Porodnice Frýdek-Místek, jak to tam chodí s kojením?

1kk1
26. únor 2014

Ahojky holky,
čekám svého prvního prcka a za chvíli mě čeká porod, čehož se paradoxně vůbec neobávám, horší je to s kojením, z toho mám tepve strach a kojit stoprocentně odmítám 😒 Není tady náhodou nějaká maminka, která už rodila ve Frýdku-Místku a neporadí, jak to tam tedy chodí s kojením, jaký je tam personál, jestli jim to mám oznámit hned při příjmu atd? Díky za rady a zkušenosti 😉

janesafari
26. únor 2014

Proč vlastně odmítáš kojit?Čeho se na kojení tak bojíš? Kojení je užasná věc-já to u obou dětí milovala a kojila bych doted,ale prcek se mě přesně v 6 měsíci sám odstavil a vyžadoval husté jídlo...A kojení mě moc chybí !!!

nikollita
26. únor 2014

Jestli nechceš kojit a ještě ve Frýdku, tak se připrav na pořádné sado. Já kojit nemohla (císař a ještě k tomu malý nechtěl - nechtěl se přisát) a sestry mi tam dávaly takové kapky (jako kdybych za to mohla nebo co, já se snažila), že jsem nakonec šla domů dřív na reverz, už bych to tam dál nevydržela.
Musela jsem chodit za personálem, aby mi syna nakrmili (prvních 14 dní jsem neměla ani kapku mléka), pořád řval hlady a vždycky jakou mi udělali přednášku, že to takhle nejde apod. ☹
Tam už nikdy!

P.S.: Je mi moc líto, že ti to tady píšu, a že tě asi straším 🙂

baris
26. únor 2014

@1kk1 já jsem rodila obě holky ve FM nemocnici a záleží na tom, jaké chytneš sestry.

U první dcery - nechtěla se přisát, kopala, řvala ... Držely jí 2 sestry, zkoušela jsem to s kloboučky, bez ... a stejně se nenapila. Takže jsem co 3 hodiny chodila do sesterny, aby jí daly napít a to bylo keců - co tu zase děláte? TO už jsou 3 hodiny???? Po 3 dnech jsem podepsala reverz a šla domů. Doma mi to ještě nedalo - ten šílený tlak na kojení je tak obrovský, že jsem to ještě zkoušela. Pozvala jsem ji laktační poradkyni, zkoušela kojit v různých polohách .... A když ve 14 dnech měla váhu stejnou jako porodní, dcera řvala jak tur hlady, jsem konečně přešla na sunar.

U druhé dcery - jak přes kopírák - pít nebude a nebude, jsem chytla lepší sestry - a bez problémů jí dávaly napít.

Ale rozhodně bych to dopředu nehlásila - né, že bych ti to chtěla vyvracet, protože pro mě kojení znamenala obrovská bolest a stejně se nenapily. Ale z důvodu tvé "bezpečnosti" 😀 protože se na tebe sesype polovina sester, doktorů a ostatních matek, které považují kojení za jeden z hlavních důvodů jejich bytí 😀 Začnou tě masírovat poučkami o tom, jak:
- se díky kojení sblížíš s dítětem (bez kojení to jde taky 😀)
- pokud nebudeš kojit, tak odsoudíš své dítě k velmi častým nemocem (znám kojené děti, co jsou nonstop nemocené a i nekojené děti, co jsou zdravé jak řípa)
- kojení je přirozené, kojit musíš, nejlépe do 3let věku dítěte ....

Pokud jdeš do toho, že kojit nebudeš, dej si nadstandart, nikomu nic neříkej a tam dělej svému dítěti UM.

ange_de_la_morte
26. únor 2014

Ahojky, taky by mně zajímalo proč odmítáš kojit ? Je to to nejlepší co můžeš swému miminku dát, a pro tebe jako mámu ten nejlepší pocit - nikdy jsem nezažila wětší euforii než když jsem kojila malého a kojila bych dál kdyby se neodstawil- denně to obrečím, i když je to už wíc jak 4 měsíce co se odstawil. Klidně napiš do IP jestli se ti o tom nechce mluwit, ale myslím že bys to mohla ještě zwážit, upřímne nerozumím co tě k tomu wede ☹

Jinak FM - já bych tam nerodila , ale to je něco jiného. Každopádně neznám porodnici, kde bys přišla a řekla ,, já kojit nebudu,, a oni ti řekli ,,ok,, a nic k tomu, takže pokud skutečně kojit nebudeš a ještě k tomu z wlastního přeswědčení tak hodně štěstí

monikabie
26. únor 2014

Já to mám podobně jako baris . Nicméně asi neuspěješ v porodnici s tím Já nekojím🙂 Těch pár dnů to vydrž a pak oma si uděláš to své🙂 Já také rodila ve FM a záleží na lidech, já byla vcelku spokojená🙂 Ale cestou z porodnice jsem hned kupovala Nutrilon.

kachnanek
26. únor 2014

Já mám radu, ale asi se ti nebude líbit - jdi rodit do Rakouska, tam je každýmu úplně jedno jestli kojíš nebo ne. Ty jsi matka a je to tvoje rozhodnutí, ať už z jakéhokoli důvodu a oni ho prostě respektují. U postele máš zvoneček a kdykoli chceš dát miminku flašku s UM (v noci, nad ránem,…) prostě zazvoníš, přiběhne sestra a přinese, ještě se na tebe usměje a zeptá se jestli má brouček zase hlad… 🙂

lenicka07
26. únor 2014

@1kk1 Já jsem teda z jiné oblasti, ale hysterie kolem kojení je stejná. Taky bych jim předem neoznamovala, že kojit nehodlám, to bys pak mohla odnést na celkovém přístupu personálu. Možná se toho kojení jen bojíš, já se taky bála, protože co jsem si o tom přečetla, mi přišlo jako hrozná věda a prostě jsem si myslela že to "nedám". Z přístupu sester na novorozeneckém jsem byla úplně vyřízená, nejradši bych se sbalila a šla domů, jenže jsem byla po císaři. Já prostě nevím proč taková snaha rozkojit každou matku, když to prostě nejde, mlíko neteče, dítě řve hlady.... já teda kojím v pohodě, ale kdyby měly být nějaké problémy, tak bych se na to asi vykašlala.

1kk1
autor
27. únor 2014

No to jste mě teda moc nepotěšily holky 😒 Na začátku těhotenství jsem si říkala, že kojit normálně budu, že je to přeci přirozená věc atd., ovšem jak se mé těhotenství pomalu blíží ke konci, tak z toho mám doslova panickou hrůzu, asi nějaký psychický blok nebo jak to nazvat, nevím proč to tam mám, ale je to tak 😒 a nejde mi o to že bych měla vytahaná prsa nebo tak něco..Abyste si nemyslely na prcka se strašně moc těším,čekali jsme na něho celkem dlouho a chci pro něho jen to nejlepší (tak asi jako všechny mamci), ale tohle prostě nedám, se asi budu muset poradit s moji doktorkou, protože si fakt připadám jako úplný magor :D, krkavčí matka a ještě nevím co. Celkem mě štve ten přístup, to že si nemohu (nebo teda mohu,ale za jakou cenu :D) rozhodnout, jak chci své dítě krmit, já si myslím, že raději být spokojená nekojicí a milující matka, než kojící hromádka neštěstí.

baris
27. únor 2014

@1kk1 ahoj,

neboj, cloumají s tebou hormony - takže nestresuj. Bohužel dnešní společnost vyvíjí příšerný tlak na kojení. Kdo nekojí, měly by si vypálit cejch na čelo a ostatní maminky, zvlášť ty, které kdyby mohly, tak kojí do 18let, se na tebe dívají s opovržením 😠 Neříkám, že jsou všechny takové - to rozhodně né, ale ....

Hold, ten kdo dneska nekojí min. do 2 let, nekupuje bio potraviny, nelátkuje, nedělá si vlastní hračky a já něvím co ještě, tak jo OUT.

Nejdůležitější je, aby ti jsi byla v pohodě. Pokud kojit nechceš - nekoj, kup si UM a budeš v klidu a pak i tvoje miminko. Já jsem byla 14 dní po porodu chodící uzlík nervů, Katuška pořád plaka, já se snažila kojit co hodinu a nešlo to. Vyčítala jsem si, že jsem neschopná, protože podle brožur, létáků a rad kojících, kojit umí a musí každý. Když jsem přešla na sunar, já se uklidnila a tím pádem se uklidnila i Katuška. U Karolínky (druhé dcery) jsem už měla doma zásoby UM před porodem 😎

1kk1
autor
27. únor 2014

@baris asi jo, bude to těma hormonama 😀 a to jsm si myslela, jak to těhotenství krásně zvládám 😀

adela267
27. únor 2014

Hezký večer, ještě jsem nepřispěla do žádné diskuze, jsem tady krátce, ale nemůžu si odpustit nenapsat ...po zkušenostech několika mých známých a kamarádek bych si v porodnici ve FM nenechala odstranit ani kuří oko....a to nehovořím "jenom o kojení"....nechci tuto nemocnici očerňovat nebo ji pomlouvat, ale až dojdu do "finále", této nemocnici se obloukem vyhnu.... 😉

ffiinnkkaa
27. únor 2014

Přesně jak píše
@nikollita 😉 že?

apacheee
AMBASADORKA
27. únor 2014

Já třeba nedovedu pochopit, jak si někdo může dovolit (z personálu v nemocnici) soudit někoho, kdo nechce kojit, je to tvé dítě, tvé rozhodnutí a není tvoje povinnost kojit. Radši bych jim o tom předem neříkala, třeba se může stát, že si to i rozmyslíš🙂 Každopádně přeji pevné nervy a ať je vše v pořádku🙂

nikollita
27. únor 2014

@ffiinnkkaa fuj! ani mi to nepřipomínej 😉

ffiinnkkaa
27. únor 2014

@nikollita A když jsem věděla do čeho jdu podruhé..cítila jsem se jako prvorodička ..ale je to za náma 😉

nikollita
27. únor 2014

@ffiinnkkaa no to nevím 🙂 příště tam nejdu rodit (spíš kojit) ani kdyby to byla jediná otevřená porodnice 😀

ffiinnkkaa
27. únor 2014

@nikollita Já věřím, že je to vždy o lidech né o konkrétní nemocnici či porodnici

nikollita
27. únor 2014

@ffiinnkkaa obyvkle bych souhlasila, ale tentokrát nemůžu. Pověděly si mezi sebou "to je ta co nemá mlíko, protože se nesnaží" a bylo vymalováno. Půlka mnou opovrhovala, půlka radši dělala, že mě nevidí. Pak mě chytly paranoidní představy, že mě tam nesnášejí i uklízečky a hotovo 😀 Naštěstí jsem měla protekci, tak mi bylo dovoleno opustit věznici dřív 😝

1kk1
autor
27. únor 2014

Mám i pár známých, které z kojení taky nebyly odvázané,ale pro klid se nechaly v porodnici rozkojit,aby měly klid a když přišly domů okamžitě to utly. No není spíše tohle postavené na hlavu? 🙂

1kk1
autor
27. únor 2014

Jo a holky začínám po vašich zkušenostech uvažovat, že se frýdecké nemocnici asi taky vyhnu obloukem :D

baris
28. únor 2014

@1kk1 jj. těhotenské hormony jsou .... já ke konci těhu brečela i při reklamě na Jar 😀

Co se týče Frýdecké nemocnice - je to něco za něco. Všechny manželovy kolegyně z Nového Jičína a okolí jezdily rodit děti do Frýdecké nemocnice, protože jsou tady dobří doktoři. Hold to vázne na sestrách. Pro mě bylo nejdůležitější, aby se mi narodilo zdravé miminko. Ty 3 dny se dají jaštakš v nemocnici přežít (pak podepíšeš reverz 😀 ). Nemyslím si ale, že jinde by to bylo o dost lepší (v rámci ČR), protože z kojení se udělal kult.

Při druhém porodu jsem měla do porodnice sbalené vše - od plínek, vlhčených ubrousků, krémů, oblečení pro dcery .... A při návštěvě mi manžel nosil horkou převařenou vodu a UM. Já dokrmila hladové dítě, večer naběhla za sestrami, ať mi jí na noc přikrmí ... 😀 Nadstandart byl obsazený 😠 TO bych měla pohodičku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru