Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

aleninininka
8. únor 2010

Ahojík Mimi, mockrát děkuji za informace, je to parádička si přečíst zkušenosti ostatních a taky dík za radu s tím tatínkem, jo kdyby člověk věděl že se fakt už mimi dere ven bylo by to úplně nejlepší 😀 😀 😀
Určitě pak sem svou zkušenost taky přidám a děkuji za podporu

aleninininka
10. únor 2010

Ahojík holky, to už tu nikdo není kdo rodil, či má rodit v CB?
A prý se rodí o 106 😀 😀

aleninininka
16. únor 2010

No fakt japak to, prý přes 10 porodů denně, a tady nikdo 😢 😢 😢 😀

aleninininka
19. únor 2010

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Tak už vážně nikdo 😲 😲 😲 😲

blueapple
20. únor 2010

aleninko, vydrž, pokud se rodí jako o závod, těsně po porodu není moc času na koníkování, maminy sem dorazí. Já rodila v ČB koncem listopadu 2009 a na koníka jsem se dostala až v půlce prosince. Bylo toho prostě moc 😉
Navíc jsme pak museli po týdnu ještě na 3 DNY do nemocnice, protože maličký nepřibíral... Nešlo nám kojení, učila jsem se, jak s miminkem... na počitač nebyl čas 🙂

aleninininka
21. únor 2010

tož to já vím, že není moc času na koníka po porůdku, že je to asi mazec 😉 😉
Jéjka , tak doufám že už kojení jde, a Patulka ti přibírá jak má, přeji moc štěstíčka a zdravíčka Vám oboum.

pablinka
21. únor 2010

ahoj, já rodila v čb 4. 10. 2009... celkem dobré, jen kojení moc nešlo, a když si člověk vysloveně neřekl, tak sestřičky moc vstřícné nebyly, ale 2 tam byly úplně suprové... jde o to, na koho narazíš... porod dobrý, z hlediska personálu, jinak mě nechali 12 dnů přenášet, chtěli 14. den vyvolávat, ale nakonec se to rozeběhlo samo, po 14,5 h kontrakcí se Vítek narodil, tak nějak za 5 min 12, už mě odšperkovali na císaře, nakonec ho ze mě jeden starší pan doktor vytlačil. Personál u porodu super, měla jsem tam 2 lékaře a 2 porodní asistentky 🙂... trochu mi vadilo, že jsem musela chodit v noci po 3 h vážit malého před kojením i po kojení na sesternu, aby měly sestřičky přehled, kolik přibral, to bylo celkově pro mě dost stresující.... jinak tam rodilo taky tehdy dost mamin a bylo pořád plno, v těhotenství jsem se tam třeba nedostala na prohlídku sálů kvůli naplněnosti, ač jsem se o to 3x pokoušela 🙂... jednoráz. kalhotky dávali tehdy - ale jenom jedny, takže rozhodně přibalit další svoje vlastní, vložek tam mají dost. Využila jsem jak svoje vlhké ubrousky, tak i ty jejich, co jsem namáčela... ta první stolička, smolka, jde stejně blbě, ať se snažíš ji dostat z tělíčka čímkoli

pablinka
21. únor 2010

taky jsem se setkávala s tím, že každý radil něco jiného, včetně toho, jak malého zabalovat do deky, aby mu bylo co nejtepleji... jiné informace si třeba odnesla kamarádka, co rodila o týden dříve, protože zas natrefila na jiné lidi tam... co člověk, to názor, ale to je všude... jen ta vyšetření mě v porodnici dost bolela, vždycky jsem pak tak 2 dny krvácela (chodila jsem tam na monitory i prohlídky od 38. do 42. týdne), blbé bylo, že když na mě přišly bolesti, byla jsem už hospitalizovaná na šestinedělí, takže jsem tam v noci hekala, zatímco vedle na lůžku spala jedna maminka s miminkem... v pokoji bylo nedýchatelno a hrozné horko, natahovalo mě to, tak jsem chtěla chodit po chodbě, ale to se zas nelíbilo sestřičce, že tam dělám v noci ruch, tak mě vždycky zahnala zpět... manžel byl se mnou od doby, kdy jsem byla otevř. na 4, od půl šesté ráno zhruba do to 10. h, kdy se Víteček narodil, plus pak ty 2 h na sále a ještě taky 1 hodinu šití je potřeba přičíst 😝 (protože malého ze mě doslova vyrvali, já už pak na konci bohužel nic nevnímala)... ale díky bohu za něj!

aleninininka: přeju ti, abys měla bezproblémový porod, jaký měla spousta mých kamarádek!!! Ta poslední porodila za 3 h i se všemi kontrakcemi, a taky prvorodička...

aleninininka
22. únor 2010

Pablinko, mnohokráte děkuji za informace, no jsem na to zvědavá. Já se taky bojím přenášení,takže tys přenášela 12dní, no jeje to musí být fakt už dost stresující. Já na to že bych měla příští týden rodit tak si vůbec nepřijdu - žádný poslíček, prostě žádný náznak porodu.
A ty tři hodky porodu bych brala, to by bylo úplně úža.
No určo pak jisto jistě napíši
Ještě jednou děkuji za skvělý popis a Víťánek je fešák 😉 😉

lulii
22. únor 2010

alenininko, moc na tebe budu myslet a přeju ti pohodový porod 😉 Budu na tebe moc myslet 🙂

aleninininka
22. únor 2010

Lulii - děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 😉 😉 😉

siola80
22. únor 2010

Taky budu držet palce, ať si brzy s miminkem doma. Já taky přenášela obě mimča a obě mi vyvolávali. U prvního dítěte jsem porodila 15 hodin od napojení oxytocinu a druhé pouze 1,5 hod od napojení, ale kontrakce byly maso. 😒 První jsem přenášela 11 dní a druhé 9 dní. U obou mi praskla voda, ale bez kontrakcí, proto ten oxytocin.

aleninininka
23. únor 2010

Siola, také děkuji, já po dnešní KO , se bojím nějak toho přenášení, neotvírám se vůbec, takžew nic nenasvědčuje porodu, ach jo. No snad si to ještě ta naše holka rozmyslí když je v neděli ten úplněk 😉 😉 😉

aleninininka
26. únor 2010

Tak zatím ještě nic.
Doufám že zabere ten úplněk 😀 😀 😀
Jinak daroval jste někdo pupečníkovou krev?

lulii
26. únor 2010

Alenininko, každý den se chodím koukat na tohle téma a čekám, že se objeví zprávička typu: Holky, teď mi zrovna praskla voda a jedééééééééém 😀 A ono pořád nic. Elence se asi u tebe moooc líbí 😀 Budu na tebe moc myslet, ať máš krásnej a hlavně rychlej porod a budu se sem koukat 😉 😀

pablinka
28. únor 2010

aleninininka: taky držím palce!!! 😉 ... ono by to přenášení ani stresující nebylo, já jsem čekala, že to bude až v říjnu, přála jsem si to - mám naroz. 5.10., můj táta 4.10. - nakonec to vyšlo, Vítek se narodil 4.10., takže na narozky jeho dědy... v říjnu bude letos velká oslava 😀 ... pupeč. krev jsem nedarovala, se mi na konci těhu nechtěly vyplňovat ty papíry k tomu 😀 ... k tomu přenášení - stresující to bylo kvůli lidem kolem - každý den sms, icq, skype - jakto, že jsi ještě neporodila? co tam s tím mimčem vyvádíš? apod., šílela jsem z toho!!! 😀 😝

aleninininka
28. únor 2010

Lulii., Pavli - holky jste zlatíčka, ale zatím stále nic 😉 😉

aleninininka
28. únor 2010

Ale dneska ráno asi odešla hlenová zátka, respektive asi jen její část, jelikož nevím kolik toho je, byl to takový nahnědlý hleník a trošilinka kapinka krve, no po 2 utřeních už nic, tak uvidíme, ale stejně to může být ještě doba.
Určo sem každý den něco písnu a když ne - no tak je jasné že jsem jela 🙂 🙂 🙂

lulii
28. únor 2010

Ali, tak že by se to pomalinku rozjíždělo? Každýn den tě tu budu hlídat, jestli píšeš 😀

aleninininka
1. bře 2010

Lulii - tak stále 2 v 1 , a to jsem dnes šla po schodech, vytírala a zas trošku i popoběhla a stále nic.
Uvidíme zítra kontrola tak zas podám hlášení.
Lulii díky 😀 😀 😀

lulii
1. bře 2010

Teda ta se tě drží 😀 Tak zase zítra čekám hlášení 😀 😀 😀

aleninininka
2. bře 2010

Ahojík, tak u mě KO, prý jsem na prstík otevřená, pan dr do mě hrábnul, a začalo to špinit, tak jsem vyfasovala vložku a mám hnědý hleník asi zbytky zátky a trošku mě bolí podbřišek. Taky říkal že to chce sexík, ale taky se mi do toho teda dneska moc nechce, bych řekla že jí mám pipku nějakou citlivou po dnešní kontrole.
Taky mi kontroloval prsa, hlavně bradavky a říkal že mám hezké bradavkypro mimčo a že by němel být problém s kojením, pokud teda bude dostatek mléka.
Pak mě ještě poinformoval že pokud mě budou nastřihávat takže má u sebe laser a pokud budu chtít zrychlit hojení, tak mám volat jen co mě pustí dom a že stačí 3 - 5 návštěv na laser a je to prý OK, a jeden ten zásah stojí 50 |Kč
A jinak se mám hlásit ve čtvrtek už v porodnici na KO a tam mi dají další instrukce co a jak bude dál.
Tak uvidíme, uvidíme, uvidíme...... 😉 😉 😉

lulii
2. bře 2010

Ali, tak snad to nějak urychlil a musela jsem se smát s tou bolavou pipkou 😀 😀 😀
A s tím laserem, to by bylo dobrý, ne? Třeba by to pomohlo na dobré hojení 😉 No ale to předbíháme......... 😵

pablinka
4. bře 2010

ali: mně ta zátka takhle odcházela hnědavá týden před porodem, pak mi při porodu, když začaly pravidelné kontrakce vyšlo takové množství, že jsem čučela!!! Jinak, jestli tě to bolelo trochu při kontrole, tak se připrav na to, že na kontrolách v porodce to bude bolet hodně, aspoň u mě to tak bylo, ale vypozorovala jsem, že i u jiných, nějak si tu servítky při těch kontrolách neberou, ale zas záleží na tom, na koho natrefíš... no - dá se to přežít. Jen jsem pak vždycky 2 dny krvácela po kontrole u nich, takže na vyvolávací sex jsem taky neměla ani pomyšlení 🙂 K jakému doktorovi chodíš? S tím laserem to je super!

pablinka
4. bře 2010

jůůůůů, koukám na fotky, že už jsi porodila, tak jste to zvládly 🙂 šikovné holky 🙂 malá je krásná!!! 😉 🙂

lulii
5. bře 2010

Jéééé ali, tak to máte za sebou, to je paráda. Malá je moc krásná, tak ať vám dělá jen samou radost 😉

A pak nám popiš, jak to teda probíhalo 😀 Budu se těšit 🙂

aleninininka
11. bře 2010

Ahojík, tak se hlásím.
tak Elenku jste už viděly, jinak porod byl superrychlý, přála bych ho každému.
Toho 2.3. mi ještě večer prdla voda v 19 hod, odtékala pomalu, kontra tak po 5 min, ale daly se zvládnout, tak jsem si říkala že se ještě podívám na ordinaci, ale v 19,45 vyšlo vody ještě víc, a hlavně nebyla čirá ale hnedavá a trošilinku zelená 😖 😖 😖 , tak jsem se ješte vyspršila a v 20,45 nástup v porodce, po příjmu mi řekli, že to na porod nevypadá, tatku jsem poslala domu . v 21,30 jsem se vydala do sprchy a kontra se tam daly krásně přežít, tak jsem po půl hodce vylezla, že budu prodýchávat na pokoji, ale přišla velká kontra, tlak na konečník, pak ještě jedna a při představě že tohle budu prožívat celou noc až do rána jsem si řekla že asi požádám o epidurál. vyšla jsem , byla tam porodní asistentka a já jí říkám, já se asi po..., mám velký tlak na konečník, okamžitě tam byla doktorka, prohlídla mě a zjistila že jsem otevřená na 8 prstů, a že jdem rodit, to bylo ve 22,30. Volala jsem Radimovi, přijel asi na posledních 5 min, ale to hlavní stihl. Tlak byl teda šílenej, ale naštěstí to opravdu bylo hodně rychlé a na tři zatlačení byla malá venku. Horší bylo pro mě to šití, asi jak to bylo rychlé, tak jsem se potrhlaa, takže 45 min šití mě dostalo víc než celý porod.
Každopádně přřístup všech tam byl suprovej, byla jsem moc spokojená. Jo a čas porodu tedy 22,47, Elenka vážila 3120 g a měřila 49 cm.
Porod tedy u mě byl fakt hodně rychlý , sama pani doktorka mě chválila, že na prvorodičku úplně super, ale bylo to opravdu tím jak to bylo rychlé, mít takové bolesti celý den, tak mě asi fakt hrábne.
Takže ještě jednou velký dík mé porodní asistence, doktorce a celému personálu.

aleninininka
11. bře 2010

Jinak se omlouvám za chyby v popisu , ale v jedné ruce držím eElenku 😉 😉 😉

lulii
11. bře 2010

aleninininko, moc gratuluju, Elenka je opravdu nádherná 😀 . Porod jsi teda měla opravdu rychlý, to je dobře, aspoň si se netrápila dlouho a Elenky se dočkala brzo. Jen to šití, to musel být teda zážitek ☹ A měla jsi nadstandard?

zdeniii
11. bře 2010

aleninininka: ahojky, moc moc gratulujuuu k malinkaté. Jak jsem koukal ana fotečky tak tvůj manžel je můj bývalý kolega z práce, to je hezký... Jak se máte? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru