Porodnice FN Olomouc nebo Prostějov? Máte zkušenost?

jitulik24
3. led 2011

Ráda bych znala Váš názor na tyto dvě porodnice. Chtěla jsem rodit v Olomouci, ale po přečtení několika diskuzí o tom mém rozhodnutí začínám pochybovat. ☹

editah222
3. led 2011

Věc se má asi takhle - ty co rodily v PV většinou nadávají a ty co rodily v OC nadávají taky 😀 😀 Já jsem rodila v Prostějově a byla jsem spokojená a těšim se jak si tam za pár týdnů pojedu pro druhé miminko.
Ono totiž všude záleží na personálu. Můžeš mít smůlu a natrefit na sestru s blbou náladou a hned ti to pokazí celý pobyt v porodnici.
Neboj se říct vlastní názor a požadavky, pokud budou jen trochu reálné a splnitelné tak tak na nich trvej.
Jo a nevim jak je to v OC, ale do PV si rozhodně vem toaletní papír 🙂

jitulik24
autor
3. led 2011

@editah222 Je pravda, že Prostějovská nemocnice má moderní zařízení, kdežto Olomoucká je 100 let za opicema . Nějak z té naší Prostějovské porodnice mám strach. Už jednou jsem k vůli nim přišla o miminko ve 21tt a tak k nim nemám moc důvěru ☹

simonceli
3. led 2011

@jitulik24 já jsem rodial v Olomouci a byla jsem na výsost spokojená. Měla jsem skvělou porodní asistentku, i doktorku. Pěkně se tam o mě starali všichni, chodili mě kontrolovat byli milí a ochotní. A i na šestinedělí mi všechno pěkně ukázali a poradili, ochotně vysvětlili. Nechali mě i vyspat. Malou si vzali k sobě a donesli mi ji až na čas krmení. Na vybavení si nestěžuju. Asi jako všude v nemocnici. Na novorozeneckým mají nové vybení a dostane se tam dítěti kompletní péče i při nejhorších komplikacích a sestry z novorozeneckého a doktoři jsou moc ochotní. Takže já naprostá spokojenost. A je fakt, že můžeš kdekoliv narazit na debilní personál a budeš z toho hotová a nikdy už tam nepůjdeš. Já bych tam šla rodit znovu.

alca22
3. led 2011

Tak já rodila v PV a nemůžu si stěžovat. Jen možná pak na odělení 6-ti nedělí. Ale jinak super přístup, hlavně u porodu. Já si myslím, že je to taky vše o tom jaký chytneš personál.

micinka22
3. led 2011

Jituli já si na PV nemůžu stěžovat...ale investovala bych určitě do nadstandartu .-) proč si nedopřát klid když rodit budeš párkrát v životě žejo .-)

jitulik24
autor
3. led 2011

@micinka22 teď jsem se dívala do tvého alba a přišla jsem na to, že tě od vidění znám 🙂 . 😀 Kdybych s nimi neměla tu špatnou zkušenost, tak jdu do Prostějova, ale narazit na dr Kincla a dr Polzerovou, tak to nevydýchám ☹

editah222
3. led 2011

@jitulik24 no vidíš a mě zrovna rodila Polzerová a Kincla jsem chystla skoro na všech prohlidkach a byla jsem s obouma spokojená
Nevim kdo je tvůj gynekolog, ale někteří nabizeji (pokud jsou i porodnici), účast u porodu. Plati se za to, ale zas máš pocit, že tě rodi lékař kterého jsi si vybrala.

micinka22
3. led 2011

@jitulik24 fakt jo..já se v PV moc nevyskytuju .-) Polzrovou jsem měla na příjmu a v pohodě..dokonce se i usmála...ale podruhé už byla opět "svá"...ale moc si to nebrat...já tam měla ráda jen primáře .-) boužel na vizity chodil ex starší spolužák a to mi příjemné nebylo..ale co už ://

jitulik24
autor
3. led 2011

@editah222 Chodím k Dostálovi, už jsem o tom slyšela, ale nevím jestli zrovna on to dělá.

jitulik24
autor
3. led 2011

@micinka22 to bude z dřívějška, co jsem tě potkávala, mám pamatováka na lidi 😉 . Já jsem jednou potkala Polzerovou v obchodě a normálně mi z ní naskočila husí kůže ☹ . Toho spolužáka myslíš Bilíka, že? Kámoška s ním také chodila do třídy a rodil jí obě děti. Prý byla rudá jak rak, když viděla koho bude mít u porodu 😀

editah222
3. led 2011

Bilika znám taky z dětství a u porodu po něm netoužím, to snad radši i toho Kincla (moc ho nemusím, ale to spíš kvůli jeho huhlavosti než lékařským dovednostem) 😀

micinka22
3. led 2011

@jitulik24 nene Feita .-) a ještě je tam mladej Sobek :/

editah222
3. led 2011

@micinka22 Sobek byl jedinej doktor, kterej mi byl fakt nepříjemnej. Vešla jsem do ordinace a on ani nepozdravil!! Za to Feit je frajer 😉

jitulik24
autor
3. led 2011

@micinka22 @editah222 Feita neznám a Sobka jenom starýho a ten je pěkný vůl, tak to bude mít synáček po něm. Já jdu teď 10.1 k Bilíkovi na velký ultrazvuk, tak jsem na něj zvědavá.

hannn
4. led 2011

Jestli se můžu přidat s názorem,rodila jsem v PV a nemůžu si stěžovat snad na nic kromě některých sester na oddělení šestinedělí,ale to je asi všude... 🙂Měla jsem skvělou asistentku,která byla milá,tolerantní,poradila,pomohla,moc dobře se s ní spolupracovala.U porodu byla dr. Polzerová,jelikož jsem jí nikdy předtím neviděla a neměla žádné předsudky,nemohla jsem si na ni stěžovat,byla fajn 🙂 Jinak chodím taky k dr. Dostálovi a k porodu už myslím nechodí...co jsem teda slyšela 🙂

faflina
19. led 2011

@jitulik24 aho já jsem rodila v Olomouci teď 15.12.2010. Můžu ti jen napsat, že jsem byla spokojená se vším, hrozně moc hezky se o nás maminky starali a o miminka se tam postarali ještě lépe. Já jsem nastoupila 14.12. a naplánovali mi císař hned na druhý den, šla jsem do epidurálu a bylo to něco krásnýho. S doktorem a doktorkou co mě rodili se dobře povídalo. Všechny sestřičky a doktoři a doktorky, byli hodní snažili se vyhovět, seděli mi všichni, pamatuj si, jak se chováš ty budou se chovat i oni. Za všechno jsem pěkně děkovala a když jsem něco chtěla pěkně jsem prosila, když vidím, že je tam jen jedna sestřička tak ji nehoním a řeknu jí, ať je v klidu, prostě až bude mít čas. sestřičky miminek to samé, moc hodně trpělivé a pomáhali s kojením co to šlo, Jen prostě dělat to co máš.......... Ale to je asi všude. Pokoje jsou po dvou maminkách, docela normálně vybavené, jinak přístroje jsou moderní a myslím, že kůli péči o miminko bys měla ject rovnou do OL. prostě penízky jdou do přístrojů a né do komfortu!!!!! Al kdo si jde taky do porodnice odpočinout, že? To asi nikdo, každý chce odroditr a šupem domůůůů!!!! Přeju šťastný výběr a zdravé miminko.....

faflina
19. led 2011

@simonceli naprosto souhlasím. Hlavní je přeci péče o mimi a v OL je ta v okolí nejlepší.

faflina
19. led 2011

@faflina před 3,5 půl lety jsem měla mít zdravé mimi a ve dvou letech se až zjistilo, že má syn vrozenou vadu. tato vada se projevovala jen pár hodin po porodu a nezjistla se jen proto, že jsem vbyla ve špatné porodnici, kdybych tenkrát rodila v OL. tak by se to zjistilo hned a né po dvou tetech a dvouletému trápení......

tehuli
6. bře 2011

@faflina ahojky chci se tě jen zeptat bolel ten epidurál? já z toho mám hrůzu ale zas si říkám,že ta bolest u porodu je asi horší...já to viděla jen na youtube...a byl to masakr ..bojim bojim.. 😒 děkujiii..

faflina
6. bře 2011

@tehuli rodila jsem teda vdakrát a obě děti na císař, první byl v celkové anestezii a druhé bylo epidurálem, ve výsledku bylo všechnolepší epidurálem a bolest při vpichu? Byla menší a spíš takový nepříjemný tlak, ale když to srovnám s jednou bolestivou kontrakcí, tak si radči nechám píchnou těch epidurálů pět 😀 😀

tehuli
6. bře 2011

hihi díky..na mě to působilo hrozně ta mega jehla a fuj.....ale asi máš fakt pravdu....🙂 lepší než kontrakce..

pajinkaa
21. bře 2011

Olomouc byla výborná, budu tam rodit zas. Prostějov neznám, tak nemůžu srovnat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru