Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

misula.g
16. kvě 2012

@kamino Ahojky, já byl minulý týden na první a dnes na druhé poradně. Probíhá to úplně stejně jak u gynekologa, tzn. kontrola moči, tlak, váha, ozvy miminka a prohlídka doktorem. Akorát je to tam vždy minimálně na hodinku, tak knížku s sebou 🙂

kamino
16. kvě 2012

@misula.g Pritel byl proziravy a k Vanocum jsem dostala ctecku knih a kazdou navstevu lekaru jsem mu vdecna😉
Diky za informaci,jem mam dotaz,je cas na dotazy,nebo to je jak na bezicim pase? Diky moc.

misula.g
17. kvě 2012

@kamino Tak ta čtečka je super 🙂 Na první návštěvě tam bylo moc maminek, měli nějaký zmatek, protože tam prý bylo hodně neobjednaných maminek, takže třeba já jsem tam strávila 3 hodiny, šla jsem předposlední a už byl dr. nepříjemný. Včerejší návštěva byla super, přede mnou byla jen jedna maminka, celkem jsem tam byla hodinu. Měla jsem jiného dr. s jiným přístupem a rozhodně se s ním dalo pobavit.

kamino
17. kvě 2012

@misula.g Diky moc,ja mam sice jeste cas,ale do tehle diskuze se moc neprispiva a jsem vdecna za kazdou informaci. Koukam,ze to mas za par,tak se tesim na report z porodu. Ctecka je opravdu super,ja jsem hodně velký čtenář a tohle zachraňuje náš rozpočet. Mám knihu cca na 3 dny,chodila jsem do knihovny,ale jak jse se přestěhovala do Sterbohol,tak tady žádná kloudna po ruce není,tak čtečka mne zachraňuje. Stáhnout se toho dá mraky,a když mě neco opravdu zaujme,tak si to poridim v tištěné podobě. Opravdu doporučuju,navíc má ta moje wifi,tam mám sebou i prohlížeč.
ještě jednou díky za zprávu a budu se těšit na další. Já mám termín kontroly až 26.6,to už to ty budes mit za sebou 😉

lsx
17. kvě 2012

@misula.g Ahoj a nepamatuješ si náhodou jména těch doktorů, hlavně toho nepříjemného? Jinak ti závidím, že to budeš mít brzy za sebou 🙂

misula.g
17. kvě 2012

@kamino Děkuji a určitě dám vědět 🙂 Štěrboholy znám, je fakt, že je to tam spíš průmyslové, my na Zahraďáku máme jen pidi knihovničku, tak nejraději chodím do ústřední, taky jsem knihomol 🙂

misula.g
17. kvě 2012

@lsx Viz IP

kamino
17. kvě 2012

@misula.g Průmyslové? vždyť je to vesnice v Praze,zadny panelak, mimo starou zástavbu jen pár bytovek a ty jsou stranou,dvoje sousedi mají hospodářství s koňmi a kozami😉 já si to nemůžu vynachválit,3 hřiště,teď se staví nový park..já jsem nadšená. 😉 jinak prosím také info do IP,ať vím na co se připravit😉

misula.g
17. kvě 2012

@kamino Aha, tak to znám spíš jen tu část nákupní a průmyslové zóny 😀 IP posílám

kamino
17. kvě 2012

@misula.g Tak to je mozne,je tu Europark,Fasion arena,Tukas, tak to na te hlavni muze tak pusobit,ale jak vjedes do obce,tak to vetsinu lidi mile prekvapi😉

roxycat
19. kvě 2012

Ahoj holky, taky budu ve Vinohradech, na 1.kontrolu tam jdu 27.6, tak jsem zvedava 🙂
Nemáte tu nějaká taky termín kol 27.7? 🙂

lsx
19. kvě 2012

Ahoj, na první kontrolu jdu do porodnice 12.7.. Sice mam termín až 8.8., ale už 2x mi různí doktoři řekli, že vypadá větší/starší, takže se možná trefíme i do července 🙂

mihaji
22. kvě 2012

Ahoj holky, nemáte někdo info, zda může být ve Vinohradské nastávající tatínek celou dobu s vámi? Rodí se na samostatných pokojích nebo v "kójích" a akceptují porodní plány?

ocelotka
22. kvě 2012

@mihaji Se mnou byl manžel celou dobu porodu (cca 6 hodin) kromě přípravy (klystýr, sprcha, oholení), byli jsme na sále, který sám o sobě je pěkný, moderní, ale jsou tam dvě porodní křesla hned vedle sebe, takže kdyby rodil se mnou někdo další, zřejmě by se pouze zatáhl závěs. Vlastně v době mého porodu rodila i další paní, ale dali jí do místnosti, kde je monitor - tam je také porodní křeslo, ale není to tam tak "pěkné". Porodní plán jsem neměla.

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka Takže jste vůbec na "hekárně nebyli"? To by mě taky zajímalo, jestli tam jsou samostatné pokoje, nebo jak to funguje.

ocelotka
22. kvě 2012

no já to měla trochu specifické, protože jsem tam už týden předtím ležela na gyn oddělení na pozorování. Jakmile u malé zjistili špatné průtoky tak šup dostala jsem vyvolávací tabletu, šla na monitor a pak na přípravu a to už jsme volala manželovi. No a po přípravě jsem šla rovnou na sál. A tam mě kontrolovali průběžně, mohla jsem do sprchy, pak jsem dostala ještě jednu tabletu, nakonec mi píchli vodu no a ve finále jsem si "vyhekala" 😀 epidurál, který jakmile mi píchli, tak jsem do 5 minut porodila. 😅

lsx
22. kvě 2012

@ocelotka Ahoj, a doktor, který ti píchnul epidurál, byla jsi s ním a s přístupem spokojená? Já byla minule v Krči a tam to dělali doktoři externí firmy a bylo to super, doktor byl moc milý a byl se mnou po celou dobu, co mi tam ten epidurál proudil do žíly 🙂 Tak by mě zajímalo, jak to chodí tady... Díky

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka Já právě o Vinohradech dost vážně uvažuju, mám to přes ulici, ale docela mi záleží na tom soukromí a na tom, aby tam mohl být manžel se mnou, nerada bych tam někde zůstala sama. Epidurál bych asi nechtěla, pokud to nebude nějaký obzvášť těžký porod.

ocelotka
22. kvě 2012

@lsx na sál přišla nějaká doktorka z jiného oddělení i se sestřičkou - obě hrozně milé, všechno mi vysvětlovaly, jenže já už měla kontrakce jako prase a jediný o co mi šlo bylo aby mi to už hlavně co nejrychleji píchly 😀 . Sestra mě v sedě držela za ruce (myslim, že jsem jí je musela docela drtit) a doktorka mi to mezitím píchla. Porodník mi pak říkal, že se to stává, že epi porod rozjede a u mě to teda bylo hned 🙂 .

ocelotka
22. kvě 2012

@mihaji co se týče manžela, tak nebyl žádný problém, ale s tím soukromím - to si dovedu představit teda lepší, útulnější prostředí. Když se sejde víc porodů najednou, tak o žádném soukromí nemůže být řeč. Naopak jsem pak byla moc spokojená na šestinedělí na nadstandartu.

lsx
22. kvě 2012

@ocelotka tak to ráda slyšim, že byly milé. Jinak mně teda epidárál nic nerozjel, já ho měla cca 5h, ale aspoň jsem si díky němu trochu na sále schrupla a nabrala síly na ten konec 😀

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka Tak to mě docela děsí, že by tam bylo víc porodů a já bych tam musela být sama. ☹

lsx
22. kvě 2012

@mihaji Já si myslim, že mně to pak bude uplně jedno, že se v tu chvíli soustředíš jen na sebe...Ale je pravda, že každá jsme jiná, každá to vnímáme jinak 🙂 I v Krči (i když je to oddělené) jsem slyšela maminky ve vedlejších místnostech a bylo mi to šumák.

ocelotka
22. kvě 2012

@mihaji ale já přece neřekla že jsem tam byla sama - celou dobu tam byl se mnou manžel. Jen to soukromí teda nic moc no.

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka NO já vím, ale tys ho mohla mít u sebe, protože tam zrovna žádná další maminka nebyla, ne?

ocelotka
22. kvě 2012

@mihaji Ne, jak říkám, ta dlaší maminka byla v pokoji vedle a kdyby byl někdo další na sále, tak je tam závěs co přepaží celou místnost. Takže tu druhou maminku a případný doprovod nevidíš a oni tebe.

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka Já nemyslela ale při porodu, ale při té 1.době porodní na "hekárně". Máme v tom nějaké zmatky. 😀

ocelotka
22. kvě 2012

@mihaji 😀 jo asi jo, no já mám jen tuhle zkušenost a to že jsem si " zahekala" - cca 6 hodin i pak zatlačila, no prostě všechno komplet na sále.

mihaji
22. kvě 2012

@ocelotka No právě. 😀 Já chápu, že při tom porodu tam ten manžel je, ale když přijde na hekárnu někdo další, tak ho asi vyhodí. Aspoň tak jsem to pochopila. A já bych ho ráda měla u sebe celou dobu. Takže to je asi to jediné, co mě od Vinohrad odrazuje, ale ještě nemám vykoumané, jak je to v jiných Pražských porodnicích.

kathuska
23. kvě 2012

@mihaji na hekárně se mnou byl manžel v noci a to po debatě, kdy ho tam pustit nechtěli, pak povolili než příjde další maminka. Nad ránem ho vyhodili a zase jsme ho rychle volali zpět a na sále byl s náma. Pokud nikdo nerodí a je to v noci, tak ho na hekárně možná nechají, jinak ne.. mě na tom taky záleželo nechtěla jsem být sama.. po zkušenosti bych to tam bez něj už klidně vydržela, moc jsem ho nevnímala.. ale chápu, že pokud je to poprvé tak ho tam chceš mít. Soukromí tam ale není.. ja porodila, najedou přijeli další 3 porody.. a po porodu jsem dokonce čekala na chodbě, nebylo prostě místo, mezi tím tam prošlo asi 30 lidí 😀 ale bylo mi to jedno, byla jsem ráda, že už je po všem 😉 🙂 Ale jinak Vinohradska v pohodě, nějaké chybky má, ale asi bych šla rodit znovu sem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru