Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

makkanka
18. bře 2013

@symoona Tak to velmi ráda slyšim 🙂 Jinak, co se týče sester, tak je to prostě o lidech, všude můžeš narazit na fajn lidi a nebo i na nepříjemný... to bude v každé porodnci stejné! Tak snad budeme mít štěstí 😉

tavia
18. bře 2013

AKTUALNÍ info z porodnice - stop stav na prohlídku porodnice (porodních sálů, šestinedělí, nadstandardy...atd). K dnešnímu dni byly tyto prohlídky zrušeny - vzhledem k tomu, že tyto prohlídky ruší operatéry či samotné porody. Tyto prohlídky budou umožněny pouze k předporodním - hrazeným - kurzům.
Tak jsem ráda že, jsem si tam dnes tu hodinu počkala 🙂

zuziatkopiratko
18. bře 2013

@symoona aj mna strasne vsetci odhovaraju este teraz a tukaju si na celo ako je mozne ze prve som rodila v podoli a druhe idem do Vinohrad.,....

symoona
18. bře 2013

@makkanka To je pravda. V kazdej nemocnici sa urcite najde nejaky doktor alebo sestra ktorá nieje velmi po voli. Ale takí su ľudia. Vtedy som mala stastie na prijemny personal, teraz to takto byt nemusi. Ale nebojim sa toho uz 🙂

symoona
18. bře 2013

@zuziatkopiratko No kazdy ma inu skusenost. Ja mam dobru. Najdolezitejsie je aby sa tam o nas dobre postarali, a to ze uz budu sestricky z detskeho neprijemne nam uz moze byt jedno nie? 🙂 Mna do poslednej chvile odhovarali, a aj teraz niekedy odhovaraju, ale ja som uz rozhodnuta 😉

zuziatkopiratko
18. bře 2013

@symoona ja som tiez rozhodnuta, hlavne to mam na skok z domu....takze aj koli starsiemu cvrckovi to bude blizunko 😉 A povedala som si ze to druhe uz hadam odrodim hocikde, len nech sa narodi v termine 😀

symoona
18. bře 2013

No vsak, uz mame troska skusenost :-P A kedy ides na prvu poradnu? Som pozerala ze sme na tom skoro rovnako 😀 Skoro rovnako stare deticky 😀

zuziatkopiratko
18. bře 2013

@symoona hej hej pozerala som, aj mas doma rovnako stareho prcka ;) Prvu poradnu mam 16. aprila 13:20.

symoona
18. bře 2013

@zuziatkopiratko Ja mam prveho aprila. A to je sviatok. Tak teraz neviem, asi tam budem volat. Mozno sa tam raz stretneme aj na poradni.. 😉

zuziatkopiratko
18. bře 2013

@symoona to by bolo fajn 🙂 ozaj a ako znasas druhe tehotenstvo s tak malym prvym dietatom? Ja uz tento tyzden meliem z posledneho 😔

symoona
18. bře 2013

@zuziatkopiratko No ako kedy, ale hlavne ku večeru som už uplne vyčerpana a boli ma strašne chrbat. Naš malý je taký veľky cicoško 😅 ale ma 13 kil, takže mam čo robiť keď sa chce maznať,alebo keď sa šalime 😀 A teraz su v takom veku že si vyzaduju pozornost a aktivitu.. A posledne dni mi už dosť tvrdne brucho takže sa snažim krotiť..Ale inak v pohode zvladam. Nemala som ani žiadne nevoľnosti chvalabohu.Až na ekzem, ale ten ma nijako neobmedzuje...A vy? Maly sa ti narodil predcasne, niesi na rizikovom?

zuziatkopiratko
19. bře 2013

@symoona no na rizikovom niesom, ono ani u prveho sa navedelo preco sa tak ponahlal na svet....ja sa citim ako slon nemotorne a hlavne maly sa teraz stava na mne nejaky zavisly to nikdy nebol. no veru uvidime ako to bude znasat ked budem v porodnici a donesiem si odtial votrelca 😒

symoona
20. bře 2013

@zuziatkopiratko tak toho sa bojim trocha aj ja. lebo na mne je maly zavisly uz od mala 😝 ale svagrina ma teraz 3 mesacne miminecko a velmi pekne sa ku nej chova...taky pozorny je k nej, no ale ktovie ako to bude k bracekovi 😀 a kde v prahe byvate?

zuziatkopiratko
20. bře 2013

@symoona byvame vo Vrsovicich, porodku mam 20 minut pomalej chodze od domu 😉

speedygon
27. bře 2013

Dotaz na maminky, které rodily na Vinohradech posl. dobou...dostávaly jste rodný list miminka již v poordnici nebo jste si jej musely vyzvedávat?

kathuska
27. bře 2013

@speedygon pred 2 lety jsme si ho sli vyzvednout, ale myslim, ze je to stejne i ted

speedygon
27. bře 2013

@kathuska v Brně-Bohunicích jej taky nedávali v porodnice, ale někde to tak dělají, tak zjišťuji....

leg
30. bře 2013

@speedygon já jsem tam rodila v létě a musela jsem si pro něj na úřad Prahy 10.

zuziatkopiratko
4. dub 2013

@symoona Ahojky, uz si bola v poradni na Vinohradoch? Ako to dopadlo? Ja sa len bojim aby som neporodila skor, prvu poradnu tam mam 16ho aprila.

kamino
4. dub 2013

@speedygon ja rodila v cervenci a take pro nej pritel jel na Prahu 10. Cestou vyridil i pojistovnu. Urednici mili,tva pritomnost neni nutna,v pohode vse vyridi partner.

symoona
5. dub 2013

@zuziatkopiratko Ahooj 😉 Ano ano bola som v utorok. Maju to tam pomenene ako si to pamatam. Aj iný doktor ma vyšetroval. Ale všetko dopadlo dobre. Pocuvali sme troska srdiecko maleho 🙂 Dostala som papiere na vyplnenie ci pojdem na cisar ci normalne a tak...V pondelok idem znova, tak sa tesim. Uz sa nam to pekne kráti. A ja by som bola najradsej uz keby som to mala za sebou, lebo uz absolutne nic nevladzem. Ty sa ako citis?

zuziatkopiratko
5. dub 2013

@symoona Jeeej tak super dakujem za info, cakala si dlho? Ja sa citim ako slonica, uz mam aj poslicky. Som strasne zvedava ako bude prebiehat tento porod, mozno sa nakoniec stretneme este v porodnici 😉

mihaji
5. dub 2013

@speedygon Já rodila v lednu a manžel šel pro rodný list taky na MěÚ Prahy 10 😉

symoona
6. dub 2013

@zuziatkopiratko No bola som tam hodinku a pol..Nato ze tam tehotne boli tak max.3 je to celkom dlho..Uz mas poslicky? Ja este nie. Brucho mi teda tvrdne casto, ale poslicky nemam. Kto vie ako pojdem rodit. Dali mi papiere na suhlas s cisarom alebo suhlas s normalnym porodom. Tak neviem ci si mozem vybrat alebo co. Doktorom povedal ze uvidim ako pojdem rodit, tak neviem. Noo veru, nakoniec budeme v porodnici rovnako 😀 ja by som uz teda sla hned aj zajtra 😀

zuziatkopiratko
6. dub 2013

@symoona Juj ani mi nehovor....ja by som teda radsej normalny porod, pokial nebude nutny cisar.....Mne brucho tvrdne a teraz najnovsie nemozem ani zakaslat alebo sa vysmrkat, lebo jedno miesto v okoli pupiku ma tak picha ako keby mi tam vrazali nozik. Ked to neprejde do pondelka volam na gyndu nech ma radsej pozrie doktor.....Hodka a pol je teda celkom dost 😒

symoona
6. dub 2013

@zuziatkopiratko Ja som tiež chcela rodit normalne, ale ako mi zistili pozitivneho streptokoka, tak by som radsej cisar. Mam trocha obavy, co ak to na mna pride tak rychlo ze mi ani antibiotika nestihnu dat, alebo co ak zabudnu. Co dufam ze by sa nestalo, ale tak bojim sa 😖 Aj ma dal doktor do rizikovej poradne..ani neviem preco 😢
Tak ako opisujes to pichanie, tak ja take pocitujem, hlavne ked chodim alebo sa rychlo postavim, ale nie do brucha ale zospodu...V pondelok im to spomeniem..Kto vie ako sa nacakam.

pavlinasezuzankou
21. kvě 2013

Ahoj maminky prosím je tu někdo s čerstvou zkušeností z Vinohrad, nějak jsem zaspala registraci v Motole, kde jsem byla minule a tam už mají plno, vybírám buď tuhle nebo Apolinář, jinam ne....a fakt jsem bezradná a musím chvátat nebo budu asi rodit nevím kde...na začátku října ☹

maraquja
24. kvě 2013

@pavlinasezuzankou ahoj, tiez som hladala nejake info o FNKV a nasla som tuto diskusiu.. celkom by ma zaujimali cerstve informacie.. ale k tvojej otazke: neviem, ci sa ti podari zaregistrovat sa k Apolinarovi - nemaju tam tiez registraciu len 14+0? Ak maju, tak potom ti zostava uz len FNKV, alebo nejaka mimoprazska porodnica, kde sa registracia presne 14+0 nevyzaduje.. tak drzim palce! 😉

pavlinasezuzankou
24. kvě 2013

@maraquja ahojda, děkuji moc 🙂 no já už jsem Apolináře vyloučila, sice tam ještě volno mají, volala jsem tam, ale já tam nechci...sice péče o mimi "kdyby něco" je super, ale to je i na Vinohradech zajištěné, prostě mimi převezou do Podolí nebo právě sem. Chápu maminky které maji rizikové, taky bych tam v tom případě šla, jelikož už jiné perinat.centra jsou plná (Motol, Podolí), ale já čekám druhé a vše je ok, i bylo poprvé, tak jsem tak nějak v klidu. Porovnávám už spíš prostředí a to je bohužel u Apolináře ještě pořád pozadu....nepotřebuju žádný nadstandart, vymoženosti nebo něco, ale sprchu a záchod chci sdílet s maminkami na pokoji, ne se skoro celým oddělením.....takže tak. Už jsem poslala registrační mail do FNKV a uvidíme. Asi se tam i těším, je tam průměrně 4-5 porodů denně, ne jako v těch největších 14...a tak to snad bude trochu klidnější než minule, trefila jsem se tenkrát v Motole do doby přesunů, oprav a malování na gynekologii a JIPce, kde jsem ležela 2 dny, šestinedělí totálně narvané, maminky se po porodu musely vracet třeba na rizikové a čekaly až se uvolní roming-in aby mohly být s děťátkem. Jako porod nakonec akutním císařem a díky bohu za ty špičkový doktory, ale potom ten zmatek a moc mi nepomohli s kojením, odcházeli jsme na dokrmech, takže smíšené pocity.....no a mám to na Vinohrady sice krs celé město, ale na trase metra, což beru jako velkou výhodu na dojíždění do poradny potom na konci. A pracuje tam jako por.asistentka moje kamarádka...uvidíme, už abych to měla za sebou 🙂

kathuska
26. kvě 2013

Cerstve info najdete take na www.emimino.cz/porodnice/kralovske-vinohrady/ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru