ono se to nezdá, jenže něco váží kočárek, něco prcek. A je sakra rozdíl jestli člověk tahá 15 nebo 20 kilo 😉
Příští týden sjedeme ještě do Kolína a definitivně se už musím rozhodnout. No a pak jen sehnat nějaký super z druhé ruky.
Lehátko taky potřebuju, Rozárčiný jsem blbka prodala. Já měla od Chicca a bylo super.

baruna
27. srp 2009

Jo Hando - na to očičko - někde jsem četla na nějaké diskusi, že je dobré do oka kápnout mateřské mléko. Zkusím ti tu diskusi najít.

sonica
27. srp 2009

aaa tak koukam se mi to neodeslalo... 😖
tak jeste jednou gratulujem k matyskovi... 😵
ivco taky se brzicko uz dockas... 😉
hani taky jsem to s tim mlikem slysela, ma to byt zadny, to huste... pry vselek, kamaradce to poradila dokonce porodni asistentka, skousela to na nejaky ekzem, nebo co to meli a zmizelo... 😉 tak skus... 😉

ivca08
28. srp 2009

ahojky,
tak jsem zpatky z poradny. Vse ukazkovy, akorat CS porad 2 a prcka mam zrejme az v krku, jak je nahore. 5.9. pry nejspis nestihneme 😒

renat2
28. srp 2009

Ahoj..

Ivi: neházej ještě flintu do žita...ještě pár dní do termínu zbýva a někdy se to rozjede, že člověk ani neví jak...ale předpokládám, že si čekáte a Adámkem na lepší počasí 😉 Tohle vedro je docela zničující.

Jinak všechny zdravím, pracuji na diplomce, tak moc nestíhám..

ivca08
28. srp 2009

No prave, ze je horko znicujici. I kdyz to bylo dneska v nemocnici az neobvykle rychly, tak jsem prijela domu a na tri hodiny total odpadla. Zacinam mit pocit oteklosti a vubec je uz to takovy .... ☹ Predstava, ze to takhle bude jeste treba 2 tydny, tak me to dost desi. Kdyz budu takovahle chciplotina, tak uz se asi vykaslu i na cvico, chtela jsem jit v po naposled, ale asi to nedam.

ivca08
30. srp 2009

Holky, mám prosbičku... Nemáte někdo kolotoč nad postýlku od Fisher Price? My máme takovou tu klasickou (stejna byla i na nas) drevenou postylku a vubec nam tam nejde pridelat. Nemel jste nekdo podobny problem?

renatica
1. zář 2009

Ahojky všechny moc zdravím!! Tak co jak všechny válčíte??

Já jsem zklamala,pořát jsme s tím kojením tak bojovali a bojovali ,a plakali a plakali,že jsme to vzdali a moje mlíčko už mu dávám jen tak na žížu aby měl aspon tu trošku co se mi udělá a papá Sunar!! Mám to mlíko staršně řidké,asi i slabé a tak se pořádně nají a to mu dávám at ty živiny´co v Sunaru nejsou má aspon trošku!!
nejdříve jsem to teda oplakala,ale ted když vidím,že je teprve ted konečně spokojený ,bez problémů usíná a jen se směje-tak to za to asi stojí!! Ale stejně mě to uvnitř strašně mrzí.
Jinak je to sluníčko,už krásně paseme koníčky,usmívá se krásně,brouká nějaké ty zvuky,je to úžasné!!Celou dobu jsem byla spíš na nervy a nadávala jsem že kdybych tohle věděla předem tak snad ještě počkám,... to byl jen křik a kopání a hrozná křeč!! Ale brouček měkl asi hlad a ted mi to vše vynahrazuje a až ted si to pořádně užíváme a můžu říct,že je to krása jakou jsem vživotě nepoznala!! Nádhera a užíváme si to!!

Tak se všechny moc opatrujte

Taky moc gratuluju k A dámkovi at dělá jen samou radost a at je dost mlíčka a kojení bez problémů!!
A co ostatní těhulky??? Ještě není další miminko na světě???

pa 🙂

renatica
1. zář 2009

jj oprava gratulka k Matýskovi 🙂

ivca08
2. zář 2009

Ahojky, tak se hlasim, že pořád nic a podle toho, kde mam bricho (mam pocit, ze porad vys a vys) to asi jen tak nehrozi... 😒 Holt ma nas chlapecek svoji hlavu.

baruna
2. zář 2009

Ivčo - odpočívej, odpočívej, odpočívej. Ještě s nostalgií budeš vzpomínat na dobu, kdy byl prcek v bříšku 😉 Máš posledních pár dní na pořádný spánek, na normálně sněděné jídlo, na to si v klidu dojít na záchod 😀
Renatico - jako sorry, ale není lepší spokojený mimino i mamča, než oba vystreslí z toho, že kojení nejde?

Jinak já už vybrala kočárek - konečně. Nakonec jdu do polského, srovnala jsem si ho v obchodě s těmi německými a portugalskými a rozdíl je tam jen v ceně. Takže bude Dorjan Danny sport 2009 buď hnědý nebo černý s kytičkama - to jsem se ještě nerozhodla.

A taky jsem se konečně dokopala ke cvičení doma a světe div se, bolesti zad jsou fuč 😀

renatica
2. zář 2009

baruno- 😖 a co jsem asi psala??? A to že mě to stejně mrzí!!! Mrzí v sunaru nejsou ty látky které jsou v MM a to mě mrzí!!Jinak jak už jsem psala ,až ted si to teprve oba začínáme spolu užívat!

ivca08
2. zář 2009

To je jasny, ze to mrzi (to by mrzelo snad kazdou maminku, ktera chce kojit), ale netrap se tim... Oldrisek bude krasnej a spokojenej chlap i tak 🙂

Nezkousela si ty homeopatika? Kamoska si je strasne chvalila, jak to pomohlo.

renatica
2. zář 2009

Děkuji Ivi-nene homeopatika jsem nezkoušela,ale aspon čajíčky jsem pila,přikládali jsme,odstříkavali a tak nějak to prostě nevyšlo!!A to jsem mlíčka měla tak moc ,že mi pořát samo staršně teklo,hrůza(v noci jsem se budila a všude mokro a to jsem si k těm prsním vložkám dávala ještě plínku a stejně,vše mokré!! Ale jak byl Oldříšek líný tahat ,tak ubývalo,ubývalo a už není skoro nic!!! Ale co už!!

jsem ráda ,že je konečně spokojený a ona dneska to UM je už tak kvalitní,že ....roste krásně,spokojeně,možná lépe než kdyby papkal moje mlíčko,páč můj životní styl jaký jsem vedla a .... v tom těle jsou ty škodliviny léta,takže možná je to pro něj i lepší,aspon nalhávat si to budu 😉

ivca08
2. zář 2009

Kazdopadne to neni tvoje vina, tak si tim nekazte ty krasny chvilky. Rikej si, ze mas holt doma pohodlnejsiho vybiravyho chlapaka, ktery si vybral sam, co mu chutna 😉 Kdyby mi tu nedelalo dobre, tak si to nevybere 🙂
Jses statecna, zkousela si to a to je podstatny!!!

Ja jsem zvedava, jak dopadneme my. Ten nas chlap je takova lenora, ze je linej i slezt dolu (natoz vylezt), tak uvidime jak bude linej/nelinej tahat. Uz me boli snad uplne vsechno, kycle, kostrc, prsty na rukou, na nohou - uz se jen válim (popř. valim na zachod) a nejsem schopna nic delat...

baruna
2. zář 2009

Renatico - víš, co dětí je nekojených? Vůbec to neřeš, zase máš výhodu v tom, že můžeš chodit cvičit a můžeš jíst co chceš 😉 A já mám stále v živé paměti, jak mi ke konci už lezlo kojení na nervy. Malou jsem kojila pomalu do dvou let a fakt už to bylo na palici. Takže ono obojí má něco do sebe.

smisek21
2. zář 2009

ahoj holky, tak se hlásím jsem tu opět. Už s Matýskem. Napíšu jen stručně, až bude více času ozvu se s podrobnostmi. Malej je vykoupanej a už usnul. Jinak porod byla rychlovka. 26.8. bolesti břicha odpoledne, v 22:00 návštěva porodnice, monitor, ještě to na porod nevypadalo, takže manžel jel domů. v 0:30 manžedl přijel - opět monitor a příprava - klystýr atd..Pak kontrola - ještě neodtekla plodová voda - takže ve 3:oo mi nechali odtéct plodovou vodu (měla jsem jí hrozně moc), ve 3:40 na sál a ve 4:20 se narodil Matýsek s 3050g a 48cm. Od 3dne plně kojíme (mlíka mám hrozně moc - musím odstříkávat).
No jinak se od včerejška trápím s velkými bolestmi ohledně stehů, nedá se vůbec chodit, vše mě bolí. nevíte co na to?
jinak Ivčo: tak ať to máš už brzo za sebou a držíš miminko v náruči - je to totiž ten nejkrásnější pocit 😀
Doufám holky, že se brzo setkáme a popovídáme.
mějte se hezky, pa

baruna
2. zář 2009

Smisku - na hojení stehů je super gel z dubové kůry. Ale jestli tě to nějak hodně bolí, stav se na porodnici nebo u dr. a on ti na to dá takovou znecitlivující mast. Jak se to jmenuje už si nepamatuju. No a samozřejmě vítejte doma.

Jo holky, kdo to máte ještě v čerstvé paměti, co potřebuju nakoupit do porodnice? Jsem asi totálně blbá, ale nic kromě vložek a prsních vycpávek mě nenapadá 😝

ivca08
3. zář 2009

Smisku, to je parada, ze uz jste doma a vsechno tak krasne zvladate 🙂 🙂 🙂 Jste oba sikulky.
My zatim porad nic a porad jsme zalezly nahore, tak uvidime, co nam reknou zitra na kontrole... Uz se taky nejak nemuzu dockat toho naseho zlaticka.

Jinak Baru - rika se to na kurzech a jeste dostanes u dr.seznam (alespon ja ho dostala), ale uz nejak nevim, kde je.

baruna
3. zář 2009

Ivčo - ty jsi ale srandista - jaké kursy? Na žádné nejdu, jednou mi to bohatě stačilo 😀

janca26
4. zář 2009

ahoj vespolek,
čau Baru, tak co, už máte kočárek doma? Ten Dorjan se mi taky dost líbil, no ty kytičky ti budu asi závidět 🙂 mají ho tady u nás i v ulici, ten černý vypadá super. Jinak mám už naštudováno co do porodky 🙂 vložky, vycpávky, jednorázový kalhotky, 2x kojicí podprdu, košili,..... no to dáš dohromady... 🙂
Hej nemá Róza svátek? Vše nejlepší....
Zatim pa pa.

baruna
4. zář 2009

No jo, jednorázový kalhotky - na ty jsem úplně zapomněla.
A Rozárka fakt má dneska svátek, takže díky. Kočárek jsem objednala včera, v KH ho mají za 8500,- Kč i s autosedačkou.

janca26
4. zář 2009

To máš moc pěknou cenu. Jakej teda, černej ? Kámoška má červeno-černo-bílý s puntíky a vypadá taky super !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru