Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

vera78
21. čer 2009

Jedu, to nevím, to asi těžko by tam manžel mohl spát. To fakt nevím, to se tam jedině zeptat. Ale myslím, že ne. Teda myslím ten nadstandart, protože ten určitě hned, jak tam příjdeš, nedostaneš.
Jinak držím moc palečky, aby ti všechno s miminkem dobře dopadlo.

Kristi, tak když už to znáš v Krumlově, tak to asi zase budeš klidnější tam. Já tady nejdřív nechtěla ani na ten nadstandart, když na mě vyšel, protože jsem měla moc fajn holky na pokoji, ale ještě mě tam čekaly 4 dny, tak pak jsem si to rozmyslela a udělala jsem dobře. Protože jsme už Domču měla u sebe od toho čtvrtka i na noc a on mi pořád jen brečel. Tak jsem z toho tam na nervy byla aspoň sama a nenervovala jsem holky, že se nevyspí 😅 Ony byly teda ještě těhotné 🙂 Ta jedna dokonce porodila až den po mém odchodu domů, ta pak za mnou právě chodila pořád do pokoje si odpočinout, protože už tam měla dvě maminy, co jim taky dítka brečela, tak už byla na nervy, ale hlavně z toho, že už tam ležela 14 dní.

jeudi
21. čer 2009

vero urco napisu..kristi podle vseho bych mela rodit prirozene a slysela jsem o tom ze pry tam tatku pusti az na tlaceni to mi je prd platny to tlaceni uz bych zvladla i bez nej no ja az tam pojedu tak se na to zeptam..snad tam bude moci byt celou dobu

vera78
21. čer 2009

Jeudi, jen pak písni 😉
Je taky fakt, že já měla plánovanýho císaře, takže já jsem si nezažila ty bolesti před a nevím, jak to vypadá na sálech a jací tam jsou, já můžu referovat až to, co následovalo po 🙂

jeudi
21. čer 2009

no vsak to je take dulezite jake je to na oddeleni sestinedeli tam budu nejdele na sale max den 🙂 snad teda jen 😕

krista
21. čer 2009

Tak já můžu říct že co jsem slyšela, tak na péči "po" si snad nikdo nestěžoval, kamarádka (možná sem taky písne) byla s malým na neonatologii a ta si to tam nemohla vynachválit. Spíš jsem slyšela právě ty stížnosti kolem porodu, maji tam toho prostě hodně a tak se nemohou věnovat každé rodičce jak by si třeba představovala, mě osobně třeba vyděsily sprchy na chodbách se závěsem... ale opravdu nemůžu soudit. Nechci tuto porodnici nijak hanit, vím, že zachránili hodně miminkám a maminkám životy, takže svou práci dělají dobře, jen to někdy neni úplně ono z toho lidského hlediska, ale profesionálové to opravdu jsou! 😉

laska.nezna.hranic
21. čer 2009

tak já jsem nakonec taky rodila v ČB, i když jsem celé těhu tvrdila, že mě tam nikdo nedostane. a byla jsem za to ráda. sice mě trošku mrzí, že z takového množství doktorů a PA, co se kolem mě točili, se mi ani jeden nepředstavil a ani o jednotlivých zákrocích mě moc neinformovali, ale veřím, že věděli, co dělají. jinak byli ale všichni hodní a snažili se mi co nejvíce pomáhat. a to jsem se během "pár" hodin ocitla od rizikovky, kam mě poslali hned z poradny, přes čekací pokoj, přípravu, sál a JIPku až na šestinedělí. a rozhodně si nemůžu stěžovat. všichni byli fajn.
jinak je asi třeba říct, že jsem šla rodit normálně, ale pro nepostupující porod se miminko nakonec narodilo císařem.
co se týče doprovodu, přijeli dřív, než měli, ale protože jsem, ač ještě neotevřená, byla už na sále, pustili je za mnou a mohli se mnou být po celou dobu, doprovázeli mě do sprchy a mohli se o mě starat (i když v té chvíli jsem o nějakou péči vůbec nestála 😅 ).
osobně tedy s "budějckou porodkou" nemám problém a mileráda tam příště půjdu rodit zas. ale samozřejmě hodně záleží na lidech, na které zrovna narazíte, na tom, jak vy samy to prožíváte a celkově na průběhu porodu.

jeudi
21. čer 2009

tak ja mam obednaneho primo doktora ktereho si kazdy chvali jmenuje se schacherl nak tak asi tak uvidime..a sprchy na chodbe?? 😕 to je jak v praveku 😀 tak ja doufam ze kdyz nejsme odsud tak ze manzela nenechaji sedet venku na lavicce a bude moci byt se mnou klidne si priplatime

krista
21. čer 2009

Jeudi já teda myslím že sprcha je ještě na tom porodním sále (určitě tam bude - aspoň na tom novém) nevím na co jsou ty sprchy na chodbách, ale děsila mě představa že tam jsem nahá za závěsem... asi jsem jen větší stydlín nebo nevím 😅

Jo to jméno už jsem slyšela, ale nevím v jaký souvislosti. Určitě tam budeš spokojená, ničeho se neboj, hlavně ať je miminko v pořádku, ostatní se dá přežít i když to nebude úplně podle představ 😉

jeudi
22. čer 2009

kristi to nejsi stydlin ja bych tam taky nevlezla nekde na chodbe za plentu 😀 😀 to je dobry ale mas pravdu jen at mi mi zdrave zbytek preziju,snad nebudu mit nakou poporodni depku

lenousek100
15. črc 2009

Ahojda, ty sprchy "na chodbě" jsou asi myšlený tyhle: když ještě nejste na porodním sále a jste na "hekárně", tak ty sprchy jsou tam přes chodbu, ale je to za zavřenými dveřmi, pak je tam ještě jedna průchozí místnost a až za ní jsou ty sprchy. Chodila jsem tam z té hekárny. Na těch nových sálech sprchy jsou.
Akorát teda koukám, že už je jeudi stejně po porodu, takže spíš info pro nějaké další "čekatelky" 🙂

krista
15. črc 2009

Leni já nevím který sprchy to byly, bylo to hned když tam vyjedeš tím výtahem, tak se dáš doleva a zase doleva za roh a byly vidět přesně rovně a tam byl teda jen závěs a přes žádný dveře to nebylo...

achalteke
3. srp 2009

Ahoj holky, mám dotaz: kde prosím vás probíhají monitory v čb porodnici? Jak se tam dostanu a jak to probíhá? Ve čtvrtek tam jedu na první monitor a byla jsem tam kdysi jen na HSG jinak se tam vůbec nevyznám....díky 😉

jeudi
3. srp 2009

ahojky ja si nejsem jista nejsem odsud ale rodila jsem tam myslim ze je v budove s fialovymi okny v druhem patre ale uz si to moc nepamatuju.neboj kdyz tam prijdes a reknes ze jdes na monitor tak na vratnici ti reknou a jinak sou taky monitory na zenskem odd hned v prizemi

achalteke
3. srp 2009

jeudi díky, budu se muset zeptat na té vrátnici, protože už jak jsem šla tenkrát na to HSG připadal jsem si tam jak Alenka v říši divů 😅

krista
3. srp 2009

Achalteke já tam sice nerodila, ale na monitoru jsem byla kdysi s Kristý, je to klasicky ve třetím patře kde probíhají porody, vejdeš do té budovy s fialovými okny (musíš těmi dveřmi co jsou naproti od vchodu do nemocnice, když jdeš po chodníku tak je to napravo) zazvoníš a ohlásíš se, pak by si pro tebe měla dojet nějaká PA nebo ti řeknou ať jedeš nahoru 😉

achalteke
5. srp 2009

Kristo dík, no jsem z toho trochu jelen, ale tak snad to tam nějak najdu 😉 díky

krista
5. srp 2009

Achal a co že jedeš do porodky v Č.B., v Krumlově maji špatnej? 😅

achalteke
5. srp 2009

Kristo viz. IP 😉

werys
7. srp 2009

Ahoj holky, jen jsem chtěla přispět , co si myslím o porodnici v Č.B. Rodila jsem tu v roce 2004 a v listopadu 2008. První porod byl dlouhý , bolavý a nakonec asi po 13 hodinách se lékaři rozhodli pro císař.řez. Byli naprosto úžasní, komunikativní ,neustále se mě ptali na pocity .Snažili jsme se porodit normálně,šlo by to,ale... neotevírala jsem se a mimi bylo zadečkem napřed. Nakonec tam strčilo nožičky a tato poloha je neporoditelná. Manžel tam byl celou dobu semnou,byla jsem na porodním sále-mají tam tuším 2 sprchy,skákala jsem na míči 😅 .Již na jipce mi malou přikládali k prsu ,abych se rozkojila. 🙂 Po 3 dnech jsem šla na šestinedělí.Sestry příjemný,doktoři,primáři též. Takže spokojenost.V roce 2008 jsem opět rodila zde.Rodila jsem normálně,přirozeně.Samozdřejmě mě neustále kontrolovali ,kvůli jizvě . 😕 Opět komunikace perfektní.Byla jsem jim moc vděčná ,že mě nechali rodit přirozeně,byl to pro mě neuvěřitelný zážitek. Porod bolel ,to ano,ale dotáhli jsme to do konce!!! To tlačení je nejhezčí a potom když mi ho ukázali! Po umytí mi ho přiložily k prsu,jééé jak ten sál. Nevím ,třeba jsem měla štěstí na příjemný lidi,nebo zkrátka to každý vnímá jinak. Proto píší: nedám na českobudějovickou porodnici dopustit. 😵 😵 😵

kasyma
21. lis 2009

Ahoj holky, které jste rodily v "nedávné" době v budějovické porodnici prosím napište vaše zkušenosti. Pročítala jsem i jiné diskuze o ČB porodnici,ale tam jsou příspěvky většinou staré a ne moc pozitivní. Ale i přesto jsem rozhodlá rodit určitě v ČB za 1. to mám tak nějak nejblíž a za 2. kdyby nedej bože byly nějaké komplikace tak si myslím,že jsou nejlépe vybavené. Také jsem četla,že některé maminky nejsou spokojené s přístupem sester na šestinedělí, jaké s tím máte zkušenosti? A ještě jedna otázka měla jste některá u porodu PA Danielu Polákovou původem slovenka? Vede také předporodní kurzy a tam mi přišla celkem fajn,ale na jedné diskuzi jsem si přečetla,že je dost ras tak nevím zkuste napsat já po těch kurzech jsem si jí celkem k porodu i přála....

blueapple
8. pro 2009

ahoj kasymo a ostatní holky.
Jako budějčanda jsem rodila v čb porodnici před týdnem. Malý byl koncem pánevním, takže plánovaným císařským řezem.
Porodnice v ČB se neboj.
Je ale pravda, že je tam hodně moc mediků, mediček, mladých doktorů a doktorek, samé studentky, takže si člověk někdy ptá, jsou to všechno profesionálové??? U některých mladých doktorů mám pochybnosti. (Přijela jsem do porodnice o týden dřív než byl datum naplánovaného císaře, protože mi odešla zátka a zakrvácela jsem červenou krví. Mladý doktor na příjmu mě ve 4 ráno vyšetřil, natočil monitor a přesto, že jsem měla kontrakce po 3 minutách, mi řekl, že radši počkáme na 7.hodinu ranní, že to už přijdou starší doktoři a nemocnice bude v "normálním" (nenočním) provozu a že to bude lepší. Takže jsem si trochu vytrpěla - 3 hodiny kontrakcí do zad - těhu kurzy mi v tu chvíli byly na prd, protože zádové kontrakce nešly předýchat, jak jsme se to učili...
Dámy, klobouk dolu, jak vydržíte třeba 12hodin těch kontrakcí, já byla vyřízena po třech. Člověk ztrácí sílu a energii velice rychle.
no... a v 7:30 mě vzali na sál, v 7:40 byl malý na světě. Pak hurá na 2 dny na JIP, tam byly samé milé sestry, sice nutí hned druhý den vstát z postele, což je nejbolestivější okamžik, ale je to pro Tvoje dobro, jinak by se tělo nedalo do pořádku.
Oddělení šestin edělí jsem naštěstí strávila na nadstandardním pokoji, který se uvolnil (prý je na něj pořádník, zažádat hned na příjmu !!! Tam byla pohodička, soukromí, neumím si sebe představit na normálním pokoji - čekal a jsem na něm na porod, takže jsem to omrkla i tam. \jedinou nevýhodou bylo, že zrovna v nemocnici zakázali návštěvy,, takže ta hlavní pomoc mi nedorazila, ale soukromí, nikoho nerušící plačící miminko, výběr ze 3 jídel, větší pohoda a klid, kdykoliv možnsot odvést malého na bečárnu, kde se postaraly sestry, to za těch 400 Kč denně stálo. Návštěvy na normálních pokojích probíhají od ´14-17 na chodbě, nadstandRD 7-19úřímmo na pokoji ! Nebýt toho zákazu !
Sestry jsiou jen lidi, některá by si zasloužila facku za přístup, nekterá se chovala, jako kdybych vůbnec nerodila, nic mě nebolelo a vše jsem uměla. Naopak, já ze všeho vykulená, bolavé tělo a s žádnými praktickými zkušenostmi.
V roce 2010 si prý čb porodnice zažádá o akreditaci na císaře na žádost pacientky, doteď to jen tak na přání nejde. Je to menší riziko pro mimi.

Pro mě jasná volba - porod císařem, nadstandard, bez větších problémů, ničeho se nebojte! Těch pár dní se dá vydržet! \zatněte zuby a těch pár "nán " z oddělení šestinedělí pusttě z hlavy, nejdůležitější jsou naše miminka !!!
🙂 🙂 🙂

kasyma
11. pro 2009

Ahoj, jé blueapple to jsem ráda,že aspoň někdo písnul 😀 díky za vyčerpávající příspěvek 😵 doufám,že sem napíšou i ostatní maminky,které rodily v ČB jaké mají zkušenosti...

blueapple
12. pro 2009

ahoj kasymo,
kdybys měla jakýkoliv dotaz, písni do IP, ráda zodpovím. 😀

tymothy
12. pro 2009

Tak tohle téma je pro mě zakleté. Už jsem dvakrát zkoušela napsat mé dojmy, ale vždy, když jsem měla svou "slohovku" hotovou, mi spadl počítač. 😖 Takže ještě jednou a tentokrát fakt naposledy.
Zas takové drama, jak mi některé maminky popisovaly, to teda rozhodně nebylo.
Když to vezmu popořadě:
Příjem-neměla jsem tam sebemenší problém, přestože ten den tam byl hodně hektický-měli asi 15 porodů. Vzhledem k tomu, že už nově příchozí nebylo kam dávat a já nebyla zas tak akutní případ, který by do hodiny porodil, skončila jsem na normálním ženském oddělení. Tam si na nikoho také stěžovat nemůžu - byla tam jedna strašně hodná sestřička, která mě pustila se svým mužem na procházku ven (bylo krásně, tak co také dělat mezi 4 stěnama), kde jsem ztrávila skoro celou první dobu porodní. Je pravda, že se na mě nikdo nechodil dívat a kontrolovat mě (což pro některé maminky byl strašný problém - mě to naopak docela vyhovovalo). Odpoledne mi odešla hlenová zátka, tak jsem jednoduše mezi kontrakcema zašla za sestřičkou a potom už jsem šla na porodní sál.
Při samotném porodu jsem také s nikým neměla sebemenší problém - kdybych cokoliv odmítla, ať už klystýr nebo oxytocin, vím, že by mi vyhověli. U porodu jsem měla studentku porodní asistence - protože to byl rychlý nekomplikovaný porod, dala jsem jí souhlas s tím, že si může M. porodit ona. Také jsem studovala a vím, že někde ty zkušenosti holt získat musí, a že s tím občas bývá potíž. Jak popisuje Blueapple, bylo tam dost mladých doktorů, ale ze svých zkušeností můžu říct, že mě to naopak vůbec nevadilo - asi protože nemají tolik zkušeností, jsou daleko pečlivější a ohleduplnější než jejich starší kolegové.
Trochu horší už to bylo na šestinedělí, právě s některéma sestrama - konkrétně jednou blondýnou (ta byla tak neochotná a znechucená, že jsem měla co dělat, abych ji něco neřekla) a jednou mladou tmavovlasou - to byla pro změnu moudrost sama. Zase na druhou stranu, blbce potká člověk všude. Ale abych je jen nehanila, byla tam i jedna strašně moc hodná a příjemná sestřička - s tou jsem si šla občas i popovídat. 🙂
Takže příště až budu rodit, do ČB půjdu klidně znovu - ty 2 protivy mě jen tak nerozhodí. Tím spíš, kdybych věděla, že půjdu na císaře nebo že ten porod bude komplikovanější.

kasyma
12. pro 2009

tymothy děkuju za názor a taky za vytrvalost 😀 to mě to dvakrát spadnout nevim nevim jestli bych to psala do třetice,smekám 🙂 já už teď dělám to,že si to zkopíruju než to odešlu... Jasně myslím si,že vše je o lidech,doufám v to,že když někoho o něco slušně požádám a nebudu nějak "histerčit" nebo tak,že snad nebudou nijak nepříjemný no uvidíme. Nejhorší je,ale srážka s blbcem 😖 . Taky čim dál tím víc přemýšlím o tom nadstandartu hlavně z hlediska návštěv když jsem totiž byla asi před měsícem za kamarádkou,která tam ležela a viděla tu přeplněnou chodbu no nevim nevim, mám radši větší soukromí takže pokud to půjde tak budu ten nadstandart chtít. Zjišťovala jsem si,že by mi to moje pojišťovna i proplatila takže jsem na 60% rozhodnutá. Ještě jsem se chtěla zeptat dá se tady někde kouknout na fotky nadstandartu? Je tam třeba i varná konvice,abych si zbytečně netáhla svoje čajíky 😀 už se ptám na kravinky co? a žádat asi hned na příjmu co?

tymothy
13. pro 2009

kasymo, nechci tě nijak strašit, ale je dost velká pravděpodobnost, že se na ten nadstandart nedostaneš. Já ho původně chtěla taky, ale bylo to bez šancí. Nakonec jsem skončila na improvizovaném pokoji bez sprchy a záchodu - všude totiž bylo natřískáno. Ale třeba se v únoru nerodí tolik miminek jako v květnu. Tak držím palečky. 🙂

kasyma
13. pro 2009

tymothy uvidíme 🙂 když nebude - nebude, ale určo o něj zažádám 😉 a co ty jaké důvody tě vedly k nadstandartu, ty samé jako mě? Nebo jsi ho chtěla ještě z jiného důvodu?

blueapple
13. pro 2009

pro info :

V ČB Porodnici jsou 3 nadstadardní pokoje - 1 pokoj, který má solo wc, koupelnu (600 Kč na den) a 2 pokoje, které mají na společné chodbičce koupelnu (sprchu) a wc, ty jsou za 400 Kč na den. NA TOM JSEM BYLA JÁ A BYLA JSEM MAXIMÁLNĚ SPOKOJENÁ. S druhou maminou "od naproti" jsem se viděla asi 5x, jen jsme se míjely, jen jednou jsem se chtěla jít sprchovat a ve sprše zrovna byla ona, chudák měla zlomenou ruku, takže jí museli pomáhat sestřičky.Takže provoz naprosto v pohodě.

Oba typy nadstandardy mají společné následující výhody:
- výběr ze 3 typů jídel (každý den volá na telefon dietová sestra)

- na pokoji přebalovací pult, telefon, televize (snad 20 programů - včetně ČT 4 SPORT, prima cool, TV bARANDOV, já koukala jako blázen..., 😉 pohodlná křesla, židle, vlídnější prostředí, vymalováno barevně, hračky a obrazy na stěnách pokoje, útulnější atmoséra, soukromí (na standardních pokojích 1 pult, vanička na koupání pro 3 maminy, záchod a sprcha pro 6 mamin - chodbičkou, kde je wc a sprcha jsou spojené 2 třílůžkové pokoje...hrůza - připomnělo mi to kolej, ale porodnice je mnohem méně útulná...) ABYCH TO SHRNULA, SOUKROMÍ K NEZAPLACENÍ, hlavně když mimi brečí, nestresuješ se , že probudí ostatní mimi na pokoji nebo ostatní maminky. Je pravda, že jsem se tam cítila trochu sama, jak byl zákaz návštěv, tak jsem byla ze všeho vykulená, prvorodička bez zkušeností, některé holky si spíš pochvalují, že leží s ostatními maminkami, které už znají nějaké fígle, mají již děti, takže poradí a pomohou. Pohlídají si vzájemně miminka. JÁ vždy když jsem se šla sprchovat nebo na snídani či oběd, odvezla jsem malého na bečárnu, sestřičky ho ochotně pohlídaly, aby nezůstal na pokoji úplně sám.

- návštěvní hodiny 7-19 přímo na pokoji, v případě potřeby možnosst, že tam doprovod i spí (ostatní maminy ze standard. pokojů mají návštěvy pouze 14-17 na chodbě !!!

Snad až budeš rodit, už zruší ZÁKAZ NÁVŠTĚV, ten bohužel platil i pro nadstadardy, rodila jsem koncem listopadu, jedna mírná sestřička mi tam na hodinu i přes zákaz manžela propašovala s tím, že mi jako něco nese - přinesl nějaké jídlo a věci, co jsem zapomněla.
Byla to neskutečná vzpruha.

O nadstandard se přihlaš hned na příjmu, prý tam jsou pořadníky a protekce funguje všude...přiznám se , že bez ní bych ho asi nedostala (moje příbuzná dělá dětskou sestru), je o něj velký zájem. Ale proč to nezkusit, týden po mě rodila kamarádka, dostala ten samý pokoj jako jsem měla já a úplně bez protekce...takže si myslím, zkusit o něj zažádat a pokud to nevyjde, tak to nevyjde...

snad tyto info pomohou... 😎 😎 😎

kasyma
13. pro 2009

blue jsi úplně nejlepčí 😀 vyčerpávající jsem moc ráda za dojmy,doufám,že pomohou i ostatním a nejen mě. Právě kamarádka mě od nadstandartu trochu zrazovala,protože ona byla na normoš pokoji a měla tam maminku,která už jedno dítko doma má tak jí prý s lecčíms poradila a to bylo fajn,ALE zase mám druhou kamarádku a ta mi řekla,že pokud by rodila podruhé bude chtít nadstandart,ta zase naopak byla na pokoji s nějakou slovenkou a ta si prej do nemocnice "zaběhla"jen porodit,někam prý odešla asi na půl hoďky nechala mimi ležet volně na posteli,nikomu nic neřekla (ať jí ho třeba kámoška pohlídá prostě nic) pak nedej bože kdyby se něco stalo.... 😒 přijde mi to trochu nezodpovědné 😔 záleží na koho člověk narazí...ale jak říkáš to soukromí,nikoho tvoje mimi neruší svým pláčem a ty se nebojíš,že vzbudí ostatní a celkově i ta sprcha pro 6 maminek mi příde trochu málo... každopádně sem pak po své zkušenosti taky napíšu dojmy 😵

bicista
13. pro 2009

Jdem taky rodit do ČB, manzel tam urcite spat nemuze, poslou ho domu !!!, pak je mozne ho zavolat mobilem kdyz jde rodicka na kreslo. Vetsinou je to za 5 minut 12, takze dojet 50 kilaku to podle mne opravdu neztihne.
Muze cekat jen dole u zvonku nebo se jit prijit do mesta. Jenze mezi prijmem a porodem muze byt taky klidne i 6 hodin. Takze aby se manzel na tu dobu nekam uklidil muze byt docela problem.

Nic mene moje kamaradka rodila v ČB pred mesicem a nejaky dobrak pri siti ji tam zapomel pul metru gazy, coz zjitila za 14 dni kdyz z te zapomenute gazy nacucane krvi zacla mit doma vazne komplikace.

Takze i takovy sou mistri u nas v ČB. Docela haluz.

Navstevy jsou do odvolani v ČB zakazany kvuli chripce. K porodu pry na nekolik mojich dotazu pokud je zdrav jit muze. S pozdejsi navstevou pobytu rodicky v nemocnici uz je ale bohuzel problem !!

rodit v poklidu v ČB je spis o štěsti nez standardem. Snad to budem mit taky v klidu nebo tam nekomu poopravim oblycej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru