Porodnice Frýdek Místek. Pomůžete mi se rozhodnout?

matilko
17. říj 2008

Ahojte!
Nájdu sa tú ženy, ktoré majú skúsenosti s pôrodnicou vo FM? Neviem sa rozhodnúť a tak zbieram informácie, ktoré mi k rozhodnutiu pomôžu.
Neviete náhodou, či sa tam dá darovať pupočníková krv?

kopcik
20. říj 2008

matilko: dá se darovat, ale je třeba o tom říct dopředu

matilko
autor
20. říj 2008

kopcik: čítala som, že aj na Fifejdách sa dá vziať tá pupočníková krv, ale to asi len pre vlastné potreby za drahé peniaze, ale ja som ju chcela darovať, to asi na Fif. nejde, že? 😒

kopcik
20. říj 2008

já si myslím, že už by to mělo jít všude a na fifejdách jsou určitě na to vybaveni. ale zeptej se tam. taky jsme si jichtěli nechat odebrat pro vlstní potřeby, ale odili jsme náhle a o 4 týdny dříve, že se a to jaksi zapomnělo... 😒

matilko
autor
20. říj 2008

bohužiaľ pre nás to je dosť drahé zaplatiť to uschovanie, ale rada by som ju darovala pre iné deti, čo ju potrebujú... a preto mám dojem, že takto darovať sa zrovna na Fif. nedá

pebi
7. dub 2009

ahojky, je tu někdo, kdo rodil ve FM? Podělte se, prosím o zkušenosti, pomůže mi to... díky 😉

mikijana
8. dub 2009

já jsem porodila 27.1.09 v F-M holčičku.Byla jsem nadmíru spokojená, bydlím blízko Ostravy,ale rozhodla jsem se pro F-M,pravda měla jsem tam známou🙂Doktoři i sestry super, vycházeli vstříc, pokoje nově zrekonsruované,moderní se soc.zařízením na pokoji.Porodní sály také na úrovni. Další dítko budu rodit určitě zase tam.

effi
11. dub 2009

miki,moc diky za aktualni zkusenost, taky se chystam do fm, tak to potesi 🙂

jeste jsem se te chtela zeptat, nechavaji tam ve FM normalne 4.dobu porodni mimi bezprostredne po porodu jen s rodicema o samote ty dve hodky??

mikijana
17. dub 2009

myslím,že určo nechávají. já rodila nakonec nečekaně císařským řezem-byla jsem vyvolávat,měla jsem kontrakce,ale neotvírala jsem se, takže mimi nakonec jako první viděl manžel, já jsem měla celk.narkózu a přinesli mi ji ukázat až jsem se probudila na pokoj.

effi
17. dub 2009

miki, dikes😉
příští týden už jdu na kontrolu do porodnice, tak jsem zvedava na prvni dojmy.. no už aby to bylo😉

mikijana
17. dub 2009

ten poslední měsíc už jsem se taky nemohla dočkat, až to přijde🙂
tak přeju rychlý a bezproblémový porod🙂

effi
17. dub 2009

diky🙂, taky uz doufam, ze to bude co jak nejdriv😉

petise
17. dub 2009

effi, já jsem také rodila ve frýdecké porodnici a nemůžu říct nic špatného, zkušení porodníci (střídala se směna - měla jsem dva doktory), perfektní porodní asistentka..jen sestřičky na šestinedělí nebyly nic moc. A po porodu jsme měli prcka ty dvě hodiny u sebe 😵

Tak ať se pro tebe stane porod krásnou vzpomínkou a mimišek vám bude dělat jen radost 😵

effi
17. dub 2009

jeej petise diky moc za zkusenost, s tema dvema hodkama po porodu jsi me moc potesila, a vubec ze to bylo v pohode 😉

ba111
30. dub 2009

Také jsem rodila své miminko ve FM a dotoři i sestřičky - všichni byli skvělí. Já jsem sice rodila miminko mrtvé a věděla jsem to dopředu - ale všichni byli velmi ohleduplní, dokonce manžel mohl být na sále - i když se to nesmí. Byli moc hodní a velmi mi pomohli. Teď čekám zase miminko a určitě půjdu rodit zase tam.

petra123
28. kvě 2009

Ahojky holky ja se ve Frýdku v nemocnici narodila před 28 lety a žiju 😀 moje mam ka tam odrodila 3 dítka a taky žije 😀 a ja se taky rozhoduji jednou kde budu rodit v Novém Jičíně nejsou špatní ale je to tam staré ☹ ale prí už trochu rekonstruují ale pořad pokoje nemají socialní zařízení ☹ to je škoda,ja byla ale na vyšetření HSG ve Frýdku a byla jsem hodně spokojena 😉 sestřičky na pohodu i doktoři i když to bolelo jak sv... ale vydržela jsem to 🙂 jedině mile doporučuji je to tam pěkné a doktoři a sestry na pohodu 🙂

lucika
30. kvě 2009

Ahoj holky, já jsem byla ve Frýdku moc spokojená. Na porod mám i přes tu bolest krásné vzpomínky i díky porodním asistentkám a panu doktorovi Jányšovi. Na šestinedělí byly sestřičky taky fajn a ty dětské byly starostlivé. Sice mi vadilo, že na uklidnění pořád cpaly dětem glukózu, a když jsem měla malého přes noc na pozorování, tak místo aby mě jedna sestřička přišla zavolat na kojení, tak mu cpala umělé mléko a dudlík. Ale jinak ostatní byly fajn, mohla jsem chodit za malým kdykoliv a kojit ho tam. Sprcha a wc na pokoji je taky výhoda. Nikdy bych nevěřila, kolikrát za hodinu potřebuje ženská po porodu sprchu a bylo fajn ji mít pár kroků a miminko na doslech. Strava byla chutná, ovšem zarazila mě čerstvá buchta k obědu pro kojící matku 😅 Jo a taky bylo příjemné, že ráno sestřička rozhlasem popřála maminkám dobré ráno a požádala o změření teploty. Taky vizita se hlásila a aspoň jsem se podle toho mohla pokusit připravit. 😎 Když braly sestřičky malého na vyšetření nebo odběr, tak se sice divily o ten zájem, ale mohla jsem jít taky.

baroco
31. kvě 2009

Cauky Luci. hned jsem poznala, ze jsi moje spolubydlici z pokoje 🙂 . jak se mate? co Honzik a uz bydlite v novem?

baroco
31. kvě 2009

Cauky Luci. hned jsem poznala svoji spolubydlici z pokoje 🙂 . jak se mate? co Honzik, uz bydlite v novem?

luciik
9. dub 2010

Ahoj holky, otevírám znovu toto téma a chci se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s touto porodnicí v letošním roce 😉

ffiinnkkaa
26. zář 2010

Jelikož se termín bliží, také bych ráda slyšela zkušenosti z nejbližší doby..

ronyx
26. lis 2011

Tak snad se tu alespoň teď najdou nějaké maminy se zkušenostmi s porodnicí ve F-M. Čím je to blíž,tím víc jsem nervózní 🙂 .Tak pokud tady někdo rodil prosím podělte se o své pocity

maciik
26. lis 2011

Před dvěma měcíci ve frýdecké rodila sousedka a byla spokojená. Já jsem tam chodila jen na monitor, pak jsem nakonec rodila v Porubě, frýdecká zrovna nepřijímala a jsem za to asi i ráda, mě se tam třeba nelíbí prostředí ani pokoje, ve FNO jsou pokoje i výhled příjemnější, ale ve FM bude asi lepší přístup personálu, je to tam přeci jen menší. Jinak vlastní zkušenost mám i z tamní zdravotní sestrou jako laktační poradkyní a byla úžasná 🙂 A jak to tak čtu po sobě, tak jsem asi nic moc nepomohla 😀

ronyx
26. lis 2011

@maciik Ale jo,alespoň něco,moc díky 😉

red.miky
10. kvě 2012

Tak já osobně jsem byla s frýdeckou porodnicí velice spokojená! A to opravdu se vším! A možná jsem měla jen štěstí, ale personál jak v gyn.-por. ambulanci, porodním sále, odd. šestinedělí a novorozenecké, tak ti všichni byli super. Ležela jsem tam cca 14 dní před porodem od pátku do pondělí kvůli vysokému tlaku a tak jsem trochu poznala, jak to tam chodí (musela jsem chodit na porodní sál 3x denně na ozvy), takže i to možná bylo plus. Každopádně milý a ochotný personál, na porod taky vzpomínám v dobrém (měla jsem ho na prvorodičku rychlý). Takže za mě určitě ANO. Příště jdu rodit zase tam a bez váhání. 🙂

choco1
20. lis 2012

Mám čerstvé zkušenosti z F.-M. z porodního.... ...,ale pro prvorodičku bych doporučila se připravit na péči o miminko mimo zdejší novorozenecké.
Porodní oddělení bez chybičky...naopak velmi ochotní, nápomocní, rovněž poporodní oddělení, je to tam vesměs mladá žába jedna vedle druhé,ale moooc šikovné sestřičky.... celkový dojem kazí novorozenecké. Podepíšete jen spoustu prohlášení a papírů,že nesmíte nechat miminko bezdozoru a bla, bla,ale když jste zoufalá a potřebujete pomoct s kojením...vysvětlit to v praxi... ztrozkotáte...navíc absolutně nesplňují BABY FRIENDLY HOSPITAL!!! BONDING SI ASI ODVOZUJÍ OD JAMES BONDA... ale skutek utek !!!! Byla jsem po císaři a vůbec mi miminko nepřiložili k prsu do dvou hodin,když jsem se probrala z narkozy, navíc ho krmili umělovu výživou a z FLAŠKY!!!! Což je pro baby firnedly hospital nepřijatelné....za mě FRÝDECKOU NEMOCNICI UŽ NIKDY!

kukujda
17. črc 2014

Holky, má někdo nové zkušenosti? Hlavně mě zajímá, jestli může být partner při první době porodní a jak to tam je s bondingem a nástřihem

kukujda
23. črc 2014

nikdo nové zkušenosti?

elielizabeth
23. črc 2014

@kukujda První dcerku jsme rodili císařem na Fakultce v Ostravě, tam jsme byli maximálně spokojení. Druhého syna jsem nakonec rodila císařem ve Frýdecké porodnici a sama se divím, ale byla jsem spokojená více než v Ostravě. Co se týče toho císaře samozřejmě. Oddělení novorozenecké také super, všechny sestry milé a vždy k ruce a připravené pomoci, poradit... Dokonce mi malého donesli na pokoj ukázat hned, jak mě tam přivezli z dospáváku a sestřička mi ho dala až do postele, ať se mazlíme a dala mi tam ten telefon, až když už budu unavená, tak jen cinknu a zase mi s ním pomůže (nemohla jsem se ještě hýbat).
Co se týče porodu, tak jediné mínus vidím v "hekárně" na které jsem také ležela. Jsou tam 3 postele vedle sebe a jen 1 sprcha a 1 wc. Já měla štěstí, že jsem tam byla sama, ale setkat se 3 rodící maminky, tak by mi asi nebylo nejlíp. Navíc tam manžel nemohl. A taky jsem tam slyšela všechno, jak v porodním boxu jedna maminka už rodila, v noci nic příjemného. Ale když rodíš, tak to asi vnímat nebudeš. Kamarádka rodila nedávno normálně a nestěžovala si na porod.

kukujda
23. črc 2014

@elielizabeth Díky moc, každá zkušenost pomůže v rozhodování. Máme Frýdek co by kamenem dohodil, ale teď jsem četla tak hrozné hodnocení, že mě to odrazovalo. Každopádně co mi fakt hodně vadí je, že tatínkové nesmí na hekárnu, tam bych ho zrovna chtěla :-/

ffiinnkkaa
23. črc 2014

@kukujda Já např. ale to je necelé 4 roky zpátky ani na hekárně nebyla..hekala jsem 3 dny na pokoji kde se mnou manžel mohl být jen v návštěvních hodinách...třetí den jsem si ho vydupala..ale mohl se mnou být jen na chodbě...pak se šlo rovnou na porodní, kde už se mnou samozřejmě byl a to dalších 12 hod..
Pokud ho chceš mít pořád u sebe buď zůstaň doma co nejdéle (což je mi jasné, že se prvorodička bojí) nebo si zaplať nadstandart tam může být pořád s tebou, ale zajistit si ho bohužel nemůžeš ..resp. rezervovat si ho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru