Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

ssisley
9. srp 2010

@kathuska ...jo a ještě jsem měla každý den dostávat klexan kvůli tromboze, ale nikdo nešel, tak jsem třetí den vstala a naháněla sestru, aby mi píchla injekci. Pak mi jen řekla "jé já jsem zapomněla" ...ale měla jsem to nachystané...a pak půl hodiny se zas neukázala takže určitě to měla na stole. 😠
No ale když budu hledat nějakou dobrou věc, tak díky sestrám jsem se po císaři zregenerovala fakt rychle.

kathuska
10. srp 2010

@ssisley 😲 já fakt nechápu proč tu práci dělají, když je to s prominutím sere 😠 tak ať jdou prodávat někam do krámu rohlíky, když jsou tak nepříjemný, tam je člověk aspoň vidí max. 5 minut. tohle mě fakt vytáčí. asi bych tam udělala pěkný vyrvál. no jsem na to zvědavá, jdu tam v pondělí na registraci. že by se mi tam chtělo.. 😒

ssisley
10. srp 2010

@kathuska ... no jako je to tam trochu chaotické, ale jako co se týče lékařů tak ty jsou fakt suprový. Na sestry se fakt musí člověk připravit, ale možná chytneš ty mladé a budeš mít celý pobyt v poho 😉

kathuska
10. srp 2010

@ssisley jo záleží na tom, na koho narazíš. škoda, že všichni nedělají tu prací s láskou, ale je většina těch co je svojí přítomností a dotazama otravuješ. jako kdybys měla na vybranou že?

ssisley
10. srp 2010

@kathuska .... no já jsem už chtěla té jedné sestře říct proč to dělá když ji to nebaví at jde na pracák a neznepříjmnuje lidem život. 😠
Jedna taková mladá tam měla 3x směnu - taková drobná slovenka a strašně příjemná a poradila mi i jak se rozkojit a díky ni se mi podařilo se zbavit bolestivých šutrů místo prsou a unikla jsem o chlup zánětu.
Kdyby všechny byly jako ona tak je všem fajn.

paajinka
2. lis 2010

tak jsem si ve Vinohradech prožila svůj 2. porod a musím říct, že super.. Oproti lednu 09 jsem si to užila. Báječná porodní asistentka, báječný doktor 🙂 (MUDr. Samec), super sestry i doktoři na 6N. Všichni na mě působili mnohem příjemněji (možná dětské sestry nebyly až tak milé jako ostatní), ale já jsem si nemohla na nic stěžovat. Před těma necelýma 2 roky tam pravda bylo asi víc mamin, takže na vše míň času, ale fakt jsem byla ráda, že jsem nakonec zůstala věrná FNKV a nešla do Podolí, jak jsem uvažovala 😉 - jen to jídlo nic moc, ale není to hotel a hlavně nemocniční strava asi není nic moc nikde.. Takže za sebe FNKV doporučuji 😉

kathuska
2. lis 2010

@paajinka jsem ráda, že jsi byla spokojená 😉 a že jsi to sem napsala. já tam teď byla za kamarádkou na návštěvě ale na gyn.oddělení a sestry i všechno kolem bylo taky super.

paajinka
3. lis 2010

@kathuska - jj, sem nikdo nic pozitivního nepíše 🙂 taky jsem na to skoro zapomněla, ale pak jsem si řekla, že musím 😉 mrzí mě, že má FNKV tak špatnou pověst, myslím, že úplně zbytečně.. 😉

kathuska
3. lis 2010

@paajinka v únoru snad budu chválit i já 🙂

sophie1
3. lis 2010

Před pár hodinami tam porodila kámoška, tak jsem moc zvědavá, jaké bude mít dojmy - hned vám je sem hodím 🙂. Za mě to bylo skoro na 1, ale to už jsem sem psala 😉

paajinka
3. lis 2010

@kathuska - snad jo-držím palce, je to hodně o tom, na koho narazíš a bohužel ta nepříjemná starší PA tam stále je ☹ - ale třeba se změnila.. 😝

kathuska
4. lis 2010

@paajinka tak tomu nevěřim 😀 a v čem je nepříjemná?

paajinka
4. lis 2010

@kathuska - prostě není empatická 😝 tyhle holky mě hrozně uklidňovaly, říkaly, jak jsem šikovná - tahle sestra neměla milého slova, neporadila, byla strohá a nepříjemná.. prostě nebe a dudy.. 😝

kathuska
4. lis 2010

@paajinka jasný, taková PA stroj 😒 brala bych dvě varianty, buď ať jsou milé, přátelské, komunikativní nebo ať si mě raději moc nevšímají 🙂
Prosím tě, jak to chodí na poradnách pak v nemocnici? chodí se tam opravdu třeba po dvou po třech k MUDr. nebo je to kec? Taky mě sestra na recepci upozorňovala, že se dlouho čeká, klidně 2 hodinky.. 😖

paajinka
4. lis 2010

@kathuska - jj, vevnitř jsou vždy 2 na monitoru a pak jedna na vyšetření (a kabina je na začátku všeho, takže pak člověk jde kolem všech 😝 ), takže buď sukně nebo jsem se prostě svlíkala až u lehátka 😝
a čekání je mazec, nejhorší je ale 1. poradna, tam se jde po poledni, pak se zkus domlouvat spíš na ráno, to to tam vcelku jde..

paajinka
4. lis 2010

jinak tyhle PA byly super, vždy tak jednou za 20min se mě optaly, zda jsem OK, nepotřebuju nic ap. ale jinak byly za rohem - kdybych něco potřebovala, byly na dosah, ale měla jsem soukromí na prodýchávání 😉

kathuska
4. lis 2010

@paajinka soukromí nadevše že 😝 no mě právě švihla na první poradnu ve čtvrt na 1, tak čekám, že tam budu trčet nejmíň do 2. no snad to dám. mě to čekání děsně nebaví. ale co se dá dělat, dle návalu mamin co jsem tam zatím viděla, se ani není čemu divit.
a jaký si měla porod? v pohodě?

paajinka
4. lis 2010

@kathuska - jj, šlo to, ale bylo to i o mém přístupu.. a hlavně ten první byl horší, vyvolávaný - a já jsem děsně neschopná zvládat velkou bolest - bylo to sice rychlé, ale tragicky bolavé. Ten druhý byl přirozený a krásný 😉

kathuska
4. lis 2010

@paajinka 🙂

kathuska
6. lis 2010

Tak mám taky čerstvé reference od kamarádky, včera tam porodila a vše si naprosto chválí 🙂 sestřičky, doktoři, doktorky..vše na 1.

lisa1984
7. lis 2010

ahojky,rodila jsem tam,ale je to pět let,teď tam rodila sestřenka a nemohla si Vinohrady vynachválit,podotýkám že tam rodit nechtěla,plánovala si porod u Apolináře,na konec byla šťastná že rodila právě ve Vinohradský,pokoje jsou nově udělané,sprcha na každém pokoji a strava prý dobrá,hodlám tam rodit,dceru jsem rodila u Apolináře a až tam v životě nechci.

kathuska
25. lis 2010

@sophie1 tak co už máš dojmy od kamarádky? 😉

lenulkak
26. lis 2010

Ahoj holky, nevite nahodou nekdo jak je to s tim skakanim na mici v porodce ve sprse? Trochu me desi, ze tam neco chytim. Jsem asi trochu moc uzkostliva, ale kdyz na nem kazdej skace nahej.... Uplne neverim tomu, ze to peclive vsechno po kazde mamine dezinfikujou. Co kdyz nekdo prede mnou neco mel. Nebo se tam na to dava nejaky to mensi zeleny nemocnicni prosteradlo?

paajinka
29. lis 2010

@lenulkak - já tedy míč ve sprše neměla, byla jsem tam jen tak - a musím říct, že jsem si občas i sedla na zem tý sprchy, prostě jak je člověk hotovej, takový věci ani neřeší. Jinak jsem viděla během mých 2 porodů skákat na míči jen jednu paní a ta skákala v přípravné místnosti v košilce

lenulkak
29. lis 2010

@paajinka ahoj, no to jsi me moc nepotesila 🙂 snad mi tam teda daj aspon nejakou zidli, kam se budu moct zhroutit kdyz uz to dal nepujde

paajinka
29. lis 2010

oni by ti ten balon asi dali, já se neptala - ale nikdo mi ho ani nenabízel... 😉

sophie1
29. lis 2010

@kathuska nemám, jdu za ní teprv tento týden 😉
@lenulkak já při porodu strávila ve sprše na míči snad dvě hodiny, skoro mě odtamtud nemohli dostat 😀 . Je fakt že mě to vůbec nenapadlo řešit tu hygienu, ale myslím, že tam všechno dezinfikujou- soudím tak podle sester, které mi každý den dezinfikovaly snad celý pokoj 🙂 . Tak věřím, že se stejně chovají i k těmto pomůckám......

lenulkak
29. lis 2010

@sophie1 Tak to si me trochu uklidnila 🙂. Uvidime jak to nakonec bude.

lenulkak
8. pro 2010

@paajinka Tak nakonec na mic ve sprse nebyl vubec cas, po hodinove priprave jsem sla na monitor a hned na sal a do hodiny byla mala na svete. 🙂
Jeste jsem se zapomnela zeptat doktora na vyndani stehu. Vyndavaji se, nebo jsou samovstrebavaci?

paajinka
8. pro 2010

@lenulkak - Stehy se vstřebají cca za 3 týdny... 😉 A co jinak, byla jsi spokojená?
Moc gratuluju k Anežce 😉 🤐 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru