Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

hucie
29. kvě 2013

@kacka.va tak v tom pripade, at pujdes rodit kamkoliv, tak ti teda preju at tam nemas zadnou vietnamku,cikanku,neprijemnou sestru,dobre naladenyho doktora... 😀 😀 😀. Hodne stesti

kathuska
29. kvě 2013

@maraquja nene nepujdu 🙂 tenkrat pred 2 roky tam bylo jen skoleni otec u porodu, tam jsme se nedozvedeli skoro nic, prohlidka salu a pokoju byla, ale ja nesla. Rikali,ze kdyz tam nekdo rodi tak tam samozrejme nepujdeme, tak jsem to vzdala. Tak snad je to ted uz lepsi 🙂

kathuska
29. kvě 2013

Jinak ja mela malyho u sestricek prvni noc na vyhrivanem luzku, byl maly, a na moji zadost i druhou noc, vse zalezelo na domluve, s zadnym doktorem ani sestrou jsem nemela problem. Jen v poradne mi vadilo,ze na me kouka pokazde jiny doktor, ale ja tam byla casto, nedalo se asi jinak. Pro me je to prijemna porodnice, jasne ze pokazde to nemusi byt perfektni.. nastvana sestra..spatna spolubydlici, komplikace u porodu atd..

tynka84
29. kvě 2013

@kacka.va Ale jo, chápu Tě. Ale narazit na ně můžeš kdekoliv. Já jsem tam měla třeba Vietnamku a byla moc milá...

kacka.va
30. kvě 2013

@hucie díky, ale já už mám odrozeno 🙂 a naštěstí sestry v pohodě a spolubydlící celkem taky

maraquja
31. kvě 2013

@kathuska No mne to sestra na recepcii povedala tiež - prehliadky sálu a izieb sú vždy v pondelok, ale keď sa rodí, tak samozrejme nie..

speedygon
31. kvě 2013

@maraquja prohlídky sálu a ostatního byly zastaveny, co vím od kamarádky, která stihla tu poslední prohlídku....

speedygon
31. kvě 2013

@maraquja AKTUALNÍ info z porodnice - stop stav na prohlídku porodnice (porodních sálů, šestinedělí, nadstandardy...atd). K dnešnímu dni byly tyto prohlídky zrušeny - vzhledem k tomu, že tyto prohlídky ruší operatéry či samotné porody. Tyto prohlídky budou umožněny pouze k předporodním - hrazeným - kurzům.
Tak jsem ráda že, jsem si tam dnes tu hodinu počkala
18. bře ve 14:18
toto tu psala...ale možná to obnovili...mohla bych zjistit, pokud chceš

maraquja
4. čer 2013

@speedygon tak ja som sa na to pýtala sestry na recepcii asi v polovici dubna, tak neviem.. keby si tam mala cestu, tak sa môžeš spýtať, ako to je.. vďaka 🙂

speedygon
4. čer 2013

@maraquja tak Ty máš aktuálnější info...já tam teď cestu nemám, ale ty moje info byly z 18.3. Takže prohlídky možná zase jsou...Ale můžu napsat panu doktorovi a optat se...a potom dám vědět 🙂

speedygon
4. čer 2013

@maraquja ale napadá mě:pokud chodíš do předporodního kurzu, tak tam prohlídky stále jsou...pouze ty zdarma byly zrušeny..

maraquja
5. čer 2013

@speedygon ja zatial do predporodneho kurzu nechodim.. Pytala som sa na to tej sestry prave bez predchadzajucej otazky na predporodny kurz a myslim, ze to brala takisto - teda, ze chcem vidiet len priestory, ale o kurze nepadlo ani pol slova 🙂 ked chces, spytaj sa lekara, aspon budeme vediet, ako to tam presne je..

speedygon
5. čer 2013

@maraquja ok, napíšu mu....možná bych prohlídku taky využila, pokud tedy jsou 🙂

maraquja
5. čer 2013

@speedygon díky 🙂 a neuvažuješ o predpôrodnom kurze? mne sa tam samej veľmi nechce ísť 😀 ale vlastne ty už jedno dietko máš, tak ty už vieš, ako to chodí 😀

speedygon
5. čer 2013

@maraquja Přesně...a ani nevím, jak bych to dělala, když mám malou a nemám hlídání...a neboj, sama určitě nebudeš....

xvink
11. čer 2013

Ahoj, pročetla jsem si tady diskusi a nejsem z toho úplně moudrá... 🙂 Jak je to na Vinohradech s otcem u porodu? Může se stát, že ho na porodní sál nepustí? A co před samotným porodem? Může být manžel se mnou na pokoji? Díky.

speedygon
11. čer 2013

@xvink doprovod k porodu není problém, akorát mám obavy, že pokud na sáe budou rodičky 2, tak máš asi smůlu....Bohužel na webu tyto info nejsou, leda se informovat přímo tam. Ale prý tam jsou na sále 2 rodičky opravdu výjimečně, tak snad budeme mít štěstí...

kathuska
11. čer 2013

@speedygon
@xvink
Ty dve porodni kresla se rozdeluji plentou, takze u porodu tatinek urcite, jen na priprave,pokud je vic maminek byt nemuze. Zavolaji ho az na porod. Se mnou tam byl dokud neprisla dalsi mamka, ale musela jsem je prekecavat

speedygon
11. čer 2013

@kathuska tak snad na přípravě budu sama....vždyť ta první doba porodní bývá nejdelší...a jinak dotaz: jaké formuláře jsi v poradně dostala? A musí se vyplnit hned nabo můžu vzít domů a donést příště? Počítám, že přítel se mnou do poradny chodit asi nebude, tak když by byl potřeba např. jeho podpis....

kathuska
11. čer 2013

@speedygon ja taky hrozne moc chtela, aby tam manza byl, na druhou stranu jsem ho vubec nepotrebovala a nevnimala 🙂 me zapomneli papiry v poradne dat, tak je manzel vyplnoval u porodu kdyz jsem byla na monitoru. Jinak urco staci prinest az dalsi poradnu, mozna az spis k porodu. Oni ti reknou kdy to chteji 🙂

speedygon
12. čer 2013

@kathuska já právě teď u porodu přítele moc chci, akorát kdoví, jak to bude, jelikož musíme pořešit v aktuální čas hlídání dcerky...a pokud by nebylo, budu tam sama ☹

kathuska
12. čer 2013

@speedygon resime to same, tedy budeme resit 🙂 snad to nebude nejak rychly porod, abych nestihla zavolat hlidani. Neboj, bude to v pohode, urcite tam tatinek bude 🙂

petrasipkova1
12. čer 2013

Taky jsem uvažovala o této porodnici, ale potom co jsem se dočetla, že se může stát, žeˇmanžel nebude moct být se mnou po celou dobu, tak jsem si to hodně rychle rozmyslela ☹ , je to škoda, že to mají tak zařízené.

xvink
12. čer 2013

@kathuska @speedygon
Tak tohle mě právě děsí. Že by se mohlo stát, že mi manžela nepustí na tu přípravu nebo dokonce ani k porodu. Asi se ještě pozeptám, jak to chodí v jiných porodnicích.

kathuska
12. čer 2013

@petrasipkova1
@xvink
Je to dane tim, ze maji na pripravu jen jednu mistnost, tam co pamatuju jsou 2 postele, pak jedna sprcha a jedno wc. Takze tatove tam nejsou,kdyz je tam i jina maminka.
Musi se tedy hledat porodnice,kde jsou porodni pokoje nejlepe. Ja uprednostnim radeji ten klid a pohodu po tom, wc a sprcha na pokoji, navstevy na pokoji atd. 🙂

speedygon
12. čer 2013

@kathuska Tak na Vinohradech je prý klid a návštěvy smí prý i na standartní pokoje...a prý 2 rodičky zaráz jsou tam opravdu výjimečně....

paajinka
12. čer 2013

@speedygon - jo, to jen při mém prvním porodu nás tam bylo jak much 😝
ale podruhé jsem tam byla sama a vedle v pokoji spala nějaká mamina, co jí odtekla plodovka...
jinak mně tam nejvíc vadí ta nemožnost být ve sprše, pokud je tam víc lidí 😒 - otce u porodu naštěstí neřesím, já ho tam nechtěla a neměla a ani teď mít nebudu 😉

speedygon
13. čer 2013

@paajinka to pro mě je přítelova přítomnost důležitá...jenže stát se může cokoliv a nevyjde to....

paajinka
13. čer 2013

@speedygon - pro mě je důležitý, aby přišel po tom, při porodu bych ho tam prostě nesnesla 😀 - ale většina lidí tam chlapa chce, chápu... Bohužel tady se může celkem lehce stát, že tam být bude moct až na ten konec, ale s tím člověk musí počítat 😒

kamino
13. čer 2013

@speedygon ja tam rodila loni v cervenci a byl to masakr,tedy pristup lekaru a PA super,ale bylo nas tam 5 !!! Takze jsme se museli stridat na sprchy,bohuzel zrovna byla nejaka zavada na bojlerech a tekla jen vlazna voda..no bylo to chaoticke,tatinci byli az pri tlaceni,ale pousteli je. Na tom malem salku to je v pohode,tam je soukromi,ale na tom velkem je to horsi. Ale musim ocenit vsechny i pres ten chaos to zvladali skvele a ja bych asi jinam rodit nesla. Sice porod skoncil cisarem,nepostupoval a prcek ztracel ozvy,ale vsichni byli fain,pritele pustili tesne pred zakrokem za mnou,nemuzu si stezovat 😉😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru