Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

petka61
21. led 2013

no ja jsem prave premyslela zaregistrovat se ve Vinohradske, jelikoz to mame nejbliz a nahodou jsem na jine strance nasla uzaveru porodniho salu... :(

paajinka
22. led 2013

@petka61 - a kdy maji prosim te to uzavirku? Ja taky chtela do vinohrad, uz mam odtud 2deti, to by byla trochu cara pres rozpocet :(

petka61
22. led 2013

ted to nemuzu najit, kde jsem to vcera nasla... byly tam uzavirky vsech porodnic a taky JIP-ky ale vinohrady myslim od 19-26.08 ??

speedygon
23. led 2013

To by bylo blbý...předběžně mám termín 31.8., tak snad to vyjde. Od kdy se tam musím zaregistrovat?

speedygon
23. led 2013

Já nic ohledně uzavírek nenašla....možná se tam informuju...ale zatím ještě budu hledat dál...

speedygon
23. led 2013

Našla jsem na jejich webu mail na registraci, tak jsem jim ohledně uzavírky poslala dotaz a uvidíme. Jakmile odpoví, dám vědět. Pokud by mi to tam nevyšlo, musela bych do Motola, což se mi zrovna moc nechce...

arrowka
23. led 2013

Holky, uzavírky všech pražských porodnic jsou přehledně na stránkách ÚPMD.
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-11-35

speedygon
23. led 2013

@arrowka takže je to pravda...ach jo...no, uvidím, co mi napíšou a taky, jak moc se ještě změní termín...toho 31.8. mám dle PM a je fakt, že stáří těhu dle UTZ je rozdílné jen o 2 dny

arrowka
23. led 2013

@speedygon No máš opravdu smůlu, buď si budeš muset krapet pospíšit nebo počkat až do konce. 🙂 Tak snad se zadaří, je to jen týden.

speedygon
24. led 2013

Jde o to, jestli mě vůbec zaregistrují. Ale když mám termín až po uzavírce, tak třeba ano...

symoona
25. led 2013

Ahojte dievčata. Tak my sme registrovaný do Vinohrad a termin porodu mame 28.4..Je tu nejaká ktora ma podobný alebo rovnaký termín? Možno sa stretneme 😀

speedygon
26. led 2013

Tak mám novější info: psal mi přímo pan Záhumenský a prý se klidně mohu zaregistrovat, jelikož riziko, že porodím v době uzávěry porodního sálu(19.-25.8.) není velké. Pokud náhodou ano, holt bych musela jinam....

paajinka
28. led 2013

tak to je pohoda, já mám termín 1.8.13 - to můžu rodit o 106 😀, víc jak 10 dní přenášet nenechaj, tak to i tak stíhám... uff

speedygon
28. led 2013

@paajinka jj, Ty můžeš být naprosto klidná a já budu doufat, že si mimi počká, až zase pojedou 😀

speedygon
4. únor 2013

Holky, nevíte, jestli stále platí, že na Vinohradech je epidurál bezplatně? Snad jej nebude třeba, ale raději se ptám předem 😀

mandragora10
4. únor 2013

@speedygon Ahoj,jojo, je stále bezplatný, ale mám pocit, že se snaží ho dávat minimálně, takže třeba já jsem se ho nedočkala....než dorazila doktorka, sepsala papíry, už se šlo tlačit....ale nelituju 🙂

otepi
6. únor 2013

Ahoj.Tak zrovna hledám do které porodnice se zaregistrovat a Vinohrady se mě docela líbí.jenže termín mám na 13.8. ☹ Syna jsem rodila na Bulovce,ale nelíbí se mě tam poplatek 1000,- za otce u porodu.Tak teď nevím jak se rozhodnout.Zase na druhou stranu mě nakonec asi nikde nenechají rodit venku před porodnicí.

speedygon
7. únor 2013

@otepi A kde je ohledně data problém? Termín uzavírky porodního sálu je 19.-25.8.,takže můžeš být v pohodě 🙂

otepi
7. únor 2013

@speedygon Myslela jsem kdybych přenášela.A pak taky pár příspěvků maminek,které rodili těsně před malováním porodního sálu,mě trochu vystrašili. Syn šel o 2 týdny dříve,tak budu doufat že se ani tohle mimčo nebude moc rozmýšlet s příchodem na svět 😉

speedygon
7. únor 2013

třeba by to kdyžtak vyvolali..aby neriskovali porod v době uzavírky....

makkanka
10. bře 2013

@symoona Ahojky,

já mám termín 27.4. 😉 😉

symoona
10. bře 2013

@makkanka 😀 a ste registrovana vo Vinohradoch? Bolo by fajn poznat niekoho.

makkanka
10. bře 2013

@symoona Ano, jsem 😀 Původně jsem chtěla Motol, partner to má blíž k práci, ale po všech zváženích jsem nakonec vybrala Vinohrady 🙂

symoona
10. bře 2013

@makkanka
No ja som tam už rodila takže nechcem skúšať nič nove. Tam som bola spokojna, aj sa pekne o nas postarali a hlavne rychlo jednali ked bolo treba. 1.4 tam idem prvy krat do poradne.

makkanka
11. bře 2013

@symoona já jsem právě na Vinohrady slyšela zatim samou chválu, prý se během let hodně zlepšily a neni tam takový nával, jako v jiných pražských porodnicích... tak snad to bude správná volba 🙂 já si budu 25.3. na domluvení první poradny 😉

speedygon
17. bře 2013

Zajímalo, jaké doklady(krom OP,kartičky pojištěnce) jsou do porodnice zapotřebí, když jsem již několik let rozvedená....to fakt mám dokládat rozsudek o rozvodu?? A na webu jsou uvedeny také papíry ohledně mimi...to nestačí prohlášení o jménu?? V Bohunicích jsem snad nic jiného ani nepotřebovala...možná tak rodný list...Ostatní nám myslím tehdy dávala paní přímo v porodnici, co tam obcházela maminky.

speedygon
17. bře 2013

http://www.fnkv.cz/soubory/264/co-do-porodnice.pdf
Stručný sezna, z toho jejich webu...a právě ty doklady ohledně prcka+doložení rozvodu mě zaskočily

hucie
17. bře 2013

@speedygon. Až půjdete do poprvé do poradny, tak oni vám dájí všechny papíry, které budou potřebovat 🙂 Jak je to v připadě rozvodu bohužel nevim 😒

zuziatkopiratko
17. bře 2013

Ahoj holky, narazila som na tuto diskusiu lebo to uz mam takpovediac za par a som prijemne prekvapena z vasich skusenosti. Prve som rodila v Podoli, pristup fajn, ale pravdupovediac jedine plus bolo, ze maly mal stoprecentu peci, kedze sa narodil o 5 tyzdnov skor.....Prisli mi, ze im blokujeme lozko, takze nas poslali domov aj s vysokovu novorodeneckou zloutenkou z ktorej sa maly este tri tyzdne nemohol spametat ☹ a pristup bol tiez sestra od sestry rozny.....Teraz som registrovana vo Vinohradskej, mam to za rohom a snad bude vsetko OK. Na poradni som este nebola, zajtra si tam chcem zavolat a objednat sa. Dufam, ze mala sa nebude ponahlat ako syn a pekne tam vydrzi do terminu 😀

symoona
18. bře 2013

@makkanka Tak ja som tam bola veľmi spokojná, aj keď mňa vtedy od Vinohrad odhovárali, vraj to je najhoršia pôrodnica. Ale ja som tam bola veľmi spokojná. Až na tie sestričky na detskom. A hlavne tie staršie, dosť často bez nálady, bez úsmevu. Hlavne keď som v noci niečo potrebovala, tak ako keby som ich rušila pri spánku. Ale tie mladé baby boli veľmi milé a príjemné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru