Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

ronie
13. pro 2008

není tam žádná registrace, já tam byla teď poprvé a objednali mě normálně ve 30tt na poradnu ve 36tt, to je jakoby ta registrace 😉

petruna26
16. pro 2008

ronie, ale pokud budou mít plno, tak tě prostě nevezmou, a jelikož nemáš registraci (a nemáš, jelikož oni registrace nedělají), tak tě pošlou jinam. Říkala to jejich mluvčí (a je to tuším i na jejich webu), - žádné registrace nedělají, čímž je řečeno ale i to, že není jisté, že tě vezmou. Ta mamina, jak tenkrát byla ve zprávách, taky chodila na monitor tam, a pak se oháněla tím, že tam byla registrovaná - ale je fakt, že Vinohrady jako jediná pražská porodnice registrace nedělaj... Ale snad místo bude... Nicméně ani registrace třeba v Motole neznamená, že tam člověka nechaj rodit, takže mi tenhle systém přijde fakt k ničemu... 😠

ronie
17. pro 2008

😀 😀 😀 ale petru..kde tě 100% vemou s registrací?????????nikde..u apolináře a v podolí je mnohem menší pravděpodobnost, že nebudou mít stop stav a pak neberou ani registrovaný 😉 Že je registrace k ničemu, akorát o diskriminaci je jasný jak facka. Problém je, že když nemáš registr.tam kde ji dělaj tak tě nevemou ani na monitory,takže pro mě byla Vinohradská jediná možnost, jelikož v tom 12tt mě nevzali už nikde..je to fakt na hlavu postavený. Kdyby registr.znamenala, že tě s jistotou vemou, tak je to super, ale takhle je to jen buzerace 🙄

petruna26
17. pro 2008

jj ronie - vždyť to tam píšu 🙂
🙂

petruna26
18. pro 2008

ronie a kdy jdeš do tý poradny... já pořád nevím, kde mám rodit.. 🙂
mmj, dneska jsem se dozvěděla, že maj v Podolí plno, takže posílalai rodičky všude možně - dokonce i na Mělník a do Nymburka... fakt síla... se to vždycky někde sejde 😠

ronie
18. pro 2008

ahoj peti no já tam jdu 2.1. 😉 taky sem četla že jsou všude stop stavy..já teď čtu snad všechny diskuze kde se rodí nebo se porod už chystá 😀 😀 No mě se v sobotu snad dojedná nějaká ta protekce 😀, ale u mě je to trochu jiný, já budu mít toho císaře..kdybych měla rodit normálně, tak bych to být tebou teď neřešila a nechala to na štěstí a jesi nejsi registr.tak na monitory do té vinohradské..nymburk nemocnici znám-dělala sem tam brigádně uklízečku na gyndě 😀 😀 byli tam moc milí, ale to už je dávno..ono když nejsou komplikace tak je to jedno, blbý je když se pak mimčo musí převážet a ty nejsi hned s ním 😠

a ty si obj.vlastně už viď na poradnu tam-na kdyže to?

ronie
18. pro 2008

teda to je slovosled-ti to přeložim: Na kdy jsi objednaná do poradny ty? 😉

anicka164
18. pro 2008

Ahoj, ráda bych se zeptala - nevíte, jestli mají na Vinohradech oddělené porodní sály nebo jenom takové boxy jako třeba u Apolináře? Jsem zaregistrovaná v Podolí, ale tak trochu počítám s tím, že bude plno, tak si říkám, kam bychom jeli jinam. Ale z těch otevřených boxů mám fakt fobii...
Díky

kocicinka
18. pro 2008

To by mě taky zajímalo, kdybych tam nááhodou skončila. A po kolika jsou čekatelské pokoje a tak. Bohužel na svých webových stránkách toho moc nemají. Díky všem za info

tannawe
18. pro 2008

kdyz jsem tam rodila 2006 tak zadne oddlene boxy nebyly...porodni sal mel dve polohovatelna luzka /ale komanc styl.../ vedle sebe, zrejme oddelitelne plentou,a cekaci pokoj nemohu poslouzit neb jsem jim jen probehla a hlavicka uz se drala ven... 😒 a rovnou jsem sla tlacit na sal, kde jsem nastesti byla sama...ale ja si na Vinohrady nemuzu stezovat, proti memu porodu v Podoli 2003 uplna prochazka ruzovou porodnici... 😉 a mezi nami chtit jit rodit do velke porodnice v Praze v dobe babyboomu chce fakt silnou povahu...ja si pamatuju 12 porodu v Podoli, kdyz jsem tam rodila ten rok 2003 a bylo to silene, doktori prebihali od jednoho porodu ke druhemu, ja mela nakonec jen tri PA, a jedna z nich hlasila, dobry doktorko, jen si bezte k tomu slozitemu porodu ja tady mladou odrodim... 😀 😝 takze asi tak, priste jedine doma! 😵

kocicinka
18. pro 2008

Tak ja bych zase sla do Podoli moc rada,kamaradka tam byla velice spokojena a i tady na Konikovi jsou same pozitivni ohlasy. Zel ale v mem terminu maluji. Doma bych rodit nechtela ani za zlate prase. Ale diky za info ohledne Vinohrad. Ja jsem taky v dobe babyboomu cekala narvanou porodnici, ale jak jsem psala v jiném témátku- dnes jsem byla na Bulovce a rodila tam vsehovsudy jedna maminka a druha se pripravovala. Takze dve maminy na celou porodnici.To myslím není tak zlé 😎 T jsi mela u svého porodu tri porodni asistentky? Ja budu mit u porodu svoji PA, muzu tam ( na Bulovce)mit 2 osoby jako doprovod.

tannawe
18. pro 2008

ja si myslim, ze podoli je od te doby uz fakt jinde...ale tenkrat to byla kovbojka 😕 v jednu chvili mi prislo, ze tam bylo snad pet lidi... 😲 ale tri PA tam byly od zacatku a na konci se jedna vystridala na siti s doktorkou 😉

marky04
18. pro 2008

Ahoj, jsem tu dnes poprvé... A moc se mi tu líbí! Zaujala mě debata o porodnici Královské vinohrady. I já jsem tam rodila a musím jen a jen chválit. Byl to můj první porod a tak jsem nevěděla co me čeká (naštěstí). 🙂 Byli tam moc príma lidičky, sice to nebyl žádný luxus (státní nemocnice - nemají moc peněz) - tím myslím staré dlaždičkyy na chodbách a tak, ale normálnímu člověku jde u porodu o něco jiného, že? Ale pokoj jsem měla jednolůžkový nově zrekonstruovaný se záchodem a sprchou, což jsem velice ocenila. Na porodním sále jsem byla sama a oceňuji profesionální a přitom velice lidský přístup personálu. Všichni mi říkali co, kdy a jak mám dělat, takže nenastal žádný problém a úspěšně jsem porodila. Manžel tam mohl být celou dobu se mnou. Čas před porodem jsem většinou trávila ve sprše, ale nebyl problém sedět na míči, nebo se procházet... Trošku mě mrzelo, že jsem nemohla mít první noc děťátko u sebe (strašně moc jsem se na něj chtěla dívat), ale jelikož jsem porodila v jedenáct večer, tak jsem asi měla nárok odpočívat. Jinak Adámka mi sestřičky z dětského přivezli hned druhý den ráno a byl se mnou až do večera, kdy jsem se mohla rozhodnout, jestli si ho přes noc nechám u sebe, nebo si ho mají vzít, abych si odpočinula. Doktor byl u mě dvakrát denně, a sestřičky za mnou chodily také několikrát denně. Ukázali mi jak děťátko kojit, umývat, atd. za což jsem byla vděčná. 😉 Až budeme čekat druhé, chci také rodit tam. Jo, a registrovat se tam nemusí....! 😵

kocicinka
19. pro 2008

Díky za bezva příspěvek 🙂 Na hekárně tedy sama? Ale měli tam asi i pokoje povícero,ne? A porodní box samostatný pokoj, nebo koje? Nevíš, jestli je tam možná prohlídka?

petruna26
21. pro 2008

ronie, já jdu 9.1. - já zatím zvažuju i ty Vinohrady, přeci jen je to blíž - takže asi když bude volno tak tam, když ne, tak NBK....

marky, díky za milý příspěvěk, hned je člověku líp 🙂 i když já se pomalu dostávám do fáze, kdy se porodu fakt začínám bát, takže už aby to bylo za mnou... 😖

marky04
25. pro 2008

Na hekárně taky sama, ale myslím, že tam měli postelí víc... No, v tu chvíli mi to bylo docela fuk, i kdyby tam někdo hekal se mnou... 🙂 Měla jsem dost starostí sama se sebou... 😉 Ale jak říkám - já jsem byla před porodem většinou ve sprše. A tam jsem byla sama - tedy za závěsem mě povzbuzoval manžel a připomínal mi, ať správně dýchám... 😵 Pokoje tam měli asi i po více lůžkách, ale já jsem v nich nebyla - jak jsem psala - celé tři dny jsem z toho svého pokoje nevylezla. Jsem ten typ, že když mi není úpně oukej, tak jsem radši se svou bolístkou sama někde v koutečku, ale měla jsem tam malého na kterého jsem se vydržela hodiny a hodiny dívat! Prohlídka je tam určitě možná, neboť tam pracuje několik gynekologů na ambulanci. Chodila jsem k paní doktorce Kosové, ale co jsem měla možnost setkat se i s ostatními, byli všichni velice příjemní a vstřícní. A Ty - Petruno, ničeho se neboj - že to trochu bolí je jasné, protože sama víš, jak je to tam dole "velký" a jak je velká hlavička miminka a ta tudy musí prolézt, ale zase na druhou stranu - přežila jsem to stejně jako ostatní, takže to asi tak hrozné nebude a navíc - TEN MRŇOUS ZA TO STOJÍ!!!!

petruna26
27. pro 2008

Marky díky za info... Jinak vím, že když to přežili ostatní, přežiju to taky, ale jsem děsnej srab... 🙂 ale je fakt, že odměna za tu bolest je dostatečně velká...

artepeli
5. led 2009

Uuuuuf, tak to jsem rada, ze po zkusenostech Severininy kamosky prisla nejaky pozitivni reference....! 😅
Btw nevite nekdo, jestli delaji ve Vinohradech predporodni kurzy nebo se musim pripravovat nekde extra?

ronie
6. led 2009

Ahojky tak já byla včera na první poradně, ujal se mě přímo Svoboda, šla sem hned na řadu, dostala sem papíry k porodu, tam píšou o předporodních kurzech-konají se: do 34tt každé pondělí od 14.30-15h, od 34tt ve čtvrtek v tu samou dobu, je k tomu potřeba doporučení gynekologa a objednává se na recepci ambulance. Tatínek u porodu stojí 550kč a chtějí k tomu ten kurz, ale to si myslím, že půjde i bez toho 🙂 , nadstandarty píšou že mají jedno i dvoulůžkové, al enevim co je natom pravdy-někde sem četla, že už sou jen dvoulůžka a já se na to neptala-stojí jednolůžko 500kč/noc, dvoulůžko 300/noc

MOnitory mají zřejmě v každé vyšetřovně, je to celkem fajn, akorát není soukromí s tím doktorem-v místnosti jsou prostě i jiné maminky, ale to je víceméně asi všude..Svoboda má sádru, ale prý mu jí mají teď sundat, tak snad bude i operovat 😀 Na recepci to jde dost pomalu pač tam včera byla jedna paní a pořád hledala karty-myslím, že v tom maj celkem hokej, za tu dobu co sem tam čekala cca půl hodiny nenašli asi 3 karty a prej se třeba někdy dohledaj 😝 😀

petruna26
6. led 2009

Ronie - jedna z těch karet co včera hledali byla moje 😀 😝
minulý týden jsem tam celý strávila ležením, je fakt že doktoři jsou tam celkem fajn... Jinak ale nahoře na porodním je to dost mumraj (třeba oproti NBK, kde je naprostej klid a tady mi to přišlo i takové dost neosobní - myslím přístup lidí - hlavně sestřiček... No, uvidíme... 🙂
Jo a tím, že se tu neregistruje, je to tam opravdu směsice všech národností - když jsem byla min. týden na příjmu, byla jsem tam snad jediná Češka (a ten zbytek byly holky hlavně z Vietnamu, Indie a Ruska - prostě hustý...) 🙂

ronie
6. led 2009

jé peti a už dobrý? tak to máš čerstvou zkušenost, nevíš asi náhodou jak je to s těma nadstandartama viď? Národnosti mi nevadí to přežiju..přístup sestříček..no tak v apolináři to bylo teda úplně stejný, záleží na konkrétních lidech, mumraj tam je, asi jak nejsou zvyklý na tolik rodiček tam v tom všem maj trochu bordel,a le to mi taky celkem nevadí 😀 A jak to s tebou teď vypadá-kdy budeš rodit? 🙂 Já že bychom se mohli fakt potkat, pač já dle posledního ultrazvuku sem spíš 37tt a navíc doufám v toho plánovanýho cs, což se taky bude dělat kapku dřív než ve 40tt 🙂

petruna26
6. led 2009

s nadstandartama nevím - já ležela o patro níž na pooperačním a nahoru jsem chodila jen na monitory... Mně chtěli vyvolávat porod dřív kvůli ledvinám (takže asi taky sekci?? - každý říkal něco jiného 😠 ), ale nakonec to ještě nechali, tak uvidím, co mi řeknou 12.1. - a vůbec, nejdeš tam zase za týden taky? 🙂

jinak o patro níž byl nadst., kde bylo samostatné lůžko, ale sociálka na chodbě (jen pro ten jeden pokoj) - to nahoře už to mají předělané..

ronie
6. led 2009

peti jdu tam už tenhle pátek a každej pátek v 9h 😉 , takže bohužel v pondělí se tam nesejdeme, teda pokud nebude nedej bože něco neplánovanýho 😝

petruna26
6. led 2009

aha... no, tak to jo... já radši až v pondělí, oni by si mě tam určitě zase chtěli nechat přes víkend - já je znám 😝 , stačilo mi, že sjem tam musela být na silvestra - fakt zábava...

petruna26
16. led 2009

holky - mmj. už i do Vinohrad se registruje k porodu 🙂
jsem na ně koukala jak blázen, ale už to mám v průkazce...

ronie
16. led 2009

no já sem to dneska zažila-pám registroval manželku na červen-sem se divila, nevěděla sem to. Naštěstí tam už mě musí vzít 😀 za týden monitor a snad ultrazvuk kvůli velikosti mimča 😉 Peti já si furt myslim, že se tam potkáme-já sem podle ultrazvuku teď 38tt 😉

petruna26
17. led 2009

Ronie - já tam jdu ve středu a co říkala MUDr. tak si mě tam nechají už asi na vyvolání - nechtějí abych přenášela (mám problémy s ledvinama) - takže to musíš trochu popohnat 🙂

ronie
17. led 2009

tak leda že by ti to vyvolávali jak jajince, ale to snad néééé 😉 tak držim palečky ať ti to všechno dopadne, já počítám, že se domluvíme se Svobodou na konec ledan, sem na to zvědavá..písnu ti tel.do ip, abychom si třeba mohli dát vědět že už nás mají ve spárech 😉

petruna26
17. led 2009

ronie -to snad ne - 5 dní by bylo i na mě starého nemocničního mazáka dost... 😠
a stejně pak šla na císaře, to je hrůza... ale hlavně, že je prcek OK, to je hlavní... 🙂
Dám vědět - ale později jak toho 25.1. bych rodit neměla, tak to se asi mineme - ale aspoň budu moct referovat, co a jak... 🙂

bellmir
18. bře 2009

Ahoj holky.. tak se k vám taky přidávám.. jsem taky zaregistrovaná na Vinohradech.. jsem rada, že taková diskuse je.. protoze at jsem hledala, jak jsem hledala...tak jsem cetla jen samou kritiku.. Takze jste me potesili 🙂 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru