Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

kathuska
8. pro 2010

@lenulkak to bylo strachu a všechno nakonec jinak vid? 🙂 taky moc gratuluju, hezky rychlý porod. no a jak to probíhalo? kdopak tě rodil, byla jsi spokojena? 😉

kathuska
9. pro 2010

@paajinka
@sophie1
@lenulkak
@ssisley

HOLKY co s sebou do porodnice do FNKV? co tam dávají jako erár a co ne?? dle soupisu na http://www.porodnice-vinohrady.cz/?page_id=17 je nutné vzít všechno. díky !! 🙂

sophie1
9. pro 2010

@kathuska Koukám na ten seznam a asi je tam všechno. Jen toaleťák tam byl jejich.....Košile mi byly příjemnější jejich, k dispozici kdykoliv.......jo a župan si rozhodně vem.

kathuska
9. pro 2010

@sophie1 takže oblečení pro mimi taky ju?

sophie1
9. pro 2010

@kathuska No oni to ho obléknou do erárního oblečku a zavinky, ale je to plátěná košilka, dost nepraktická, není pružná - blbě se svléká a obléká, takže je lepší si ho hned převlíknout do bodýčka, nebo pyžamka.

kathuska
9. pro 2010

@sophie1 ok díky za info 🙂

lenulkak
10. pro 2010

@paajinka Byla jsem moc spokojena s porodem, rodila me pani doktorka Kosova stanicni sestra a porodni asistentka. Perfektne sehrany tym. Nemenila bych. Jsem rada, ze jsem rodila tam. Pila jsem porodni caj, ktery urychluje porod a to mi hodne pomohlo, porod nebyl dlouhy.
Jen podminky na sestinedeli byly celkem neuspokojive. Netekla mi na pokoji tepla voda, takze naparovat prsa byl problem. Dala se odtocit cca za 15 minut, ale kdyz mala zacala plakat, bylo to sakra dlouhych 15 minut. Navic, Anezka byla mala, takze nemela silu sat z prsu a tak jsem odstrikavala a dokrmovala. Takze rezim odtocit vodu, sprcha, kojeni, odstrikani, dokrmeni a pak na hodinu spat a znovu. Do toho tam pres den porad nekdo chodil (vizity, pradlo, mereni teploty atd.), no znas to, takze jsem spala asi 3 hodiny denne. No, musim rict, ze doma je nam lip.

lenulkak
10. pro 2010

Toaletak je nutny na porod na pripravu, urcite si aspon jeden vem. Mne jeden ani nestacil.

sophie1
10. pro 2010

@lenulkak @kathuska vidíš, s tím toaleťákem na přípravě si to už ani nepamatuju 😅 . Teda s tou vodou to musel být opruz, já jsem si teda připlatila nadstandard a můžu jen doporučit - žádný problém...... ale je fakt že jsem rodila na jaře, tak bůhví jak je to tam s ohřevem vody teď v třeskuté zimě 😖 .

petka90
10. pro 2010

spousta mých kamarádek ve Vinohradsjé nemocnici rodilo, a byly docela spokojený, jen zájemci o Epidural nebudou moc nadšený, prý ho tam dávají neradi, ale vlastní zkušenost nemám.. I já sama jsem se tam narodila 🙂 ale rodila jsem v Motole a byla jsem naprosto spokojená 🙂

sophie1
10. pro 2010

@petka90 já si epidurál dala dát a nějaký větší problém jsem nezaznamenala, až na to, že mi byl na dvě věci páč jsem po vpichu asi za 2 minuty porodila 😀 .

petka90
10. pro 2010

😀 , já jsem si ho chtěla taky nechat dát , ale nestihla jsem to, do porodnice jsem přijela na poslední chvíli a šla hned na sál.. 🙂 Takže by to u mě dopadlo asi stejně 😀

kathuska
10. pro 2010

@sophie1 jj toaleťák si beru, to jsem poučena, že tam být nemusí 😅 já bych taky chtěla nadstandard, ale nevím zda bude volný a nějaká rezervace dopředu asi nemá smysl, že?
byli jsme na "školení" otec u porodu a tam MUDr. Malina říkal, že epidural není problém, ale musíme si říct v čas, aby stihli nabrat krev, takže nejlépe už na příjmu hlásit. pak záleží na tom zda je volný anesteziolog
už to chci mít za sebou, ale zároveň se mi do tý nemocnice tááák nechce 🤐

sophie1
10. pro 2010

@kathuska neboj, to zvládneš 😉 Nadstandard určitě ber, pokud bude k dispozici - rezervace nejde 😒 .

kathuska
10. pro 2010

@sophie1 si piš, že jestli bude volný tak beru 🙂

lenulkak
10. pro 2010

My jsme rodily 4 najednou a ja porodiála posledni, tekze na me nezbyl nadstandard. Musi se to rezervovat kdyz jdes na prijem. To jsem nevedela. Mela jsem ho mit zadarmo, protoze tam mama pracuje a to maj zamestnanci a jejich rodina zadarmo. Ale nepodarilo se a ani se neuvolnil behem doby co jsem tam byla. S tou vodou je to tak, ze uzavreli cele oddeleni o patro niz, protoze se setri a tak tam nikdo neodcerpava vodu a stydne v trubkach. Takze jejich rada je odtacet vodu 15 mjinut. No to teda usetrej.
Holky bez epiduralu to jde taky. Ja ho zvazovala, nechala jsem si nabrat krev, ale nakonec to bylo docela rychle tak jsem ho nemela. A da se to, nemejte strach. Doporucuju moc ten porodni caj, prodavaji ho v POMADu (pani Koprivova) a je to zazrak, oteviraji se porodni cesty jak po masle. Vsichni se divili jak to jde rychle. Na prijmu me mejdriv chteli poslat domu, ze to jeste bude na dlouho, ze je nalez maly a nakonec jsem to mela za 4 hodiny odrozene.

paajinka
10. pro 2010

@lenulkak - super, žes to měla tak rychlé.. S tou vodou je to opruz, mně se to stalo jen jednou, když jsem se šla koupat v noci - ale když jsi to takhle potřebovala, tak to bylo fajn... Ty jo a ten porodní čaj, to jsem nikdy neslyšela - je fakt, žes to měla jak po másle, to já i druhý porod měla delší 😕 - no, tak příště (já bych chtěla ještě jedno dítko, ale manža zatím nechce ani slyšet 😝 😀 )
@kathuska - já používala jejich oblečení pro sebe i pro mimi - mně zas ty košilky docela vyhovovaly.. Jinak bych brala víc těch jejich vložek, jsou mnohem lepší než ty z lékárny.. A toaleťák jsme na pokoji neměly, každá svůj..

deniskakubicek
10. pro 2010

Ahoj, ja tam rodila letos v kvetnu a supeeeer...ale treba kamaradka tam rodila o mesic driv a uz by tam pry nesla...ja mam fakt dobrou zkusenost, krome detske doktorky, ta mi nesedla 😒 a nechali me 3 tydny prenaset, vubec mi nezkotrolovali papiry, tak proto...ale porod super, sla bych tam znovu

kathuska
10. pro 2010

@paajinka jj svoji košili si taky neberu a na mimi vezmu jedny dupačky, kdybych ho chtěla převléknout, kdyžtak doveze manža další nebo naopak odveze a spokojíme se s erárem (to si myslim, že tak dopadne)
@lenulkak jo tak v únoru předpokládám, že to s vodou nebude o nic lepší. nechápu teda to šetření.. zvláštní fakt. a porodní čaj super, díky za typ. a to si pila až přímo u porodu nebo nějakou dobu před?

kathuska
10. pro 2010

@deniskakubicek nechali tě 3 týdny přenášet????

lenulkak
10. pro 2010

@paajinka To je pravda, ty jejich vlozky byly lepsi nez ty SAMU

lenulkak
10. pro 2010

@kathuska To se pije od prvnich kontrakci co poznas ze uz to nejsou poslicky, ale porod. Je toho 3/4 litru ale da se to, je na to cas nez odjedes do porodnice. Pak v case 4 cm branky se pije jeden salek silnejsiho odvaru, ale to jsem uz nestihla 🙂. A druhy den se pije jeste dalsi aby se zatahla deloha. Je to dobry, mam pocit, ze se zatahovala dobre, brichoo mizelo rychle oproti ostatnim mainam. Ale nosim stahovaci kalhotky co mi v POMADU doporucili, tak to muze byt i tim. Ted 8 dnu po porodu mam bicho uz jen jako ve 3 mesici, predtim jsem mela asi jako v 6.

deniskakubicek
10. pro 2010

@kathuska jj, nechali...ja jim porad rikala, ze podle UZ jsem uz davno mela rodit(nemela jsem pravidelny MS), ale oni na to nejak nedbali, pak prisla nova doktorka, podivala se a na druhy jsem mela jit na vyvolani, ale udelala mi Hamiltona a jeste ten den jsem porodila, ale byl to v poradi 4.hamilton

ssisley
11. pro 2010

@kathuska ...ahojky! Určitě si vem toaletní papír ten budeš potřebovat před porodem. Nadstandart není třeba pokoje jsou po dvou třech 🙂 a ono budeš ráda když tam s někým budeš 😉
Jinak i když tam mají poporodní vložky tak si jich pár svých vem. Košilky jsem také nosila ty jejich, ale jednu svou jsem měla také, tu jsem potřebovala na přípravu. Co se týče veciček pro mimča, tak ty balí do košilek a zavinovaček a látkové plíny jsou tam také. Pokud nebudeš chtít používat jejich košilky, tak ti vydají i na požádání "u čápa" bodyčko a vymění za čisté když budeš potřebovat. Takže jsem nepotřebovala nic z oblečení pro malého až pak při odjezdu.
Pro miminko si vem určitě plenky, vlhčené ubrousky a rybilku.
Co jsem si tam pak nechala donést tak byly poporodní kalhoty http://www.batolatko.cz/Poporodni-kalhotky-pro-... byla jsem po císaři, takže i trošku stahovaly bříško, pak silikonové chrániče na bradavky protože jsem měla prsa zničené jelikož sestry mi neukázaly správnou techniku kojení a velice rychle si je můžeš zničit a pak to šíleně bolí, ale snad se tomu vyhneš 🙂
No a pak mi nosil taky vodu jelikož tam nabízejí jen ten hnusný čaj 😝 😀
Už se Ti to blíží co? 🙂 ...tak moc moc držíme pěsti pro štěstí at jste oba v pořádku! 😉

kathuska
11. pro 2010

@ssisley ty jo moc děkuju za informace !! musím si to nějak sesumírovat a po silvestru si už zabalit tašku 🙂 jj už se to blíží, těším se ale i mooc bojim 😀 děkuju za držení palečků 🙂

paajinka
11. pro 2010

@kathuska - ty vložky si vem určitě, oni jich dají jen cca 8-10 😝

kathuska
12. pro 2010

@paajinka jj už mám nakoupené zásoby 😎

lenulkak
14. pro 2010

@kathuska Neboj, to zvladnes. Pokud mas moznost, kup si v POMADu ten porodni caj, to ti pomuze na ceste k miminku. Mela jsem taky strasny strach a bylinkam jsem moc neverila, ale zkusila jsem to a dobry. Rikali ze se oteviram jako kdyby to uz byl druhej porod.
Jo a souhlasim, ze s kojenim je to problem, kazda sestra to ukazuje jinak a zadna se ti poradne nevenuje. Jedina dobra je pani Jana Šustová, kdyz bude mit sluzbu (bude to napsane u čápa na dverich - u sester pro miminka), dojde za tebou treba 10x za den kdyz to budes potrebovat. Je skvela, moc mi pomohla, kdyz mala nechtela vubec sat.
Problem je tam to, ze kdyz ti nejde prilozit, nemas jak sestry na kojeni zavolat. Musis miminko zabatil, dat do postylky a dojet za nima aby ti pomohli a vratit se na pokoj a oni prijdou. To neni zrovna idealni postup kdyz clovek uvazi, ze je kratce po porodu. Ja jezdila az z posledniho pokoje (c. 5) pres cele patro. Je tam jeste nejaky zvonek, ale jedna sestra mi rikala, ze pokud se nebude neco urgentniho dit, at na nej nezvonim, ze maj pak strach a letej tam ze se deje neco miminku.

lenulkak
14. pro 2010

@paajinka Je podle fotek jsem te poznala, sedela jsem vedle tebe jednou na ambulanci kdyz jsme sly do poradny. Byla jsi tam s dcerou a porad ti utikala ven a ty jsi za ni behala. No neverila bych, ze s tim malym briskem budes todit o 6 tydnu driv nez ja 🙂. Navic, kdyz jsem videla, jak jsi akcni a behas a zvedas malou 🙂.

paajinka
14. pro 2010

@lenulkak - Ha, vidíš to 🙂) byla jsem tam s ní jen jednou, bo mi málem vlítla pod auto, jak zdrhala ven - a je tak malá, že ji ten čvlk co řídil, vůbec neviděl - no, taky mohl jet pomaleji :/, se divím, že jsem neporodila už tenkrát 🙂 - jinak já rodila týden po termínu z UTZ, v den termínu dle MS 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru