Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

maceek
17. kvě 2013

@mangold župan je dle mého úplná zbytečnost - já měla pouze delší vestu. Rodila jsem v prosinci a v září a vždy tam bylo dost teplo. Manžela za mnou pustili, jakmile jsem byla na porodním sále. Pokud je porod v začátku, tak ho tam nepustí. Vložky - na porodním sále normálně k dispozici, na šestinedělí jsem dostala 1 balík "malých" Samu, dále z vlastních zásob.

mangold
18. kvě 2013

@maceek a měla jsi jejich anděla, nebo svoje noční košile? já mám dvě svoje 😀

maceek
18. kvě 2013

@mangold při příjmu na por. sál jsem vyfasovala jejich anděla 😀, po přeložení na šestinedělí jsem se převlékla do své košile. S sebou jsem měla také 2 a stačily.

lulii
18. kvě 2013

@mangold Já používala jejich anděla a byla jsem ráda, bylo to pohodlné a hlavně jsem si nešpinila svoje košile 😉

twistinka123
18. kvě 2013

@mangold já na jipu měla jejich košile a pak svoje

mangold
18. kvě 2013

@maceek díky moc, taky si to tak nějak představuju, nejdřív anděla a pak svoje 🙂

evka2011
20. kvě 2013

@mangold ale jo, pokud se dá teda cítit spokojenost po 20 hodinách porodu... 😀 sestřičky i doktoři na porodním byli skvělí, na šestinedělí sestry taky dobré, jen z dětského, co je hned vedle a chodí se tam pro oblečky a rady, byly trochu priotivné, ale taky jak která směna, takže v podstatě jsem celkomě byla spokojená moc. původně hsem chtěla nadstandart, nakonec jsem byla ráda, že byl plný a že jsem byla na normálním pokoji, kde byla i paní druhorodička, takže mi v začátcích poradila, navzájem jsme si pohlídaly děti, abychom mohly do sprchy nebo na jídlo

evka2011
20. kvě 2013

@mangold já nosila jejich anděla a svoji košili a župan si brala jen na návštěvy, ale ten župan jsem nakonec skoro neměla, je tam teplo všude. do sprchy doporučují gumové pantofle, já měla žabky a ty jsou trochu blbé, špatně se do nich leze, ale nakonec jsem je do sprchy ani nenosila, je tam čisto

mangold
20. kvě 2013

@evka2011 díky moc, už abych to měla za sebou 😝

evka2011
20. kvě 2013

neboj, já se taky bála a i když to trvalo fakt dlouho a byl to dost mazec, není to nic, co by se nedalo vydržet. kromě toho asi pracují hormony, je to jiné než u zubaře, prostě jsem to brala tak, že to tak musí být a ani jsem si nepřála, ať už to skončí nebo tak něco, prostě jsem jen držela a čekala, až to bude. sice na tu bolest hned tak nezapomeneš, jak se říká, ale rozhodně z toho žádné trauma nemám 😀

mangold
21. kvě 2013

holky, platí se za doprovod?

kajalka
21. kvě 2013

Holky, váhám mezi Budějicema a Krumlovem. Krumlov vyhrává osobnějším přístupem a možností rodit v jiný, než porodnický poloze. V ČB nevím, jestli to umožňujou. Zároveň tam slouží jen 1 lékař a když se cokoliv děje, čeká se na dalšího, co je na příslužbě. A to může trvat třebas půl hodiny.

pablinka
21. kvě 2013

@kajalka první dítě jsem rodila v ČB, ten neosobní přístup mě dost zdeptal, měl dle mého vliv i na průběh samotného porodu, určitě pak i na moji psychiku na odd. šestinedělí. Podruhé jsem volila ČK a spokojenost na všech frontách. Kdybych náhodou ještě někdy rodila, tak určitě zas do ČK. Když se v ČB lékařce něco nezdálo u mě v děloze po porodu, tak jsem si pobyla na sále ještě o hodinu déle, než přišel služebně starší lékař, aby se na to také podíval. Takže bych ten čas brala jako relativní. Zas ale v ČK jsou podle mě všechno lékaři s dlouhou praxí, prostě takoví, kteří mohou všechno sami a hned, kdežto v ČB slouží i lékaři, kteří si musí u všeho docházet pro schválení u lékařů služebně starších (schválení monitorů, dovedení komplikovaného porodu do konce apod.). Tím mi vychází, že ve finále se mi v ČK dostane stejné, někdy i lepší odborné péče. Toť můj dojem.

evka2011
22. kvě 2013

@kajalka nám nabízeli ještě porodnickou stoličku, jinak myslím ne

twistinka123
23. kvě 2013

@kajalka já rodila v čb je to 9 měs a spokojenost!

mangold
23. kvě 2013

holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste si některá vyřizovala po porodu občanku v ČB, jestli Vám tam udělají fotky automaticky na místě, nebo je musíte mít sebou. Mě končí platnost dokladů, tak že po porodu budu muset ještě vyřizovat občanku a řidičák a rovnou bych si nechala do občanky zapsat i dítě.
Díky 🙂

maceek
26. kvě 2013

@kajalka tak já rodila 2x v ČB a jednoznačně spokojenost, ale nemám srovnání s ČK 😀

maceek
26. kvě 2013

@mangold já mám novou občanku od roku 2009 a musela jsem mít fotky s sebou, ale pas pro dceru jsme dělali loni a fotili si jí na místě sami. Tak zkus zavolat na magistrát - matriční odbor a oni ti určitě poradí.

mangold
26. kvě 2013

@maceek no ono stejně, pokud si to pamatuju, tak když jsem byla pro pas a řidičák, tak fotili v přízemí, tak uvidím, až tam půjdu 🙂 díky

evka2011
28. kvě 2013

@mangold ten fotograf v přízemí v Jeronýmce pořád je a jde mu to dost rychle 🙂

mangold
28. kvě 2013

@evka2011 díky moc 🙂 jsem zvědavá, jestli budu potřebovat ty fotky na novou občanku 😒

aelwyda
6. zář 2013

Zdravím všechny budoucí i stávající maminky, ke kterým se už také počítám. Co se českobudějovické porodnice týká, velkou chválu budu vždy pět na porodní asistentky a celý lékařský personál. Svou rychlostí a rozhodností nám s malou doslova zachránily život, holčička se díky akutnímu císaři narodila zdravá. Poněkud horší je ale situace na Neonatologickém oddělení - nemocnice má certifikát "Baby friendly hospital", což by se také dalo nahradit termínem "Non breastfeeding mother unfriendly hospital". Zkrátka nedaří-li se vám rozkojit, váš potomek se z nějakého důvodu odmítá přisát či máte-li "divná prsa a líné dítě", asi vás čeká pár krušných dní. Nechci házet všechny sestry do jednoho pytle, ale šňůrku bych zavázala za těmi, které vám po úmorné, hodinové snaze ze sebe dostat alespoň pár kapek mléka pro plačícího novorozence sdělí, že vám pro malé žádné mléko nebo umělé mléko nedají, protože mu musí vytrávit. Tedy závěrem - pokud budu mít to štěstí a život mi nadělí ještě jedno těhotenství, půjdu rodit do Budějovic, protože je tu záruka profesionální péče a pocitu bezpečí. Ale asi budu ostřejší na oddělení šestinedělí...

evcakl
14. říj 2013

zdravím všechny...je tu nějaká novopečená mamina, aby se podělila o nejnovější zážitky s českobudějovickou porodnicí?
🙂 já mám termín cca za 10 dnů, tak už pomalu začínám být nervozní 🙂

edipetaa
25. říj 2013

taky by mě zajímaly aktuální zážitky .... nás to čeká za 2 měsíce ...

kajalka
25. říj 2013

@evcakl @edipetaa Ahoj holky, já teda rodila v Krumlově, ale 2 moje kamarádky teď rodily v ČB a nebyly nespokojený. Sestry prý podporovaly a chválily při tlačení, ale žádný srdečnější jednání nebylo. Prostě odrodily a hotovo. Trochu prý stresy pak s kojením.

edipetaa
26. říj 2013

taky si myslím, že tak nějak to bude probíhat ... a náhodou nevíš, jak je to s epidurálem ? 🙂

evcakl
28. říj 2013

tak to je fajn...já mám zítra druhý termín tak uvidíme..už bych brala to mítza sebou..ty poslední dny se strašně vlečou 🙂
je mi jasný, že v každý nemocnici se najdou morousové, ale tak za to mimčo to stojí to vydržet a pak už budeme doma.
byla jsem na kontrole přímo v porodnici a zítra mě to čeká zas, takže jsem to malinko zkoukla a zatím sestry a doktoři vypadají v poho 🙂
@edipetaa a copak čekáte? Takže už se taky pomalu a jistě připravuješ...to budete mít takovej velkej Vánoční dárek co? 🙂

edipetaa
28. říj 2013

tak to je bezva, víš, do čeho jdeš ... nenechali jsme si říct,, co to bude a termín máme 19.12. .... jinak držím palečky a když budou nějaký nový poznatky, tak sem s nima 🙂

evcakl
28. říj 2013

@edipetaa tak to bude opravdu překvapení 🙂 člověk začne být nervozní, až to na něj příjde..přeci jenom rodím poprvé 🙂
takže jak porodím, určo přispěji nějakou novinkou z ČB porodnice pro budoucí mamči..taky držím pěsti, aby vše dopadlo.

evcakl
4. lis 2013

@edipetaa Tak už jsme porodily..30.10.2013 v 8:42...a mám jenom dobrý zkušenosti s porodnicí....na všechny směny co jsem narazila..takže za sebe můžu doporučit....sestřičky ochotný , doktoři v pohodě..tak všem co tu budou rodit taky přeji takový personál, co smě měly my.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru