Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

misula.g
20. únor 2012

To by mne právě taky zajímalo, co se probírá v poradně ve 36. týdnu - zda je to jako předporodní kurz, konzultace nebo spíš nějaká zdravotní kontrola?

misula.g
7. bře 2012

Nikdo se nepodělí o zkušenosti? 🙂

kathuska
7. bře 2012

@lsx
@misula.g

Ahoj. Já teda byla na poradnách v porodnici už od 26 tt, kvůli komplikacím, ale co si pamatuji žádný předporodní kurz nepořádají. Jen školení otců u porodu, které mají jako povinné. Tam jsme asi během hodiny dostali info o porodu, jak se rodi, co se a proč dělá.. pro chlapy strašný zážitek 😀 více méně, nic nového co by maminka nevěděla.. hlavní bylo sdělení, že se musí zaplatit poplatek otec u porodu a potvrzení o zaplacení vzít s sebou k porodu. Bez toho, že ho tam nepustí. U nás ho nikdo nechtěl, ani se neptali zda jsme byli na školení a máme zaplaceno.. 😝 Pak taky, že u císaře otec čeká venku.. ale když jsem rodila, byl tam tatínek co řekl, mám to domluvené s primářem a šel.. takže asi tak.
Mají myslím nějaké cvičení pro těhotné akorát. Ale nevím zda je to ještě aktuální.
Jo a prohlídka sálů byla v rámci toho školení otcu u produ. Teda šlo se na oddělení a podle toho zda bylo volno..se ukázalo co se dalo.. pokoje, saly.. ja tam nešla takže nevím 🙂

A první prohlídka v poradně v tom 36 tt klasická - moč, tlak, váha, ozvy miminka, případně utz. Měli snad dávat i papíry k porodu - formuláře a nějaké info.. já nedostala nic a pak se vše vyplňovalo při porodu 😖 asi nebyl čas..v té poradně jsou celkem fofry. Takže vše co mě zajímalo.. jsem většinou zjistila na diskusích na netu 🙂

lsx
8. bře 2012

@kathuska Děkuju za info. To je celkem zajímavá informace, že školení otců je povinne 🙂 Ale koukám, že v podstatě té dvojici ukážou vše, co je potřeba, aby oba věděli +-, do čeho jdou.
A byla jsi spokojená s přístupem lékařů, sester...?

misula.g
8. bře 2012

@kathuska Moc děkuji, to jsem přesně potřebovala vědět 🙂

misula.g
8. bře 2012

@lsx Ahoj 🙂 Tak to musíme jít na kurz někam jinam, co? Já jsem chtěla chodit do Vinohrad alespoň na cvičení, ale jsem na neschopence, takže bohužel nemůžu. Kdy máš termín porodu?

lsx
8. bře 2012

@misula.g Ahoj, termín mám 8.8., koukám, že ty o 2m dříve 🙂 já už jednoho prcka mám, ale chtěla jsem jít sem na kurz, abych viděla to prostředí, sály a tak. Abych byla aspoň trochu připravená. Ale jak to popisovala Kathuska, tak ten kurz pro otce by to asi měl splňovat. Už víš, co čekáte?

misula.g
8. bře 2012

@lsx My si určitě dáme kurz pro otce. Ten náš taťka je tak moc vyplašenej 🙂 A do první poradny jdu až ve 37. týdnu, tak jsem z toho taková nervózní, přijde mi to na poslední chvíli. My budeme mít chlapečka. Já jsem ráda, že mi porod vyšel na přelom května a června, nebudou ještě taková horka. Mám problémy s "nošením" bříška už teď, natož v parnu, uf 🙂 Ale ty máš termín krásný 🙂 A taky už byste měli teď někdy zjistit, zda to bude holčička nebo chlapeček, že?

lsx
8. bře 2012

@misula.g Termín máme pěkný, ale jestli budu přenášet tak dlouho jako s Jiříkem, tak to bude zas až někdy v polovině sprna 😀 Pohlaví bysme se měli dozvědět koncem března, už se nemůžu dočkat, abych věděla, jak mam zatím bříšku říkat. A co jména, už máte vybráno? To jo, termín máš super, hlavně si s miminkem ještě užiješ léto, my jsme měli v porodnici parna a jen co jsme přišli domů, tak se ochladilo.

kathuska
8. bře 2012

@lsx no povinne.. na dveřích do poradny je napsáno něco ve smyslu, že podmínkou otec u porodu, je absolvované školení. Ale nakonec je na tom zajímá hlavně to zda sis vzala složenku a zaplatila. Nějaký seznam kdo byl proškolen a kdo ne si nedělají. Na tom školení se střídá víc doktorů, každý týden má službu někdo jiný, probíhá to jednou týdně, na kurz se přihlásíš na recepci, oni ti dají termín. Takže každý doktor to pojme jinak, někdy jsou to užitečné info, někdy ne.. u nás to moc užitečné nebylo. Čekala jsem, že to bude hlavně pro tatínky, aby věděli jakou mají úlohu u porodu, kdy nás mají odvézt do porodky, jak probíhá porod z jejich pohledu, kde mají stát, jak nám pomoci atd.. a to tam nebylo. Manžel říkal, že se dozvěděl akorát dvě věci - když jsou kontra po 5 min alespoň hodinu, tak přijet.. a že u císaře by být nemohl.. a hlavně ten poplatek, to tam zdůrazňovali pořád dokola, že když nebudeš mít potvrzení o zaplacení, máš smůlu 🤐 Ale u nás ho nikdo vidět nechtěl.. asi zapomněli.
S přístupem sester a doktorů jsem byla více méně spokojená, někdy neměla doktorka náladu, tak byla třeba trochu odměřená a nepříjemná, ale na mě se střídalo více doktorů, tak celkově to bylo v pohodě. U porodu určitě, tam nebyl žádný problém 🙂 Jen v poradně je fofr, někdy se docela dost dlouho čeká.. je tam víc pacientek najednou.. ale dá se to přežít.

misula.g
8. bře 2012

@lsx Tak snad se vám maličké ukáže 🙂 Nám se ukázal v tom 5. měsíci hned, jakmile paní doktorka zapnula ultrazvuk, žádnej stydlín to není 😀 Jméno jsme vybrali Vojtíšek. A na to léto se opravdu těším. Hlavně aby už přišlo teplo, tak za dva týdny už nedopnu bundu 🙂 Tak vám držím palce, ať vše probíhá, jak má.

lsx
8. bře 2012

@misula.g Děkuji, tobě taky přeji, ať jste zdraví. Dej pak vědět, jak to všechno probíhalo.

zlatuse01
22. bře 2012

ahoj, já mám stejnou zkušenost z loňského června. Sice mají napsáno, že otec u porodu musí projít školením, ale u nás stačilo pouze zaplatit 500,- (až po porodu) a bylo to ok. Jinak pokud člověk přežije některé sestry sekernice na ambulanci tak pak už je to ok. Na porodním sále byly všechny moc milé a na šestinedělí taky. Jediná nepříjemná postarší sestra byla na dětském, ale to se dá eliminovat. Já šla přístupem být milá, ale asertivní, na všechno se zeptat, poprosit, poděkovat a vůbec nic nebyl problém. Co se týče doktorek (myslela jsem, že chlap by byl lepší, ale byly vážně úžasný!) tak jim patří dík za to, že jsme těžký porod s dítětem oba přežili v naprostém zdraví.

symoona
10. dub 2012

Ahojte dievčatá..Tak čo sa týka toho povinného predporodného kurzu pre chlapov...Tam naozaj ide len o to či máte zaplatený poplatok..Moj chlap k porodu isť nechcel, ale nakoniec si to sám rozmyslel..Už keď som bola na príprave...Stačilo len ísť na recepciu a zaplatiť tých 500 Kč..Bohužial som ale musela podstúpiť cisar, takže aj tak pri mne nebol ☹
No a lekáry alebo lekárky boli milé..Mám len pozitívne skúsenosti..Pomohli poradili...Inak to bolo ale s detskými sestrami..Deti nám nosili málo a tie staršie ženy, boli dosť nepríjemné, neochotné...Ale zas tie mladšie boli zlaté..Záleži podľa toho na aké narazíte...
A v tej poradni sa naozaj niekedy čaká dlho..A väčšinou sú v ordinácii tak 2-3 mamičky súčastne...ale podľa mna sa to celkom dá 😉 ....Ak by som mala druhé dieťatko zrejme by som rodila na vinohradoch zase 😉

kamino
10. dub 2012

@symoona - tak já doufám, že natrefím na hodné sestřičky 🙂 Čeká mně to v červenci a zaregistrovaná jsem právě na Vinohrady. Přítel se k porodu odhodlává, uvidíme, jak se rozhodne. Každopádně podívat bychom se tam asi měli, jak to tam vypadá, ať pak nejsem v panice . Díky za referenci a pokud se někdo ještě přidá, kdo se tam chystá rodit, či tam rodil, budu ráda za každou zkušenost.

lsx
13. dub 2012

@symoona
Ahoj, děti nosili málo, co si mám pod tím představit? V Krči jsem měla malýho vlastně pořád u sebe. A nebylo to z důvodu toho císaře, že tě šetřili?

symoona
13. dub 2012

Myslela som to tak, že prve dva tri dni.Potom som ho uz mala stale..dali ma na normalnu izbu a na druhy den mi ho doniesli na stalo..

lsx
13. dub 2012

@symoona Jééé, tak to je dobře. Už jsem plašila. Takže to bylo kvůli císaři, že?

symoona
13. dub 2012

No neviem čim to bolo...Maleho som prvy krat videla az vecer okolo 22 az 23 hodine..A to som "rodila" o piatej. A potom az rano okolo 11 tej. Bolo mi to luto. Myslela som ze ho budu nosit castejsie... 😒

misula.g
14. dub 2012

Holky, které jste zde rodily a měly jste připravený porodní plán - respektovali ho lékaři a sestry? Myslím tím, že nechci léky, nástřih a aby mi miminko po porodu odnesli.

mandragora10
26. dub 2012

Ahoj holky, mam dotaz na vas, co jste zde rodily nebo uz chodite do poradny....kdy jste tam vyrazily na sepsani dokumentace a pro 1.termin poradny? A jak dlouho to odhadem trvalo? Myslite, ze s sebou muzu vzit dvoulete ditko nebo si radeji sehnat hlidani? Predem diky za odpoved!

kathuska
26. dub 2012

@mandragora10 ja dostala první termín poradny při registraci do porodnice okolo 20 tt, tam se sepsaly i první informace. Bylo to hned, jen par minut u recepce. Dítko klidně vem

mandragora10
26. dub 2012

@kathuska Dekuji moc, tak to je super, ze je to takhle rychle, tak my si tam nekdy v brzke budoucnosti udelame vylet 🙂

misula.g
26. dub 2012

@mandragora10 Já byla ve 14. tt, na recepci si mne jen zapsali na první termín poradny, ten mám ve 37. tt

mandragora10
26. dub 2012

@misula.g Dekuji moc, ja se registrovala pres internet, tak jsem tam zatim jeste nebyla.

misula.g
26. dub 2012

@mandragora10 Aha, tak to je novinka, že udělali registraci přes internet, to mají teď maminky aspoň trochu snazší 🙂

kathuska
26. dub 2012

@mandragora10 týýjo registrace přes net, tak to je super 🙂 Já tam byla taky asi ve 14 tt,ale nechtěli mě zapsat protože jsem neměla ještě kompletní výsledky krve, rozměry pánve a tak.. takže jsem tam pak šla znovu. Tak ať se ti tam líbí 😉

mandragora10
2. kvě 2012

@kathuska @misula.g Jojo, byla jsem prekvapena, jak je registrace snadna....napsala jsem jen mail s udaji, co chteli a za cca 15 minut uz mi odpovedeli, zapsala jsem si cislo do prukazky a ted se jen zaskocim nekdy objednat na termin prvni poradny. Tak se mejte krasne se svymi mimci a koho ceka porod, at je vse bezproblemove 🙂

misula.g
2. kvě 2012

@mandragora10 Děkujeme a i tobě přejeme krásné těhotenství 🙂

kamino
16. kvě 2012

Holky,mate nektera cerstvou zkusenost z Vinohradskou porodnici? Jak probihaji predporodni kontroly? Diky, uz totiz zacinam plasit😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru