Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

speedygon
13. čer 2013

@kamino tak to je super...přítel by tam stejně tak dlouho být nemohl.....no, hlavně, aby nás nerodilo víc, to je teď důležitý...a abych rodila v době, kdy máme možnost hlídání malé 😀 To si vymýšlím, co? 😀

speedygon
13. čer 2013

joooa ještě nesmím rodit v době uzavírky porodnice...jinam se mi fakt nechce 😀 Ale Záhumenský psal, že s mým termínem nepředpokládá, že by to bylo o tolik dřív 😀 Tak snad má pravdu 😀

pajuska87
13. čer 2013

@speedygon jj na Bulovce normální pokoj je také po 3

speedygon
13. čer 2013

@pajuska87 jenže tam už je velký frmol pro mě...já raději klid(snad tam bude) 😀

pajuska87
13. čer 2013

@speedygon fakt?u malé mi to ani nepřišlo, na poradnách jsem ani moc dlouho nečekala, jen v den porodu byl snad nějaký babyboom a byly obsazené snad všechny porodní boxy 😀

speedygon
13. čer 2013

@pajuska87 jako já tam nerodila, ale už je to větší porodnice..když jsem v Brně-Bohunicích rodila Leničku, rodilo nás tuším 5 naráz, sanitářka byla sama a absolutně nestíhala...

pajuska87
13. čer 2013

@speedygon tak tam se to stíhalo naštěstí v pohodě a ještě jsem měla štěstí, že zrovna měl směnu primář nebo nějaký vysoký doktor, teď přesně nevím jakou měl pozici, malá šla totiž nakonec VEXem

speedygon
13. čer 2013

@pajuska87 však jsi psala o Dr.Záhumenském....

speedygon
23. čer 2013

Tak děvčata, žádná čerstvá maminka se zkušenostmi s Vinohradama?? Už se mi to pomalu blíží 😀

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Záleží na tom, nakolik čerstvé informace chceš, já rodila na konci ledna 😉

speedygon
3. črc 2013

@mihaji no co nejčerstvější...ale tak od ledna se tam snad nic nezměnilo...

mihaji
3. črc 2013

@speedygon A co by tě zajímalo?

speedygon
3. črc 2013

@mihaji napadá mě teď:ohledně kontrol v porodnici: doufám, že nebude vadit, že bude se mnou chodit dcerka-nemám hlídání....a kolik vložek tam dávají na šestinedělí? Pro mimčo vím, že plíny snad vůbec nedají....

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Myslim, ze dcerka nikomu vadit nebude. Vlozky mej nejlepe taky svoje, na strankach maji seznam toho, co bys mela mit s sebou.

speedygon
3. črc 2013

@mihaji jj, to jsem se dívala....a to nedávají, stejně jako plíny, vůbec žádné tedy?

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Mně dali, ale když jsem měla vlastní, tak si pak ode mě vzali náhradu.
A dítěti dávají plínky, když je u nich na novorozeneckém oddělení. Když ho pak máš u sebe, staráš se už sama.

speedygon
3. črc 2013

@mihaji takže lepší mít vše svoje hned...jediné mínus, co na Vinohradech zatím vidím je, že když rodí víc mamin, má tatínek na přípravně smůlu...ale jak se to tu už rozebíralo, tak prý to nebývá časté, že rodička obvykle bývá na sále(na tom pro 2) jenom jedna....no, snad se taky s porodem trefím do termínu po uzavírce sálu...jinam se mi nechce...máš z Vinohrad nějakou negativní zkušenost?

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Já tedy měla štěstí, že jsem byla na sále pro 2 sama, takže manžel mohl být se mnou. Co mi vadilo, že nemůže být s tebou po celou dobu porodu, ale až potom, co jdeš na ten sál, ale šla jsem do nemocnice s tím, že to tam tak prostě je. Pár negativních věcí mám, ale ty mi docházely spíš až zpětně, v tu chvíli mi to bylo všechno nějak jedno.
Co mi teda vadilo hodně, že mě hned po porodu šoupli na lehátku na chodbu, kde jsem hodinu ležela a všichni na mě čučeli, takže žádná intimní chvilka po porodu s manželem a dcerou se nekonala (tu mi hned odnesli, protože byla modrá). Absolutně nerespektovali můj porodní plán a to rozhodně nebyl nějak náročný, prostě takové obyčejné, rozumné věci.
Jedna sestra na šestinedělí byla pěkně protivná, ale pak ji nějak seřval Záhumenský a byla jak mílius. Před porodem jsem byla na obyč pokoji se dvěma ukrajinkami, takže to nebylo nic moc, ale po porodu jsem měla štěstí, že byl volný nadstandart a to bylo super, soukromí jsem fakt ocenila.
Docela mě zklamaly sestry z novorozeneckého, né že by byly nepříjemné, ale podávaly mi dostd protichůdné informace a to, co mi jedna řekla, že mám udělat, za to mi jiná "vynadala". Dali malé dokrm bez mého souhlasu a z porodnice jsem odcházela s tím, že mám dokrmovat, přestože se mi mlíko spouštělo, ještěže jsem se na to vykašlala.
Taky moc neporadily s kojením, takže jsem byla jak Alenka v říši divů a kdybych neměla kamarádky, tak jsem úplně v prčicích.
Rodit tam ale stejně půjdu znovu, jen už budu vědět, co si mám ohlídat. Ale musím pochválit MUDr. Mordavskou, která mě provázela už od poraden, rodila mě a moc mi pomohla i při problémech po porodu. Je to milá, citlivá a ochotná doktorka. I sestřičky byly vesměs fajn.

speedygon
3. črc 2013

@mihaji o tom tatínkovi jsem to psala...pokud je na přípravně rodička sama, partner tam být prý může...na to se ještě vyptám...vždyť právě ta první doba porodní je nejdelší...ukrajinky mi nevadí(záleží na člověku, ne národnosti)...nepríjemný perzonál vadí, ale hold buď vydržet a nebo si leda postěžovat....a dokrmy si ohlídám...u dcerky mi taky cpaly Nutrilon a přitom jsem mlíka měla dost, jen mi nebyla pořádně vysvětlena technika kojení....a ve finále jsem za cca 2 měsíce od porodu o mlíko přišla úplně....tak snad teď bude líp...a doufám, že i ta čekací doba v poradnách bude lepší, než se tu občas píše...sice jdu odhadem tak na 3 poradny, ale i tak

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Tak se mnou nemohl na přípravně být, přestože široko daleko jiná rodička nebyla. A to jsem tam byla spoustu hodin.
Já proti ukrajinkám obecně taky nic nemám, ale slova jsem jim nerozuměla, ony pořád mluvily, takže klid žádný a ještě já měla porodní bolesti a jim nic nebylo, takže jsem tam před nima nechtěla hekat a hekala v noci na chodbě, abych je nebudila. Já prostě radši soukromí.
Čekací doby zase taková hrůza nebyly, vem si kdyžtak knížku, nebo tě zabaví dcerka. 😀
Když člověk není vyjukana prvorodička, tak je těch problémů myslím hned líp. Mně s kojením právě taky nic nevysvětlili, akorát mi nacpali kloboučky. Pak jsem si domů zvala laktační poradkyni. Naštěstí zajím plně kojím a bez kloboučků.

speedygon
3. črc 2013

@mihaji kruci a právě ta přípravna je pro mě důležitá taky...vždyť i pro ně to musí být lepší, když tam mamča není sama...nebo se budu snažit případně setrvat doma co nejdéle, aby přípravna byla jen krátká, popř. vůbec....u dcerky to bylo rychlé:od prasknutí vody byla za 3 hodiny na světě....jenže i tak, pokud by mohl být přítel jen na tlačení+ostatní, tak teda škoda....budu muset vyzpovídat Záhumenského.....

mihaji
3. črc 2013

Pro mě to bylo právě taky důležité, ale měla jsem smůlu, musela jsem si to vyžrat sama. Já bohužel nastupovala na vyvolání, přestože mi kontrakce začaly už doma, takže jsem do poslední chvíle čekat nemohla a že u mě by to jinak bylo na místě, mám nemocnici přes ulici. Tak ono na sál jdeš dřív, než jdeš tlačit. Já tam byla cca 4 hodiny. Jinak jsem tlačila jsem asi 3x a malá byla na světě.
Budeš chodit k Záhumenskému? Ten je fajn, jen to byl oproti ostatním hrozný saďour, strašně mě to od něj bolelo. Kamarádka ale k němu chodila taky a ta si vůbec nestěžovala.

speedygon
3. črc 2013

@mihaji nejsem riziková a on má jen rizikovky...takže pochybuju...leda bych ho chytla k porodu...dle komunikace je moc fajn....no, tak snad nakonec to dobře dopadne a přítel se mnou bude...mrzelo by mě, kdyby někde musel čekat, když už by se poštěstilo, že by měl možnost být se mnou

mihaji
3. črc 2013

@speedygon Budu moc držet palce, at vam to vyjde 😉

speedygon
3. črc 2013

@mihaji Děkuji...už takhle to je komplikovaný, jelikož s hlídáním to není jen tak, navíc doufat, že se netrefím do uzavírky...nerada bych rodila jinde....

speedygon
3. črc 2013

Juchůůůů, pan Záhumenský opět potěšil. Už mi odepsal: doprovod je s rodičkou po celou dobu porodu, není pouze u klystýru a sprchy. A na přípravně prý rodička tráví maximálně hodinu. Tak super....Snad realita nebude jiná

jajulka82
5. črc 2013

Holky, můžu se zeptat. Jak je to z registrací do porodnice, na jejich www stránkách jsem nic nenašla ☹

speedygon
5. črc 2013

@jajulka82 registrace buď mailem nebo osobně.

speedygon
5. črc 2013

A jakto, že tam nic není? Je to na tomto webu http://www.fnkv.cz/sestinedeli-a-rizikove-tehot... popsané naprosto jasně....registrační mail:RegistraceKPorodu@fnkv.cz

pavlinasezuzankou
29. zář 2013

@maraquja tak mamky, zbývá mi 6 dní do termínu, na předporodní kurzy do Vinohrad chodím (bojím se prostě normálka jak prvorodička, první porod byl císařem, takže fakt nevím do čeho jdu a pořád neumím "dýchat") "školí" nás staniční setřička ze šestinedělí a je skvělá, dodává mi hodně odvahy, povzbudila a poradila, takže vřele doporučuji!!! Když to půjde, dodám co nejdřív aktuální info až se vrátíme z porodnice. Podívat jsme se tam v rámci kurzu taky byli a vypadá to tam hezky, na šestinedělí se těším, tam je to krásný, opravené pokoje, návštěvy až tam včetně dětí, jídlo až na pokoj, to jsme v Motole nemohly.....držte mi pěsti, mám největší bobky z první doby porodní (kvůli tomu dýchání, poprvé jsem u toho omdlívala) a toho aby to neskončilo jako minule.....nechápu přání některých, že chtějí císaře skoro na přání, období po něm je děsivý, laktace se špatně rozjížděla, břicho bolelo půl roku!!!!!!!!!! A jestli někdo víte nějaké rady, jak dýchat u těch kontrakcí, sem s nimi, díky moc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru