Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renca.k
3. led 2012

Ahojky, holky nevíte kdy je cvičení s p.Dibelkovou? Díky

renatica
10. led 2012

@renca.k Ahojky Renčo,...zatím tady žádné těhulky nejsou ,..tak taky nevím jak to je ted s tím cvíčem a plavčem,..kdybys už věděla dej vědět 😉 Úž se potřebuju hýbat bolí mě celé tělo .
A co jinak,..jak se daří ??? Už víte copak se vám klube v bříšku???? 😵

renca.k
10. led 2012

Ahoj Reni, ještě ne .Ale jdeme ve čt na kontrolu tak se nám snad ukáže 🙂

pelenka
10. led 2012

@renca.k Pokud to nezměnili, tak cvíčo je v úterý, tuším od 16 hod a plavání v pondělí. Když jsem to zjišťovala já, tak jsem si volala přímo do porodky a tam mi to ochotně pověděli🙂

renatica
10. led 2012

@renca.k jéé to vás prcek teda pěkně natahuje,.no já jdu 17.1. na kontrolu tak doufám že mi ně co řekne,.. u Oldíka jsem v 16tt na 70% věděla že to bude kluk,..tak už jsem ted nedočkavá 🙂

renatica
11. led 2012

Tak jsem tam teda taky volala mluvila jsem přímo s p.Dibelkovou a jako vždy je úžasná,..takže se moc těším,..plavání je zase v pondělí od 17 do 18hod,....a cvičeníčko od 15-16hod!! Tak sem nadšená ,..ptala jsme se kolik jich tak asi chodí a říkala cca 15,..že v prosinci jich dost odrodilo,..tak to bude paráda!!! Takže holky ,....příští týden v úterý jsem tam jak na koni,..... 😎
renca.k tak doufám že se tam brzo potkáme 😀 bylo by fajn kdyby jsme tam šli spolu at nejdu sama 😉

miselinka2
12. led 2012

ahojik holky chci se zeptat kdo jste rodil v Čáslavi co je potřeba do nemocnice pro miminko? plenky nebo tak ? co si ma člověk připravit svého?

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 ahojky, ja tam rodila v cervenci, plenky sme dostavali 5 ks na den takze jeste nejake radsi ano,kosmetika na dite tam byla a oblecky taky. jinak nic 😉

miselinka2
12. led 2012

@camelinka děkuju moc ... já právě abych věděla co si vše sbalit s sebou

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 nechodis do porodky na monitor? tam ti jeste daji papir kde je vse napsane 😉

miselinka2
12. led 2012

@camelinka ne ne zatim ne od kolikateho tt se chodi ?

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 hmm to uz nevim,myslim ze kolem 35 ale nechci kecat

ivca_doubek
12. led 2012

@camelinka
@miselinka2
Záleží k jakému chodíš doktorovi na gyndu, já třeba k Zadražilový chodila až do termínu porodu, protože monitor si dělá sama, do porodnice až po termínu (nebo v případě jakýchkoliv potíží samozřejmě). No ale papír co do porodnice mi dávala právě ona, jenom se ptala jestli chci Čáslav nebo Kolín 😀

camelinka
12. led 2012

@ivca_doubek ja chodila v tehu k hejnymu do nemocnice na gyndu tak uz ani nevim odkdy sem chodila na monas

miselinka2
12. led 2012

@camelinka
@ivca_doubek já chodím k Provazníkový v Čáslavi. tak to mam ještě čas teprve sem začala 33 týden tak ještě uvidim.. snad nějaky papír dá 🙂) jak jste jinak byly spokojený v Čáslavi v porodnici ? máte třeba nějaký rady celkově nějak pro prvorodičky ? a i tak celkově co si mám ikoupit pro začátek nejakou vychytávu?

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 ja ted budu prechazet k Provaznikovi,ale nejak mu zapominam zavolat 😀, gynda v nemocnici je tragicka 😅 . No nemam s cim porovnat, prostredi mi bylo docela ukradeny 😅,po dvou dnech se mi uvolnil nadstandard tak to byla pohodicka 🙂 . Rodil me primar Klumpar, na prvni pohled arogantni,ale vyklubal se z nej srandista 🙂 , sestricky sou jak ktery, na protivny narazis vsude,ale slo to. Jako vychytavku nevim, snad jen hodne vlozek, na kurzu nam rekla ze pred porodem dostaneme,ale kdyz sem si pozadala jelikoz me crcela voda, tak me malem servali ze mam mit svy. takze tak 😅

ivca_doubek
12. led 2012

@camelinka já jezdila k doktorce do KH, sice mi povídala, že bych už mohla začít jezdit do nemocnice, ale já radši k ní, jsem na ní zvyklá 😀. A navíc s ní mám dobrý zkušenosti, s odhadem prvního porodu se sekla jenom o 6 hodin (na kontrole mi řekla že pojedeme večer, a my jeli až ve 3 ráno 😀 😀). U druhýho jsem byla v den termínu na kontrole u Hlasový na gyndě v nemocnici (v úterý), řekla mi že sama neporodím, že to bude na vyvolání a ve středu večer se Kubík narodil 😀 😀 😀.

ivca_doubek
12. led 2012

@miselinka2 rozhodně doporučuji kruh!!! 😀 Po nástřihu nezbytnost, pokud nechceš jíst v jídelně vestoje. Mají tam tvrdý židle 😝 😎

camelinka
12. led 2012

@ivca_doubek to si mela dobry 😀 .ja mela od skoly vybornou doktorku v brne,tak sem tam jezdila jednou rocne ale v tehu sem nevedela kam tady, tak sem sla k Hejnymu,jako pripadala sem si o 20 let zpatky 😅 ,ale vydrzet se to dalo a ted budu snad prechazet k Provaznikovi,ale nechce se mi nikam 😅 😀

miselinka2
12. led 2012

@camelinka ja chodim k ni ale u Provaznika sem byla minule kdyz sem mela problem a v pohode taky super chlap .. Klumpar je dobrý ja nanej narazila kdyz sem byla hospitalizovana v nemocnici a dobr jen člověk asi musí narazit na ten jeho styl humoru a pak je to lepší 🙂) no sem zvědavá za pár týdnů tam taky posvištím do porodnice

@ivca_doubek ja bych taky klidně chodila do konce k Provazníkový je strašně fajn .. přecházela sme k ní nekdy v 15 tt a dobrý nemuzu si ji vynachválit ..

camelinka
12. led 2012

@ivca_doubek ja mam doted hnutou panev,takze sem nemohla sedet ani s kruhem 😅 😔

pelenka
12. led 2012

@ivca_doubek To ráda čtu, já tam s ním chodila jak trubka jediná, ale ještě dobře týden mi byl věrným přítelem doma. Masakr byl, když jsem se 9 dní po porodu postavila v pojišťovně k okénku a paní mí řekla "posaďte se" - při pohledu na tu plastovou židli na mě šly mdloby, ale dala jsem to - jaksi bokem🙂

miselinka2
12. led 2012

@camelinka ja to taky oddalovala přehod k jiny dr a nakonec sme ráda ja byla u Štefánkový a děsný nevim co me to napado kdy k ni vubec vkročit

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 jj ten jeho humor mi daval, kdyz uz sem nemohla 😀 😀 😀. ale celkove doktori sou tam dobry, sestricky tak pul na pul 😅 😝 , asistentku sem mela Pankovou, ta byla perfektni 🙂

camelinka
12. led 2012

@miselinka2 ja tady jinak zadny gyndare neznam 😅 ,akorat hlasovku protoze k ni chodi kamoska 😀

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 Jako vychytávku určitě Heparoid gel - je to proto hematomům, já měla mega móňo, protože to při šití nějak vyteklo do podkoží a taky kvůli tomu jsem fakt nemohla vůbec sedět. Až před koncem mi taková mlaďounká a úplně nejhodnější asistentka řekla, ať mi muž přinese tuhle mast a fakt jsem cítila jak to mizí, i pak to doktorky chválily, jak se to rychle začlo vstřebávat, ale aby mi tu mast dali, to teda nenapadlo nikoho, proč taky...v nemocnici🙂. (Dřív prý existovala mast Ibu-hepa, ta prý rovnou tlumila i bolest, ale už se prý nedělá, mužovi v lékarně dali ten heparoid a ibalgin gel, ať si to prý smíchám, ale ten ibalgin teda ani náhodou, nesmí přijít na otevřené rány a sliznice)

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 A nechci nijak strašit, ale připravit se i na možnost, že nebudeš kojit. Já šla do porodky s tím, že samo kojit budu, nablblá všema časopisama, že nekojí jen ten, kdo nechce...no a nekojila jsem vůbec a byla jsem z toho absolutně na dně, za mě teda velká nespokojenost s dětskýma sestrama, absolutně se na mě vyprdly, furt jen chodily "už máte mlíko?", ale aby se mi někdo věnoval, to fakt ne. Malýho mi odnesly na 24 hod na svícení kvůli žloutence a odávačku kvůli stimulaci jsem si musela přímo vyboxovat, absolutně nade mnou zlomily hůl, a když mi po svícení přinesly, tak už byl na flašce:(. O tom, že se ani nebyly schopný shodnout v tom, co mi říkaj radši nemluvím. Jedna mi řekla, ať přikládám nejpozději po 2 hodinách a přišla druhá (starší) a seřvala mě, co ho budím, ať ho chudáka koukám nechat vyspat, když je vysílenej. No bodejť by nespal - žlutej a ještě 3 dny zcela bez mlíka.

miselinka2
12. led 2012

@pelenka ty jo vubec nevim co cekat takhle uvidim doufám že personal bude kapku chapavy ale i kdyz jim je jedno jestli budu prvorodička nebo tak :(

miselinka2
12. led 2012

@camelinka to ja sem prave vybirala jinou doktorku když sem přecházel od Štefánkovy a je jich síla v KH i v Čáslavi ještě je dobrá Vlčková ta je v nemocnici v Čáslavi ale ty Provazníkovi jsou super oba dva .. nemuzu vynachvalit a hodne k nim ted přechází

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 Nechtěla jsem tě vystrašit, ale myslím, že je dobrý být připravená na každou alternativu, ono to totiž až taková samozřejmost není:(. Ale je to vše o lidech no...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru