Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

edipetaa
11. lis 2013

moc moc moc graluluju a super, že to máte za sebou 🙂 holčička nebo chlapeček ? šlo by napsat něco více ... jak to probíhalo atd. 🙂

edipetaa
20. lis 2013

ahoj holky, není tady někdo, kdo se chystá do ČB nebo už to má za sebou ? 🙂

evcakl
21. lis 2013

@edipetaa máme kluka..no doma mě chytly častý kontrakce tak jsme jely..tam jsem přišla na příjem, kde ti natáčí monitor a při tom sepisovaly papíry..pak přišel doktor a vyšetřil mě s tím, že na porod to zatím není,ale co není může za hodinu být..tak mě šouply na šestinedělí ať se prospím. Což nešlo protože jsem měla šílený bolesti..když už jsem měla bolesti snad po minutě zašla jsem za sestrou a ta mě vzala za doktorem na vyšetření a už se šlo na sál...tam sem musela měnit polohy, aby hlavička správně zrotovala..no a pak už se šlo na věc.ještě teda kromě porodních asistentek jsem tam měla i studenty,ale ty tam být nemusí, při příjmu podepisuješ, že ti nevadí, že tam budou.dvě porodní asistentky mi mačkaly při tlačení břicho směrem dolu , aby tomu pomohly. sice to vypadá brutálně, ale ani to v tý chvíli člověk nevnímá, jak se soustředí na co největší tlačení,aby to bylo brzo za tebou.
no a když už porodíš hlavičku tak už je to jak blesk.Po porodu ti malýho hned dají, jestli se přisaje.po nějaký době ti ho vezmou a pořádně očistí, zkontroluje doktorka z neonatologie a pak je zbytek doby s tebou..pak mě šily a kontrolovaly 2 hodiny na sále,jestli není nějaký problém..A protože jsem měla větší ztrátu krve, dostala jsem kapačku. za dvě hodiny tě zřízenec zaveze na šestinedělí a asi za další půl hodinku ti mimčo přinesou. na šestinedělí jsou sestry ochotný kdykoliv ti pomoc..máš tam i zvonek na dětské sestry, když je nějaký problém přijdou a pomůžou. Nebo když bys byla šíleně unavená dítě ti i pohlídají a přinesou jenom na krmení,aby ses prospala. Jinak jídlo nic moc,ale to se dá čekat a ty tři dny se to dá vydržet 🙂 co se týká sprchy a záchodu na normálním pokoji, není to tak hrozný..čekala jsem to horší. kdybys měla nějaký otázky klidně se ptej.

tricunici
26. lis 2013

já byla v Čb také max.spokojená

edipet
27. lis 2013

holky díky moc za info ... pořád se rozhoduju mezi čb a pískem ... mám na to ještě 3 týdny 🙂 a nevíte jak je to s epidurálem ???

edipet
8. pro 2013

holky, posouvám téma nahoru ... je někdo s novou zkušeností ??? pište ... díky 🙂

segrayvon
16. pro 2013

Rodila jsem v CB a muzu rict, ze strasne zalezi na lidech. Doktorka na nocni sluzbe mi na porodni bolesti rekla, ze hystercim , zavrela za mnou dvere s tim , ze mam jit spat - mela jsem kontrakce uz po minute. Proste se ji nechtelo nic delat, za hodinu a pul zacala ranni sluzba super doktorce a sestrickam, takze si porod s nimi nemuzu vynachvalit. Na oddeleni 6-nedeli byli uzasne zenske sestry, a dve detske sestry, ostatni detske jednim slovem hruza!! Neochota, nezajem, zachazeni s miminky ani nemluve. Po par dnech jsem nenechala na svoje miminko sahnout. Cely pokoj netrpelive cekal, az do sluzby prijde nase oblibena sestra. Jidlo mi nevadilo 🙂 Nevim, jestli budu jeste rodit, ale v CB rozhodne ne!!

petrisp
19. pro 2013

@edipet

Já si na ČB nemůžu stěžovat, byla jsem spokojená jak na riziku, tak na JIPce i na 6nedělí 🙂

segrayvon
19. pro 2013

@petrisp jak jsem psala, je to vsechno o lidech. Ja mela nakonec skvelou doktorku u porodu 🙂

ajurka
5. bře 2014

@bicista mohu se zeptat jake mela vase kamaradka z te gazi... ze me totiz dnes pri sprchovani vypadli dve kulicky gazy... jsem take po siti bojim se jestli ve me neco jeste nezustalo

jajson
19. črc 2015

Jednim slovem hrůza!!! Jak chování sester( sama jsem sestra) tak vůbec celkovej přístup. Zašili do mě 2 tampony a když jsem jim říkala , že mi neníopravdu dobře ,odpověď byla , že je to po porodu normální. Po týdnu horečky 40 st a odjezd s malou zpět.Zánět , vsoké crp , hnijící tampón mi tahali i s kousky shnilé tkáně .... bolest , jako kdybych rodila podruhé :( Na porod mám strašné vzpomínky a úplně se děsim druhého porodu :( který mě čeká za chvilku.

jitka2015
15. říj 2015

V porodnici jsem rodila 10.9. 2015 a mohu jen doporučit. Nastupovala jsem 9.9 na vyvolání
porodu. Ten den mi udělali Hemiltna, bohužel rozběhli se pouze mmalé kontrakce
a pak vše ustoupilo. Ráno jsem šla na prohlídku a a byla jsem už dost nervózní,
bála jsem se, že to bude opět neúspěšné, ale byla jsem uklidnění, že dnes
určité porodnim p.MUDR Veleminsky vše skvěle naplánoval a za dvě a půl hodiny
byla má dcera na světě, bez nastrizeni, kleští atd, rodila jsem v ČB v roce
2000 a 2004 a musím říci, že je to veliký rozdíl, hlavně v komunikaci, vše mi
vysvetlili, byl to nejkrásnější porod, žádný strach a obavy. Na šestinedělí
jsem byla taky spokojena. Doporučuji, Jitka

kamony9
8. lis 2015

@jitka2015 Ahoj, můžu se prosímtě zeptat na to vyvolání podrobněji? V úterý taky nastupuju na vyvolání právě, u mě kvůli vysokému tlaku, jsem ve 39. týdnu. Zajímalo by mě, jak to probíhalo, mělas nějaké doporučení, kam tě uložili atd. Moc děkuji za případnou odpověd🙂

handous
8. lis 2015

@kalo já rodila 2x císařem, byla jsem na normálním pokoji na šestinedělí a fungovala jsem normálně. Nijak jsem z toho nehroutila. A jídlo je hnusný, to dietní první dva dny, pak mi ani nevadilo.

kasyma
13. led 2016

Ahoj holky rodil někdo v ČB "po novu" myslím už v té nové porodce? Jaké to tam je co personál jsou příjemní jaké mají jídlo pokoje sály??? Zajímá mě vše vaše dojmy z nové porodnice celkově všechno. Rodila jsem v ČB před 6 lety a čeká mě to nejspíš v srpnu tak jen vyzvídám co se změnilo... 🙂 moc děkuju všem co odpoví mějte se krásně a užívejte vaše miminka 🙂

kamony9
15. led 2016

@kasyma Ahoj🙂 Já rodila už v novém před osmi týdny. Je to tam moc pěkný, vše je čistý. Pokoje šestineděli jsou po dvou, takže docela soukromí. Na mimčo tam vše dostaneš, jednorázovky i oblečky. Vlhčený ubrousky se tam neuznávaj, takk bud svoje nebo normálně vodou a jejich obyč ubrousky. Jídlo ušlo no, jako v nemocnici. I když kojícím matkám kynutý buchty atd?:D Klidně s eptej, na co tě zajímá. Já měla akutního císaře. Přístup sester na šestinedělí skvělý, dětské sestry nic moc....

kasyma
15. led 2016

@kamony9 jé děkuju za odpověď já myslela,že už se nikdo neozve 🙂 takže se skoro nic nezměnilo za těch 6 let snad jen to nové prostředí 🙂 při prvním jsem dost uvažovala o nadstandartu,ale nakonec jsem byla ráda,že jsem zůstala na normoš pokoji jako prvorodička jsem byla ráda za rady od spolubydlící co už jedno mimčo měla. A to že jsou pokoje šestinedělí po dvou je taky fajn s těma ubrouskama si to pamatuju byli drsný jak šmirgl 😀 a ta první smolka s nima moc nešla takže beru vlčený z domova a vložky pro maminky ty tam pořád mají? Můžu říct,že i když to byli pořádný prkenice tak mě vyhovovali po tu poporodní dobu. A můžu se zeptat proč jsi měla akut. císaře? Chápu to dobře,že sis zkusila obojí jak normoš tak potom teda císaře...máš první mimi?

bmiru
15. led 2016

Ahoj holky, já rodila v červnu a musím říct, že to bylo opravdu fajn. Na porodnici úžasné PA i lékaři. Všichni byli moc hodní. Na šestinedělí to bylo také fajn, až na dětské sestry (arogantní a nepříjemné, bez ochoty komunikace). Ženské sestřičky byly moc hodné a pozorné. Na porod budu i díky personálu porodnice moc ráda vzpomínat. 🙂

kamony9
16. led 2016

@kasyma Prosímtě vložky si určitě vezmi, mají tam jeden balíček a víc ti jich nedají ani náhodou...Akutního císře jsem měla po 36 hodinách křížových bolestí, kdy se pak zjistilo, že je syn omotaný v pupečníku, takže se si zažila obojí, což nebylo nic moc...:( Jj první, takže sem byla ze všeho dost vyplesklá a právě přístup dětských sester mě překvapil. Chápu, že toho mají hodně ´, le spousta z nich mi přišla opravdu velice neochotná...

liebehexe
17. led 2016

Ahoj, mam mozna hloupej dotaz 😎 jako erar nocni kosile tam maj klasicky andelicky, nebo normalni kosile? Samozrejme mam svou kosilku, ale nechce se mi kupovat dalsi, pro pripad, ze se umaze (a ze se urcite umaze), kdyz jsou docela drahy a doma je urcite nevyuziju, nejsem na ne zvykla 🙄
Kazdopadne co slycham, tak si porodnici chvali skoro vsichni az na ty detsky sestry.. 😠

kamony9
18. led 2016

@liebehexe Ahoj, mají andělíčky. Ty sou pak dobrý v tom, že po porodu si je oblečeš jakob obráceně, šnůrkama do předu a to je dobrý na kojení. jinak ale samozřejměmůžeš mít košili svojí...

a_nnysek
18. led 2016

Holky a nechodila jste některá v nemocnici do té jejich rizikové poradny?

kamony9
18. led 2016

@a_nnysek Jj já chodila, ale až v 9. měsíci...

a_nnysek
18. led 2016

@kamony9 A byla jsi spokojená?Já tam teď musím dojíždět 2x za měsíc přes 60km (čekám dvojčata) a radost z toho nemám. Zatím jsem viděla jen dr.na ultrazvuku a ten mlaďoch mě nijak nenadchl a důvěru nevzbudil, příště mě čeká poradna s tou doktorkou,tak nevím, co čekat..

kamony9
18. led 2016

@a_nnysek Já tam byla všehovšudy 4x, pak sem rodila. chodila jsem tam kvůli vyššímu krevnímu tlaku. A bylo to docela ok. Chodila jsem k paní doktorce Hrotkové.

a_nnysek
18. led 2016

@kamony9 Aha. No k té půjdu příště. Jaká je p.doktorka?

kamony9
18. led 2016

@a_nnysek Je hodně rázná, věci říká narovinu. Ale je to profesionálka a já sem jí docela věřila.

a_nnysek
19. led 2016

@kamony9 Díky za odpověď, hlavně aby byla zkušená, jinak je mi to jedno 😉

kamony9
19. led 2016

@a_nnysek To se vůbec nemusíš bát, ta je tam uznávaná jako autorita. Co řekne, tak berou všichni jako samozřejmost.

a_nnysek
19. led 2016

@kamony9 To jsem ráda.Právě že jsem slyšela, že je tam plno mladých dr...Když už tam budu jezdit takovou dálku,tak ať mám jistotu.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru