Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

roxycat
30. čer 2012

Ahoj holky, já byla na 1.poradně ve středu, tak vám tu mohu alspoň něco napsat.. 😀

Když jsem tam přišla, tak naprostej ignor, až po pár minutách teda přišli co chci.. 😀
Pak mi teda dala číslo a že nejdřív půjdu do jedněch dvěří a pak do druhých.. V těch jednich mi měřili tlak, vážili( což bylo docela vtipný, jelikož tam mají starou váhu,nedigitální a přez to břicho si tam fakt nevidím 😀 ) , dala jsem moč, poslechla si OP a poslala mne zas do čekárny..Slečna byla příjemná, jméno už nevím..
Po chvilce čekání jsem šla za do těch druhých tam byl doktor- taky strašně příjemnej-Malina 🙂
Vyplňili jsme nějaké údaje, prohmatal mě, zapsal a objednal zas na další středu.

Byl tam fajn přístup, doufám, že se to nepokazí, abych se nebála.. 😀 Jen jsem myslela, že mi budou dělat ten monitor a nic, tak asi příště.. 🙂

mandragora10
30. čer 2012

@roxycat Diky moc za zpravu, tak to jsem mile prekvapena, ze az na ten uvod to tam slo celkem rychle a necekala jsi tam x hodin. Tak doufam, ze v tomto duchu bude kazda poradna 🙂 Drzim palecky, at jsou vsechny poradny pohodove a hlavne at porod dopadne na jednicku a vsichni jsou tam na tebe i miminko hodni!!!Pak dej vedet dojmy.Papa

roxycat
1. črc 2012

@mandragora10 Není zač 🙂
No bylo to tam docela rychlé, ale zas jsem tam přišla jako 1. nevím, jak je to tam, když tam jsou další maminky, ty přišly až po mne..
Určitě dám, děkuju, Tobě taky 🙂

kamino
1. črc 2012

Holky,tak já mám také po první kontrole,v prvních dveřích u PA byl pěkný zmatek,měli toho asi hodně,PA hodně komisni,prcek na monitoru spal,tak jsem tam strávila celkem dlouhou dobu. Bohužel mi naměřili vyšší tlak,snažila jsemse PA přesvědčit,ať ho změří znovu,ze jsem strašně nervózní,ale nepovedlo se. Pak. Jsem šla do ordinace,kde mi bohužel pan dr Gojis (mily,citlivý) sdělil,ze by si mě tam rád nechal na pozorování,bál se preekampsie. Tak jsem druhý den ráno nastoupila,přijímal mě dr.Malina,skvělý pan,toho bych chtěla u porodu. Dodal mi klid,prcka změřil,vše vysvětlil,fakt pohoda. Pak jsem se šla ubytovat na pokoj. To mě maliko vyděsilo,jelikož jsem byla ná pokoji s holkama,co rodily v noci,takže rozhodně nebyly o.k. Ale pohoda,moc se mi líbil přístup sester k miminum,všechno ukazují,vysvětlí,vedou ke kojení,fakt jsem se tam cítila dobře. 24 hod jsem curala dodžbánu,udělali test ná bílkoviny,já se zklidnila,ze ani tlak nebyl vysoky,a mazala dom. Jediné negativum byla strava,to by fakt nezral ani nás pes... Jinak dojmy dobře,skvělá PA Anetka mi ukázala sály,vysvětlila,opravdu jsem klidnější. Doufám,ze budu mit stejně štěstí na sestry i doktory až to bude aktuální.

lsx
2. črc 2012

@roxycat Ahoj, tak to je dobrá zpráva, že všechno probíhalo rychle a že byli milí. Tys tam byla objednaná hned na ráno? Já jsem na 13h, tak to si tam asi chvilku počkám 😖 . Jinak mě teda taky překvapilo, že píšeš, že ti nedělali monitor...

@kamino Ahoj, uplně jsi mě navnadila, už se tam strašně těšim. Už to chci mít za sebou. Je fajn, že tam byly hodný sestřičky, protože všude v diskuzích jsem se dočetla, že tam jsou pěkný megery. 😀

JInak dneska jsem se dočetla, že v tomhle období mimčo přibírá až 300g týdně, UFFFF, kam až mi to břicho poroste já nevím.

lsx
2. črc 2012

@kamino Jo a teď koukám, že ty už to máš za pár, tak doufám, že příště už bude zpráva, že máš krásný, zdravý miminko a že všechno probíhalo tak, jak má.

kamino
2. črc 2012

@lsx. V poradně moc milá sestřička nebyla,ale nahoře na porodnici to bylo lepší. Výborná byla detska,fakt strašně trpělivá,odpovídala ochotně na mé nejapne dotazy,bohužel při mém porodu bude mit dovolenou,jako asi většina,se kterými jsem se tam poznala. Výborný byl docent Zahumensky,pohodar a srandista. Chlapi tam jsou o.k. K některým sestram to chce najít si cestu,ale to asi všude,rozhodně bych je nehazela do jednoho pytle.

lsx
2. črc 2012

@roxycat Ahoj, napadlo mě, řekli ti na té první poradně, co si vzít s sebou k porodu pro sebe a pro mimčo? Popřípadě, co je tam k dispozici?

roxycat
2. črc 2012

@lsx Ahoj, taky mne to překvapilo, ale třeba ho budou dělat teď ve středu a kdyby ne, tak se zeptám proč ne.. 😀
Jinak neřekli mi nic :/ takže je asi zasypu otázkama..

Jo a byla jsem objednaná na 12h a šla jsem skoro hned, prootže tam nikdo nebyl, teďka jsem asi na třičtvrtě na 9, tak uvidím..

lsx
2. črc 2012

Zasyp, zasyp 🙂

kamino
3. črc 2012

@lsx Jestli muzu,tak co jsem vypozorovala,tak pro mimi hlavně plenky,vlhcene ubrousky,pokud ho budes chtít prevlekat do vlastního muzes,ale jinak dají erar. Kosmetika je taktéž k dispozici,doporučuji koupat jen jednou za 2 až 3 dny. Jinak nic jiného mě nenapadá...jo a muzes si vzít látkové plenky,ale také jsou k dispozici. Hodně podporují kojení,tak zapomeň na dudlik😉
pro sebe hlavně vložky a toaletak,košili zpočátku doporučuji erar,holky ji měly zamazanou hned. Vem si i něco k jídlu,třeba sušenky,to jídlo je dost bídný. Podprsenku a případně vložky do ní. Jinak snad nic,krom hygieny a.t.d. to je jasný.

roxycat
3. črc 2012

@kamino
Prosím tě, s těma jednorázovýma plenama, nevíš jak to tam je? Jestli je tam dávají nebo jak..
protože já nechci nakoupit pleny a pak třeba zjistit že jsou na nic, tak jsem chtěla ozkoušet nějaké jejich co tam mají..

kamino
4. črc 2012

@roxycat Co jsem měla možnost pozorovat,tak holky měly svoje. Doporučuje se cca 30 plen sebou. Holky měly mimina u sebe hned,jak chtěly,tedy až si odpocinuly a ná pokoji balily do svého. Ubrousky taky vlastní. Je možné,ze když dojdou,tak poskytnou erar,ale to jsem tam nevidela.

roxycat
4. črc 2012

@kamino Hmm..tak já si svoje chci koupit, ale ještě nevim jaký, chtěla jsem podle toho jak by prckovi vyhovovali jejich.. .:/

Jinak dnes další KO, a zítra jdu na příjem a budou mi dělat testy na cholestázu a když budou výsledky zlé, tak vyvolávat..

kamino
4. črc 2012

@roxycat Já mám obyčejné nejmenší Pampersky,Rybilku a uvidíme. Pokud se osype,nebo budou protekat,tak zkusíme jiné. Každé dítě je jiné,asi to chce stejně zkoušet. Zkus napsat soukromou zprávu holkam,co tam rodily,třeba ti poradí..
Jinak moc drzim palce,ať je vše v pořádku a vyvolání nebude potřeba. Mě hrozilo minulý týden,naštěstí se nekonalo😉

lsx
4. črc 2012

K těm plínkám, já jsem koupila už rovnou číslo 2. Jsou od 3kg a malýmu seděly líp. Měl přes 4kg. Takže pokud čekáte větší mimi, kupte rovnou 2 🙂

kamino
4. črc 2012

@lsx Tak jsem se radši koukla,tak mám 1 - 3 až 5 kg,minulý týden měl Darmozroutek odhad rovne 3 kg,nevím,jak povyrostl,ale 4 kg snad mit proboha nebude...bojím...uvidíme,c.2 mám samozřejmě doma taky,když by nevyhovovaly,tak přítel doveze...ale díky za info,uvidíme,co v těch panderech vůbec nosíme😉

roxycat
4. črc 2012

Já bohužel od nějakého 21tt vůbec nevím, kolik váží, takže ani nevím, jaké koupit..
No napíšu pak někomu ať mi je doveze.. 🙂

lsx
4. črc 2012

Uvidíme, ale moc jejich odhadům nevěřím, protože si pamatuju, že mi ještě v den porodu tvrdili, že miminko bude asi menší, cha cháááá.

kamino
4. črc 2012

@lsx. Nestras !!! Necham se překvapit,ale já se narodila na termín a měla 2,40 a přítel 2,80. Tak snad bude junior taky rozumnej...

misula.g
5. črc 2012

@lsx Po porodu jsem měla pro malého k dispozici oblečení a zavinovačku, mast na zadeček a pro sebe pár vložek a noční košile. Takže si určitě vezmi plíny, ubrousky a oblečení pro miminko (byla jsem jednou v 5 ráno pro nové oblečení, protože se mi malý pročůral a poblinkal a PA byla dost nepříjemná), ale i tu košili, kdyby jim došly čisté.

misula.g
5. črc 2012

A s těmi plínami je to fakt, Vojta měl 3,60 a v porodnici už potřeboval č. 2. Teď v 6. týdnu už je na 3 🙂

ocelotka
14. črc 2012

@roxycat moc gratuluji k chlapečkovi! 🙂 A jsem moc zvědavá na tvé dojmy z porodnice. Já tam byla v týdnu na UTZ ve 20 týdnu a čekala i s ostatními maminkami přes 3 hodiny! 😖

lsx
14. črc 2012

@roxycat Připojuju se ke gratulaci. Ať malej hezky roste.

@ocelotka Já tam byla už na první kontrole a do hodiny jsem byla venku. Takže já si stěžovat nemůžu. Sestřičky v pohodě a doktor Gojiš sympaťák.

V nejbližší době očekávám také novinky od @kamino 😀

ocelotka
14. črc 2012

@lsx jjo na poradnu tam maminky moc nečekaly 😉 . Já tam rodila první dceru před dvěma lety, tak jsem zvědavá jestli se tam něco zlepšilo.

lsx
14. črc 2012

@ocelotka Teda 3 hodiny je docela síla. Mě tam moje doktorka taky poslala 2x na UTZ, jednou v asi 22.tt a podruhý v 32tt pro vyloučení vývoj.vad. A vždycky mě na recepci poslaly si sednout ke dveřím č.11 a taky jsem čekala max. hodinu. Tos měla docela smůlu. Věřim, že 3h neni standard.

misula.g
14. črc 2012

@ocelotka
@lsx Já tam strávila taky většinou 3 hodiny ☹

kamino
15. črc 2012

@lsx Tak jsme s malym doma,porodnice skvělá,doktori bezvadni,jestli náhodou budu ještě jednou rodit,tak jediné tam. Porod skončil sice sekci,ale doktorka Lomnickova,- snad ji nekomolim jméno - byla senzační,hodná,,ostatní také...byla jsem tam s holkama,co mají zkušenost od Apolinare,či Podole,ale tohle se jim líbilo víc. Hodně osobní přístup,fakt super. Doporučuju !! Jen je riziko,s kým budete na pokoji,bula tam jedna,za kterou chodilo asi 20 příbuzných,co dělali bordel ná chodbě... Ae to není chyba nemocnice...
Ahoj a drzim všem palce.

lsx
15. črc 2012

@kamino Gratuluju k Bohumírkovi!!!
Jsem ráda, že čtu chválu, i když porod asi neprobíhal lehce, jak píšeš, že skončil sekcí.
K těm spolubydlícím, byla možnost nadstandardu?

mandragora10
15. črc 2012

@kamino Moc blahopreju ke zdravemu chlapeckovi. Tak hlavne, ze jste oba v poradku a jizva po cisari s eti dobre hoji. A dekujeme za pozitivni zpravy ohledne porodnice. Spolubydlici na pokoji - to fakt nikdo neovlivni....no divim se, ze mela silu sama prijimat 20 navstev denne. Ja mela poprve maximalne dve denne a i tak to byl docela zahul. Ted asi krome maleho a manzela nebudu prijimat nikoho a necham to az na doma, az nebudu v nocni kosili a uz budu trosku odpocatejsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru