Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

ness21
4. led 2014

a musim i zamluvit nadstandart predem ?

mysljaja
4. led 2014

takto je dobře ,aještě se chci zeptat ,o mimi nevím prakticky nic,jak ho chytit jako ho umýt ,přebalit,atd .o to si musím říct aby mi to někdo ukázal ?kdo mim bude koupat ? a co kojení také mi to ukážou ? 😲

mysljaja
4. led 2014

@kathuska takto je dobře ,aještě se chci zeptat ,o mimi nevím prakticky nic,jak ho chytit jako ho umýt ,přebalit,atd .o to si musím říct aby mi to někdo ukázal ?kdo mim bude koupat ? a co kojení také mi to ukážou ? 😲

kathuska
4. led 2014

@ness21 o nadstandard se říká na sále, domluví na šestinedělí zda je volný..předem se zamluvit nedá. Bud je nebo ne.. Takže hlásit až přijdete na sál nebo hned po porodu 🙂

@mysljaja vše ti ukážou, šak většina nemá zkušenosti co s tím prckem dělat 😉 Ale opravdu se neboj ptát. Je pak takové školení maminek, třeba po 3 maminkách kde ukazují jak koupat a koupe sestřička. Miminko si pak vykoupeš až doma, není třeba ho v nemocnici koupat. Mě teď po druhé neškolili už na nic, jen přišli zjistili, že už jedno dítě mám, zeptali se zda potřebuju něco a zase šli 🙂

mysljaja
4. led 2014

jj to je jasnéé ,,škoda že nemam zkušenost ,i když sestra ma 3 děti vždy jsem jen tak přikukovala a jelkoš jsem byla pubertačka tak me to ani moc nezajímalo, neco jineho bylo krmení když už jim bylo okolo 7 mesícu to nebyl problém ani přebalovačka ale takhe se bojim jak to bude male křehké nebude držet hlavičku no ...proste ,,mam bobky 🙂 😝 a ještě jednou moc děkuji za odpovědi. 😵

mysljaja
4. led 2014

@kathuska jj to je jasnéé ,,škoda že nemam zkušenost ,i když sestra ma 3 děti vždy jsem jen tak přikukovala a jelkoš jsem byla pubertačka tak me to ani moc nezajímalo, neco jineho bylo krmení když už jim bylo okolo 7 mesícu to nebyl problém ani přebalovačka ale takhe se bojim jak to bude male křehké nebude držet hlavičku no ...proste ,,mam bobky 🙂 😝 a ještě jednou moc děkuji za odpovědi. 😵

kathuska
4. led 2014

@mysljaja ja nemela zkusenosti zadne, ani z rodiny a zvladla jsem to. Ono to jde tak nejak prirozene neboj 🙂 Nas deda rikal - deti jsou nerozbitne a omyvatelne 😀

mysljaja
4. led 2014

@kathuska tak to snad dám taky,děkuju ,,a mějte sekrasne 😀

lucius11
14. únor 2014

Ahoj, já jsem ve Vinohradské rodila teď v listopadu 2013. Kdybych měla rodit znovu, určitě si vyberu jinou porodnici. I když, kamarádka rodila v Motole a taky nebyla spokojená, asi si člověk nevybere. Rodila jsem přirozeně, na sále to šlo, doktorka výborná, mladé sestřičky příjemné, ty starší už tolik ne.. Asi se není co divit, je to náročná práce, ale člověk by ocenil lepší přístup. Horší to bylo po porodu na pokoji, sestry všechny nervní (kromě těch úplně mlaďounkých, asi studentek na praxi), nepříjemné. Jedna mi třeba řekla, ať si položím malou na postel a jiná mi za to vzápětí vynadala. Taky za to, že jsem zakrvácela peřinu atd.. A hlavně, jako prvorodičce mi nikdo nic nevysvětlil, neukázal, ani kojení, jak mám s malou manipulovat, nic. Jen mi rychle na cizím dítěti ukázali, jak se koupe.. Když to shrnu, plusy : wc a sprcha na pokoji, hezké pokoje, dobří lékaři, malou jsem měla u sebe pořád, od druhého dne. Mínusy: sestřičky, jídlo (to fak nešlo jíst, manžel mi každý den nosil jiné jídlo z nějaké kantýny..), nikdo vám s ničím nepomůže..
Já jsem byla tak šťastná, že nás pustili čtvrtý den domů.. 🙂

speedygon
15. únor 2014

@lucius11 tak s jídlem to záleží na chuti...já si nemohla stěžovat a porce byly fakt velké. Sestry z dětského fajn až na 1, sestry ze šestinedělí v pohodě, doktoři super....

paajinka
18. únor 2014

@lucius11 - jj, to je přesné s těma dětskýma sestrama 😝 jak já jsem ráda, že už jsem letos měla zkušenosti, jinak bych to hodně těžce nesla to jejich chování.. jinak ale myslím, že Vinohrady jsou fajn, já bych jinam nešla 😉 ale hodně záleží na tom, na koho člověk narazí.. Mně u 1. porodu taky vynadali kvůli krvi - a taky mi nechtěly dát led, že není předepsaný 😀 ale všude je něco

mysljaja
21. únor 2014

hezkéé, to mě čeká ?doufam že mi maleho ukažou jak přikládat ,tohle je strašák veskříni🙂)myslím že na rozkojení ma vinu nejvíce porodnice a přístup.jinak mate někdozkušenost z dr,Pšeničkovou u porodu ? mam ji vporadně ale už jsem z ní tak vystresovaná že u porodu bych ji asi nedala.děkuju

kathuska
23. únor 2014

@lucius11 musím říct, že v listopadu 13 to jídlo stalo fakt za prd, nedalo se to jíst, taky mě manžel nosil něco navíc, nemělo to žádnou chuť.. když jsem rodila 2011, tak to jídlo bylo ok.. ležela jsem pak s malou v prosinci 13 na dětském a tam bylo zase jídlo celkem dobrý..nechápu tu porodnickou dietu, žádná sůl žádné koření.. a přitom nosí čerstvé pečivo a třeba i zelí..pro kojící super. Jinak ja měla na sestřičky celkem kliku asi, nikdo mě tam nějak výrazně nenaštval, spíš si mě nikdo moc nevšímal 😀

ness21
25. únor 2014

holky jak casto ve vino davaji miminko ? je moznost mit ho na pokoji ?

mandragora10
25. únor 2014

@ness21 Mne ho dali po 12 hodinach od porodu na pokoj a uz jsme pak byli porad spolu. A i v tech 12 hodinach ni ho 3x donesli na kojeni a pomazleni😊

ness21
25. únor 2014

@mandragora10 a mela si nadstandard nebo normos pokoj

mandragora10
25. únor 2014

@ness21 Normalni,trojak s koupelnou a wc na pokoji

mysljaja
3. bře 2014

@ness21 rodla jsem tam 23.2. mě mimčo přivezli v 5 ráno ,ato jsem porod zkončila v pul 10 večer. pak si hozase odvezli a v 8 už mi ho tamnechali nastálo

ness21
11. bře 2014

Holky : dotazník o jménu dítěte a hlášení o narození porodopis atd... dostanu při 1. poradně v nemocnici ??

mandragora10
11. bře 2014

@ness21 Ahoj, ano, mě ho dali při první návštěvě poradny., někdy okolo 36tt

czechwicca
14. srp 2014

Ahojky můj porod ve Vinohradské nemocnici byl císařem. Po porodu mě sice odvezli na jip, ale můj muž hned po porodu dostal malého do péče, nosil mi ho na kojení a druhý den už jsme byli spolu všichni tři na nadstandardním pokoji, takže jsme byli sami s ledničkou, televizí a vlastní koupelnou. Chování nemocničního personálu naprosto špičkové ( i na porodním, i na šestinedělí) , ceny za nadstandard 300 kč za lůžko + 140 kč denně za plnou penzi pro partnera. Navíc partner u porodu samozřejmě zdarma. Jinak intimita na pokoji super, intimita při porodu nic moc, ale mě to bylo upřímně úplně jedno. Malému klesal tep ze 140 na 60 a bylo pro mě nejdůležitější aby byl co nejdříve venku a aby bylo vše v pořádku. Kolik bylo lidí na sále mi bylo fuk. byl tam anestesiolog, anestesiologický bratr (chvála bohům za tyhle dva kluky, protože si se mnou povídali), pak 2 operující doktorky (obě úplně super) a dvě asistentky asistující doktorkám a 1 sestra u náčinní. Až už byl malý venku (měl šňůru kolem krku a měla jsem zakalenou vodu) tak mi ho ukázali, pak šel k pediatrovi, co byl hned vedle a pak mi ho dali opusinkovat a šupky k tátovi na prsa. Jinak na novorozeneckém oddělení byl ihned po porodu cca hodinku a to ještě s mým mužem, který tam seděl s ním a mazlil se. Pak oba nastěhovali na náš pokoj, kam jsem den po porodu přišla taky. Navíc i přes porod císařem skutečně do puntíku plnili půj porodní plán, bez jakéhokoliv upozorňování z mé strany, nebo kontroly. Všichni ho měli předem nastudovaný včetně doktorek. Takže nevím kdo, co, jak a proč říká o Vinohradské nemocnici, ale vím, že jsem měla lepší porod, lepší služby, lepší lékaře a pobyt než kamarádka rodící o měsíc dříve v Motole. 4 dny na šestinedělí byly pro mě, mého muže a syna jako dovolená, byli jsme všichni spolu, koukali na telku, mazlili se a sžívali se s miminkem a měli jsme full servis all inclusive interhotel 🙂. A teď zrovna náš syn leží vedle mě a (konečně) usíná, je zdravý jako řípa a já můžu jen děkovat dobré péči Vinohradské nemocnice za to, že je vše v pořádku.

ehelena
21. srp 2014

Milé maminky, mohu se zeptat, jak vypadají porodní sály na Vihoradech? První mimčo jsem rodila v Motole (spokojenost), kde každá mamka na porod měla svůj pokoj a klid - žádné plenty atd., ale moje doktorka změnila působiště právě na Vinohrady a tak plánuji jít za ní...
Moc díky za zkušenosti.
Helča

kamino
21. srp 2014

@ehelena ja tam byla ve 2012 a byl tam jeden samostatny sal a jeden dvouluzkovy.. Doporucuji se to predem prohlednout,vylozene konfortni to tam neni,ale zase na druhou stranu jsou tam spickovi lekari a vetsina slusnych sestricek...pokud se zadari,chtela bych rodit opet na Vinohradech.

ehelena
21. srp 2014

Moc díky za odpověď. Mě přijde vyloženě proti srsti rodit s někým, natož s jeho doprovodem... (i když na jejich fotografiích jsou zatahovatelné plenty) tak máš ale pravdu, obhlédnout terén 🙂 ...

domim
27. říj 2014

Ahojte, na Vinohradech jsem rodila v lednu letosniho roku. Bylo tam pro i proti, jestli bych sla znovu na Vinohrady - uprimne, nevim. Velmi jsme ocenili soukromny pokoj (meli jsme dvouluzak, manzel byl s nami po celou dobu, za 140 korun dostal i celodenni stravu), naproste soukromi, meli jsme navstevy a byla to parada. Zarizeni a vybaveni velmi hezke (teda az na postele, ty byly vylozene priserne - myslim ovladani napr, sklapeni a pod. z minuleho stoleti), prostredi prijemne, fakt na urovni. Manzel u porodu samozrejme zdarma a navic byl o berlich a celkem se o nej starali.
Vetsina sestricek i doktoru byla skvela. Bohuzel jsme samozrejme meli smulu i na ty nakrkle a ty mi to bohuzel hodne zneprijemnili. U porodu jsem mela nejdrive perfektni doktorku - Slovenku. Pak se stridali sluzby a ja dostala takovou chladnou doktorku, ktera furt jenom rikala, co delam spatne a jak myslim jenom na sebe (blbe jsem dychala). Obcas se tam ukazala nejaka starsi, asi primarka nebo co a ta byla vylozene protivna, tu jsem pak poslala do haje a pak to uz slo 🙂
Bohuzel mne bez optani nastrihli (ale rikam si, ze to snad bylo nutne, ze by to neudelali jen tak). Byla jsem proti podani oxytocinu po porodu na placentu a to mi teda vymlouvali desne, ale neustoupila jsem a placenta v pohode odesla.
Po porodu bylo vse perfektni, byli jsme dve hodiny na sale sami, naproste soukromi, nikdo se tam nemotal atd. Pak akorat prisla sestricka, ze se mam vycurat a to jsem proste nedokazala pred cizim clovekem (a navic jsem ani nepotrebovala). Tak se mne ani moc neptala a rovnou cevkovala.
No a pak jsem mela smulu na silenou cuzu rano po porodu, kdy mi poprve privezli maleho, ja vzivote nekojila, tak pani vrazila v pet rano, hodila mi uzlicek na postel a pry kojte a odesla. Ja byla uplne zoufala, co mam delat, maleho jsem tam nahoru dolu prikladala, nic neslo, pak mi navic maminka vedle rekla, ze pry miminko nemam vubec pokladat na postel, ze je tam ta infekcni krev (coz jsem vubec netusila a mila pani sestricka mne na to jako prvorodicku mohla upozornit), no proste hruza. Kdyz se vratila, tak se jeste tvarila kysele, ze jeste nekojim. Kojeni nam vubec 3 dny neslo, nektere sestricky se alespon snazili mi to ukazat, ale po prijezdu domu jsme 2 dny s malym probreceli, jak uz mel hlad, az jsem uplne ubrecena zavolala nejake laktacni poradkyni v nedeli rano a ta mi z popisu do telefonu poradila, ze to budou zapadle bradavky, at si koupim kloboucky. Hned jsem je koupila a maly se okamzite poradne prisal a hned pil a pil a pil. Tak mi prijde, ze kdyz to poradkyne pozna po telefonu, jakto, ze to nepoznalo 6 sester v porodnici za 4 dny 😨
Jeste se mi nelibillo, ze behem prvni doby za mnou manzel nemohl ani na cekaci pokoj (voda mi odtekla v jednu v noci a priprava na porod zacala az odpoledne asi v pet, takze jsem tam cucela do stropu cely den a manzel na chodbe).
A co se tyce toho salu - tak je tam jeden samostatny mensi s jednim luzkem a pak vetsi sal pro 2 s plentou. A pak jeste sal pro cisare. Za par kacek tam delaji pripravny kurz, kde ukazou i prostory.
Jinak co a jak s miminkem nam krasne ukazali druhy den, sestricka byla bajecna.
Suma summarum - prostredi uzasne, 80% personalu velmi prijemnych, ale tech 20% vam to muze znechutit uplne, bohuzel. Je to proste o stesti na personal. Protoze jinak to byla naprosta parada a nebyt te jedne doktorky a dvou sester, tak by to byl skvely zazitek. Tak si rikam, ze to je asi vsude stejne a mozna na ty Vinohrady pujdeme znova - za par korun priplatku tam ma clovek naproste soukromi, klid a partnera u porodu ve spickovem prostredi.

tsterinka
6. únor 2015

pěkný den přeji,prosím o radu,chtěla jsem se zaregistrovat a objednat do FN Královské Vinohrady,ale po tel mě paní odkopla ať se zaregistruji přes webovky a já to tam nemohu nikde najít ☹ Prosím poraďte mi

ehh
9. únor 2015

@ehelena Ahoj . Já první porod mela v Podolí a uplne soukromí na sále, to se jim povedlo. . Bohužel ted se mi tam nepodařilo dostat takže druha varianta jsou vinohrady. Taky se mi moc nelibeji ty sály a je mi to proti srsti..
Chci se zeptat jak si to prezila 🙂

zaneta238
9. únor 2015

@tsterinka zaregistruješ se mailem ,máš to podrobně popsané dole na této stránce http://www.fnkv.cz/sestinedeli-a-rizikove-tehot...

tsterinka
9. únor 2015

@zaneta238 děkuji 🙂

zaneta238
9. únor 2015

@tsterinka nemáš zač 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru