Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

jijitka
14. led 2010

Dík holky, už jsem si to tak nějak sepsala a rozdělila. Ještě budu muset přehodnotit, jestli se neobejdu bez oblíbenýho županu. Jenom ten mi zabere celou tašku 😅

Pampusik - koj. podprdu ještě ani nemám, vlastně jo, ale trochu nadměrnou.. Bohužel jsem ještě v Havířově nenašla obchod, kde by se dalo něco rozumnýho koupit. Buď začínají na velikostech 80D, nebo je to střižený jak v 50 letech a tak hezky to vytvaruje prsa naplocho dopředu 😝
A když už najdu něco slušně vypadajícího, stojí 600 a to nechci předem kupovat, když nevím, jak se vyvinu..

Takže - nemáte nějaký tip, kam se vydat ??

pampusik77
15. led 2010

jitko-mám perfektní typ-je to v Orlové a v jednom věžáku tam paní Beata prodává oblečení na miminka a i podprdy a je naprosto úžasná!!!Dala jsem za ní jen 299kč a sedí skvěle.Já mám větší prsa,tak potřebuju,aby to drželo.A župan si nemusíš brát,všechny jsme tam chodily v jejich košilách a nikdo župan nenosil-ušetříš místo v tašce 🙂

spimira
15. led 2010

Já jsem měla jednu větší tašku v tom jsem měla věci pro sebe i malého, ale je pravda, že kdyby jsem měla 2 tašky tak v mém případě by to bylo lepší, měla jsem císaře, takže na IP jsem si brala jen hygienické potřeby + přezuvky. Já jsem sebou měla hygienické potřeby, vložky, přezuvky (tak aby se s nimi dalo jít i do sprchy), kalhotky po porody ze síťky - super věc, vyperš je a za chvíli jsou suché, nikde netlačí a nestahují, takže na císař ideální kvůli jizvy, jsou sice vzhledově strašné, ale pohodlí je pohodlí 🙂 .Župan jsem měla taky, využívala jsem hlavně v noci když jsem cárala přes chodbu k sestrám pro mlíko pro malého, měla jsem ho málo, takže mi museli dávat dokrm. Jednou jsem šla bez županu a docela mě střepla zima, ale záleží na tom jak je člověk odolnější, já jsem zimomřivější 🙂 . Pro malého jsem sebou měla plínky, vlhčené ubrousky. Plínky asi nepoužiješ, možná maximállně 2, dávají ti každý den látkové, které dáváš do papírovky a špinavé látkovky pak jen vyhazuješ do koše na prádlo.Když zašpiníš papírovky, ty ti dají 2 po příchodu na pokoj, tak už potom musíš mít svoje. Dali mi taky nějaké textilní buničiny místo vlhčených ubrousků, měli se namáčet do vody a umývat tím špinavé dupky miminek, já to používala jen na mytí obličeje miminka, dupku jsem utírala vlhčenýma ubrouskama.Takže záleží na tobě co chceš používat.
Co se týče podprsenky tak já si koupila 2 asi dohromady za 250,- z bavny, seděli mi dobře, sice střih předpotopní, ale mě to bylo celkem jedno, když jsem šla z malým ven, tak jsem si stejně na to oblékla oblečení, protože bylo chladno a po tím to nešlo vidět. Kojila jsem jen 2 měsíce, takže jsem ráda, že jsem neutratila zbytečně moc peněz, podprdy už nenosím, jsou skoro jako nové.

devila
15. led 2010

jijitko - kojící podprdy mají v tescu v tom malém obchůdku (v těch stánkách jako), jen nevím cenu.

Jinak v porodnici přesně tak jak píše Spimira.

jijitka
15. led 2010

Tak - a mám hotovo 🙂 Sbalila jsem si malou tašku k porodu (jen pár zákl. věcí). Zbytek zatím leží na hromadě na posteli, a jak se tak dívám, nevleze mi to ani do největší tašky (a to už jsem to hodně probrala).

No a měla bych ještě otázečku. Dneska mi bylo řečeno, že aby tatínek mohl být u porodu, musí se zúčastnit nějaké přednášky nebo kurzu v porodnici (v rámci kurzů pro maminky). A protože mě můj dr. chtěl poslat na CŘ, na žádné kurzy jsem nechodila. No a toto úterý jsem se dověděla, že císař nebude, kurz už nestihnu a co teď?? ☹ Nevíte z vlastní zkušenosti jak to je? Ještě mi kamarádka říkala, že by snad mělo stačit potvrzení od mého doktora ve smyslu, že tatínek byl poučen ...

Ještě díky za typy na podprdy - v Orlové bych to asi nenašla, ale do Tesca si zajdu..

devila
15. led 2010

Jijitko - to není pravda, já rodila normálně obě holky a nikam jsme já ani manžel nechodili. Je to blbost!!!

spimira
15. led 2010

to jitka :

Souhlas s devilou, já jsem chodila na kurz do Orlové a nikdo mi nic takového neříkal. Přijela jsem do porodnice na normální porod, teprve potom se z toho vyvinul císař, manžel byl z počátku se mnou a žádný kurz nemá. Jo jinak jinak jsem si četla příspěvky na zpět a měla jsi mít císaře, proč z toho sešlo ? Já pochopila že máš nějaké zdravotní komplikace, no nechci tě ovlivňovat ale, pokud jdeš rodit přirozeně a mělas mít císaře já bych si vybrala jinou porodnici. Přeju ti hlavně aby sis nevytrpěla to co já, byl to hnus 😝 nejdřív normální bolesti a pak po císaři. Úplně zbytečně jsem si to protrpěla, kdyby mě řízli hned tak mám jedny bolesti ušetřené. Držím palečky hlavně a´t jste oba zdraví, to je nejdůležitější. Mě už to bylo potom jedno, modlila jsem se hlavně, ať už malého vytáhnou a je zdravý.

jijitka
15. led 2010

Takže tatínka poučí porodní asistentky 😀

Spimira - vzhledem k tomu, že vědí jaký je u mě problém, doufám, že kdyby se porod jen trochu začal komplikovat, nebudou na nic čekat a říznou. Jinak podrobnosti v IP

kovik
17. led 2010

Ahoj holky , mohu se zeptat. Je pravda že každý pokoj v Havířově má sociálku a že je každý po dvou postelý a je tam nadstandart. děkuji

devila
17. led 2010

Kovik - sociálku mají vždy dva pokoje spojené dohromady a je to super. Na každém pokoji jsou dvě lůžka. Nadstandart je jeden a stojí tuším 340,-/noc.

tady je odkaz s nějakýma fotkama:
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/havir...

jesterka01
18. led 2010

Ahoj, tak se teprve tady a teď dozvídám, že je v Havířovské porodnici naplánované malování na konec ledna ☹ no vzhledem k tomu, že mám termín 29.1. tak se mě to asi týká, nevíte někdo, jestli bude během toho malování provoz přerušen, nebo jestli tam můžu rodit i když se maluje?? Na předporodní kurz jsem nechodila, nějak jsem se k tomu nedostala a v porodnici jsem se taky podívat nebyla ☹ tak teď tak nějak nevím co a jak....a začínám z toho být dost nervózní...dokáže mě některá z vás uklidnit????

jijitka
18. led 2010

jesterka - zavírat to asi nebudou, protože já mám termín 24/26.1., původně jsem měla jít na CŘ, takže jsem byla v klidu, že to stihnu předtím.
Minulý týden ale primář rozhodl, že mě nechají normálně, o tom, že můj termín se s malováním kryje, ví a nijak to neřešil. Zítra jdu na kontrolu, tak se zeptám (když nezapomenu 😉 ) a napíšu.

jesterka01
18. led 2010

jijitka - děkuji...ono by asi bylo nejlepší, kdybych tam zavolala a zeptala se přímo, ale já tak nerada něco řeším po telefonu:(
já zatím chodím na kontrolu pořád k mojí gynekoložce, takže vůbec nemám přehled o tom co a jak v porodnici...asi jsem se měla trochu víc zajímat už dřív...ale nějak jsem se tím nechtěla stresovat....

jijitka
18. led 2010

jesterka - myslím, že můžeš být v klidu, protože kdyby měla být porodnice zavřená, bude ta informace určitě na webových stránkách nemocnice (a není) a za druhé by to dali na vědomí do gyn. ordinací, takže by ses to dozvěděla u své doktorky. Ale ještě ti to zjistím.
Jinak jestli se trochu opozdím (zatím se malému nechce 🙂 ), možná se potkáme ...
a kdyby se náhodou můj doktor spletl a nebyl to chlapeček, tak budu mít taky Kačenku 😉

pampusik77
18. led 2010

Tak se holky držte a hlavně ať vám vše dopadne tak jak má.Potom dejte vědět-až budete mít čas.

jesterka01
18. led 2010

jijitka - no je fakt že by to asi měli dát někomu vědět...a jak jsem se dívala na stránky nemocnice, tak tam nic nepíšou...
jo, ta naše holčina taky prý čeká na nějaké pěkné datum....sice do 29. ledna ještě daleko, ale když si představím že to může přijít každým dnem...nejraději bych už to měla za sebou..ale zase na druhou stranu bojim bojim...
jinak tedy držím palce aby se pan doktor nespletl a byl to chlapeček, já teda nevím kdyby se nám místo Kačenky narodil Vojta, tak by musel chodit převážně v růžovém 🙂

devila
19. led 2010

Ahoj holky,
tak asi vás moc nepotěším, ale ono se původně mělo malovat v prosinci, když jsem rodila já a měla být porodnice zavřená. Nakonec to přehodili na leden (poslední týden v lednu a první týden v únoru). Mě říkal můj gynekolog, který pracuje v nemocnici , že porodnice zavřená bude a říkala mi to pak v porodnici i sestra na poporodním. takže vás nechci moc strašit. Víte jak já stresovala, že nebudu rodit v Havířově? Měla se zavřít v den mého termínu. Naštěstí pro mě to přehodili a dr. mi to řekl 14 dní před porodem 🙂

Tak se holky držte a zkuste se raději přeptat!!!

jijitka
19. led 2010

Čauky, tak já se právě vrátila z nemocnice a vím asi tohle:
malovat by se sice mělo od 25.1., s tím, že pokud by to tak bylo, tak poslední maminy budou přijímat v sobotu 23.1.
ALE- vzhledem k tomu, že jim ještě ředitelství nemocnice nedalo nic oficiálně písemně, není to ještě jisté.
A s kým jsem mluvila, tak si myslí, že pokud by opravdu chtěli zavřít od 25.1., už by nařízení dávno měli, takže se spíš přiklánějí k tomu, že malovat se nebude. Mají normálně naobjednávané pacientky atd.

Doktorka mě pro jistotu objednala na další kontrolu už tento pátek, kdy by se snad už mělo na 100% vědět.
No, řeknu vám, že mě tenhle přístup (ze strany ředitelství, ne porodnice- tam za to nemůžou) víc než sere 😠
a mám opravdu chuť si tam s někým hezky popovídat.

Kvůli problému, který mám, jsem původně měla jít na císaře, pak doktoři rozhodli, že to bude normálně, OK, souhlasím, ujistili mě, že budu víc kontrolovaná, ale nedokážu si představit, že bych přijela do jiné porodnice někdy v noci, v bolestech a tam by ani netušili, o co se jedná. Pokusnýho králíka fakt nikde dělat nechci ☹

jijitka
19. led 2010

Tak ještě doplním - jsem aktivní, tak jsem nevydržela a zavolala si na provoz nemocnice.
Termín malování závisí na tom, kdy se laskavě dostaví firma (nebo dodá materiál, nevím), která nejdříve opraví podlahy a nějaké stěny nebo cosi... A firma se snad rozhoupe do konce tohoto týdne. No na takovou firmu bych asi vzala klacek...

Takže na to, že by bylo zavřeno od 25.1. to nevypadá, tak narychlo nemůžou, ale kdo ví 😖
Nicméně paní si na mě vzala telefon a dá mi vědět hned, jak bude mít další informace - takže pošlu dál.

Na porodnici tedy nemá cenu si volat, řeknou vám to samé.

Jinak - jakou jinou porodnici byste doporučili?? Z hlediska lékařské péče a i prostředí - nerada bych společné sprchy pro celé oddělení 🙂

jesterka01
19. led 2010

No tak to jste mě moc nepotěšili...teď budu hezky v nejistotě asi až do porodu co ☹ no pro jistotu jdu shánět info o jiných porodnicích ☹

jijitka
19. led 2010

jesterka - já už sháním 🙂 🙂
zatím se zaměřuju na Karvinou - Ráj a Ostravu - Vítkovice. Ale nevím, co ty?

jesterka01
19. led 2010

Karvinou jsem zamítla snad okamžitě...možná že jí dost křivdím, ale moc se mi tam nechce. No a z těch nejbližších jsem se teď zřejmě rozhodla pro ostravu - vítkovice. Alespoň podle toho co píšou na svých oficiálních stránkách to vypadá asi zatím nejlépe.

jijitka
19. led 2010

No, já nevím, o Karviné je tady diskuze a celkem spokojenost. Vítkovice mají docela drahé služby, nezdá se ti?? Nevím, jestli to dobře chápu, ale oni chtějí za případný epidurál 2000,-?? Tady je zadara 😠

Asi se pustím do velkého úklidu, mytí oken a vůbec všeho, co by mohlo urychlit porod 😉
Co ještě pomáhá??

jesterka01
19. led 2010

Já právě na diskuze moc nedám, 100 lidí 100 názorů, takže se řídím spíše fakty. Vítkovice jsou drahé ale co už, pokud nám ten havířov zavřou, tak si hold budem muset připlatit a to za všechno, jak se tak koukám na ty ceny. Na Karviné mi vadí nejvíce asi nedostatek soukromí na porodním sálu, podle toho co jsem vyčetla se na nich připravuje více maminek najednou.

Mytí oken je dobrý nápad, ale mě to připadá že pokud se tomu špuntovi nechce, tak s ním člověk může dělat co chce a stejně s ním nehne..nebo aspoň tak je to u nás🙂 okna mám umyté, byteček jak klícku, jako zabití volného času dobré, ale jako urychlení nic moc...navíc od pondělka do čtvrtka se spíše snažím o opak, manžel není doma, takže když ve čtvrtek přijede, tak malou až do neděle přemlouvá aby vylezla, a on tak stihl být u porodu:D

Spíš bych potřebovala poradit, jak zahnat nudu ☹

jijitka
19. led 2010

Mě už je celkem jedno, jestli budu mít soukromí nebo ne. Byla bych ráda, aby všechno dobře dopadlo.
Snažím se být v klidu, ale jak o tom přemýšlím, jsem spíš čím dál,tím víc nasraná.
Jde mi o to, že pan primář rozhodl, že budu rodit normálně, narozdíl od mého doktora, který chtěl císaře, ale nic s tím nemůže udělat. Ale pokud by se něco stalo, tak jeho zodpovědnost už to nebude, protože nebudu rodit v Havířově, tak co?

spimira
19. led 2010

V Havířově je sice epi zdarma, ale nemají svého anesteziologa na odělení, čeká se než přijede myslím z operačních sálů, no a pokud nemáš císaře, tak se ho málo kdy dočkáš, většinou jsou u operací a nemají čas.Já na něj čekala asi více než hodinu, kdybych neměla císař, tak bych epi nedostala, měla bych smůlu, ono se epi píchá jen do určité doby, pak už ti ho nedají.
Co se týče urychlení porodu, já jsem 2 dny přenášela a taky už jsem to chtěla mít "za sebou" vlezla jsem si do horké vany, udělala si bezva relaxační koupel a do hodiny co jsem vylezla z vany mi rupla voda.
Výběr porodnice :
prvorodička : OV Fifejdy nebo Vítkovice, ale tam bývá hodně stop stav.Poruba - ale tam je problém na oddělení se setrama, mají hodně pacientek a nestíhají se jim věnovat, proto bývá někdy problém s kojením.
druhorodička a více : OV Poruba - jednoznačně kvalitní personál a služby + zařízení. Tady jsou připraveni na veškeré komplikované porody.

Karviná - společné sociální zařízení, absence porodních boxů - chybí soukromí ☹, ale zase mají prý dobrý personál vyjma jedné p.nejmenované doktorky (kdo chce pohledá si podrobnosti v jiných diskuzích ...)
Havířov - soukromí, fajn personál, příjemné prostředí, dobré pro toho kdo má pohodový a bezproblémový porod.

to ještěrka :
jak zahnat nudu ? Hlavně se pořádně vyspi, pak už se nevyspíš 😀

jesterka01
19. led 2010

No je fakt, že v mém okolí se všichni celkem diví, že jsem si vybrala Havířov, ale mě prostě přijde, že z těch okolních porodnice je prostě nejlepší řešení.

spimira: kdyby mi to šlo, tak spím klidně celý den, ale bohužel se spánkem mám problémy ať dělám co dělám ne a ne usnout a to ani v noci.... ☹

jijitka
19. led 2010

Spimira - díky za informace 🙂
Bohužel i na OVA Fifejdy jsem slyšela hodně negativního. Zatím tedy zvažuju jestli Porubu nebo Vítkovice a budu dělat všechno pro to, aby mě vzali císařem. Stop stav ve Vítkovicích bývá, ale často z určitého důvodu...

Co se týká Karviné - nejmenová p. doktorka je opravdu hodně zmiňovaná
😀

Spimiro - ještě se vrátím k tomu, cos psala do IP ohledně vyjádření tvého doktora na adresu ...., asi má naprostou pravdu.

jesterka01
20. led 2010

Dobrý den,
od 25.1.2010 bude probíhat malování porodního sálu a porodního oddělení do
8.2.2010. Příjem rodiček na porodní sál končí 24.1.2010 v 6.00 hod. Prosíme,
abyste využila porodní oddělení okolních nemocnic (Karviná, Frýdek-Místek,
Ostrava)
Děkujeme za pochopení

tohle mi přišlo jako odpověď na můj e-mail který jsem psala do porodnice ☹ tak myslím že teď už je vše jasné ☹ ☹ ☹ ☹ sakra

jijitka
20. led 2010

Tož to je výborný. Hlavně, že včera si na mě všude brali telefonní číslo, že mi hned budou volat 😠

Už jsem si tam zavolala sama, oni jsou v klidu, tak si holt zajedete jinam, no ... Znovu jsem tedy sestře (už hodně rázně, ale ještě furt bez sprostých slov) vysvětlila, že v mojí situaci určitě nikde naslepo jezdit nehodlám.
Šla to řešit s primářem, tak uvidím.

Co se týká náhradní porodnice, prošla jsem si stránky všech ostravských a nevím ..., docela se mi zamlouvají Vítkovice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru