Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

lsx
19. srp 2012

@kamino A u tebe na sále byl kdo?

kamino
19. srp 2012

@lsx Přijímal mě Brandejs,kontroloval Pavelka,Pipka a Kardova,o císaři rozhodla Lomickova. Takže skoro všichni krom Gojise co měl ambulanci a Maliny a Zahumenskeho co měli dovolenou😉

lsx
19. srp 2012

@kamino Počkej, já myslela, že Brandejs je ten, co tam musel skončit?

kamino
19. srp 2012

@lsx tak asi neskončil,leda ze by byli dva Brandejsove,představil se mi i na jmenovce to měl. Byl fain,na to ze jsme tam přijeli v 6 ráno před koncem služby,tak byl ochota sama i mi ukazoval malého ná UTZ.

glimmer
22. srp 2012

já jsem zde také rodila, před 2 lety, musím říct, že v všechno v pohodě. Po 23 hodinách nakonec rozhodnuto o sekci. Teď jsem 29 tt, už sice nebydlíme v Praze, ale jsem opět registrovaná zde, mám plánovanou sekci. Na JIPce byly hodný a ochotný sestřičky, na 6-ti nedělí také a doktoři v poho (rodila jsem u MUDr. Pavláska) a letos jsem s ním na sekci také domluvená, aby to dělal on. Můžu ho vřele doporučit. 😉

mihaji
23. srp 2012

@lsx Moc gratuluju, je super, že jsi byla spokojená 🙂

vanisek
24. srp 2012

@hannulka Já jsem tam rodila dvakrát.Poprve před devíti lety a teď před dvíti měsíci.Pokaždé jsem měla nadstandard.Pokud je volno dají ti ho i před porodem.Evelinku mi 3dny vyvolávali a já už byla na něm,před porodem.Jinak jsem tam byla moc spokojená

mandragora10
30. srp 2012

Ahoj, tak to mam za sebou a s porodnici KV jsem byla rozhodne spokojena. Prijimala i rodila me MUDr. Simonova Veronika, mladsi doktorka, takova hodne profi, mene osobni, ale ono je to asi nekdy lepsi, ze z ni ma clovek respekt 😉 Porodni asistenku jsem mela mladou, moc peknou, tmavovlasou, dlouhovlasou, jmeno bohuzel nevim, ale byla opravdu prijemna, ochotna a moc chvalila. Porod zacal odtokem plodovky kolem poledne, ve 2 me prijali, cca 3 hodiny jsem stridave travila s manzelem na chodbe a chodila na monitor a kontroly k doktorce. V 5 jsem sla na pripravu, cca pul hodinky jsem byla ve sprse, to uz jsem mela hodne silne kontrakce. Manzel tam byl se mnou, protoze jsme tam byli sami. V 6 jsme se presunuli na sal a maly se narodil v 7:10. Chtela jsem epidural, ale nakonec to slo hodne rychle a vubec se nestihl, ale nakonec jsem byla rada, ze to bylo bez "chemie". Nenastrihavali me, trosku jsem se natrhla, ale siti se hoji dobre. Maly se hned na sale prisal, nechali nam ho asi hodinku, pak ho odnesli, dali do tepla, umyli a po 3 hodinach uz mi ho prinesli na pokoj na krmeni a rano uz mi ho nechali u sebe. Detske sestricky byly vsechny moc hodne, snazily se pomahat, opravdu kontrolovaly, zda jde kazde mamince vse dobre. Trosku horsi byly gynekologicke sestry - kor o vikendu se nektere skoro neukazaly, ale nastesti jsem nemela problemy, tak to nevadilo. Pustili nas po 72 hodinach, trosku netradicne v 7 vecer 🙂 Za sebe KV urcite doporucuju!

lsx
30. srp 2012

@mandragora10 Velká gratulace k Honzíkovi!!! Ať hezky roste.
S tím epidurálem to bylo jako u mě. Určitě jejich záměr 🙂, aby se to "jako" nestihlo.

mandragora10
31. srp 2012

@lsx No manžel taky říkal, že to zdržování bylo takový divný...trvalo, než přišli, pak se asi 10x ujistili, že ho opravdu chci, a pak už bylo pozdě....navíc čekali, než jsem byla otevřená na 7, což mi přijde už docela pozdě....no aspoň ušetřili 😉

kamino
31. srp 2012

@mandragora10 Pokud PA byla slovenka,tak to byla Anetka,jedna z nejhodnejsich. Skvělá holka.

mihaji
31. srp 2012

@mandragora10 Moc gratuluju, je fajn, že všechno proběhlo v pohodě. Další dobrá zkušenost s Vinohrady je super. 🙂

hannulka
1. zář 2012

@mandragora10 Velikánská gratulace! 🙂 Jdu teprve příští týden na první poradnu, tak jsem zvědavá..

hannulka
9. zář 2012

Tak dámy, 4 hodiny v čekárně a pak ani ne deset minut v ordinaci.. Pán doktor Malina sympaťák, ale jinak nic moc.. A hlavně mě tedy dostává jejich WC, jakoby jim nebylo jasné, že to je naše oblíbená kratochvíle.. Nejen že je jen jeden, navíc totálně po.. A ani nejde zamknout! No, bomba! 🙂))

A vlastně se chci zeptat: plati tatínkove u porodu nebo uz ne? Někde jsem četla, že to měli od dubna zrušit, ale na webu nemají nic..

kamino
9. zář 2012

@hannulka Na webu maji,ze je to jiz zdarma,pritel u porodu mel byt,ale bohuzel jsem nakonec rodila sekci,takze to nevim na sto procent,ale matne si vzpominam,ze holky na pokoji rikaly,ze neplatili nic.

hannulka
9. zář 2012

@kamino Jé, moc díky za odpověď 🙂, já jen abychom kdyžtak byli připravení. Můj muž se bojí, že když náhodou nebude mít hotovost, nechají ho čekat na chodbě.. 🙂

kamino
9. zář 2012

@hannulka Malina je super,ze? Ma hlas jak muj oblibenec Ivo Smoldas😉 i stejny humor😉 pokud chces mit jistotu,tak se pak na poradne zeptej😉 Doktori na Vinohradech skveli,na sestry je třeba mit stesti...

mihaji
9. zář 2012

@hannulka Já četla na webu, že za otce u porodu se neplatí nic.

mandragora10
9. zář 2012

@hannulka Potvrzuji, otec u porodu nic neplati 🙂

kathuska
12. zář 2012

@mandragora10 to je příjemná změna 🙂

hannulka
25. zář 2012

Ahoj holky, tak se hlásím po porodu. A víte co? Nakonec jsem rodila v Krči! Statečně v den D jsem s prasklou vodou pěšky došla do Vinohradské (máme to přes ulici), ve 38 tt, a oni na mě, že mě nevezmou, že malují, že jsme si měla zavolat sanitku, aby mě odvezli někam jinam, že nevědí co teď se mnou... A to jsme tam byla v poradně 3 dny před tím a nikdo ani slovo.. Můj muž na mrtvici, já odevzdaná, nakonec mě prohlídli a převeleli do Krče.. Nakonec jsem moc ráda.. Nejenže je mnohem modernější, ale ten přístup personálu? Neuvěřitelný rozdíl! Vinohrady se mají hodně co učit.. Držím palce, at vám vše klapne a nenarazíte na žádnou protivnou starou bábu, jako já tam s prasklou vodou a máte svoje drobečky brzy pěkně u sebe a doma 🙂

mihsulka
26. zář 2012

@glimmer Naprosto souhlasim 🙂 MUDr. Pavlasek je muj lekar a teda maximalni spokojenost se vsim 🙂

ocelotka
8. lis 2012

Tak hlásím že včera 3 hodiny v poradně - průběžně různá vyšetření, nelíbil se jim monitor tak jsem musela i na hekárnu na dlaší, protože všechny byly obsazené a docela mě to vyděsilo 😕 . Jak jsem furt chtěla porodit, tak pohled na trpící paní na vedlejším lehátku mě teda vyléčil. Navíc už tu budu rodit podruhé, tak mě hned omráčil ten klinickej desinfekčníí zápach, no deja vu jako blázen, hned mi to připomnělo ty bolesti 😖 . Co mě taky překvapilo byl totální nával - rodily tam v tu chvíli 3 paní najednou a další se chystala a zrovna jim volali z Motola že jim vezou další a oni už neměli místo 😒 No jsem na to teda zvědavá......

ocelotka
19. pro 2012

Tak se hlásím s čerstvými zkušenostmi. Opět jsem byla moc spokojená - jak se samotným vedením porodu (byl překotný, 1,5 hodiny) tak s následnou péčí jak o mě tak o miminko. Tentokrát snad ještě víc než před 2 lety - mám pocit, že personál se obměnil a to výrazně k lepšímu. V podstatě jsem nenarazila na nikoho nepříjemného, naopak. Měla jsem nadstandart, takže super, i jídlo mi celkem chutnalo. Díky péči sester jsem se tentokrát vyhnula zánětu v prsou a celkově prostě hodnotím pobyt tam na 1 🙂 .

hucie
22. pro 2012

Vinohrady doporučuju 🙂. Rodila jsem tam v Červenci a bylo to tam skvělé, všichni neuveřitelně milý a ochotní. Pan doktor Malina a Gojiš jsou super. Mam hrozné zkušenosti s Krče, kde jsem rodila v roce 2008 a tak jsem očekávala něco podobného, ale to se nedá srovnat.

speedygon
13. led 2013

Zdravím. Chtěla bych rodit v této nemocnici a jak tak koukám, tak např. info ohledně poplatku za tatínka je již zastaralé. Kde jste nalezly aktuální info, že se nic neplatí? Písněte pls soukromku, díky.

kamino
13. led 2013

@speedygon neplati se ze zakona. Rodila jsem tam v cervenci a uz tehdy se neplatilo.

speedygon
13. led 2013

@kamino díky za info...ani jsem nevěděla, že už to je zrušené všude...Je fakt, že já neplatila ani tehdy v Bohunicích. Byl tam takový frmol, že se na nás zapomělo nejspíš...Ale to tam byla tehdy ségra ☹

speedygon
13. led 2013

Tak ono to není zrušené všude..narazila jsem na netu na článek, posílám odkaz...naštěstí ty Vinohrady už to tedy nevybírají....ODKAZ:http://www.lidovky.cz/nektere-porodnice-v-praze-od-otc...

speedygon
13. led 2013

A ty řeči, proč ty poplatky chtěj...no, ségra byla v tom, v čem přišla...nikdo neřešil, že to není hygienické. A ještě pomáhala, potom mě i se sanitářkou převážela na pokoj, protože neměli lidi. takže v tomto případě by byl poplatek fakt neopodstatněný, jelikož jí nic nedávali, nepůjčovali, atd...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru