Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

evka2011
2. říj 2012

@lulii no já byla na kontrole před čtrnácti dny, změřit se nedal, protože je narvaný hrozně dole, ale váhu odhadoval doktor na 2200, teda myslím, nějak mi to přesné číslo vypadlo 😅 ale už dlouho je prý minimálně o týden větší, než je průměr. Myslím, že jsem na netu někde viděla tabulku s průměrnými hodnotami velikosti a váhy miminka, zkus pohledat. Ale vypadá to, že jsme na tom velikostně stejně 🙂 takže minimálně čtyřkilový cvalík, to už je prý teď jasné 🙂

twistinka123
2. říj 2012

s těma ubrouskama - můžete si je vzít, jinak se utírají papírovýma ubrouskama, ale myslím že ničemu to neva, já je používala a ušetřila na doma svoje🙂

maceek
5. říj 2012

@lulii tak ty vlhčené ubrousky k dispozici nejsou, ale doporučí ti navhlčit si papírový ubrousek erární a tím mimčo utřít - je to takové nouzové řešení, neboť voda je od přebalovacího pultu daleko, ubrousek vystydne a potom "matláš" dítko studeným čímsi - takže ubrousky se neztratí, ale já osobně jsem to bez nich přežila 😀. Košili jsem vlastní měla a využívala přes den, na noc jsem využívala tu jejich. Jinak ručníky jsem měla s sebou 4 - jeden veliký, druhý menší na rodidla, potom malý pouze na obličej a ruce a ten poslední jsem používala před sprchu na ten jsem si stoupala a všechny ve tmavých barvách.
@evka2011 neboj, od krve se sice může ručník nebo košile ušpinit, ale zase se to dá vyprat 😀, tak je potřeba se k tomu asi hlavně barevně přizpůsobit. No a kosmetiku jsem dopředu moc neřešila, vždyť dnes se dá vše koupit za pochodu a různě mají i akce a hlavně dopředu nevíš, zda-li budete kosmetiku moci používat - na úplné mimčo stejně doporučují pouze čistou vodu.

evka2011
17. říj 2012

@lulii tak jsem byla včera na exkurzi v porodnici, dávali tam jen krátký seznam toho, co máme mít: toaletní potřeby, bavlněné spodní kalhotky a svoje vložky, protože těch dávají jen minimum, kojící podprsenky, košili a župan, ale dávají i jejich anděla, který se prý nosí obráceně, zavazováním dopředu, aby se dal rozvázat na kojení, pak pantofle do psrchy, mobil a nabíječku, a hlavně průkazku těhotenskou a pojišťovny, občanku, oddací list a prohlášení o jméně dítěte, to dávají na gyndě. Na mimčo prý všechno dostaneme, takže věci až na odchod, stačí, když je přiveze manžel. Jen je trochu pitomé, že tě manžel musí naložit ve vchodě do výtahu a dál už s tebou nesmí, táhneš tu tašku sama - jo a zvláštní taška na sál není třeba, leda bys šla na císaře, jinak můžeš mít u sebe tu velkou. Manžel pak smí až na sál, když už porod běží, mezitím může čekat dole, nebo jet domů

lulii
28. říj 2012

@evka2011 Moc se omlouvám, že se ozývám až teď. Moc děkuju za aktuální info.
Já doteď nemám sbaleno, ale už bych fakt měla 😎 A jak jsi na tom?

jiricek_baru
28. říj 2012

Ahoj holky, já byla na prohlídce v porodnice asi před měsícem a s těma vložkama nám PA říkala, že žádný mít nemusíme, že jich tam maj mraky a když nám dojdou tak nám prostě doplní, takže ono asi dost záleží na koho tam člověk při tý prohlídce natrefí 😉 Osobní zkušenost zatím nemám, snad každým dnem 😀

lulii
29. říj 2012

@jiricek_baru Jéé, taky děkuju za info 😉 Moc přeju, ať to máš co nejdřív za sebou a hlavně ať je vše v pořádku 🙂 Závidím ti, že už budeš mít miminko za chvíli u sebe 🙂

jiricek_baru
29. říj 2012

@lulii Moc děkuji, no to klíště uvnitř nějak nechce ven, už skoro týden přenáším. V porodnici říkali, že nechávaj až 10dní, tak to vidím až na listopad 😀 Každopádně pak napíšu aktuální zkušenost 😉

lulii
29. říj 2012

@jiricek_baru Jojo, budu se těšit na vyprávění. Tak tfuj tfuj tfuj 😉

evka2011
30. říj 2012

@jiricek_baru aha, tak to je zvláštní, nám řekli, že dávají jen jeden balík a to nestačí... asi bude lepší fakt být připravená, nebo to aspoň nachystat doma pro manžela, aby je pak přivezl

evka2011
30. říj 2012

@lulii tak já jsem na tom zatím pořád stejně, zítra teda mám kontrolu, tak uvidím, jestli není nějaká změna, ale zatím všechno drží 🙂 akorát dneska se mi poprvé ozývají poslíčky, celkem silně, ale jinak se nic neděje

jiricek_baru
11. lis 2012

Tak holky vložky daj jeden balík, ale když si člověk řekne, že došli tak přidaj. Plenky to samé. Jediné co chybí jsou vlhčený ubrousky 😉

mangold
2. led 2013

Holky, chtěla bych se zeptat, zda se musí do porodky v Budějkách registrovat k porodu, jako např. v Praze atd. Díky 🙂

lulii
2. led 2013

@mangold Ne ne, nemusíš, po mně to nikdo nechtěl, ani mi můj gyndr. nic neříkal 😉

mangold
2. led 2013

@lulii díky, zjišťuju už co a jak právě, čekám první miminko 🙂

lulii
2. led 2013

@mangold Tak moc přeju, ať je všechno v pořádku, hladký průběh těhotenství a hlavně co nejpohodovější porod 😉

mangold
2. led 2013

@lulii moc děkuji 🙂

evka2011
4. led 2013

@mangold registrovat se nemusíš, ani pokud bys chtěla nadstandart, ten se zamlouvá až přímo při přijetí, ale šance dost malá - taky jsem ho chtěla, a nevyšel na mě. ale nakonec jsem byla ráda, u prvního dítěte je člověk dost zmatený a vyplašený, na pokoji jsem byla s paní, co měla už druhé, tak mi poradila co a jak 🙂 jinak je dobré si tam zajít podívat se, jak vypadají porodní boxy, kde je příjem a tak, ale nutné to není, všechno ti ukážou při příjmu, pokud teda mimčo nebude mít nějak moc naspěch 🙂

mangold
4. led 2013

@evka2011 díky moc, já bych právě chtěla nadstandart, ale jak ty říkáš, že na mě nemusí vyjít, tak s tím budu taky počítat.
Uvidíme, jak to výjde 🙂

evka2011
4. led 2013

@mangold budu držet palce 🙂 kdybys měla ještě nějaké dotazy, ptej se, rodila jsem před dvěma měsíci, tak si to ještě celkem pamatuju 🙂

mangold
4. led 2013

@evka2011 díky moc, otázek budu mít hodně, až se to bude blížit, tak že se budu určitě ptát 😉

rtereza
18. bře 2013

ahoj holky, jak je to prosím v ČB s epidurálem, dělají ho tam běžně? Platí se za něj? Také by mě zajímalo, zda se rodí od začátku do konce na jednom místě nebo se pak stěhuje na sál a zda je při porodu k dispozici vlastní sprcha se záchodem. Díky moc

lulii
18. bře 2013

@rtereza Ahoj, jak je to s epi, to nevím.
Když to ještě není vyloženě k porodu, tak tam jsou pokoje, jeden je jen pro jednu a druhý pokoj je myslím pro čtyři paní, je to jakoby hekárna, nebo jak bych to řekla. No a pak jdeš už na sál. Jsou tam staré a nové. Na tom starém sále, tam se chodí do společných sprch (jsou ale oddělené a nevidíte na sebe) a na tom novém sále je přímo v tom pokoji sprcha (jen pro tebe).

rtereza
19. bře 2013

aha, díky, to je děs. člověk by si představoval větší soukromí. a doprovod tam tedy předpokládám nemůže být celou dobu...díky

golymetr
19. bře 2013

@rtereza mam pár foteček v albu z budějcký porodnice

rtereza
20. bře 2013

děkuju

pablinka
20. bře 2013

@rtereza ahoj, já rodila v čb v r. 2009, podruhé už jsem šla radši do Krumlova 🙂... co se ČB týče, tak doprovod k porodu pustí, když jsi otevřená tak na 4 - 5 cm, pak může porod trvat ještě dlouho nebo taky ne. Já přenášela, hospitalizovali mě v pá večer, pak se čekalo, porod se rozeběhl sám v 19:30 v SO večer, musela jsem zůstat na pokoji na šestinedělí (ani jsem neměla vycházet na chodbu, abych nerušila svým hekáním ostatní maminky :-/... vždycky tak po cca 2 h mě vedla na sál k doktorce na prohlídku, manžela jsem mohla zavolat zhruba v 5 ráno, přijel v půl 6. a porodila jsem v 10 h dopol. Takže u mě byla tato varianta - hospitalizace - sepsání papírů - pobyt na rizikovém, uvolnilo se místo na šestinedělí - přesun na šestinedělí - pak občas skok na vyšetřovnu na sál na kontrolu stavu - opět zpět na pokoj na šestinedělí (už tam spala jedna maminka s miminkem, ale prý jsem ji ani nerušila) - pobyt na přípravně (klystýr) - sprcha u sálů (už s manželem) - sál a porodnické křeslo několik hodin. V Krumlově to pak bylo o něčem jiném, ale to už patří do jiné diskuze 🙂.

rtereza
21. bře 2013

Pablinka, moc děkuju za informace. První porod jsem měla hodně dlouhý a moc si neumím představit ho absolvovat bez manžela a ještě trajdat sem a tam.

lulii
21. bře 2013

@rtereza Já to měla trošku jiný. Mě dali oxytocin hned brzo ráno (už ně přesunuli na sál) a řekli mi, že už můžu zavolat manžela. Celou dobu tam byl se mnou - vlastně od začátku 😉 No a trvalo to dlouhých 12 hodin a nakonec jsem stejně šla na CS. A to mohl se mnou manža do sprchy, do vany, všude mě mohl doprovázet 😉

mangold
27. bře 2013

Ahoj holky, jdu si pro radu 😀 jsem teda za půlkou a ještě je brzo, ale tak snažím se důkladně připravit 😀 dávám si dohromady věci, které budu muset vyřizovat atd. Měla bych dotaz 🙂 do porodnice můžu mít originál, nebo i kopii oddacího listu? v případě kopie, kde si ji mám nechat vystavit a ověřit, aby byla platná? no a pak mám ještě jeden dotaz pro zkušené maminy, já teda nemám nárok na mateřskou, tak že půjdu rovnou zažádat o rodičovský příspěvěk a úplně se tohol děsím, až budu muset s malým miminem lítat po úřadech a vyřizovat. Ohledně toho rodičáku, můžu si ještě před porodem vyzvednou nějaké formuláře, nebo něco zařídit, abych po porodu nemusela tam běhat víckrát? no a pak poslední dotaz, za jak dlouho se musí změnit občanka, teda nechat zapsat dítě. Děkuji moc předem za odpovědi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru