Porodnice Frýdek-Místek. Měly jste porodní plán?

katerinanov
10. pro 2011

Vím, že už tady taková diskuze je ale bohužel už do ní nikdo nepíše. Chci se zeptat maminek, které v poslední době rodily v nemocnici ve Frýdku-Místku na jejich zkušenosti. Měly jste porodní plán? Pokud ano, respektovali ho? Byl problém s píchnutím epiduralky? Příp. kolik jste za ni platily. atd.
Ono je to všechno asi o lidech a nejde hodnotit nemocnici jako celek ale prostě by mě zajímalo, jaké máte na naši porodnici vzpomínky.

red.miky
11. pro 2011

Ahoj!
Dobře, že jsi založila toto téma, taky bych ráda zjistila co nejvíce aktuálních informací o této porodnici od maminek, které tam rodily. Většinou slyším chválu na porodní oddělení, ale na odd. šestinedělí spíše negativní reakce. Údajně pokud žena - matka po sestřičkách nic nechce, tak jsou ok, ale pokud se po nich chce, aby pomohly s kojením či něčím jiným, tak jsou protivné. Ale to jsem jen zaslechla, z vlastní zkušenosti to říct nemůžu. To zjistím až za měsíc a půl, jak to tam chodí. Pak dám když tak vědět. Ale byla bych ráda za jakékoliv info od zkušenějších maminek. ;)

katerinanov
autor
12. pro 2011

@red.miky Asi tady ale bohužel není moc maminek se zkušenostma :(. Přidám aspoň svoji z loňského roku, nemá ale s porodem nic společného :(. Ležela jsem na gynekologicko-porodnickém a byla jsem velice spokojená. Bohužel se samozřejmě objevilo pár situací, které mě naštvaly. Např. byla jsem pár hodin po operaci, doktror mi jasně řekl, že vstávat budu až druhý den, za pár hodin přišla sestra a hned mě chtěla zvědat. No naštěstí viděla jak jsem zezelenala když jsem si jenom sedla tak mě položila ale tohle mě naštvalo. Asi chtěla mít sestřička klid aby kolem mě nemusela skákat. Jinak to byly spíše takové prkotiny.
Až porodíš, tak se ozvi jaké máš zkušenosti ty 🙂

lenicita
2. led 2012

ahojky holky...nevíte zda je tam připojení wifi?

zuzi82
6. led 2012

@red.miky @katerinanov Tak já rodila ani ne před dvěma lety a letos se chystám znova a opět půjdu do F-M. Drobné problémy tam byly, ale nebylo to nic zásadního. Vesměs vzpomínám v dobrém. Sestřičky na gyn-por super, dokonce mi sestra po porodu pomáhala do sprchy, podávala gel na umytí a čekala celou dobu až se vysprchuju a pak mě zase odvedla do postele. Ale já byla hodně šitá a na pokoj mě vezli v leže. Sestřičky na dětském už horší. O kojení raději nemluvím. Některé otravovalo, že jsem správně kojit chtěla, jiné že moje spolubydlící kojit nechtěla. 😀

@lenicita Wifi fakt nevím.

simisek015
18. led 2012

Ja tam rodila 27.zari 2011 svoje prvni ditko, a byla jsem maximalne spokojena, vsichni s usmevem, na vsech oddeleni 🙂 na to co jsem o porodnici cetla tak jsem tam sla s hruzou! Sla bych si tam klidne lehnout jen tak jak mi tam bylo fajn, a plan jsem nemela, byla jsem rada, ze jsem toho bobka odrodila..pri siti me to dost bolelo, a nejaka pani me chytla za ruku, uprimne vubec nevim kdo to byl :D ale bylo to bezva..moc lidsky pristup 🙂

ffiinnkkaa
19. led 2012

Můj porod trval tři dny - takže se u mě vystřídal snad celý personál. Za sebe tedy můžu říct:
záleží na koho narazíš (ale to je asi stejné všude).
Takže jedna porodní asistentka moc milá, snažila se vyhovět, snažila se pomoct, druhá protivná.
Žádný problém jsem neměla u sestřiček na šestinedělí ty byly milé všechny..
Co mě však zklamalo bylo chování sestřiček z novorozeneckého..otrovovalo je, že tam malého chci nechat (byla jsem po CS a nemohla ani vstát z postele), otravovalo je nosit mi ho ke kojení (takže ho krmily z flašky) atd atd..

pidalinka4
23. led 2012

Já jsem ve Frýdecké porodnici rodila 8.7.2011 a porod byl bezva. Takových porodů třeba 20 🙂) I se sestrami na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená. Ale absolutně mě zklamalo novorozenecké oddělení, přístup sester byl katastrofální a když jsem potřebovala poradit s kojením, tak akorát sestra přišla, strčila malé bradavku do pusy a odešla. Když jsem tam šla znovu, už byla nabručená a po 5 minutách mi řekla, že mám zřejmě tvrdohlavé dítě a odešla. To nakonec vedlo k tomu, že jsem kojila jen týden a pak jsme přešli na UM ☹
Příště si budu zjišťovat techniky kojení předem a určitě si pozvu i laktační poradkyni a nebudu spoléhat na pomoc sestřiček z novorozeneckého oddělení. Protože mi fakt nepomohly 😠

red.miky
29. led 2012

Tak konečně můžu přispět i já s aktuální zkušeností.
Já určitě porodnici ve FM doporučuji a jestli budeme v budoucnu ještě čekat jedno dítě, tak jdu rodit určitě tam. Byla jsem nadmíru spokojená a to se všemi odděleními. Porod jsem měla celkem rychlý, doma jsem si něco "odbyla", zbytek už se řešit v porodce. Ale fakt personál velice milý, vstřícný a to na všech odděleních. Co se týče novorozeneckého, tak to nemůžu úplně posoudit, jelikož malá sála krásně od první chvíle. Jen je fakt, že mi zničila bradavky tou sací sílou, tak jsem jednou v noci přišla na to novorozenecké, jestli mi na to nemůžou něco dát, tak mi bradavky natřely fialkovou vodičkou, že to pomáhá a pak že můžu jednou kojení vynechat, že jí zkusíme dát UM. Tak jsem tam přišla ve 2 ráno, zkusily jí dát flašku, ale moc jí to nejelo. Ale ochotně mi vyvařily kojící kloboučky, neměly s tím problém. Těžko soudit, kdybych měla problém s kojením, jak by to dopadlo. Nemám s tímto zkušenosti, takže říct nemůžu.
Každopádně za mě určitě velká jednička a fakt spokojenost!
Stejně jako @zuzi82, tak i u mě byla asistentka celou dobu, kdy jsem se sprchovala. Pomohla mi se tam dostat, kontrolovala mě, pak mi pomohla obléct kalhotky s vložkama.

evita_ij
29. led 2012

Rodila jsem tam před 2 lety, pocity smíšené, nedali mi malou na břicho, jak jsem chtěla, hned ji odnesli... PA na mě neměla moc času, pořád někam odcházela a protože jsem kvůli chřipkové epidemii musela rodit i bez manžela, tak jsem trpěla většinu porodu sama..... chodila, jen když jsem na ni zazvonila, protože jsem myslela,že bolestí umřu... Poporodní péče super, sestřičky milé, jak ženské, tak novorozenecké, akorat mě nechali jít domů s rozpraskanými prsy a bez nějaké rady, co děláme s malou špatně.... to jsem pak musela řešit sama s lakt.poradkyní doma... takže pocity smíšené.
'Ted jsem si vybrala pro druhý porod Valašské Meziříčí, tak uvidíme, jak budu spokojená tam 🙂

drakenn
29. led 2012

Ahoj,
rodila jsem ve FM 2x a jednou plánovaným CR. To proběhlo super, na sále se ke mě sestry chovaly výborně, akorát lékař, který mě kuchal, se ani nepředstavil, dodnes nevím, kdo to byl. Studený psí čumák.
Pak jsem měla problém s kojením, nikdo mi neporadil a když jsem se ptala na rady ohledně kojení, tak byla tendence mě odbýt. Ale já se odbýt nenechala a i při rozpraskaných bradavkách jsem se dožadovala rad a mazání!! Bylo mi vyhověno. Takže rada - nenechat se odbýt!!
Při druhém spontálním porodu který stejně skončil CŘ to byl pro mě hnus, neměla jsem soukromí, byla mi celou dobu zima, žádný polštář na lůžku ani deka. A já blbec jsem si o to neřekla. Když jsem odmítla píchání injekce a plodové vody, bylo mi vynadáno, že to komplikuji.( o nějakém přiložení dítěte na břicho a podobně vůbec nedošlo vzhledem k atmosféře na sále) Po mém psychologickém zpracování dvěmi směnami mi bylo aplikována injekce na "změkčení" porodních cest a píchnutí vody a po tomhle jsem se přestala otvírat. Následoval CŘ pro nepostupující porod..
Naopak na dospáváku super sestra, která se mi věnovala a probrala semnou porod (stalo se jí to samé) a na novorozeneckém fajn sestry, já poučená z nezdarů jsem si o vše říkala a byly super!! Novorozenecké sestry mi po mé apelaci poradily s kojením!!! Tudíž usuzuji, že když se ozvete a víte, co chcete, bude Vám vyhověno!!

ffiinnkkaa
30. led 2012

@drakenn Já pak měla pozvanou laktační poradkyni, díky ní se malý v pohodě přisál a pil..když ke mě přišla a ptala se jak mi to ukazovaly sestry v porodnici, řekla všechno špatně..takže i kdyby se ozvala (což fakt po třech dnes, bohužel bylo nad moje síly) tak by to dopadlo stejně ☹

ffiinnkkaa
7. kvě 2012

@katerinanov Ahojky, tak co jaké jsou tvé zkušenosti? 🙂 Jinak gratuluji

katerinanov
autor
7. kvě 2012

Ahoj, zkušenosti jen ty nejlepší až na pár drobnůstek. Vždy když jsem něco potřebovala, novorozenecké sestry mi ochotně pomohly. A to si myslím, že jsem za nima někdy chodila i s blbostma a s dětmi to uměly perfektně.
No akorát na začátku porodu jsem šla za sestrou že nevím, jestli nerodím tak mě vzala na sál že se uvidí. Neměla jsem nijak extra silné bolesti takže jsem se netvářila moc "utrápeně" a sestry na sále se na sebe akorát podívaly, zeptaly se mě jestli jsem prvorodička a mávly rukou že se prý můžu vrátit na pokoj. Ale natočili mi monitor a vyšetřila mě doktorka a už všichni kmitali.

tom_simca
9. črc 2014

ahoj holky a manžel mohl být i v první fázi porodu, myslím tím na pokoji, nebo ho pustili až na sál? Já rodila s kamarádkou před 4 lety, ale přišla jsem až na sál, tam už byla opravdu v druhé fázi a já dělala oporu. Ale chtěla bych aby byl můj manžel u mě od začátku.

kukujda
17. črc 2014

Holky, má někdo nové zkušenosti? Hlavně mě zajímá, jestli může být partner při první době porodní a jak to tam je s bondingem a nástřihem

kukujda
23. črc 2014

nikdo s novou zkušeností?

blauen
23. črc 2014

Ahoj holky, já se sice nechystám rodit ani zatím nečekám miminko i když bych moc chtěla, ale v mezidobí tam rodily dvě kamarádky, a byly velmi spokojené co vím. Někdo se tady ptal na wifi, ta je myslím i co jsem zahlédla na internetových stránkách gynekologického oddělení na dvou nadstandardních pokojích - cena za pokoj jedna noc 800,-Kč. A porodní plán má přímo nemocnice F-M k dispozici na jejich internetových stránkách, a proto si myslím, že je akceptuje jinak by nebyla ta možnost si to stáhnout a vyplnit. TAk snad jsem aspon malinko přidala nějaké info.

kukujda
24. lis 2014

Holky, byl někdo na tom jejich středečním kurzu přípravy na porod? Jak dlouho to trvá?

drakenn
5. pro 2014

Na porodním komunistická sestra - vy jste jako alternativní rodička? se mě ptala, když jsem nechtěla hned píchnou vodu - nátlak na nátlak. hnus. Když si po 14 hodinách přečetly v papírech, že jsem zdravotní árová sestra, tak mi daly pokoj!! Na novorozeneckém - hnus na hnusu.. byla jsem moc ráda, že za mnou chodily kámošky z Třince z porodního a radily.. asi tak..jak kojit atd.. nikdy více!

simdan
16. únor 2015

Tak já se přidám 🙂 byla jsem při porodu ve F-M své sestře jako doprovod...Sestra měla porod vyvolávaný,bez komplikací,ALE...!já jakožto doprovod jsem několik hodin čekala v čekárně pro tatínky,během 4hodinového porodu za mnou má sestra byla asi3x,když jsem chtěla za ní dovnitř na sál,asistentka mi řekla,ať ještě počkám.Tak jsem čekala.Najednou se rozletěly dveře,asistentka mě oblékla do zeleného jednorázového šatu a že teda rodíme.Sestra v té chvíli už tlačila,pak mě teda nechali střihnout pupeční šňůru 😉 a byla jsem při měření a vážení miminka,což jsem si mohla i natočit.Poté mě nechali 2h.se sestrou a jak ji odvezli na pokoj,tak jsem šla domů---Sama budu rodit ve FM a mám z toho hrůzu,chci manžela u porodu,ale jestli já budu někde na předporodním hekat sama a chudák manža bude zavřený hodiny v čekárně 3x3metry,tak to potěš koště!Předchozí porody jsem měla ve Valašském Meziříčí a luxus,první jsem absolvovala s doprovodem od samého začátku,druhý sama a nemůžu si stěžovat,takže jsem moc zvědavá jak budeme spokojeni ve FM 😀

missigime
29. dub 2016

Take přidám zkušenost. Rodila jsem letos v březnu a už bych do Frýdku nešla. Dopoledne mi praskla voda, ale kontrakce se nerozjely. Vyrazili jsme s manželem do porodnice, kde mi doktorka řekla, že mám ještě spoustu času a ať čekám v přípravně. Manžel musel zůstat v čekárně pro tatínky. Brala jsem homeopatika a procházela se po pokoji a kontrakce začaly přicházet, ale byly tak co 15min. Asi o tři hodiny později mi doktorka píchla oxytocin a kontrakce se rozjely. Stále jsme ale nebyli vpuštěni do pokoje, což mě fakt štvalo, protože jsem si tu 1. dobu porodní chtěla s manželem prožít. Nakonec to vzalo rychlý spád, po klystýru jsem už měla kontrakce co 3min., takže manžela rychle oblékli a šli jsme konečně do pokoje, kde už jsem ale začala rovnou rodit. Na nástřih se mě ani neptali a udělali ho a do žíly mi dávali nějaká spasmatika, což jsem netušila, řekl mi to až manžel.
Oddělení šestinedělí hrůza. Podpora kojení nulová. Neměla jsem na začátku mléko, takže mě tam uzemnili tím, že musí malého krmit z láhve. Byly tam akorát dvě sestřičky, které mě psychicky podržely, ale malému taky dávaly láhev, protože se prostě řídí pitomými tabulkami. Poslední kapka byla, když malého odvezli na injekci do paty a já ho slyšela křičet přes dvoje dveře. Vpadla jsem tam a už jsem se od něj nehnula. I z té láhve jsem ho krmila sama.
Od baby friendly hospital jsem čekala úplně něco jiného. Tohle už nikdy víc.

marketaryzi
29. dub 2016

@lenicita WiFi tam není

marketaryzi
29. dub 2016

@missigime nechci se jich nějak zásadně zastávat, taky jsem zažila pár překvapivých věcí se sestrami na šestinedělí. Např. Mě poslala vyčůrat a pak mi vběhla na WC, ať to nechám na později, že se mnou chce mluvit doktorka 🙂 Ale že na 1. dobu nemůže být manžel s vámi, to se dalo zjistit už před porodem. Je to jenom jedna místnost, kde se i zavádí vyvolàvací tablety apod. Mě by tam třeba cizí chlap vadil. Jako že tam budou 4 rodičky a s každou její manžel, no nevím . Jinak s tou podporou nepodporou kojení Souhlasím. U první dcery v pohodě, neměla jsem totiž s kojením problém. Druhou dceru mi odvezli po porodu do fakultky, tutíž kojení nula. Odsávačku jsem si musela vyžádat a navíc nefungovala, jinou neměli. Tím to pro ně skončilo.... Jinak ale si stěžovat nemůžu, téměř všichni byli milí a o co jsem si řekla, to jsem vždy dostala.

missigime
3. kvě 2016

@marketaryzi To je v pohodě, každý máme své zkušenosti 🙂 No oni tam rozlišují přípravnu rodiček a pokoj na 1.dobu a porod a já měla na mysli ten. Je jasné, že na přípravně být nemohl, i když já tam teda byla celou dobu sama a oni slíbili, že když nikdo jiný nepřijde, tak mi ho tam pošlou. Ale bohužel. Byli jsme tam vlastně sami celý den i večer, takže by to bylo v pohodě.

cusun
21. kvě 2016

Ahoj, byla jsem přesvědčena, že chci rodit ve F-M, ale jak to tady pročítám tak začínám své rozhodnutí přehodnocovat. První dítě jsem rodila v Táboře a nebýt stěhování rodila bych tam znova. Teď mám opravdu dilema kam půjdu rodit 😨

mishule25
6. lis 2016

@simisek015 a to oni to šiti nijak neznecitlivujou? to šijou bez umrtveni bez ničeho ??

simisek015
6. lis 2016

@mishule25 No prej mi to umrtvili 😂 No nevím..Ale před rokem se mi tam narodila druhá dcera..Tentokrát bez šití a spokojená jsem byla zase 😊

katarin1125
26. bře 2017

Zdravím holky 🤰
Chci se zeptat , termin mam za tyden . cekame holčičku👧 a nevite jak to je ve Frýdecke nemocnici ? Chceme aby byl pritel po celou dobu se mnou ne jen u samotneho porodu 😲
Jsem prvorodička 😉 dekuji

missigime
27. bře 2017

@katarin1125 to jsem chtela taky, ale neumoznili mi to. Mne praskla voda a cekala jsem na kontrakce. Manzel musel zustat v cekarne pro tatinky a ja pendlovala mezi tou cekarnou a hekarnou, kde ale nikdo nebyl. Porad po mne chteli, abych zkusila spat - i pote, co jsem mela kontrakce co 15min. Vubec me nedali na ten porodni pokoj. Tam jsem sla az po klystyru, kdy jsem uz myslela, ze porodim. A to prisel i muj manzel.

cusun
27. bře 2017

@missigime Z vlastní zkušenosti vím proč neobsazuji porodní sál moc brzy. Druhé dítě jsem rodila před půl rokem a překotně. Málem jsme to nestihli do porodnice a šla jsem rovnou na sál, předbehla jsem tři rodičky. Manžel se převlékl a byl na sále hned se mnou. Nevím jak to tam chodí při kontrakcích a čekání na samotný porod, ale osobně bych už nerodila jinde. Péče lékařů a PA je vynikající, jsou milí, povzbudiví a krásně vás vedou při porodu. Co se týče péče po porodu a sestřiček od miminek tak úžasné...Můj druhý porod byl opravdový zážitek a z fleku bych šla rodit zase.

@katarin1125 Držím palečky, ať to dobře dopadne a nebojte se, jsou tam opravdu skvělí a primář je fešák :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru