Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

v.e.r.c.a
20. črc 2012

@twistinka123 zvládneš, každá to zvládla 😉 to mimi za to stojí 😉

twistinka123
20. črc 2012

@v.e.r.c.a a jak dlouho si byla tak trochu nefunkční? a měla si celkovku?

martineckak
20. črc 2012

tak já rodila v ČB v listopadu 2010 a nemůžu si stěžovat, je tam pár sestřiček...nebo spíš jedna, co ještě nerodila....a její přístup tomu odpovídá, ale zbytek byli moc ochotný a milý 🙂 a na 6ti nedělí, taky byli sestřičky moc milý a to samé détské, jen zase jedna mladá jim to tam kazilo....ale prostě jsem jí ignorovala a chodila pro rady a pomoc za staršíma 🙂 takže si nemůžu stěžovat 🙂 doktorka, která mě rodila byla sice mladá,ale její přístup byl velmi profesionální, ale zároveň velmi příjemný a i jsme se u porodu zasmáli 🙂 takže si nemůžu stěžovat, i když vždy se najde nějaká pipka, která dokáže pěkně znepříjemnit život 😉 tak všem přeju pohodový a rychlí porod...a hlavně příjemný personál 🙂

rye
20. črc 2012

Já mám zkušenosti dvě - v roce 2007 a teď v červnu. Teď mi to přišlo téměř dokonalé, možná tím, že jsem věděla do čeho jdu. Minule jsem byla čtyři dny na šestinedělí na vyvolávání a skončila akutním císařem, teď to byl plánovaný císař. Personál skvělý - všichni na sále, sestry na JIP i pak na šestinedělí, dětské mi moc pomohly s kojením, stejně jako všichni lékaři - komunikativní, ochotní pomoci. Fakt jen a jen doporučuju.

twistinka123
20. črc 2012

@rye a můžeš mi trochu více říct o tom plánovaném císaři? jak to probíhalo, jestli si měla celkovku, kdy si viděla po své miminko, kdy tě dali na normoš pokoj, kdy tě pustili domů, jak si byla schopná fungovat a tak?🙂 sice jsem zdrav. sestřička, ale vše vidím z druhé strany🙂 díky

v.e.r.c.a
20. črc 2012

@twistinka123 nechci tě moc děsit 😀 Ty první 3-4 dny je to šílené, oni tě nutí převalit na boky, aby jsi mohla kojit a to je nadlidský výkon... ale pak přijde rehab. sestra ukáže pár cviků, taky existují utišující injekce 😉 takže se to zvládnout dá!!! Měla jsem celkovku, protože to bylo rychlé rozhodnutí a šlo o minuty... nejsem si ale jistá, jestli v ČB je možná jen ta částečná...

twistinka123
20. črc 2012

@v.e.r.c.a já snad tu čátečnou ani nechci🙂 nemusím mít vše🙂 no takže 3-4 dny masakr ju?🙂 no dobrý no🙂 a domu tě pustili kdy?

v.e.r.c.a
20. črc 2012

@twistinka123 císř byl v pondělí po obědě a v neděli dopol už jsme mazaly dom 😀 ono se říká, že tě pustí domů až se "vyprázdníš" 🤐 samozřejmě, že mimi musí prospívat, nemít žloutenku a ty se musíš hojit 😉

twistinka123
20. črc 2012

@v.e.r.c.a jasný...tak uvidíme🙂 děkuji za info🙂

rye
20. črc 2012

@twistinka123 Hrozně jsem chtěla spinál, prý si to rozhoduje až ten anesteziolog. Nastoupila jsem ráno v 6,30, od půlnoci nejedla a nepila, PA se mnou sepsaly příjem, natočily monitor, dr. mi vše vysvětlila, udělala ultrazvuk, vyšetřila, dostala jsem cévku a šlo se na věc. Manžela zavolali nahoru, jen jsme ještě čekali, před nás se dostal akutní císař. Anesteziolog se mi omluvil, že zrovna on spinál nepíchá, ale nabídl mi že mě uspí až opravdu těsně před. Takže mě rouškovali, natírali břicho, u toho bylo docela veselo, bylo to fajn. Pak jsem se vzbudila na jipce, bolest byla snesitelnější než minule, začala jsem hýbat nohama, jakoby cvičit a hrozně moc pít. Sestřičky mi ochotně uvařily konvici kojícího čaje (donesla jsem si) a brzy cca. 2 hodiny poté co vyndali malého mi ho donesli na přiložení a pomazlení. Manžel s ním byl celou dobu. Na JIP jsou normálně návštěvy 14-17, ale stačila mi chvilka, navíc není člověk na pokoji sám a každý chce klid. Vstávala jsem po 12 hodinách do sprchy, bolí to jako prase, ale je potřeba se hýbat, postele mají ovládání tím si dost pomůžeš. Pak už chodíš sama na záchod a do sprchy, vždycky víš kdy přivezou mimčo, tak je dobré před tím vše absolvovat a těšit se. Dá se to zvládnout, držím palce. Na normální pokoj jsme šla po 48 hodinách. Když mají hodně plno, tak prý posílají na šestinedělí dřív. Domů jsem šla po šesti nocích, byla jsme schopná normálně fungovat, jen chůze byla lepší s kočárem - hrozně mě bolela záda.

rye
20. črc 2012

@twistinka123 Trvalo mi než jsem to sepsala 😉 , jdu spát, kdyby něco tak napiš vzkaz.

twistinka123
20. črc 2012

@rye děkuji za vyčerpávající info🙂 a prosím, mimi ti nosili jak často? a ty jsi teda dokojila a už ti ho brali, nebo ti ho chvíli nechali? je mi jasný že to bude asi mazec ten císař ale nějak to dám taky🙂 třeba to nakonec nebude ale doktorka mi ho do papírů doporučila - kvůli očím a pánvi. no uvidíme🙂 a jaké bylo zavádění cévky?

twistinka123
20. črc 2012

@rye jo a manžel asi nemůže být u císaře ne?

gabin6
20. črc 2012

Já rodila 2009 a te da děs, přijela jsem a byla jsem otevřená na 5 prstů a bylo mi řečeno, že to není k porodu! Tak mě odvezli do jiného pavilonu, v porodnici měli plno. Pak jsem již nemohla bolestí vydržet a sestra mi sama řekla, že je to již k porodu. Tak mě zase odvezli a dali na sál,zavolala jsem si přítele a začal dlouhý 12-ti hodinový porod. Nechali mě na sále a šli obědvat (slyšeli jsme jak cinkají příbory 🙂 ), nutili mě na bok, pak mi přivázali nohy a nakonec mi neudělali ani nástřih a byla jsem potrhaná jak blázen (syn měl přes 4kila a sami mi to před porodem řekli,že bude vážit kolem 4kil)!!! Nejhorší bylo,když na mě ,,skočili" dvě sestry a pomohly synovi na svět.Pak byli všichni vzteklý, že nejde placenta (byl další porod,tak chvátali) , tak pod narkozou. V šestinedělí si nemohu stěžovat na nikoho, akorát že mi oznámili až druhý den, že syn má zlomenou klíční kost (jak sestry tlačily na břicho) a jídlo děs běs.Ani sestry to nejedly!!!Ale mohlo se to změnit vše. Vše se dá zvládnout. Ten drobeček za to stojí!!!

rye
20. črc 2012

@twistinka123 No jak kdy, na šestinedělí byl zrovna fičák, interval byl různý, 3-6 hodin. Neměla jsem pocit, že by bylo málo času. Sestra přivezla víc dětí, rozdala, zkusilo se kojení a pak jsme se mazlili, sestřičky byly milé, poradily, nechvátaly 🙂. Manžel na sál nesmí, ale čeká s dětskou sestrou na mimčo.

twistinka123
20. črc 2012

@rye tak to jo🙂 tak děkuji moc za info🙂 mám ještě 49 dní do porodu tak si ještě užívám bříško, ale moc se na toho špuntíka těším🙂

blueapple
21. črc 2012

jak už jsem tady jednou psala, holky, ten spinál je potřeba si v čb vydupat - vyprosit, vyžadonit, no prostě trvat na svém (osobní zkušenost 🙂 také mi vyloženě nutili celkovou.Nechápu, proč jí tady upřednostňují bez indikace...

@twistinka123 s tím intervalem si pamatuju, že se to o moc zlepšilo, před 3 roky mi mimi přivezli na JIP asi jednou za den, teď před 9 měsíci podle toho, jak byl čas, jak toho měly hodně, ale asi tak jak píše rye. Navíc miminka vozila tzv. laktační sestra, poradila, pomohla, prostě o kojení toho věděla hodně, byla moc milá, ochotná. Mladá holčina, kočka.

maceek
23. črc 2012

@twistinka123 uvidíš, sama víš, že se vše může změnit z minuty na minutu a nakonec to bude tou přirozenější cestou 😀. Ale i když by to bylo císařem, tak hlavně, abyste oba byly v pořádku.

twistinka123
23. črc 2012

@maceek císař mi hrozí kvůli očím víš🙂 nevím zda budou chtít riskovat....uvidíme až mě dr předá🙂

twistinka123
26. črc 2012

čauky holky, jak se máte? tak jsem už doma na MD🙂 není tu někdo kdo třeba taky má termín začátkem září a bude rodit v čb?🙂

evka2011
1. říj 2012

@maceek @twistinka123 @rye ahoj holky, už máte všechny mimča doma, měly byste prosím čas napsat nějakou aktuální informaci? já budu rodit začátkem listopadu, zajímalo by mě, co všechno v porodnici dostanu a co si musím přinést, jestli se něco zásadnějšího změnilo oproti vašim předchozím zkušenostem a tak, díky 🙂

twistinka123
1. říj 2012

@evka2011 ahojky, tak já jsem dostala balík vložek, potom musíš mít svoje, stejně tak ty sítovaný kalhotky. dostáváš i košili na sebe ale pak jsem už měla svou, když sem se dostala z JIPu (měla jsem císaře). jinak na mimčo všechno dostaneš, plínky, mastičku, atd....jinak nevím co by tě zajímalo, ptej se na něco konkrétního co tě zajímá🙂

maceek
1. říj 2012

@evka2011 přesně tak jak píše Twistinka - na 6 nedělí jsme dostali 1 sítované kalhotky, balík "krátkých" porodních vložek, košili. Na mimčo jednorázové plenky, oblčení i klasické pleny. Na porodním sále jsou vložky k dispozici bez omezení množství, anděla. S sebou jsem měla "dlouhé" prodní vložky, ponožky, vlastní košili, vložky do kojo podprdy, pantofle aby šly i do sprch, ručníky. Noční košili jsem neupotřebila, všude bylo teplo, takže mi stačil svetr. Tak jinak přeji bezproblémový porod a at vše běží jak na drátkách 😀.

evka2011
2. říj 2012

@twistinka123 @maceek díky holky! mně právě zajímaly ty vložky a noční košile, abych věděla, co mám tahat. Takže na mimčo nepotřebuju brát nic? ručníky ale asi svoje, že? bojím se, že si košili a ručníky zničím od krve... jo a taky někde dávají nějaké balíčky se vzorky kosmetiky pro mimčo, jak je to tady? zatím nic moc nemám

twistinka123
2. říj 2012

@evka2011 dostaneš klinik box, je to box kde jsou letáčky, časopisy, nějaký vzorečky atd...nic extra ale nečekej🙂 já zničila od krve jen jeden ručník, vzala jsem si tmavý. s tím musíš počítat. já měla dva, jeden na rodidla právě spešl a druhý na tělo...a mamka mi je nosila. košili sem měla jejich, pak svou a v poho.

lulii
2. říj 2012

@twistinka123 @maceek Ahojky, já se přidávám k @evka2011 a moc děkuju za info. Ještě jedna otázka - dávají tam na mimi vlhčený ubrousky? Mě totiž kamarádky radily, že si je mám vzít, tak teď nevím, jestli je "tahat" nebo ne. A s tou košilí teď taky nevím. Musím si jí totiž koupit a když píšete, že dají tu jejich. No ještě musím rozmyslet. Tašku do porodnice ještě nemám sbalenou, ale už bych měla začít 😀

evka2011
2. říj 2012

@lulii no vidíš, ubrousky! na ty jsem zapomněla! taky někdo radil papírové utěrky, ale nějak už nevím na co 😅 já jsem začala tašku balit pomalu dneska, ale je toho spíš na náklaďák, hrozně místa zaberu ty vložky ☹

lulii
2. říj 2012

@evka2011 No já jsem si říkala, že taky už začnu s balením, hlavně manžel hrozně otravuje, má chudák víc strachu než já 😀 😀 😀
Jinak se možná potkáme, máme stejný termín porodu 😉

evka2011
2. říj 2012

@lulii kdo ví, já asi spíš budu dřív, protože prcek je jednak hodně velký, a jednak bych měla ležet, což samozřejmě nedělám 😅

lulii
2. říj 2012

@evka2011 Velký? Kolik máte váhový odhad? Já byla zrovna včera, tak ve 33+4 má mimi 42cm a 2 380g. Nikde nemůžu najít nějaký porovnání. A taky bych radši rodila dřív, samo s tím, aby vše bylo OK........jsem zvědavá, kdy se rozhodne přijít na svět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru