Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

kachnik
12. čer 2008

kvetaj, s kojením je to celkem problém. Mimi nepřikládají ihned po porodu. Dali mi malého k prsu až později, ale tak to by tak nevadilo, spíš mi to nešlo. Mám větší prsa, tak to šlo hůř. Ale nebyla jsem tele a vždy se sestřičky ptala a prosila je, aby mi to ukázaly a pomohly. Pouští po 4 dnech, pokud je vše v pořádku s kojením, s váhou mimi a jestli třeba nemá žloutenku atd. Vem si sebou taky bavlněnou kojící podprsenku a vložky do podprsenky. Doktor, pediatr tohle vše kontroloval, i jak teče mlíčko a jestli nejsou záněty atd. na to tam je super. Tak pa. JOo a absolvovali jsme s manželem kurz před porodem, aby ho pustili k porodu, platí se poplatek 550,- nebo tak nějak..

sue24
15. čer 2008

no myslim, ze kachnik napisala skoro vsetko....este by som teda zdoraznila, ze si nezabudni tie vlhcene obrusky na prebalovanie, to ti tam nedaju a je to potreba 🙂

co sa tyka tych nocnych kosiel, tak ja som si vzala aj svoje, a davala som si ich pre navstevy, aby som nevypadala jak vo vreci, a aby nevideli tie krvave skvrny.....ked navstevy odisli tak som sa zase prezliekla do ich kosiel, aby som si nenicila svoje 😎

Inak po porode sa celkom potis, tak si vezmi kludne i vsetky kojace podrsenky 😉
A mne kojenie hezky vysvetlili a za dva dni doslo i mliecko. Oni ale dietatko dovtedy vobec nekrmia, cakaju kym sa pusti mliecko, ze vraj to je teraz moderny trend, ale aj som z toho bola vtedy dost nervozna, kedze mala musela byt uz riadne hladna......vraj o to viac taha prso a pak sa rychlejsie a lepsie utvori mliecko...ale mne jej bolo luto 😖

muminek1
5. črc 2008

ahoj holky pridavam se ke spokojenym rodickam na vinohradech. rodila jsem tam 14. ledna letos a vsem doporucuju. nemocnici mame pres cestu ale kvuli mensim zdravotnim problemum se srdcem mi muj gynekolog doporucil apolinar tak jsem tam s doporucenkou byla a uz by me tam nikdy nikdo nedostane, pristup hrozny, tovarna na deti hadr. pak jsme myli jeste v thomayerovce a to radsi ani nerikam, to bylo desny ten pristup. nakonec jsme se dohodli ze pojedeme tak mesic pred porodem k pritelovym rodicum na moravu a pockame a porodime tam. o vinohradech jsem slysela jen to spatne tak jsme to nejak vyskrtli automaticky i kdyz to mame tak kousek ale nakonec jsme meli tak mesic a pul pred porodem nejake problemky a museli jsme v noci do nemocnice tak jsem skoncila tam. pustili me po ctyrech dnech ze to bude v poradku takze jsem si to tam aspon odskousela, prostredi nic moc, chtelo by to rekonstrukci ale prstup doktoru i sester byl vic nez skvely. pritel tam se mnou mohl byt od rana do vecera nikomu to nevadilo. pak uz jsem zacala chodit na kontroly a dva dny po predpokladanem terminu se nam narodila dcera Ela. porodni asistentka byla uzasna, trpeliva skvela. bylo to moje prvni dite takze velka nervozita jak vse zvladnu ale poradili mi perfektne, s kojenim, se vsim. po porodu hned neprikladaji my rodili v devet vecer a prinesli mi ji na kojeni rano v pet.

markule_2006
22. črc 2008

Milé maminky, přidávám se k těm, které mají fajn zkušenosti s Vinohradskou porodnicí. Já tam rodila letos v dubnu a nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Původně jsem byla registr.v Neratovicích, ale kvůli STOP STavu mě v den porodu (když už mi odtékala plod. voda, která byla už navíc zkažená:( odmítli. No, šok. Hledejte si v porodních bolestech náhradní porodnici...Vzali nás ve Vinohradské porodnici, což se i přes nepříjemnou sestru na příjmu ukázalo jako dobrá volba. Paní doktorka i porodní asistentka byly velmi příjemné, manžel byl se mnou u porodu.Maličká je v pořádku, i když jsem měla už špatnou plod.vodu a měla špatné odezvy. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a já si nemohu na přístup sester, ani doktorů stěžovat. Až na sestru na příjmu, jak už jsem zmiňovala. Byla jsem na 3lůž.zrekonstruovaném pokoji s vl.soc.zařízením, takže v pohodě. Návštěvy za mnou mohli kdykoli, taky fajn. Měla jsem při porodu a po porodu horečky, tudíž jsem i trochu ocenila, že si malou sestřišky braly k sobě, protože já měla co dělat sama se sebou..

tannawe
18. říj 2008

Ahoj, je tady nekdo kdo rodil na Vinohradech v poslednich mesicich? Ja jsem tam porodila druhe dite v cervnu 2006, tak uz jen sonduju kvuli tretimu co a jak, mame to preci jen nejbliz... 😉 diky

ronie
18. říj 2008

ahoj taky se tam v únoru chystám rodit, momentálně mám pár informací od maminek, které tam rodili za poslední měsíce-všechny byli spokojené, prostředí fajn-po rekonstrukci, sem tam na velkým pokoji problémy s wietnamky a jejich polívkama 😀 A jedna sestra na příjmu byla nepříjemná, ale obecně spokojenost 😉

tannawe
18. říj 2008

ronie:vinohrady jsou po rekonstrukci na sestinedeli nebo i saly? 😉

ronie
18. říj 2008

hm tan to přesně nevim..třeba se tu někdo ohlásí. Já tedy celkem kvituju ten všeobecný názor, že vinohrady jsou špatný, pač pak tam snad bude málo rodiček. Nebo alespoň méně. Minule sem rodila u apolináře, teď sem chtěla znovu, ale už mě nevzali-ve 12tt 😝 Ale já se těšim na ty vinohrady-zase něco novýho.. Jen bych ráda nadstandart nelíp jednolůžák..

tannawe
18. říj 2008

ronie: jasne...ja jsem koukala na netu a byl tam nejaky clanek, ze ted v zari otvirali nekolik rekonstruovanych pokoju dokonce i se socialnim zarizenim a centrem na koupani miminek. To by bylo fajn, to jsem zazila v Podoli a v Motole a to bylo prijemne...
Jinak me ty Vinohrady zase tak strasne v podstate neprisly...ale mela jsem velmi rychly druhy porod. To me prislo tedy Podoli mnohem vetsi tovarna na deti a pristup nekterych PA byl tedy nesrovnatelny...a na Vinohradech jsem tu noc rodila jedina v r. 2006...v r. 2003 v Podoli jsme byli myslim dvanacty porod... 😅
Je to proste klasicka porodnice se vsim vsudy, ale tim, ze my jsme tak akorat dobehli na porodni sal a ja uz mela hlavicku mezi nohama tak jsem opravdu neresila zadne holeni, klystyry atd. Proste jsem nakonec byla rada, ze jsme to stihli...

kruguer
19. říj 2008

ahoj, včera jsem byla na vinohradech navštívit sestru, která tam porodila 3 dítě a nemůže si to vynachválit. pokoje jsou nové, hezká koupelna, přebalovací místnost...a hlavně, strašně příjemný personál!!!

tannawe
19. říj 2008

kruguer: to je fajn, ze personal je mily, prostredi dela hodne. Skoda jen, ze asi delali jen to sestinedeli... 😕

petruna26
19. říj 2008

ahoj holky, my se taky chystáme na Vinohrady, ač se tomu stále mnoho lidí diví... Ale já doufám, že to tam bude klidnější než jinde v Praze - snad 😀 . Pokoje a vybavení moc neřeším, i když podle informací se to změnilo hodně k lepšímu (sociálky na pokojích max. pro 3 osoby), hlavní je, abysme já i malá byly OK

ronie
20. říj 2008

🙂 jé to jsou super zprávy, já už se tak moc těším 😵

Petru třeba se tam potáme..sice jsi trochu napřed, ale to se může vyrovnat 😉 🙂

deathy
21. říj 2008

Zdravím, jelikož jsem od dr. nedostala ani zmínku o tom, že bych se co nejdřív měla někde registrovat, tak jsem před pár týdny s hrůzou zjistila, že všude je plno. Ale sestřička mě uklidnila, že prý Vinohrady berou bez registrace, a že je to tam nově udělané..
Nemám vůbec žádnou zkušenost, tak jsem ráda že tu slyším jen samou - víceméně - chválu. Mám sice možnost jít k Apolináři přes známého, co je snad i primář, a rodí děti slavným..ale přece jen, už i po telefonu když jsem mluvila s tou paní co je někde na příjmu, nebo kde, a ptala se jí na to volné místo, tak byla teda asi velmi zlá a nepříjemná baba...brr.
Tak to vidím asi na Vinohrady, když si to tu tak chválíte. Bojím se toho jako čert kříže, tak vůbec nevím co a jak..do března sice času dost, ale já už teď trpím hrůzo 😀

kruguer
21. říj 2008

Zrovna dneska jsem byla ségru vyzvednout v porodnici a všechny tři na pokoji prohlásily, že musí napsat na net a vychválit Vinohrady. Co jsem tam byla, sestřičky supr, doktoři taky, doktor radí s kojením apod, prostě se opravdu o rodičky starali, což se nedá říct o všech "provařených" pražských porodnicích. Jo a chutnala jsem i jídlo, taky dobrý. Takže pokud se tam chystáte, děláte dobře 😉

petruna26
28. říj 2008

jéé, holky, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo se tam chystá...
ronie, možné to je, i když já doufám, že to naše drobátko čekat do února nebude 🙂 ,
ale možné je fakt všechno (stačí aby si váš prcek trochu pospíšil, že? 😉 )...

kruguer, díky za info, já teď taky slyšela chválu - ale ne přímo od rodičky, byla to kamarádky kamarádka.. já Vinohradům věřím a už se tam vážně těším (i když asi víc se těším na to mrně 😀 )

artepeli
31. říj 2008

Ahoj holky, a opravdu teda se tam nemusi registrovat a ani se nic takoveho nechysta, kdyz se to tak zlepsilo?!?! Ja jen abych pak nebyla v tricatem tydnu neprijemne prekvapena... Mate nekdo zkusenost s jejich telocvikem a predporodni pripravou?

severine
2. pro 2008

nemáte někdo nějaké novinky z vinohrad? prosím 🙂

ronie
2. pro 2008

severine, před vánoci tam budu volat a objednávat se na poradnu, budu cca 34tt, mělo by to stačit, co sem se teď dozvěděla 😉 🙂 tak pak dám info co a jak

co petruna26-neobjednávala si se už?

petruna26
3. pro 2008

ronie -jj., do poradny jsem se už objednala, (musí se tam osobně - a měla by ses objednat už teď, aby měli volno - já jsem objednaná už 2 týdny), jinak tam bbylo hrozně moc lidí a doktoři se pořád omlouvali, že nestíhají...
no, uvidíme, já nakonec možná půjdu rodit mimo Prahu, když vidím, jak je to tady ted narvané - nerada bych pak hledala, kde si mě vezmou, abych mohla porodit, až Vinohrydy zase nahlásí stop stav... Registrace k porodu nedělají (jak řekla jejich mluvčí) - i když ono ani jinde, když máte rezervaci, tak není jisté, že tam porodíte. Sestřička od mého MUDr. mi zrovna včera říkala, že její dcera byla registrovaná v Motole a nevzali ji - bylo plno 😝

severine
3. pro 2008

ronnie - prima .. aktuální info je nejpřesnější 🙂
petruna - kam se mimo prahu chystáš, řekneš?
díky

ronie
3. pro 2008

peti tak to je spíla, to sem smutná, že i ve vinohradech je to takhle plné..a nejhorší je ta osobní registrace, to je pro mě teda fakt náročný s Oliverem..a mám tam předtim zavolat?Já tam zítra brnknu a nějak se zkusim domluvit 😝 A ještě sem se chtěla zeptat-nevíš jesi ma poradnu i Svoboda? Já chci k němu neb na něj v rodině máme nějaké kontakty, ale nevim jesi ordinuje i ve vinohradech pač má svojí ambulanci někde až na praze 4 😝 A u koho jsi ty?A na kdy si tě teda objednali? Na 36tt?

petruna26
5. pro 2008

severine - asi do nymburka, mám kousek rodiče, takže to byla moje druhá varianta..
ronie - objednali mě na konec 35tt (34+5), jinak o doktorech tam nic nevím, nemám určené ke komu bych měla jít, jen datum a hodinu..

tannawe
5. pro 2008

ahoj,jinak jestli to tam chodi porad stejne,tak pred porodem chodite normalne do ambulance, kde si nemuzete vybrat doktora, strida se jich tam nekolik... 😉 a objednat se do poradny jen osobne. Ale ja mam dobrou zkusenost, i kdyz poradna byvala dost plna /pred dvema a pul lety.../ Dokonce jsme s manzelem byli i na nejakem "predporodnim" povidani, kde se clovek mohl zeptat na vsechno ohledne porodu,sestinedeli atd. Bylo tam asi sest paru v ruznych trimestrech /ale prevladal treti 😉 /,takze to bych taky doporucila. Pritomnost tatinka u porodu myslim stala 500,-,ale my meli tak rychly porod, ze tam manzel moc nepobyl... 😒
takze vsem vam holky preju at vam porody vyjdou dle predstav, at jste zdrave vy i miminka a at si to uzijete...

ronie
5. pro 2008

jojo mě je jasný, že jako normálně si člověk vybrat doktora v poradně nemůže.. 😉 v pondělí tam jdu osobně se tedy objednat a uvidíme co z toho bude..

severine
7. pro 2008

díky za info 🙂

ronie
8. pro 2008

ahojda jen velmi krátká info, byla jsem dnes se objednat do poradny. Jsem obj. na 2.1. přímo ke Svobodovi mě sestřičky jak sem si myslela objednat nemohly, ale on tam v on by tam v pátek být měl, takže snad se mi to podaří zařídit, mám se připravit na 3 hodiny čekání-ještě budou vypisovat kartu 😝 takže to je podobné jak v apolináři 😀 maminek tam v čekárně bylo fůru, recepce je hezká, sestry byly milý a chápavý 😉

severine
13. pro 2008

holky, tak sem slyšela horrorový vyprývění od kámošky, co rodila na Vinohradech .. kdo si chce uchovat optimismus, ať to nečtě

měla cosik s játrama, tak jí porod naordinovali asi o pět tejdnů před TP .. prý otřes - žádný císař, který bývá při takhle naordinovaném porodu obyvklý, ale vyvolávačka, pak něco aby se otevírala, pak šílený bolesti stoplý epidurálem, pak se dítě dole zarazilo a nemohlo dál, sestra sháněla doktora telefonem .. pak neshnali anesteziologa, takže jí kanylu po epidurálu vyndali až druhý den, což vedlo opět k neuvěřitelným bolestem .. 😖
jediný dobrý bylo, že dítě porodili tak brzo, měl několikrát omotanou pupeční šňůru .. kdoví, jak by to vypydalo za 5 týdnů ..

jinak mi tam teď někdy rodí další kámoška, tak snad bude mít lepší zprávy

zatím si myslím, že pokud není člověk rizikový, tak by to na Vinohradech mohlo být relativně v klidu .. když ale vypadá rizikově, tak by se jim měl obloukem vyhnout

jinak já tam byla, když sem před třemi týdny pidi špinila a jak sestra na recepci, tak doktorka byli milí

a prej už je registrace i tam .. tak to sem nějak nic nestihla, ehm .. furt sem si říkala, jak mám dost času .. a najednou je pozdě 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru