Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

pampusik77
7. pro 2009

Mám známého,který tam bude malovat,tak se zkusím poptat.Ale ty termíny se pořád mění,takže až budu vědět něco na jisto,dám echo.

jijitka
8. pro 2009

Pampusik - určitě dej vědět

terecka
10. pro 2009

Ahojky všechny! Takže malování je zatím plánováno na konec ledna, ale přesný termín ještě nevědí, takže jijitko, až se ti bude blížit termín, tak si tam asi raději zavolej a poptej se. Nejlepší je volat přímo na porodnické - číslo je 596 491 600. A ty pondělní prohlídky teď taky nefungují.. dokud bude ten zákaz návštěv, tak je zrušili taky, takže moc dobré zprávy nemám ☹

Jinak se u mě zatím k porodu nic nechystá, což je asi dobře, protože mám tam dole nějaký zánět, tak jsem dostala antibiotika, doufám, že to brzy přejde 😖 Ale můžu říct, že pan primář je příjemný 😵

jijitka
10. pro 2009

Terecka - jé, tys nezapomněla. Já myslela, že už rodíš 🙂
No já mám termín zrovna 25.1., což by se asi krylo s malováním, ale mám rodit císařem a ten se většinou plánuje před termínem porodu.
Každopádně bych to ráda stihla tady, protože trmácet se někam do Ostravy se mi opravdu nechce, když tady mám porodnici, že bych tam i pěšky došla ☹

Tak díky za informace a drž se 😉

jijitka
11. pro 2009

Tak jsem si volala do porodnice, potvrdili mi, že malování je plánováno od 25.1. 😠

devila
13. pro 2009

Ahoj holky,
koukám, že jste taky řešily malování co? jojo, je odloženo.

Terecko - my jsme se potkaly na ozvách na stacionáři ve čtvrtek 😀 Už se to nějak rozběhlo nebo stále nic? Já také přenáším, Sofince se ven asi moc nechce do té zimy 😀.

pampusik77
14. pro 2009

tak já bohužel nedodám termín,ten známý na tom dělat nebude.Je mi to líto.

jijitka
14. pro 2009

Pampusik - nevadí, já tam volala a údajně by to mělo být od 25.1., s tím, že nejpozději po novém roce dají vědět 100%.

jana313131
20. pro 2009

ahoj holky bolí porod

jijitka
20. pro 2009

Jana.. to je dotaz?? Jestli jo, tak se můžeš pokochat tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
- přeju příjemné počtení 😀 😀

jana313131
20. pro 2009

jo díky

jana313131
20. pro 2009

já mám rodit 5.února

pampusik77
22. pro 2009

jani,mě nebolel.Rodila jsem císařem(bohužel),ale s odstupem času možná i bohudík 😀

jijitka
22. pro 2009

Pampusik - můžu pár otázek ??
- který doktor tě rodil? a spokojenost
- kdy k tobě pustili tatínka?
- měla jsi na výběr anestezii?

Já začnu na kontroly do nemocnice chodit až za 14 dní, ale jsem zvědavá 🙂

devila
25. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem se 23.12. vrátila z porodnice Havířov. Musímm říct, že jsem tady rodila po druhé a tentokrát jsme byla opravdu moc a moc spokojená se vším všudy. Né že bych minule nebyla, ale tentokrát nemůlu říct ani slovo proti. Všichni moc milí a laskaví. Dneska jsem tam byla sestřičkám zanést bonboniéry.

Malovat se bude poslední týden v lednu a první v únoru.

Opravdu havířovská porodnice je super!!!

terecka
27. pro 2009

Ahojky holky! Tak jsem po delší době tady, naše malá se narodila 13.12., voda mi rupla samovolně chvíli před půlnocí v sobotu (12.12.), v tu dobu jsem byla absolutně bez kontrakcí, ale postupně to začlo a sílilo. Malá se ale neposouvala hlavičkou dolů, takže jsme se docela trápily až do 12 hod. 13.12., kdy pan primář rozhodl, že to ukončíme císařem. A dobře rozhodl, nakonec zjistili, že naše prďolka měla 2x omotanou pupeční šňůru kolem krku, pak pod ručkou a ještě kolem pasu, takže normálně bych ji neporodila ani náhodou.

Jinak personál jak při porodu, tak na porodním oddělení super! Nemám jedinou výtku, všichni byli moc hodní a ochotní odpovídat i na "blbé" otázky, můžu jen doporučit! 😵

terecka
27. pro 2009

Ahóój devila 😀 Vzpomínám si na tebe, tak koukám, že jsi rodila, když nás pouštěli domů 😉 Rodila jsi normálně nebo ti to vyvolávali? Přeju jen šťastné chvilky s vašima holčičkama 😵

devila
28. pro 2009

Ahojky,
Terecko - mě to vyvolávali, přenášela jsem 5 dní, malá už měla váhový odhad velký, tak mi to tedy 17.12. vyvolávali. V půl osmé tabletka a v půl druhé byla malá na světě. 🙂 porod jsem měla fakt rychlý.
Zato ty sis asi pořádně užila, ale štěstí, že jsi šla nakonec císařem a malá je v pořádku. Tak si to úživejte s malou 🙂
Nás pouštěli 23.12. Malá chodila ještě na "solárko" 🙂 , měla silnou žloutenku, tak se dva dny slunila. Naštěstí už je to v pořádku.

devila
4. led 2010

Ahoj holky,
teda vy to tady nějak zanedbáváte 🙂

pampusik77
5. led 2010

jijitka-rodil mě Mrozek a asistent,byli rychlí a jizvu mám zdá se pěknou.
- manžela jsem viděla hned po zašití,při převozu na jipku a pak u mě na chvilku mohl být i s mamkou
-anestesii mi dali vybrat,ale prý pro mě i miminko je nejlepší spinální(epidurál) a nemůžu si stěžovat.Jsem ráda za to,že jsem malého mohla vidět hned po porodu.

jijitka
5. led 2010

pampusik - díky za informace, už jsem stačila nasbírat i nějaké osobní zkušenosti. 2x jsem musela na zátěžový test kvůli srdečním ozvům mimča. Naštěstí je vše OK.

Takže jsem si poležela poprvé na odd. šestinedělí - tam jsem byla nadšená, hezké prostředí, pohodlné (až na tvrdou hrbatou postel ☹ ), podruhé jsem ležela na gyndě, tam už jsou pokoje horší a záchody bohužel až na druhém konci chodby, takže jsem se naběhala ..

Co se týká sestřiček na oddělení a asistentek na porodním, absolutně si nemůžu stěžovat, poprvé jsem byla docela vyplašená, přece jen jsem měla strach o mimčo a nevěděla jsem co se děje, ale byly moc hodné a ochotné. Jen včera jsem narazila na jednu takovou "důležitou", no není všechno perfektní.

pampusik - ještě co se anestezie týká - taky už jsem se v nemocnici ptala, myslím, že bych šla do spinální - ze stejného důvodu jako ty, ale mám trochu obavy z toho, jak budu snášet to, že vnímám vše co se děje.
Ale předpokládám, že doktoři asi na mamču berou ohledy a nekomentují všechno, co právě vidí a dělají 😉

devila
5. led 2010

pampusik - tebe rodil Mrozek? Ten je super, mě rodil před rokem a půl první dceru a od té doby jsem k němu chodila na gyndu a hlavně do poradny teď v druhém těhu. Je fakt šikovný a příjemný. Už bych asi k jinému dr. nechodila. Během celého těhu vše opravdu pščlivě hlídal a v každé poradně se ujišťoval, že máme veškěrá vyšetření hotová a v pořádku, že na nic nezapomněl.
Teď jsem ho bohužel u porodu neměla, ale rodila mě dr. Kučerová - taky strašně moc šikovná a příjemná. A paní asistentky taky.
U první dcery jsem měla asistentku starší a dost protivnou. ☹

pampusik77
10. led 2010

jjitko-já jsem ani netušila,že už doktoři začli operovat 🙂 , jen mě upozornili na případný tlak,když malého vytahovali a to už malý řval 😀

devilo-on je Mrozek fajn i paní doktorka.Ale taky není 100%,maminu,která ležela se mnou ujišťoval,že rodit nezačne,že je dokonale uzavřená a pak se náramně divil,když ji odrodil o 4 týdny dříve.Ono doktor míní a příroda mění(jsem si to upravila po svém).U mě to bylo stejné jen o týden později.

devila
10. led 2010

pampusik - určitě není nikdo 100%, ale z těch dr. ke kterým jsem chodila mi příjde zatím nejlepší. Hodně kamarádek mi říkalo, že doktor je lepší jak doktorka a je to fakt. Já chodila dřív k doktorce a je fakt, že doktor je mnohem citlivější a příjemnější nebo jak to říct.

pampusik77
11. led 2010

devila-já s tebou plně souhlasím.Já chodím k dr.Piegzovi a je perfektní.Jsem ráda,že můžu chodit k němu.I když jsem chodila na umělé oplodnění,tak jsem si vybrala doktora.Sice se stalo,že mě vyšetřila i doktorka a taky musím potvrdit,že doktor chlap je mnohem lepší.

devila
11. led 2010

Pampusik - a co tvůj malý? Jak to zvládáte? Netrpíte na prdíky? Malá trošku sem tam, ale dáváme kapičky.
Piegzu neznám. On má ordinaci tedy někde v Havířově?

pampusik77
12. led 2010

devila-zvládáme to s malým celkem dobře.Někdy se vzteká a někdy ho trápí prdíky,ale dávám čajíček a kapky.Ale jinak je zlaťučký.Piegza má ordinaci tady v Havířově dole pod Elánem a je fakt dobrý.

jijitka
14. led 2010

Ahoj holky, tak jdu zase loudit informace 😀
Při poslední kontrole v porodnici mi totiž pan primář narušil celou moji přípravu tím, že můj plánovaný CŘ obratem přeplánoval na přirozený porod.

Tak a teď potřebuju poradit, co si sebou nachystat. Na císaře bych si sbalila tašku jako k operaci a hotovo, ale teď nevím. Samozřejmě mám takový ten všeobecný seznam, ale spíš mi jde o to, jestli není lepší si vzít zvlášť něco přímo k porodu (jako papuče, malý ručník, pití, ponožky...) do malé tašky a zbytek, co pak budu mít na pokoji do další tašky.

Díky za každou radu 😉

devila
14. led 2010

jijitka - já tedam ěla vše sebou naráz v jedné tašce (taky byla pěkně těžká) 😀. PA se mě taky ptala co tam proboha táhnu 😀

No asi bych už to udělala jinka (ale já už se rodit nechystám 😀 ). Asi budeš mít přeci jen lepší, když si vezmeš na porod věci domalé tašky a zbytek do větší na poporodní. Co ti pak třeba manža donese.

pampusik77
14. led 2010

já bych se taky přikláněla ke dvěma zavazadlům.Hlavně hygienické potřeby,ručník,vložky a přezůvky.Já jsem se balila narychlo podle těhotenské knížky a stačilo to.Samozřejmě jsem zapomněla v té rychlosti přezůvky a kojící podprsenku. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru