Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

lugo24
12. zář 2007

Ahoj holky to by mě taky zajímalo jaká je havířovská porodnice. Jestli něco víte tak dejte vědět. Díky Lucka

lugo24
15. zář 2007

Holky to žádná z vás nerodila v Havířově? Ani nevíte z doslechu jaké to tam je? Předem díky Lucka 🙂

lt241179
17. zář 2007

Rodila jsem v Havířov v roce 2004. Byli jsme spokojení, ale teď jsem slyšela, že z porodnice odešlo hodně lékařů a jsou tam slováci atd. Jaké je to tam teď to opravdu nevím.

lugo24
26. zář 2007

Holky slyšela jsem, že je to děs v Havířovské porodnici. Ani tam nechoďte, jděte radši do Karviné.

honzi
5. říj 2007

Ahoj maminky z Havířova, vím že porodnice v Havířově nemá moc dobrou reputaci, ale já jsem byla moc spokojená s lékaři i sestřičkami z novorozeneckého oddělení. 🙂

skuli
24. říj 2007

Ahoj.Já jsem rodila v Havířově v roce 1995 a 2001 a byla jsem celkem spokojená.Teď mám rodit 5.12. a půjdu taky do Havířova.Mám to nejblíž a kamarádka tady rodila před 6 týdny a byla spokojená.Má se tady co nejdříve otvírat nové porodnické oddělení,chybějí jim ještě nějaké přístroje,tak doufám,že to do prosince stihnou 🙂 Havířovská nemocnice nemá dobrou pověst,ale porodní je v pohodě.Sestřičky jsou tam hodné.

lukin
24. říj 2007

Mě můj manžel nechce pustit rodit do havířovské nemocnice. Takže já půjdu do Třince. Sousedka rodila zhruba před 4 lety v Havířově a prý děs, tak na druhý porod šla do toho Třince a tam si to pochvalovala. Takže nevím, zase mám kámošku, která sice rodila císařem v Havířově a byla spokojená.

sisule
3. lis 2007

Ahoj holky, já si myslím, že je to úplně jedno, kde budeme rodit.Víte jak to je. 100lidí, 100názorů.Když se má něco stát,tak se to stane i jinde.Slyšela jsem na Havířovskou porodnici jen dobré.Sice to tam není zrovna moc moderní, což mě zprvu odradilo, ale teď mají otevírat novou porodnici a nové sály, takže já určitě půjdu rodit do Havířova. 😀

skuli
3. lis 2007

sisule souhlasím s tebou.V pondělí se jdu na porodní do Havířova podívat.Jsem tam viděla ceduli,že se tam může každý den na prohlídku oddělení.Mám tam v pondělí cestu,tak to tam omrknu.Pak vám dám vědět.

macik
4. lis 2007

moje sestra v Havířově rodila a byla spokojená...i když je pravda, že ona je typ, co o těchle věcech moc nepřemýšlí a neměla žádné spešl očekávání...ale měla vyvolávaný porod, rodila dlouho a byla tam sama a i za těchto okolností odcházela spokojená...je to vždycky o lidech...i v dobré porodnici můžete narazit na nepříjemnou sestřičku 😒

skuli
7. lis 2007

Tak z prohlídky porodnice sešlo.Nějak jsem se tam nedostala.Ale našla jsem na netu jeden článek,tak jsem tady dala link.A to nové porodní se má otvírat až příští rok ☹

abea
8. lis 2007

Jsem moc ráda,že jsem se mohla dočíst něco o havířovské porodnici.V lednu čekáme miminko a pořád uvažuji kam jít rodit.Havířovskou porodnici mám 10 minut od baráku,takže bych to měla nejblíž,ale měla jsem obavy z její pověsti.Teď jsem o něco klidnější a doufám,že jsem se rozhodla správně. 😉

skuli
9. lis 2007

abea- Havířovská nemocnice nemá dobrou pověst,ale porodní je v pohodě.Sestřičky tam jsou opravdu hodné,nedávno tam rodily moje 2 kamarádky a moc si je chválily.Rodičky tam dostávají plno dárků,balíčky se vzorky,dokonce i dudlíky,což kdysi nebylo.Rodila jsem tam už dvakrát,tak vím o čem mluvím.Když to máš kousíček,tak to tam zkus omrknout a pak dej vědět.Je to tam každé pondělí.Ty budeš rodit v lednu,tak to budeš mít super,to už má být otevřené to nové porodní.

krista
4. srp 2009

barbara01 • Dnes v 11:35
Ahoj, najdou se tady maminky, které mají zkušenosti s porodnici v Havířově?

barbara01
4. srp 2009

Holky vážně tady nikdo není kdo letos byl v porodnici v Havířově? ☹

krembonzur
5. srp 2009

ahoj, ja jsem tam byla pred dvema lety-2007 a ted me to ceka na podzim, takze nemuzu rict, jake je to tam ted, ale v roce 2007 se to bylo ok!nevim o tom, ze by tam byla nejaka zmena... 😉

barbara01
7. srp 2009

krembonzur mě to čeká teď v srpnu 🙂 termín mám 20.8. takže potom Ti napíšu co a jak

krembonzur
8. srp 2009

barbara-drzim palce, at vse dobre dopadne, pak pisni, jake to tam ted je 🙂

lennetfrigg
10. srp 2009

Ahoj holky, ja rodila v Havirove, ale je to uz 1,5 roku. Nove oddeleni se zrovna oteviralo. Nemela jsem ale jednoduchy porod, tak muj nazor je tim trochu zkresleny. Kazdopadne novy porodni sal byl skvely! Perfektni porodni luzko, velka sprcha atd. Sestricky i porodni asistentky taky fajn. Az na jednu! A jak to tak byva, ta JEDNA vam uvizne nejvic v pameti. Pokoje jsem uz nove nestihla, ale vypadaly moc hezky. Me nakonec rodili cisarem. Mela jsem primare a dr. Janicka. Chybel mi jen trochu vic soukromejsi pristup, ale jinak jsme byli po fyzicke strance naprosto v poradku. Nevim, zda bych sla znovu rodit do Havirova. Ale neni to ani takova hruza, jak se rika. Starali se o nas dobre, i s kojenim se sestricky snazily pomoct a to tam mely fakt fofr. 😉

krista
29. srp 2009

devila • 1d, 26tt • Dnes ve 22:18
Ahoj holky, rodila jste některá v Havířově?Hodně kolují názory, jak je to tu hrozné, ale já si nemohu stěžovat. Rodila jsem zde už loni a letos v prosinci budu opět. Porodnice je nově zrekonstruovaná a všichni jsou docela příjemní. Samozřejmě, všude najdete nějaké mouchy, ale v celku je to fakt fajn. Jaké máte zkušenosti vy?

devila
29. srp 2009

Ahoj holky,
já rodila v Havířově loni v červenci a nemůžu si to vynachválit. Krásné prostředí nové porodnice a všichni moc milí. Samozřejmě, že všude narazíte na někoho protivného, ale jinak opravdu všechno moc fajn. Já se tam chystám rodit i letos v prosinci. Opravdu doporučuji a posílám odkaz na fotky porodnice: http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/havir...

spimira
30. srp 2009

Holky vy co jste rodily v Havířově po rekonstrukci, můžete mi říct prosím Vás jak je to tam s kojením, hodně mi na tom záleží. Dlouhou dobu jsem uvažovala o Ostravě Fifejdách a v poslední době mi pár známých chválilo Havířov. Oni mají mít taky status baby friendly, tak mě jen zajímá, zda tam opravdu kladou důraz na kojení.Pokud by to šlo, tak bych chtěla určitě kojit.Děkuji moc.
to devila :
Chystám se na prohlídku porodnice, ale jen by mě zajímalo po kolik jsou pokoje a jak je to se sociálním zařízením.Díky.

devila
30. srp 2009

spimira - koukni na ten odkaz v minulé mé zprávě. Jsou tam fotky porodnice i pokojů. Jinak jsou pokoje po dvou a mají krásnou sociálku vždy dva pokoje dohromady mezi sebou. Každý pokoj svůj vstup. Opravdu tam na to kojení dbají, pomáhají miminku, aby se správně přisálo a pak když kojíš sama a nejde ti to, tak stačí zajít a oni ti jsou pomoc. Opravdu je to fajn. Já tam budu rodit znovu určitě.Jinak dny otevřených dvěří jsou tam vžd yv pondělí v 14:30

spimira
30. srp 2009

to devila :
na odkaz jsem se dívala, oddělení po té rekonstrukci vypadá velmi dobře. S tím kojením si mě uklidnila, mě se líbila i porodnice v OV Poruba, ale kamarádky co tam rodily si stěžovaly právě na šestinedělí a dětské sestry, že se jim tam příliš nevěnovaly a měly potom problémy s rozkojením 😒 O těch dnech otevřených dveří vím, chystám se toto nebo příští pondělí, už jsem tam volala v pátek a sestřičky říkaly, že můžu přijít na prohlídku. Nerodila jsi náhodou s epidurálem, sestřička říkala, že když ho budu chtít, tak mi ho kdykoliv aplikují, anesteziolog je prý stále na příjmu, akorát akutní a vážné případy mají samozřejmě přednost, tak mi to snad vyjde.

devila
30. srp 2009

Spimira - já jsem sice epidurál původně nechtěla, ale měla jsem takové hrozné bolesti, že jsem si ho nakonec nechala píchnout. jenomže u mě byl problém, že jsem už měla ty bolesti tak časté, že se mi tam nemohli trefit jak jsem se kroutila, takže mi podle mého názoru nakonec ani nezabral a tekl po zádech, ale tobyla spíše moje vina, že jsem nevydržela se nehýbat. určitě být tebou, tak rodím v Havířově. Odkud ty jsi? Máš to tu blízko?

spimira
31. srp 2009

Jsem z Orlové, autem to máme do nemocnice asi 15 - 20 minut, možná. Je to právě blíže než Ostrava. Karvinou mám stejně daleko jako Havířov, ale tam nechci. Kamarádka tam byla po císaři a stěžovala si na sociální zařízení, musela hodně brzo ráno vstávat aby se v klidu vysprchovala, přes den musela na sprchu pořád čekat, mají tam totiž společné sociálky pro všechny pokoje 😝 kromě nadstandartu. A navíc říkala, že než se po tom císaři doplazila na záchod nebo sprchy tak to byla hodně dlouhá doba a bylo to pro ní vyčerpávajíc,í protože to měla přes celou chodbu.

devila
31. srp 2009

Tak to bývalo dříve i v Havířově, ale teď to udělali perfektně. Fakt mi vyhovovalo a bylo to pohodlné, že jsem měla na pokoji přímo i sociálku. Takže jsem byla i blízko malé a nemusela jsem být vystresovaná, že začne brečet když budu pryč a já ji neuslyším. Co se týče Orlové, tak tam to znám jen z pohledu chirurgie, když tam bráchovi před několika lety zpackali obyčejný zákrok a přitom ho popálili kousek od pohlaví. Musel pak prodělat plastiku, která mu ovšem začala hnisat a dali ho do kupy až v Porubě.

pampusik77
30. říj 2009

Ahoj,pročetla jsem si vaše příspěvky a čím dál tím více jsem přesvědčená,že úůjdu taky rodit do Havířova.Kdyby jste měla některá ještě nějaké nové zkušenosti,budu moc ráda,když se podělíte.

devila
31. říj 2009

Ahoj holky, jestli tady je někdo, kdo má rodit po 11.12., tak se musíme snažit porodit o pár dní dříve 🙂. Porodnice v Havířově má být od 11.12. zavřená - má se tam malovat. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru