Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

lenulkak
14. pro 2010

No tak to bylo stesti, ze se ji nic nestalo. A jak to zvladas skloubit, tak aktivni dceru a jeste male miminko? Ja se priznam, ze toho mam az nad hlavu. Kdyby mi nepomahala mamka a manzel, tak to pujde jen tezko zvladnout. Stridaji se tu aby tu porad nekdo se mnou byla pomohl mi. Bojuju jeste porad s kojenim. Anezce se nechce moc pit a taky neni uplne setrna k mym prsum a stale odstrikavam nadbytek mlika a pripadne dokrmuju. No a taky nas trapi prdiky, takze obcas se proplace od jednoho kojeni k druhemu.

lenulkak
17. pro 2010

@paajinka No tak to bylo stesti, ze se ji nic nestalo. A jak to zvladas skloubit, tak aktivni dceru a jeste male miminko? Ja se priznam, ze toho mam az nad hlavu. Kdyby mi nepomahala mamka a manzel, tak to pujde jen tezko zvladnout. Stridaji se tu aby tu porad nekdo se mnou byla pomohl mi. Bojuju jeste porad s kojenim. Anezce se nechce moc pit a taky neni uplne setrna k mym prsum a stale odstrikavam nadbytek mlika a pripadne dokrmuju. No a taky nas trapi prdiky, takze obcas se proplace od jednoho kojeni k druhemu.

paajinka
20. pro 2010

@lenulkak - to si zajedete, bude líp 🙂 - já zvládám celkem v pohodě, ale občas je to trochu blázinec, to jo, třeba vypravování se ven, nebo pak návraty 😉 , ale zas jsou jinak kouzelný, takže to mě dobíjí 😉

kathuska
27. led 2011

@sophie1
@paajinka

ahoj holky, možná na mě číhá vyvolávaný porod tak už zjišťuju informace dopředu, jak jinak že 😀 tak jak prosím probíhá vyvolávání ve Vinohradské? kde se leží a čeká až se to rozjede? na stand.gyn nebo už na porodním? taťka za náma bude moct přijít asi až se začne něco dít že? a na vyvolání se přijímá den předem nebo až v den vyvolání?
díky 🙂

jinak jsem teď ležela den a noc na standard.gyn na pozorování a testy, předem jsem to obrečela, že tam musim (nikdy jsem v nemocnici neležela), ale nakonec to bylo docela fajn. Sestry i doktoři super, žádný problém, jídlo, péče na 1. jen to bylo takové dlouhé, ticho, nuda a děsný vedro, ale to je asi normálka 🙂 ale jinak není co vytknout.
MUDr. Lomíčková super, Hellerová naprosto skvělá, jen Bucharová se mi nějak nezdá (už to tady jednou padlo) - moc toho neví, všechno jí děsně trvá, moc toho neříká a udělala mi už 3x UTZ pokaždé s jiným výsledkem, tak nevím co si o ní myslet.
Co jsem se bavila s ostatníma, tak jediné jedovaté sestry jsou na ambulanci na recepci, ale taky záleží jakou mají zrovna náladu no. Tak jsem zvědavá jaké to pak bude na porodním a na šestinedělí.

duppe
27. led 2011

hojky holky, taky se k Vám přidám a prosím o info ohledně této porodnice. Původně jsem chtěla na Bulovku ale mám to stejně daleko i na Vinohradskou a po včerejšku kdy pohrozili že Bulovku budou muset zavřít tak bych radši na Vinohrady. Nikde ale nemůžu najít nějakou diskuzi a názory, poznatky.....Tak pište budu ráda. Cheskej den 😀

kathuska
27. led 2011

@duppe pročti diskusi, je tu názorů dost 🙂 a myslím, že většina pozitivních.
jinak těm co budou rodit od března dál opravdu nezávidim, bych zešedivěla z té nejistoty jak to vlastně bude ☹

sophie1
27. led 2011

@kathuska No já jsem před vyvoláním ležela týden na gynekologickém, pak se zjistilo že mám hraniční průtoky a z hodiny na hodinu šup a jde se rodit. Takže mě nejdřív dali na monitor (cca v 13.00) a píchli mi oxitocin, jak bude mimino reagovat - po oxitocinu jsem začala mít slabé kontrakce, mimi ok, takže se šlo na přípravu. To je taková koupelna s lůžkem předporodním sálem. Tak jsem si lehla, doktorka mě ručně vyšetřila a zavedla tabletu na vyvolání (cca v 14.00). To jsem se ptala jestli mám volat manžela a bylo mi řečeno že u mě může být až po přípravě, což bude trvat tak minimálně hodinu. Pak proběhla příprava - klystýr, sprcha, oholení. Kolem 15.00 začaly silněji kontrakce, dorazil manžel, lehla jsem si už na sál, povídali jsme si, pořád jsem byla napíchnutá na monitor. Kolem 16.00 jsem se pořád neotvírala dost, tak ještě jedna tableta a to už pak byla síla, po další asi hodince mi píchli vodu a to už se pak fakt nedalo - nechci strašit ale věřím tomu, že po vyvolání je porod o dost bolestivější, jak se říká. Ale možná jsem jenom cimprlich 😀 . Prostě to bolelo jak sviňa....no a v 19.11 byla malá na světě 🙂 . Takže od první dávky oxitocinu celý porod něco přes 6 hodin. Držím moc palce ať to máš co nejrychleji a v co nejlepší pohodě za sebou! 🙂

duppe
27. led 2011

@kathuska mám to přečtený, asi tam zajdu a zaregistruju se 😉 je to jistější proti Bulovce
Docela mne překvapilo, že je tady tak málo info ohledně téhle porodnice....u ostatních jsou tísíce přípisů a tady tak málo.... No nic, vypadá to, že lékaři super akorát bude záležet na jakou směnu sester natrafím. 😕 Snad to bude ta lepší 🙂
A tobě to k porodu taky přeju, hlavně pohodové a ochotné sestřičky 😉

kathuska
27. led 2011

@duppe taky nechápu proč tu je tak málo reakcí.. nevím, přitom je tam pořád natřískáno 🙂 proto není divu, že jsou občas sestry nervózní - hlavně na té recepci. a taky dost drbou, ale to je asi všude 😀 jen si tím člověk nesmí nechat zkazit náladu. nebo je hold usměrnit 🙂
pokud to máš sem docela blízko tak neváhej s registrací, není důvod sem nejít. já tu blízkost opravdu oceňuju, protože mám nějaké drobné komplikace a jsem ráda, že nedojíždím přes celou Prahu.
taky je zajímavé, že v této porodnici snad žádný MUDr. výpověď nedal.

kathuska
27. led 2011

@duppe jo a děkuju za přání. nápodobně 🙂

kathuska
27. led 2011

@sophie1 aha aha.. nerada bych tam ležela předem, já si tam vůbec neodpočinula a nevím kde bych vzala sílu na porod. snad by mě vzali hned.. no ono asi dost záleží na tom jak se to bude vyvíjet a tak co? takže se uvidí.
ale díky za info o tom kde se vyvolává a kdy může manžel přijít.. no to že to bolí víc už jsem taky slyšela 😅 tak uvidíme jak to dopadne.. huááá už se to fakt blíží 🙂

paajinka
27. led 2011

@kathuska - mně Adu taky vyvolávali, přijali mě den předem (mmj. rodila jsem přesně před 2 roky 🙂) dolu na gyn, přes den monitor a asi 5. zátěžový test, večer mi začly trochu kontrakce (po 2 Hamiltonech), celou noc až do 5 jsem strávila na chodbě na gyn., jen mě cca 2x MUDr. zkontroloval a zjistil, že se neotvírám.. v 5:30 2 tablety a v 8:38 byla malá venku. Pro mě byl vyvolávaný porod horší než ten obyč., ale mohlo to být i tím, že byl 1. Další věcí proti (už jsem to psala víckrát), že tu vyvolávačku nám dělali asi 5 holkám najednou, takže žádný klid na přípravě, klystýr byl jak ve frontě na pečivo 😝 , pak rychle wc, sprcha a ležet na monitoru. To u 2. porodu jsem měla vše pro sebe. Jen s tím manželem info nemám, já ho tam nechtěla

kathuska
27. led 2011

@paajinka 🙂 tak to je pěkný - malé vše nejlepší k 2 ročku 🙂
a díky za informace

stelletta
27. led 2011

Ahoj holky, já jsem také rodila na Vinohradech (listopad 2010) a nemůžu si stěžovat. Porod byl hrozně rychlý a bezproblémový. Na příjmu Dr. Bucharová a mladý medik - za celou dobu na poradnách jsem je míjela a nakonec ho chytnu u porodu. 😀 Naštěstí na porodním nebyl, ale asi by mi to bylo úplně jedno. U porodu Dr. Gojiš - úžasný!!! 🙂 PA Růžena (taková starší - no žádný terno), ale mladá Janička byla super. Na pokoji jsme byly tři, vlastní sociálky, místnost na přebalování a koupání. Pokoje hezké, čisté. Sestřičky milé, jen jedna byla trošku od rány - ale dalo se to přežít. 🙂 Každý je trošku občas v práci protivný, no ne? 🙂 Takže závěr - FNKV můžu s klidem doporučit.

kathuska
27. led 2011

@stelletta jj Gojiše jsem měla teď na poradně a docela pohodář 🙂 je fajn že si byla spokojená 😉

stelletta
27. led 2011

@kathuska Jj, souhlasím, je úplně v pohodě a u porodu byl fakt super. Pak chodil i na vizity, zajímal se, jak mi je apod. Takže spokojenost.

role
9. únor 2011

zdravím 🙂 , zajímalo by mě, jak vypadají ve vinohradské porodnici porodní sály. Je tam soukromí nebo rodí více rodiček v jedné místnosti? Neumím si představit, že by okolo mě procházeli jiné těhule natož pak tatínkové. A nemáte někdo fotky z porodnice? Také by mě zajímalo, jestli někdo nemá zkušenost s plánovaným císařem, jakou používají anestezii atd. Za jakoukoliv informaci budu ráda. 🙂

kathuska
10. únor 2011

@role ahoj, o sálech toho zatím moc nepovím, pořád na to čekám 😀 ale myslím, že je tam soukromí

tady je nějaké info o FNKV a fotky.. http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...

role
10. únor 2011

@kathuska moc děkuju za odkazy. Našla jsem tam všechno, co jsem chtěla. super 🙂 Tak ti přeji pohodový a rychlý porod a dej vědět, jaké to tam opravdu bylo. 😉

paajinka
11. únor 2011

@role - no, soukromí - jak se to vezme.. jsou tam 2 sály vedle sebe - když jsem rodila prvně, byly jsme tam celkem 3 najednou, v jednom malém sále jedna, v 2 velkém jsou 2 lůžka vedle sebe - tam jsem ležela já a jedna holka, byly jsme oddělené plentou.. Podruhé jsem tam byla sama - to byla pohoda. Takže záleží na momentální zaplněnosti. Bohužel je tam jen jedna sprcha a jeden záchod - takže pokud je tam víc lidí, je to blbý... 😒

role
11. únor 2011

@paajinka to jsi mě moc nepotěšila. ☹ . A jak je to na hekárně? Může tam se mnou být manžel? Nebo to tu nejhorší dobu (při prvním porodu jsem se otevírala 23 hodin) budu sama ležet vedle ostatních rodiček bez doprovodu a až když se půjde na sál tak se mnou může manžel?

franny
11. únor 2011

Ahojky, rozhodla jsem, že sem také napíšu (porod prosinec 2010), celkově jsem moc spokojená nebyla, tak jen stručně, na "hekárnu" mi manžela nedovolili se slovy "nechceme, aby se tu v noci pohybovali cizí lidi". K PA - zažila jsem tři - celkem spokojenost, ale jedna z nich (starší blondýna nakrátko) mi píchla vodu, aniž by to dopředu konzultovala. Rodil mě dr. Samec a dr. Kostková (nakonec císař), oba v pohodě, na JIP se o mě staral dr. Popelka, taky v poho, sestřičky na JIP také úžasné. Absolutně mi ale zkazil dojem přijímající doktor Brandejs, hrozný a nekomunikativní chlap, dětské sestry (přesněji jedna směny - hlavně taková staří černovláska) a úroveň nadstandardního pokoje (protékající záchod a neustále spouštění čerpadla, při kterém se nedalo spát, když jsem si vypla vodu na záchod, dostala jsem vynadáno) a oprava výtahu pro návštěvy (funguje pouze operační výtah, kterým ale nikdo nesmí, takže o víkendu se k vám návštěva nemá šanci dostat (zavřený vchod z kožního přes který se teď chodí), hlavně, že na nadstardu máte návštěvy bez omezení), dále je hrůza poradna - mladé nezkušené sestřičky, čekání atd., také dost zvláštní dr. Malina a dr. Bucharová (měla štěstí na tyto dva a o jejich odbornost trošku pochybuji vzhledem k tomu, že nepoznaly dopředu velikost plodu - 5 kg, ale to na delší povídání...).

kathuska
11. únor 2011

@franny 😖 manžela bych na hekárnu nacpala ať se jim to líbí nebo ne. proto si to platím, chci tam mít oporu. S Malinou mám jen malé zkušenosti, ale zatím dobré. Nejvíc mi vadí Bucharová.. mám stejný názor, navíc je dost protivná. Jinak do nemocnice docházím už 3 měsíce, do poradny jdu po 4, pokaždé mě vyšetřuje jiný lékař. A to mi taky dost vadí, vždy musím znovu rekapitulovat "svůj stav", po vyšetření má každý doktor jiný názor.. naposledy mě vyšetřovaly dvě úplně nové doktorky, myslela jsem, že to jsou medičky, neměly na nic čas.. chaos. Kupodivu mě na poradně příjdou lepší sestry než doktoři. Ale je to tam pokaždé jiné, tak těžko říct.. uvidím co ten porod a péče potom. Někdy jdu z poradny s dobrou náladou a někdy jdu doslova vytočená.. záleží kdo tam zrovna je, jakou má náladu, kolik je tam pacientů..

paajinka
11. únor 2011

@franny - ty jo Brandejs tam ještě je? Toho jsem měla u prvního porodu, a měla jsem ho moc ráda - ale za ty 2 roky ho ta práce mohla otrávit, pravda. Na hekárnu se chlapi nepouští (já ho u porodu neměla, ale co vím, tak ne).. Ale s ubytováním a personálem jsem byla spokojená, krom jedné PA při prvním porodu, ta je dost drsná 😝. Tentokrát jsem jí o hodinu utekla, naštěstí...

paajinka
11. únor 2011

jo ale vlastně sousedka tam byla s manželem od večera (ccca od 17:30) do rána, rodila kolem 8 - takže asi zas záleží na tom, na koho narazíte - rozhodně ho podle mě nepustí k přípravě, ale to je logický...

sophie1
11. únor 2011

No mě Brandejs rodil a staral se o mě i před porodem když jsem byla hospitalizovaná. Mě přišel úplně v pohodě, moc toho teda nenamluví, ale když už, tak to sedí a je dokonce i vtipnej 😀 . Byla jsem takový trochu "jeho" případ - přijímal mě, celou dobu pobytu se o mě nejvíc staral a nakonec i odrodil - a u porodu mi ten jeho klid právě neskutečně pomáhal. A body u mě dostal ještě těsně po porodu, když se ta nepříjemná PA stará tvářila kysele, že chci nadstandart (asi se jí tam nechtělo chodit, když je to na konci chodby nebo co 🙄 ), tak jí teda pěkně sprdnul 😀 .

kathuska
11. únor 2011

@paajinka já doufám, že to jde. mě jde hlavně o tu přítomnost před tím než přímo u tlačení, to už mi bude tak nějak jedno, si myslim 😅 ale je jasné, že na přípravu být nemůže a ani to nechci. ale při čekání je to snad normální..

franny
11. únor 2011

Mě prostě přišel Brandejs totálně nesympatickej, nemluvil, neodpovídal na otázky a když viděl, že se ani nedokážu zvednout z křesla, tak mi nepomohl (to třeba dr. Popelka gentlemen, holt jiná generace), nejspíš ho kvůli mě vzbudili, předtím totiž asi dělal císaře (vím od spolupacientky) a myslel si, že už bude asi v noci klid. Ale měla jsem ho i na ultrazvuku ve 30. tt a choval se úplně stejně.

sophie1
11. únor 2011

@kathuska já jsem měla manžela u sebe hned po přípravě až do porodu a ze začátku mi to teda dost pomohlo. Je fakt, že jsem taky měla kliku že jsem byla na sále sama, ale když jsem chtěla do sprchy, která je na přípravně tak tam se mnou manžela taky pustili, aby mě přidržoval. Pokud by tam ale byla další rodička, byl by to asi problém 😒

franny
11. únor 2011

@kathuska Přesně, v poradně je to pokaždé jinak - jiný doktor, jiné sestry, do toho se zaučují nové sestry a nové PA, medici a zahraniční stážisti. Ale s tím člověk musí ve fakultní nemocnici počítat, jen by to šlo zorganizovat trošku účelněji. Moje gynekoložka to okomentovala: když kocour není doma, mají myši pré🙂 (kdo by nevěděl - primátor a zároveň přednosta této kliniky Svoboda) Doporučuji se objednávat na co nejdříve, pokud možno jako první, to max. hrozí, že to zdrží nějaké příjem nebo protekční pacientka (to tam praktikoval např. dr. Gojiš, ale jinak byl milý a řekla bych nejvíce komunikativní z "poradnových" doktorů).
Ještě k té hekárně a porodním sálům - pro vše je jen jedno WC (i pro klystýr), takže třeba můj manžel velmi velký problém si vůbec dojít.
Dále ještě doporučuju, pokud váš porod skončí císařem a budete na JIP (standardně 2-3 dny), nechte si přinést z domova odsávačku, jinak se vám laktace bude rozbíhat hodně pomalu, vozí tam totiž na kojení mimča jen 3krát za den (aspoň za mě to tak bylo, i sestry z JIP se tomu divily).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru