Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

majka225
autor
22. lis 2007

ahojte holky ma nektera zkusenosti s porodnici na vinohradech.dekuju za info.

kachnik
27. lis 2007

taky by mě něco zajímalo... nějak se o této porodnici nemluví

majka225
autor
29. lis 2007

ja som taky zvedava ale nikto nic o tom nepise
😒

mobina
29. lis 2007

Majko už se ti podařilo někde registrovat?

majka225
autor
29. lis 2007

este ne ved prave chcem skusit do tej vinohradskej ale nikto nic nepise ze ako to tam je

mobina
29. lis 2007

Tak to mě mrzí. Bohužel jsem o Vinohradech nic neslyšela, ale s tou registrací bych asi neotálela s tvým TP. Co třeba Neratovice?

majka225
autor
29. lis 2007

neviem ja bydlim na prahe 6 a asi by som to mala moc daleko

lenkazdenek
29. lis 2007

Holky já můžu doporučit bulovku,je fakt dobrá 😉

mobina
29. lis 2007

Majko já jsem taky z Prahy 6 a měla jsem jí jako druhou možnou. Říkala jsem si, že kdyby bylo ouvej, tak si zavolám sanitku. No a nebo pak to Kladno, ale to ti taky neporadím. Je to názor od názoru 😒
Ve Vinohradech ještě berou?

kachnik
5. pro 2007

Jsem registrovaná ve Vinohradské od úterka a zatím v poho, nečekala jsem tam ani moc dlouho. Psala jsem si s maminkou, která tam nedávno porodila a byla velmi spokojená, tak jsem zvědavá na vlastní zkušenosti. Kdyby měl někdo zájem, tak mail od paní přepošlu.

majka225
autor
8. pro 2007

no ja sem tam volala tak tam se nemusim registrovat staci ked tam pridem v 36tt tak to asi taky skusim ve vinohradske

rova
2. únor 2008

Rodila jsem ve Vinohradské před 2,5 lety..nejsem náročná, ani nemám jiné zkušenosti, takže si nestěžuju..ale zase zbytečně nepřechválit.. 😀

Porodní asistentka mi neustále po natočení monitorů tvrdila, že to nic není a bude to ještě dlouho trvat, po 5 minutách za mnou letěli do sprchy (stěžovala jsem si, jak to strašně bolí, tak mě tam poslali), že si doktorka prohlídla výsledky a něco se jí nezdálo. Znova mě vyšeřili, zděsili se, že už jsem otevřená na 7 a mám okamžitě zavolat přítele, nebo to nestihne.. ale nakonec dopadlo vše v pořádku, přítel to stihl, porodník i asistentka byli fajn a malá v pořádku.. 😉 V pokoji jsem byla na sedmilůžáku - i když jsme tam byli jen 3-4 a to co jsem pokládala za mínus - že bude malá v noci u sestřiček mi pak vyhovovalo, protože jsem se aspoň 5-6 hodinek mohla vyspat..protože doma jsem si takový luxus neužila. A přes den jsme tam měli miminka skoro pořád..

A ségra mého přítele tam odrodila 6 dětí a všechny v pořádku 😀 😀

sue24
26. dub 2008

Caute, tak ja som malu rodila na vinohradoch a som velmi spokojna....maju tam teraz nove zrekonstruovane pokoje, na ktorych je cisto, maju vlastnu socialku, mlade fajn sestricky a aj porodne asistentky... Na porode som mala moju doktorku, ktoru som aj chcela mat. Priprava na porod: sprcha a fitbalon - doporucujem.
Deti si beru sestricky na noc iba pokial nezacnete kojit (1-2 noci).

petule.h
26. dub 2008

no já bych do vinohradské nešla, slyšela jsem jen kritiku, je to taky jediná porodnice, kde tě vezmou ve 36tt, jinak mají všude do konce října stop stavy.Ale třeba se to od lońska změnilo..všem držím palečky, ať je vše v pořádku, mějte se

lucky.lady
30. dub 2008

Ahojky 🙂 . Ještě donedávna jsem o Vinohradské taky přemýšlela. Ale gynekolog, který je docela flegmatik, mě odradil. Sice profesionální a kvalifikovaní doktoři, ale ten přístup je prý nechvalně známý... Trošku mi to zkomplikoval. Vážně nevím, kam jít. Bulovka, Motol... O Krči jsem taky slyšela dost hrozných věcí a navíc se tam platí epidural 4,500.-- (nebo 3,500,-- ale to už je jedno). Docela dilema... První dítě jsem vůbec neřešila, kde budu rodit. Rodila jsem U Apolináře. Tam jsem měla taky smůlu na personál a tak už mě tam nikdo nedostane. Proto je teď pro mně strašně důležité vybrat si nemocnici s příjemnými lidmi, kteří pomůžou, když je poprosíte. Ale ona se asi najde v každé nemocnici sestra, která to dokáže znepříjemnit 😖

kacka.va
30. dub 2008

na Vinohradskou jsem taky neslyšela nic dobrého, ani na Krč.
Lucky: jenže na blbej personál můžeš narazit kdekoliv. Ať poslouchám kohokoliv, tak je to fakt případ od případu.

lucky.lady
30. dub 2008

kacka.va: Já vím. O to je to strašnější. Ale na druhou stranu... Když čtu na modrémkoníkovi třeba o Bulovce, tak jsou to více-méně kladné zkušenosti. Už abych to měla za sebou... Kde jsi rodila Ty?

kacka.va
30. dub 2008

u apolináře

lucky.lady
30. dub 2008

A byla jsi spokojená?

kacka.va
30. dub 2008

naprosto. na sále to bylo i přes to trápení super a na šestinedělí to bylo jak kdy, je fakt, že pár sestřiček bylo podle toho jak se zrovna vyspaly, ale na druhou stranu, na to, jaký tam byl šrumec jich tam bylo docela málo, takže se na jednu stranu nedivím. Mně to teda nepřišlo nijak hrozné.

petule.h
30. dub 2008

a nadstandart tam je, pro mě je nej krč...to jen každého názor 🙂

sue24
30. dub 2008

Praveze v tej Vinohradskej na porodnici a sestonedeli bol dobry personal, neodbili ma nikdy a to ma asi 80% zdravotnikov nema rado uz len z principu, ze som slovenka a oni s tym maju viacej papierovaciek......no tam to bolo v pohode, taka rodinnejsia atmosfera a to ja preferujem pred typickymi prazskymi "tovarnami na deti".

kvetaj
1. kvě 2008

sue ,taky tam chci rodit, nemam rada ty mega porodnice. je totam dobry? zatim tam chodim jen na cviceni a zda se mi to ok

kacka.va
2. kvě 2008

sue: já to jako továrny na děti neberu. Já koukala hlavně na to, aby tam bylo všechno pro případ, že by byl nějaký problém, tak aby nás pak nepřeváželi do jiné porodnice. 🙂

kachnik
18. kvě 2008

Holky, rodila jsem tam a vše v pohodě. Neměla jsem s ničím velký problém. Byla jsem na třílůžkovém pokoji, který byl zrekonstruován, takže super. Personál se hodně střídal, byl celkem rozdíl o víkendu a personál v týdnu. Rodila jsem v pátek a přes víkend tam nebylo tolik lidí jako od pondělí. Co jsem potřebovala poradit, tak jsme se pořád ptala a v pohodě i s kojením, když je někdo příjemný na sestry, tak i ony jsou příjemné na nás. Takže až půjdu rodit, tak opět tam. Jen by potřebovali zrekonstruovat porodní sály, ale to jsem nijak neřešila. Po porodu jsem byla naprosto v pohodě. Držím palce všem rodičkám ať už se rozhodnout rodit kdekoliv.

tyntyna
23. kvě 2008

Ahoj taky jsem rodila ve Vinohradech sice ,už jsou to tři roky ,ale snad se to tam moc nezměnilo.Všichni tam byli moc hodný,na sále jsem byla jako jediná rodička.Bála jsem se jestli budu dobře dýchat,ale porodní asistentka mi vždy řekla a ukázala jak dýchat.Pak jsem byla taky na třílůžkovém pokoji a sestřčky si první noc nechali malýho u sebe ,abych se po porodu mohla vyspat.Pak jsem si ho vzala k sobě,ale oni říkali ,že ať ho kdykoliv donesu.Taky tam byl doktor který mi ukázal jak kojit.Příště ,až budu rodit což bych chtěla aby bylo brzo budu rodit zas ve Vinohradech.

majka225
autor
25. kvě 2008

ahojte tiez som rodila na vinohradech a bola som uplne spokojna 😉 az na tu stravu 😖 ale dalo sa to vydrzat.

kvetaj
29. kvě 2008

ahoj mam otazku pro maminky co rodily ve Vinohradske nemocnici,co je potreba v porodnici, mam si nachystat pro male plinky kosmetiku oblecky atd a pro sebe vlozky ,nocni kosile a pod.?
dekuji

kachnik
11. čer 2008

kvetaj, sestřičky ti při registraci, měsíc před porodem, dají papíry kde máš vše napsané, co mít sebou atd. Jinak vložky v den porodu dostaneš jejich, pak už svoje. Na plínky se ptají, pokud jsi pro jednorázové tak sebou, ať ti je někdo potom přinese, na zadeček mají erární Infadolan, můžeš samozřejmě používat svoje, já měla ještě vlhké ubrousky. Jinak koupání dělají sestřičy a i dětičky mastí, vždy je přivezou vykoupané a voňavé. Košile si neber, mají tam k dispozici každý den klidně dvě na výměnu, je to podle potřeby. A protože většinou protečeš, tak je lepší používat ty jejich, ať si nezničíš svoje, mají nahoře knoflíky kvůli kojení. Měla jsem sebou asi tři ručníky, pořád jsem byla ve sprše a gumové pantofle do sprchy, ale ty jsem tam ve sprše ani moc nevyužila, byla sprcha čistá, nová. Joo oblečky pro mimi si neber, oni používají jejich košilky, přes jednorázovku děti vážou do látkových plenek a ještě přes to zavinovajda. Měla jsem sebou jen slabou čepku, rodila jsem v zimě, tak když jsem šla s návštěvou na chodbu, tak ať mimi neprochladne, joo a ještě jsem měla bavlněné slabé rukavice, malej měl hrozné drápy a byl pořád poškrábanej, tak jsem tomu hodně předešla. Co by tě ještě napadlo, tak napiš, poradím 😀

kvetaj
11. čer 2008

kachnik dekuji za informace,ja se tam jdu za 14 dni registrovat tak uvidim co mi reknou a pak te jeste budu treba otravovat.🙂
a jak to je s kojenim vysvetlily Ti to? ja mám strach jak a jestli to vubec zvladnu,poradi stim? a po kolik dnech pousti dom?
jinak moc dekuji🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru