Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

kathuska
23. kvě 2012

Jinak doporučuju pročít celou diskusi, hodně je tam toho probíráno 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@kathuska Děkuju za info, budu to muset ještě promyslet. Jen mi přijde blbé honit se někde po nemocnicích, když mám jednu přes ulici. Tak ještě uvidím. Podolí a Apolinář jsou zase takové továrny na děti, tak mám dilema.
Já to následně pročítala 😉 Jen to jsou většinou starší zkušenosti, může být dneska všechno jinak.

kamino
23. kvě 2012

@roxycat Já tam budu o den dřív... 🙂

kathuska
23. kvě 2012

@mihaji Kamarádka rodila u Apolináře, jako při porodu dobré, byli od začátku v jednom pokoji ale pak na poporodním naprosté nesoukromí, návštěvy na chodbě, nadstandard pořád plný a snad jen 2 pokoje.. to ve FNKV to bylo super, ja mela dvouluzak nadst. a super, navstevy kdy chci, klidek, pohoda, soukromí.. cena naprosto super 300 za lůžko. Pokud to máš blízko tak bych neváhala, já to mám taky kousek a to bylo pro mě hlavní, zvlášť když jsem lítala od 7 měsíce pořád na kontrolu kvůli problémům, nedovedu si představit jezdit někam daleko..

roxycat
23. kvě 2012

@kamino Jako na KO? 🙂

kamino
23. kvě 2012

@roxycat Ano,26.6. Mam psanou prvni kontrolu,trochu mne to překvapilo,jelikož termín mám už 12.7.

roxycat
23. kvě 2012

@kamino No to me taky, mam to kolem 20tyho, ale tak oni asi vedi.. 🙂

kamino
23. kvě 2012

@roxycat Doufám😉 každopádně se to podezdrele blíží až z toho mám strach.

roxycat
23. kvě 2012

@kamino to mi povidej.. 😀
Aspon pak budes moct napsat co me tam ceka na KO i u porodu.. 😀

kamino
23. kvě 2012

@roxycat Kontrola asi bude standard,ovsem porod..hmm,to asi hezke cteni nebude:'( bojim!

roxycat
23. kvě 2012

@kamino ale jako jak tam jsou ochotni/prijemni atd 🙂 moje dr.me posledni dobou stve, prijde mi, ze to flaka..
nebooj 🙂 ja se toho nebojim, asi jsem divna.. 😀

mihaji
24. kvě 2012

@kathuska Teď jde o to, se rozhodnout, jestli je mi přednější mít manžela u sebe po celou dobu porodu nebo lepší prostředí na šestinedělí. Blbé je, že se člověk musí pro porodnici rozhodnout tak brzy. Ještě by mě zajímalo, jak je to v Podolí....nemáte někdo info?

kathuska
24. kvě 2012

@mihaji asi tak.. nic mene ja byla v takovem jinem svete,a manzela jsem moc nevnimala.. sedel tam 3 hodiny a stejne nemohl nic delat,hral karty na telefonu 😀 protoze povidat jsem si s nim nezvladala 🙂) tak at si dobre vyberes, ja na porodce moc neapelovala,jen aby tam byla dobra pece o mimi. Je fakt ze o proti Apolinari a Podoli je to mala nemocnice a je tam vetsi klid

mihaji
24. kvě 2012

@kathuska Prostě všude jsou nějaká pro a proti, bude to boj. Já to jen beru tak, že to je prostě záležitost nás obou, tak bychom u toho měli oba být a taky se bojím, to se přiznám.

kathuska
24. kvě 2012

@mihaji mě když ve 2 ráno řekli, že budu rodit tak v 10 ráno a že si mě tam nechají kvůli tlaku a manžel má jet domů tak jsem řekla že ani náhodou, že jedu domu taky když ho tam nenechaji. Že tam prostě sama nebudu.. taky jsem tam nechtěla být, takže to chápu. Diskutovala jsem a byla jsem opravdu odhodlaná odejít i když už jsem měla kontra po 3 min přes dvě hodiny a celkem už skoro 15 hodin.. ale představa že tam někde jsem sama se mi fakt nelíbila. Ale nakonec jsem se opravdu soustředila hlavně na sebe.. da se to.. ale opora tam je důležitá to ano. Já doufala, že to nějak vyjde a vyšlo.. taky jsem jela až když jsem si myslela, že už to je skoro na krajíčku, chichi to mi nějak nevyšlo, ale nakonec jsme tam tak dlouho nebyli. Maly se narodil před pul 7 rano 🙂

mihaji
24. kvě 2012

@kathuska Tak to ji dobrá, že sis prosadila svou a měli jste štěstí, že tam manžela nakonec nechali 🙂 .

kamino
24. kvě 2012

@kathuska Také obdivuju - člověk si opravdu musí umět prosadit svou.... No uvidíme, jde určitě i o to, jaká personál člověk chytne. Z mého pohledu je to hlavně o lidech. Je mi jedno, že by nebylo vymalováno a staré postele, hlavně když budou ochotné sestry. Vinohrady jsou prá opravené, prostředí prý příjemné, tak jsem zvědavá.

kamino
24. kvě 2012

@roxycat Já nevím, jestli to můj dr fláká, každopádně dnešní kontrola byla superrychlá, tlak, lehnout, asi 5 sekund UTZ jestli se malej neotočil ( ve 30 týdnu už byl hlavou dolů ) , sdělen termín další kontroly a cca za 3 min jsem byla venku. Hmm a to mi jen cesta z Prahy do Bene trvá cca 2hodiny jedna. Takže 4 hodiny cesta, hodinu čekání, 3 min v ordinaci 🙂

roxycat
24. kvě 2012

@kamino No tak víš jak třeba v tom 30tt jsem se těšila, že se na něj bude dívat dýl a něco uvidím nebo tak a jako "je hlavou dolů, tady má ledviny, tady močový měchýř, přijďtě totikátého" mi moc nestačí.. 🙂
Taky to u Tebe berou teda docela fofrem no 🙂 tyjo to bych nedala tu cestu jak se me dela blbe.. 🙂

kamino
24. kvě 2012

@roxycat Tak v 30 týdnu jsem to měla stejné jako dnes, jen ten UTZ trval déle, ale neviděla jsem ho vůbec, monitor měl otočený na sebe a spěchal, měl plnou čekárnu. Změřil hlavu, nohy, asi hrudník, zkontroloval srdce a za necelých 10 min jsem byla zas venku. Jen jsem se dozvěděla, z toho co diktoval sestře že je vše o.k... Jo, trochu mně to mrzelo, ale když si vezmu, že naše maminy neměly ani tuhle možnost zjistit, jestli je prcek v pohodě, tak díky Bohu za to co máme.

roxycat
24. kvě 2012

No mě ho ani neměřila, snad ani srdce neposlouchala..jen vim, kolik cca vazil..
Jo to jo..ale stejne.. 🙂

kathuska
28. kvě 2012

@mihaji
@kamino
Holky není co obdivovat.. ja tam prostě nechtěla být sama a v tu chvíli bych se otočila a šla domu.. fakt 😅 😀

kamino
28. kvě 2012

@kathuska jsi dobrá😉

mandragora10
28. kvě 2012

Holky, co uz chodíte nebo jste chodily do poradny....dávali vám termín spíš na dopoledne nebo odpoledne? Já dostala první termín na 13:00, tak nevím, zda je to jen ten první, jetsli třeba budou sepisovat nějaké dokumenty do karty atd. a pak už budu chodit dopoledne nebo je to odpoledne vždy?

kamino
28. kvě 2012

@mandragora10 Take se pripojuji k dotazu,mam cas prvnitkontroly 12.45

andulka444
28. kvě 2012

Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

lsx
31. kvě 2012

Ahoj děvčata, tak mám novou informaci, předporodní kurzy už Vinohradská nedělá. Tatínek může k porodu bez poplatku. Ptala jsem se tam na to dneska sestřičky na recepci. 🙂

mihaji
31. kvě 2012

@lsx Tak to s tím poplatkem je super, ale těch kurzů je teda škoda ☹

mandragora10
31. kvě 2012

@lsx Jee, tak to je fajn, ze tatinek platit nemusi. Kurz mne osobne nevadi, snad si jeste na vse pamatuju, ale pro prvorodicky je to skoda. Neskodily by ani kratke prohlidky salu a pokoju, aby se vedelo, do ceho pujdeme 😉

lsx
31. kvě 2012

@mandragora10 Přesně, taky jsem si chtěla prohlídnout sály a tak... No nic, necháme se překvapit. Jinak obě doktorky, u kterých jsem tam zatím byla na UTZ, byly moc fajn.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru