Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

kathuska
24. bře 2010

paajinka - aha no vidiš, takže vlastně žádnej stress 😀 ono to je asi pak stejně jedno.. hlavně že máš u sebe mimi 🙂

sophie1
24. bře 2010

Nám se zadařilo taky po půl roce, už jsem začínala být pomalu nervní, že to nejde 😅 .

Jinak já mám Vinohrady taky hned za barákem, tak jsem tam taky šla s hlavně kvůli tomu a po zjištění, že bych musela kvůli registraci u Apoli, nebo v Podolí vstávat snad v 6 a někde se handrkovat jestli mě vezmou nebo ne, to bylo jasný....

paajinka
26. bře 2010

sophie - ta registrace by mi až tak nevadila, spíš pak ta cesta v bolestech přes půl Prahy, jsem ten typ, který se plně odevzdává do rukou lékařů (skoro ve všem) a už jen jejich přítomnost mě uklidňuje 😀 😝
a taky nechci, aby za mnou musel manžel s malou jezdit přes celou Prahu někde v zácpách, když tady jsou za 15 minut a v klidu..

ciko86
26. bře 2010

hlavně na Vino Vás zaregistrují kdykoliv, pokud mají místo... já tam byla někdy v 30TT ?? asi tak 🙂

sophie1
29. bře 2010

Dámy, tak jsem dnes strávila skoro 3 hodiny v čekárně na poradnu a myslela jsem, že mě budou omejvat 🙄 . Sice sestra říkala, že dnes to byl obzvláště blázinec - měli 2 příjmy - ale příště si stejně beru nějakou tlustou knihu a vélkou svačinu 😅 . No aspoň jsem viděla, jak tam probíhá příjem rodiček - obě paní tam přivezli tatínci, oba tatínci jaksepatří nervózní - nebyli schopní vyplnit správně nějaké dotazníky 😀 , zato budoucí matky překvapivě klidné. Vůbec na nich nebylo vidět, že hodlají za pár hodin rodit 😎 . Jsem zvědavá na sebe......

ciko86
30. bře 2010

ahojky, ja jdu dnes, tak jsem na to zvedava.. 🙂 ale uz bych taky radeji s taskou.. Dneska jsem s¨pala asi hodinu, bo ty poslici jsou fakt fuj.. :(

kathuska
31. bře 2010

sophie1 - 😕 3 hodiny v čekárně.. šmarja to bych se na to snad vyprdla. to se z čekatelek taky můžou mezi tim stát rodičky co 😀

držím vám holky pace, aby jste to měli už za sebou 😉

sophie1
14. dub 2010

Ahoj holky, tak já už mám porod na vinohradech za sebou - nakonec s si mě tam po jedné poradně nechali kvůli přezrálé placentě a po týdnu mi porod vyvolávali. Musím říct, že jsem byla v podstatě se vším spokojená. Jak s předporodní péčí, tak s průběhem porodu a poporodní péčí. Zaplatila jsem si nadstandart - jednolůžák - a všem to moc doporučuju! Pokojík krásný, televizka, lednice koupelna, veškeré vybavení pro "obsluhu" 😅 miminka. Doktoři i sestry byli moc milí, fakt musím říct, že jsem se s nikým nepříjemným nesetkala. Dokonce i strava byla ok! Takže já Vinohrady můžu jen doporučit 🙂 . Kdyby jste se chtěly na něco konkrétního zeptat, jsem k dispozici 🙂 .

ciko86
14. dub 2010

ahoj Sophi! gratulka k mimískovi! ty se tak máš! já jdu ještě v pondělí na poradnu, pokud dojdu, to je můj poslední termín, tak uvidíme 🙂 prosím tě, koho jsi měla na poradně ty za dr?

kathuska
14. dub 2010

sophie1 - jé tak to moc gratuluju 🙂 a jak se dotyčné miminko jmenuje? 😉 je super že si byla spokojená a že je vše v pořádku, to je hlavní. cpali se ti na porod teda nejaky medici?

ciko86 - držím palečky ať je to brzo 🙂 a v pohodě

sophie1
14. dub 2010

Já jsem měla Lomíčkovou, ale v podstatě jsem byla jen na jedný poradně a pak si mě tam nechali. Jako doktorka trošku od rány, ale poté co se o mě pak starala na předporodním musím říct, že fakt klasa.... Co ty?

ciko86
14. dub 2010

no, já měla Lomíčkovou jednou, taky jsem z ní měla strach, ale nakonec bych byla ráda, kdyby se o mě starala ona. Já mám dr. Bucharovou jako je stršně hodná, milá, ale je mladá a já mám vítr, jelikož můj gyndař mi řekl, že je pro mě nej porodit do 8.4 a já tu ještě straším celá.. ale tak třeba je to jen můj pocit, jsem strašpytlík...Oni ty dr chodí i v porodce?? jako že tě můžou rodit? 🙂 Káťo, děkuji, snad to bude rychlovka... 🙂)

sophie1
14. dub 2010

No, já tedy nevím, která je Bucharová - taková mladá s blond rovnýma vlasama? Já to měla tak, že jakmile se na ultrazvuku zjistil problém, tak jsem tam musela zůstat a v podstatě se o mě pak starala ona a pak MUDr Brandejs, kterej mě pak i rodil - takovej pohodář, kolem 35..... Co jsem viděla doktory na sále ( týden jsem chodila na monitor do vedlejší místnosti¨) tak to byli příjemní lidi kolem 40....

ciko86
16. dub 2010

no, blond a podbarvené hnědou. 🙂 No, uvidíme co poví v pondělí.. 🙂 ještě mi pověz prosím, musíš mít vlastní župan a košile? jo a měla jsi v porodce čepičku na malého? je tam psaná, mam jí, ale nevím nějak na co... tam přeci nefouká... a kolik chtějí za nadstandart? to je otázek, viď ? 😅

sophie1
16. dub 2010

Tak tu jsem měla jen na vizitu..... župan si vezmi svůj, ale košile jsou tam volně k dispozici - když ji ušpiníš sestra ti hned dá další. Čepičku jsem měla na cestu z porodnice - moje Eliška je malilinká, takže musela být 2 dny na výhřevném lůžku a když mi ji vozili na kojení, měla erárního pleteného kulicha a rukavice 😎 . Jinak i oblečky na mimi ti tam na dobu pobytu dají. Jednolůžkový nadstandart stojí 500 a dvoulůžkový myslím 300 na noc 🙂 . Držím palce, ať ti vše vyjde podle tvých představ 🙂

ciko86
16. dub 2010

no ja mám právě obr župan, tak si říkám, zda to bez něj nezvládnu... 😅 jinak ti děkuji za info, já se tam odebírám v pondělí, tak písnu jaké to bylo až nás pustí! 🙂

sophie1
21. dub 2010

Kathusko, promiň nějak jsem tvůj příspěvek přehlédla 😔 , díky za gratulace 🙂 . Miminko je Eliška 😉 . Mediky jsem za celou dobu pobytu zažila jen jednou na vizitě - ještě na předporodním. Byli dva a ustrašeně se drželi u dveří do pokoje 😀 . Pak už nikdo 😉 .

ssisley
23. dub 2010

Zdravím maminky! Chtěla jsem se zeptat zda máte nějaké nové zkušenosti s Fakultní nemocnici Vínohrady 🙂

martinavse
23. dub 2010

zdravím, ve vinohradské porodnici jsem rodila v únoru tohoto roku a byla jsme mile překvapena. Porodní sál i pokoje na šestinedělí jsou nové. Péče a personál bez chyby.

ssisley
23. dub 2010

Ahoj Marti, ptám se ptotože jsem našla na FNV právě snad nejhorší recenze z celé Prahy 😒
Ale co tak čtu tady tak to tam asi nebude až tak hrozné 🙂

paajinka
23. dub 2010

ssisley, já myslím, že k Vinohradům se všeobecně vyjadřuje míň lidí a bohužel hlavně ti, komu se tam enlíbilo. Já tam byla loni v lednu a letos v říjnu se chystám zase. Nemůžu říct, že bych se vyloženě těšila, ale... Myslím, že to tam fakt není špatný. A doktoři mi tam přijdou moc fajn, sestry už míň, hlavně ty starší, ale myslím, že to není horší než jinde. Možná jen by mohlo být víc soukromí na "přípravně", ale to že já tam byla s dalšíma 5 lidma byla asi výjimka... Tak neboj 😉

momonka
28. dub 2010

ssisley: já tam rodila leden 07 a únor 09 a můžu jen doporučit 🙂 . Poprvé jsem tam musela být 3týdny kvůli nízké porodní váze a nechali mne tam ležet jako pacientku, což vím, že třeba u Apolináře matku propustí a dochází pak za dítětem. Samozřejmě některé sestry nic moc, ale to je asi všude.

ssisley
29. dub 2010

... no na protivné sestřičky člověk asi může narazit všude to je fakt. 😒 .... aspon to tam je nově zrekonstruované, tak prostředí tam bude snad příjemné 🙂 .... a taky mě uklidňuje že v tom tam nebudu sama 😀 .... teda doufám, že jiné rodičky nebudou víc panikařit jak já 😅 😀

kitty123
12. kvě 2010

Ahoj holky,
jdu přidat čerstvou zkušenost s Vinohradskou nemocnicí. Rodila jsem tam v červenci 2007 a letos 24.9., v obou případech plánovným císařem. Vše mohu jen pochválit. Celé oddělení šestinedělí prošlo rekonstrukcí. Zrušili šestilůžkový pokoj a jsou tam většinou pokoje pro 3 maminy s vlastním WC a sprchou. Naštěstí jsem měla nadstandard, což bylo fakt úžasný. Personál je maximálně vstřícný a ochotný, jak doktoři, tak sestry. Opravdu vřele doporučuji.

kathuska
28. črc 2010

ahoj, tak nikdo další nerodi???
šup holky davejte své zkušenosti. co takhle předporodní kurzy? byl někdo ve FNKV???
chystám se tam za 3 týdny zaregistrovat

mayerka
29. črc 2010

ahoj, já tam rodila, ale už to bude 2 roky. Každopádně já byla moc spokojená, viz kitty123 - naprosto s ní souhlasím. Chodila jsem na těhotenský cvičení, byla to moc příjemná slečna (paní?), co to vedla. Cvičila se klasika na míčích.
Držím palečky, ať ti vše dobře dopadne a máte zdravý děťátko 🙂

kathuska
9. srp 2010

@ssisley tak co jak jsi tam nakonec byla spokojena? vše dopadlo dobře tak se zdá že ok? 🙂

ssisley
9. srp 2010

@kathuska Ahojky! Tak spokojená jsem byla s prostředím a co se týče lékařů to bych dala za 1, ale co se týče sester jak na poporodním tak u dětí tak to byla jedna velká katastrofa a zkazilo to celý dojem nemocnice. Tak hrozné zážitky jsem opravdu nečekala 😠 ... a to jsem se připravovala na to že to bude tam horší.

kathuska
9. srp 2010

@ssisley fááákt? tak to mě mrzí. a co byli protivné nebo jak? ☹

ssisley
9. srp 2010

@kathuska ... no začalo tím, že mě po císaři přivezli na normální pokoj protože na JIP něco dělali. Tak budiž, ale kdyby se mi aspon někdo věnoval když by to měla být intenzívní péče. 😖 .... Na pokoji jsem byla sama nemohla jsem vstanou ani se hnout a večer když už se za mnou několik hodin nikdo nepřišel ani podívat tak jsem začala být nervozní jelikož jsem tam měla tmu, byla mi zima a měla jem žízeň. Měla jsem tam sice zvonek na sestru, ale nefungoval protože vypadnul kabel, ale to jsem v té tmě neviděla 😒 ... tak jsem volala manželovi aby zavolal na pevnou linku aby za mnou přišla nějaká sestra. 😲 ...jako že by mi někdo měřil teplotu, tlak nebo cokoliv po porodu to fakt ne.
Malého mi sestra sice donesla asi 15 minut po porodu na pokoj, ale když mi začala vysvětlovat jak se kojí tak jsem ji fakt ani na vteřinu nevnímala, protože jsem se dívala poprvé na svoje dítě. Druhý den když mi ho přinesla a já se pořád marně snažila otočit aspon na bok tak byla protivná at se teda nějak posunu místo toho aby mi pomohla. Pak mi malého dala a pak se rozčilovala proč ho pořádně nechytnu že mi to včera vysvětlovala. 😲 ....pak mi chytla ruku a násilně ohla a tím pádem mi zalomila jehlu a netekla mi kapačka. Nemluvě o tom, že mi bolestivě chytla bradavku a malému ji začala násilně rvát do pusy. Jak došla druhá sestra která mi přišla měnit kapačku tak se rozčilovala že jsem nedržela ruku rovně a že mě musí přepíchávat...což se ji nedařilo protože žíly se mi zatáhly a tak mě dost dopíchala než mě napojila. 🙄 .... co se týče veškrých věcí kolem dětí tak neochotné sestry jsem fakt nezažila...jako provorodička nic nevím a tak jsem spoléhala na to že se od nich neco dovím, ale ony vždycky koukaly na mě co otravuji co vlastně chci. No prý tam tento týden jsou lepší sestry - mladé a ochotné ....tak jsem asi chytla nějakou špatnou týdenní směnu. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru