Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

whoknows
19. bře 2009

Nemám sice zkušenost s porodnicí v této nemocnici, ale mám zkušenost s gynekologií. A to velmi špatnou. Když opomenu osmilůžkový pokoj, kde jsem ležely rizikově těhotné maminky zároveň s ženami čekajícími na interupci (což mi přijde dost pošahaný), nemůžu opomenout, že mě chybně diagnostikovali na gynekologické bolesti nezjištěného původu, přičemž pravá příčina byla akutní zánět slepého střeva. Možná to bude tím, že když mě přivezli, nechali mě na osmilůžáku brečet v ukrutných bolestech bez tišících léků a lékaři na mě neměli čas. Naštěstí lékaři u Apolináře kde jsem byla později už slepák poznali.
Do jiných ambulancí na Vinohrady chodím, ale na gynkologii už nikdy více!
Doufám, že porodnice je na tom lépe a přeju všem nastávajícím maminkách rychlý a bezproblémový porod.

ronie
20. bře 2009

🙂 mám skoro 2 měsíce po porodu, byla sem naprosot spokojená se vším krom paní která podává jídlo-smrdí, práská dveřma, jinak se mi tam líbilo víc jak v apolináři a císaře mi udělali také mnohem lépe 😉

artepeli
8. dub 2009

Pridavam velke plus Vinohradske porodnici, porad jsem cekala, kdy se neco zvrtne, kdy na me zacne byt nekdo neprijemny a nic 🙂 Porod pod stalym dohledem 4 lidi (prestoze byl v pohode), sestricky jak z sestinedeli tak z novorozeneckeho prijemne a ochotne vse, na co jsem se zeptala, vysvetlit. Pokoj pekny, a to jsem nemela zadny nadstandard. Jeden den jsem byla uplne sama, pak privezli maminku Vietnamku. Az kdyz jsem odchazela, doplnili nam na pokoj treti pani, s tim, ze opravdu planovite se starali, abychom mely klid. Proste super, zadne strachy. Jedine "negativum", ze tim, jak je na Vinohradech hodne cizinek (hlavne Vietnamek, ktere nerozumi slovo cesky), obcas s nimi personal ztraci trpelivost, ale to se neni cemu divit.

aatjen
31. srp 2009

Ahoj, připojuji se k těm co chválí Vinohradskou porodnici! Předčilo to moje očekávání, protože jsem slyšela jak je to tam hrozné - mimochodem to jsem ale slyšela i na Podolí a Apolináře 😉 Sestřičky byli fakt příjemné, aktivně se o mě starali a doktor co mě rodil byl uplně úžasný 🙂 Pokoje jsou fakt pěkné a sestry na šestinedělí milé a ochotné. Dávám všem jedničku s hvězdičkou... Jinak je pravda, že tam byla vietnamka i ukrajinka - s tím ale problém nemám...

cuttysark
15. říj 2009

aatjen, takze vsetko ok? Ja som tam bola dneska na neurochir na navsteve a nemocnica vyzerala fakt dobre, ani nie nemocnicne, plastove okna, slabunko zelene steny a tak, nove vsetko, pry aj dobre varia.....tak neviem, ci nemam ist rodit tam..........treba sa tam teraz uz registrovat?

kvetinka7
15. říj 2009

Ahoj holky,
ja lezela na standartnim pokoji gynekologie a pak jsem tam jeste 3krat zavitala behem tohoto tehotenstvi v ramci pohotovosti a peju na ne samou chvalu ! sestricky, pokoje, jidlo, doktori..
jen jedna stara doktorka (dlouhe sedive vlasy) byla uz od pohledu neprijemna a i chovani a pristup byl otresny.. ostatni doktori super
jedine,co me odradilo zvolit si tuhle nemocnici pro porod bylo prave vysoke procento cizincu na porodnici..

Cutty, ja mam pocit,ze se ve Vinohradech registrovat nemusis..prave proto se tam na posledni chvili nahlasuji cizinky

cuttysark
20. říj 2009

my sme tam boli dneska pozriet, vyzeralo to tam fakt celkom dobre a pani sestrickorecepcni bola moc mila. Registrovat sa od 1.1. 2009 aj tam, ale pry na 5-6/2010 maju este plno termosov, akurat ze chcu aby v tehopruk bol prvy odber krvi a meranie panve ci co.... 😕 to mi spravi moja mudra?

sophie1
18. pro 2009

Ahoj, taky se chystám v dubnu na Vinohrady, zatím jsem zde absolvovala ultrazvuk v 20 tt a až na delší čekání byl přístup personálu i paní doktorky velmi dobrý - jen mě nejdřív překvapila skupina studentek, které se na vyšetření byly dívat, ale nakonec je to fakultní nemocnice že . Co mě zklamalo je všude propagovaný tamní kurz předporodního cvičení zdarma - jenže bez doporučení od rehabilitace vás tam nevemou a to píše moje gyndr prý jen závažným případům 😒 Ráda bych se podívala i na sál nebo na pokoje, ale nikde nemůžu sehnat kloudný fotky... 😖 Má někdo z Vinohrad nějaké čerstvé dojmy 🙂 ?

sophie1
10. bře 2010

Nikdo? Ach jo, to jsem tady jediná? ☹

ciko86
20. bře 2010

Sophie: ahojky, taky se tam chystám jít v dubnu rodit 🙂 zatím mám za sebou jednu poradnu a oki, dr. moc milá, ale sestra teda.... mno.. 😀

kathuska
23. bře 2010

ahoj, no do budoucna mam tuto porodnici taky vyhlídnutou, už jen pro to že ji mám prakticky za barákem 😀 ale odrazuje me trochu to, že můžou jít nakukovat studenti.. můžu to např. odmítnout? nebo nemam na vybranou?
jinak moc referencí tady na koňovi na FNKV není 😒 nevím proč? to tam nikdo nerodí?
ale co jsem tak měla z doslechu, většinou jsou maminky spokojený, pokoje před časem rekonstruované...péče asi stejná jako jinde.. pro mě je plus hlavně to, že to mám kousek..

budu ráda když tu nějaké ty reference přibudou..

sophie1
23. bře 2010

Ahoj, tak to jsem ráda, že tu nejsem sama 🙂 .

Kathusko, přítomnost mediků odmítnout můžeš, já jsem to při první kontrole nevěděla - a popravdě mi to nijak nevadilo, ale při porodu jsem rozhodnutá případnou přítomnost studentů odmítnout.

ciko86, byla jsi už na tom jejich předporodním přípravném "kurzu", co je každé úterý od 14.00? Já tedy ještě ne, tak by mě zajímalo, jestli je to nějak přínosné....

Jinak já tam dnes byla na kontrolním utz - mám nějaké problémy s placentou - a příští týden mě už taky čeká první poradna.

paajinka
23. bře 2010

ahoj holky, já rodila ve Vinohradech před rokem a kousek a bylo to docela fajn.. U porodu jsem sice měla asi 50 studentů, ale bylo mi to úplně fuk - horší bylo, že nám vyvolávali porod asi 5 holkám najednou a o soukromí tedy nemůže být řeč... Mně hodně chyběla sprcha - je tam jedna pro všechny 😒 , ale přístup lidí bych řekla fakt dobrý. Když bylo po všem celkem ráda jsem si vyslechla přednášku o placentě 😀 😀 😀
Na šestinedělí Ok, až na ucpanou sprchu, ale tu nám opravili, pak se na jiném pokoji ucpalo wc a holky musely k nám - ale tyhle věci mi přišly fakt nepodstatné. Jediné co mě překvapilo, že když jsem chtěla led na poranění hráze (to mi hodně pomáhalo), dali mi ho 2x a pak mi řekli, že ho nemám předepsaný, že smolík.. Ale obecně mám pocity kladné, a hlabně mám odtud zdravé dítě, což je pro mě to nejpodstatnější.
Teď přemýšlím, zda půjdu v říjnu opět do Vinohrad (mám je nejblíž) a nebo do Podolí, kvůli tomu soukromí...
Kdy se teď registruje do Vinohrad, v kolikátém tt?

kathuska
23. bře 2010

paajinka - aj jedna sprcha, no ale co se da dělat, jak říkáš, důležité je že odtamtud máš zdravé dítě...

o registraci píšou toto:

Pravidla registrace
-----------------------
Registrace probíhá od 1. ledna 2009 v recepci ambulantního traktu naší kliniky v pavilónu D (přízemí) každý pracovní den od 8 do 14 hodin.

1. K registraci se budoucí rodička musí dostavit
osobně, telefonická registrace není možná.
Je třeba mít :
- těhotenskou průkazku
- potvrzení o zdravotním pojištění = průkaz
pojištěnce
- průkaz totožnosti (občanský průkaz,pas).

2. Těhotné se mohou registrovat kdykoli po ukončeném
14. týdnu těhotenství.

3. Potvrzení o registraci bude vyznačeno v těhotenské
průkazce.

4. Registrované pacientky budou docházet do prenatální
poradny naší kliniky od 36. týdne těhotenství.

5. Registrace není omezena bydlištěm těhotné.

6. Pro akutní stavy se stávající pravidla nemění.

kathuska
23. bře 2010

taky je super toto:
Nadstandardní pokoje (sprcha, televize, telefon, lednička, apod.) stojí: jednolůžkový 500 Kč denně, dvoulůžkový 300 Kč denně na osobu. Klienti pojišťovny 207 mají 5 dnů zdarma - hradí pojišťovna. Návštěvy jsou zde prakticky bez omezení, možnost pobytu otce 24hod. (300 Kč denně) je rovněž možná.

já mám pojišťovnu 207, tak alespoň nějaká výhoda 😀 jen aby bylo místo 😝

tak a ted ještě to mimino a je to 😀

ciko86
23. bře 2010

ahojky, já už byla na druhé KO také dneska a dobrý 🙂 jako dr vypadala, že mě pokouše ale příjemná a hlavně mě to od ní nebolelo, minule sem docela trpěla na prohlídce, takže jsem tam dnes šla trochu se strachem ☹ ale dobrý.. Jako až mi někam natankujou mediky, jdou zase rychle pryč, mám pocit, že jsou situace, kdy člověk nestojí aby na něj hleděli jak na bacila.... už ta poradna je taková dosti nesoukromá, jelikož jsou tam většinou 3 pacientky najednou.. ☹ ale to se dá, to mi ani moc neva, no jinak až na čekání si myslím, že by to mělo být oki 🙂 Sophie a co máš s placentou?

ciko86
23. bře 2010

jo a na kurz nechodím a asi ani nepůjdu, kámoška byla a řikala že jí to stejnak nedalo žádné nové info, tak ti nevím.....

ciko86
23. bře 2010

Kathuska: neboj, mimi půjde 🙂 ani se nenaděješ a máš 2 čárky 🙂

paajinka
24. bře 2010

kathusko, děkuji za info a držím palce, ať se brzy zadaří 🙂
jinak já byla na normálním pokoji a sociálku a lednici jsme měli taky (byl to tedy 3 lůžák) - chybí jen TV, ale tu jsem nepotřebovala, místo TV jsem pořád koukala na mimčo... 😀

sophie1
24. bře 2010

Ciko, nejdřív jsem měla placentu moc nízko - takže to vypadalo na císaře, teď se zvedla, ale pro změnu je vyzrálejší, než by měla být, tak se to musí hlídat, ach jo 😒 . No já o tom kurzu uvažuju hlavně kvůli manželovi - píšou tam, že je to dobré pro tatínky, kteří chtějí být u porodu a že je tam pak možnost prohlédnout si prostory - to by mě docela zajímalo.

S tou jedinou sprchou na hekárně je to teda blbý, no co naděláme, že......

Kathusko taky držím palce ať jsi brzy v tom! 😉

ciko86
24. bře 2010

mno, náš tatínek k porodu nechce, takže asi proto neřeším ani kurzík, ale pokud tatínek jde, tak je to asi lepší, tebe sice ničím nepřekvapí, ale pro něj to bude spousta info... jinak s placentou držím palečky ať tě moc netrápí... Nám hrozí, že půjdeme ven dříve, jelikož jsme moc velcí, ale ještě pořád mi neudělali utz takže nevím.... No, snad přístí tyden... 🙂 a který den chodíš na KO? úterý? a ke komu?

sophie1
24. bře 2010

ciko, já jdu poprvé na KO v pondělí, takže ještě nevím ke komu. Zatím jsem tam chodila jen na ten utz kvůli placentě. A to by ti porod schválně vyvolávali, nebo to vypadá na přirozený porod o trochu dřív?

kathuska
24. bře 2010

ahoj holky, děkuji za držení palečků snad to pomůže 😉

ja uvažuji o nadstandardu kvůli návštěvám, můžou přijít kdykoli, přímo za mnou a ne do návštěvní místnosti, jinak mě tv nebo lednička moc nezajímá 😎

držím palečky at se vám mimi narodí zdravé a krásné, porod ať je rychlý a ve správném termínu a budu se těšit na další info jak to tam vypadá a jak se vám tam líbilo 🙂

sophie1
24. bře 2010

kathusko, jestli bude nadstandard volný, tak taky neváhám a jdu do něj. Moc si to ale nemaluju, protože jediný jednolůžák na takovou sílu rodiček..... no, uvidíme. Zatím všechny moje kamarádky, co už mají odrozeno ( u Apoli, Podolí) měli vesměs s nadstandardem smůlu - prostě bylo plno, nebo se uvolnil až třeba na poslední den pobytu..... 😒

ciko86
24. bře 2010

Kathuska, děkuji, info budu nadále házet, chápu jak tě to zajímá, já když neco na FNKV hledala, nikde sem nic nenašla, takže je fajn, že tady jsme se konečně sešli... 🙂 Sophie : škoda, že ti dali pondělí, já chodím úterý... Jinak, nejdřív mě řekli, že nejspíš budou vyvolávat, ale podle včerejší KO to vypadá, že bych za 14 dní mohla porodit sama, to bych byla 38tt což by teda bylo super! No, ale jak říkám, nemám za sebou utz, takže se uvidí snad příští úterý... Ale mám děsnou radost, že moje tělo nelení a pracuje na plné obrátky, takže nás snad ani nutit nebudou.. 🙂 Jen mě tedy zaráží, že mám poslíky, ale nevím o tom.. ☹ normálně mám od včera strach, že nepoznám porod ☹

kathuska
24. bře 2010

ciko86 - no právě tady těch informací moc není, každá rodí v Podolí, Apolinář a pod... a neboj sice nemám zkušenosti, ale porod určitě poznáš 🙂

asi to sem nepatří, ale jak dlouho jste se holky snažili o mimi?

ciko86
24. bře 2010

já jsem těhu po druhé, pokaždé to bylo asi po půl roce, ale o 1. mimi jsem přišla.... ☹ a do roka jsem otěhu s Vojtíškem a naštěstí je vse oki, ťuk, Ťuk.. 🙂 jj, máš pravdu, každej podolí, Apolináře, ale nepřijdou mi až tak dobrý, hlavně tam prej nemají vůbec jednání s mamčama, tak ti nevím.... ☹ Porod doufám poznám, to by bylo asi špatné, kdyby ne... 😀 a ty se snažíš jak dlouho Káťo:?

kathuska
24. bře 2010

ciko86 - po pul roce jo? no to mám ještě času 🙂)) my se zatím snažili jen jeden měsíc ale spíš tak na nečisto, takže se to snad ani nedá počítat. i když jsme se trefili do ovu tak z toho nic nebylo. cca rok si sleduju teplotu. a ted od dubna už by jsme měli jit do toho naplno a doufam že tak do leta se podaří.

Ono se pak může stát u těch věhlasných porodnic (Podolí, Apolinář, Motol..) že tě stejně pošlou jinam, i když máš registraci, protože je plno, nebo tě ani nezaregistrují. Příjde mi to tam jako na běžícím páse.. i když já taky původně chtěla do Podolí, ale když jsem četla jaký je tam nával, tak jsem to vzdala. a mám to i celkem z ruky. A FNKV je myslím plná dobrých lékařů tak se není čeho bát.

paajinka
24. bře 2010

kathusko, já byla na "standartu" a manža tam mohl kdykoliv, ostatní stejně chodili odpoledne a všechny návštěvy chodily do pokoje.. Ani nevím, že by tam byla návštěvní místnost 😀

ciko86
24. bře 2010

právě, já měla rodit v Hořovicích, ale stěhování se posunulo až po porodu, tak jsem šla do Vino a myslím si, že je to ve finále jedno 🙂 hlavně, jak řikáš, všude je to jak na páse, takže zájem o tebe není žádnej a jako prvorodička se budu chtít ptát, takže asi tak 🙂 Neboj, třeba už teď budou čárečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru