Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

devila
3. dub 2010

Ahoj holky,
Kovik - tak já sice souhlasím, že Poruba je nejlepší v okolí, ale pokoje jsou po třech, trochu tmavé na můj vkus. V Havířově jsem byla max. spokojená. Epidurál při prvním jsem měla, ale je fakt, že na anesteziologa můžeš taky čekat. Manža byl se mnou až jak mi začaly bolesti u prvního porodu, ale u druhého od začátku prakticky. Ono záleží, jaká tam bude zrovna dr. a asistentka. Některé ho tam pustí klidně hned a některé ne. Ale to si fakt nevybereš, všude se něco najde.
Jinak já jsem byl as dr. u obou porodů max. spokojená. Poprvé mě rodil Mrozek a podruhé Kučerová. Mrozek je od té doby i můj gyndař a je fakt super. Asistentka u prvního porodu občas dost nepříjemná (Mácová), ale u druhého super (Cielecká, Řánková). Jinak je taky super paní asistentka Sojková.

Celkově zhrnuto - byla jsem opravdu pokaždé moc spokojená a co se týče některých nepříjemných lidí, tak to se může stát všude. Stačí, aby se blbě vyspali a je to 🙂

dibla
2. lis 2010

@kovik
já když rodila první dítě, tak jsem od 36tt navštěvovala stacionář, pro maminky a čekat jsem čekala max 30 minut, podle toho jestli někdo rychle nerodí nebo nejsou s nějakou rodičkou komplikace.... tady mi zjistili cukrovku a špatný průtok krve v pupečníku....asistentky a dr, moooc šikovné... MMm dorazil 2 hodinky před porodem, asi by ho pustili i dříve,ale já ho chtěla nechat vyspat 😀 😀 😀

Havířov je dobrý, a jak píše @devila když se někdo špatně vyspáí nebo si pořádně nevrzne tak může být celý den blbec,ale to je klidně můžeš seřvat, jsou tam kvůli tobě a miminku... Jinak pokoje jsou super, po 2 sociálky přímo na pokoji, sice spojene s druhým pokojem, ale nikdy nebyl při sprchování problém, vždy jsme se míjely...
ad Epidurál... já ho nepotřebovala od první kontrakce jsem porodila do 3 hodin, takže jsem ho nestihla... 😉

Ad Poruba... když nastane problém tak jsou nejlepší,ale sestřičky nemají čas, takže ti nikdo neporadí s kojením, na to tam moc nehledí...na pokojích jste po 3 i 4 když je nutnost.... Jinak nesmíš s dítětem mladší 8 let na pokoj a navíc nadstandart tam chytneš jen jak kdy...

Ad Karvina... rodilo mi tam hodně holek a skoro všechny dávaly negativa, co se péče týče, jídla a přístupu....

Rodím v listopadu už kvůli dcery chci být co nejblíže a to je pro mě Havířov, rodila jsem tam, chodila na předporodní kurz, a byla jsem maximálně spokojena, když mi nějaká sestra nechtěla nebo nemohla pomoci, tak jsem se obrátila na maminky vedle na pokoji, které už měli cca 2-3 dítě o radu... Co mi na Havířově vadilo tak to byly ty staré postele,které byly na mne vysoko, jsem prcek se 166cm a přesto po šití byl někdy problém jak vylést nebo slézt z postele 😅 😅 ale když najdeš kriv, tak ani to nebyl problém... Nadstandart je levny,ale jen jeden na oddělení, takže nevím jestli ho dostaneš,ale když tam budeš a bude volný tak stačí řící jen sestře a přestěhujítě... já se cítila na dvojlužáku dobře, měla jsem s kým pokecat...

Přeju ti ať dobře vybereš a jsi nadmíru spokojená 😉 😉

kovik
2. lis 2010

@dibla

holky moc děkuji za vaše názory a zkušenosti, snad se někomu budou hodit. Ja nakonec budu rodit v Praze , jsme se zde nedávno přistěhovali. Ale určitě bych si vybrala Havířov 😀

faraya
10. bře 2011

Ahoj, tak budu se snažit akutalizovat diskuzi i zde🙂 Už se mi to nepovedlo na jiných servrech, tak mě, prosím, nevyšplouchněte🙂 Za cca 4 týdny bych měla rodit, mám nějaké otázky na Havířov, odpovíte někdo?
Jak je to s plínama? Jsou tam pořád ty látkové? Já totiž nechci kupovat jednorázovky jen kvůli porodnici(na doma mám připravené látkové, tak bych to pak stejně nevyužila), tudíž, stačily by mi jen svrchňáčky a oni by mi dodali ty látkové? Pak, jak je to po porodu, odnesou si mimčo někam jinam na převážení? Umyjou ho? Chtěla bych neodnášet z pokoje a jen otřít. Měly jste hned tu 1. noc miminka u sebe na oddělení 6-nedělí, nebo jste byly na normoš gynekologickém a dítě si nechali na pozorování? Další dotazy mě napadnou asi posléze🙂

ewulin
12. bře 2011

Ahojky,tak v Ha jsou pořád látkovky,mimi můžeš mít hned první noc u sebe,nebo když poprosíš vemou si ho na novorozenecké a ty si můžeš odpočinout.Nevím jak je to s tím mytím,jestli by přistoupili na to omytí a neodnášení...do místnosti vedle může jít tatínek,tam si mimi omývá,váží,kontroluje dětský doktor.jestli se chceš ještě na něco zeptat,tak se ptej,porod mám v živé paměti🙂

faraya
14. bře 2011

Ahoj a jak to bylo se samotným porodem? Cpali do tebe něco? Píchali ti nějaké jehly "na urychlení", píchali vodu, nebo tlačili břicho?

spimira
22. bře 2011

@faraya mě odtekla plodovka už doma, pak jsem jela do porodnice, bolesti sice začaly, ale asi po 11h přestaly, tak mi pak napíchli dohromady asi 4 kapáky, po těch kapácích bolesti zase naskočily, no ale malý byl dost velký, nefixoval se v pánvi, tak mě brali nakonec císařem, což bylo pro mě obrovské vysvobození. Jinak když jsem byla na pokoji, tak tam přivezli paní, ta měla normální porod a miminko jí přivezli na pokoj po 4hodinách. Vedle byla na pokoji paní,co měla vyvoláváný porod tabletkama a ta říkala že jí museli pomoct a hupnout ji na břicho.Jinak jak psala ewulin, tak v porodnici byli látkovky.

ewulin
23. bře 2011

Mně měli dávat vyvolávací tabletu,měla preeklampsii,malý už potřeboval ven,ale nakonec jsem porodila samovolně.U mně nic nestihli,já jsem rodila překotně.Ale musím tam personál jen chválit,všichni byli moc milí-na porod vzpomínám strašně ráda.

faraya
24. bře 2011

A jak jste to měli s nástřihem? Stříhaj tam automaticky, nebo o tom přemýšlej? A stehy? Mohly jste se po porodu posadit? Díky, díky. Já u to mám stejně za 2 týdny a na nějaké vymýšlení nemám náladu, tak je to jen pro mé uklidnění🙂

ewulin
25. bře 2011

Mně střihnout nestihli,ale malý si to natrhnul kde potřeboval.Já jsem se nejvíc bála šití,ale nebolelo to vůbec jen první den se špatně sedělo,ale pak už v pohodě.Je nepříjemné když ty stehy vypadávají, to bych řekla,že to svědí,byla jsem hodně často ve sprše a brzo mi ty stehy vypadly.

faraya
22. dub 2011

Tak jen pro doplnění. Už jsme 2 týdny doma. V čekárně na příjmu jsme s mužem stepovali 23:45, pak jsem šla na vyšetření, doktor Daniel Janíček, jméno PA jsem se nepodívala a ošetřovatelky také ne. Doktor byl příjemný, jak kudla v zádech, tvrdil mi, že ještě nerodím a co budu dělat při skutečných porodních bolestech, napojil mě na půl hod na monitor. PA mladá, ale brutálně vyhořelá svým povoláním, taky extrémně milá 😒 , ošetřovatelka se moc nezjevovala. 00:00 se malý narodil a pan doktor se nestihl ani převléci 😉 , fakt to bylo rychlé takže jsem ani nestihla říct, co chci/nechci, což se mi vymstilo, ptže mi ještě pan doktor s úsměškem řekl: "No a neměla jste nějaký porodní plán, třeba nechat dotepat pupečník a další takové NESMYSLY (!) ?" Na mou odpověď, že zrovna pupečník jsem chtěla, mi řekl, že on s těmito bioporody nesouhlasí, z čehož mi vyplývá, že moc přání rodiček nerespektuje. PA mi cca 5min po vylodění syna cpala jakési papíry k podpisu a dívala se dost kysele, když jsem jí řekla, že to chvíli počká.

Zato 6-ti nedělí byo snad nejlepší na světě, když to porovnám s Vítkovicemi před 3 roky, kde byli hnusní úplně všichni, včetně uklízeček... Tak tady jsem měla dobrý pocit, všichni byli moc milí, na to, že něco chci jinak reagovali sice zaraženě, ale dalo se s nimi domluvit. Jo a neměla jsem hlad a jídlo bylo nenadýmavé, když si vzpomenu na připálené zelí v těch Vítkách a jak malá pak řvala celý den v kuse 🙄

Takže shrnutí: porodit kdekoli jinde a pak se přijet ubytovat do Havířova 🙂

spimira
26. dub 2011

@faraya naprostý souhlas 😀 😀 😀

amalko
11. kvě 2011

Ahojte neví nekdo jesli se dá v Haviřove v nemocnici připojit na internet .Budu tam teď rodiť a nerada by jsem tam byla zavřetá a odrezaná od takejto drogy jak je počítač.dekuji za help

spimira
12. kvě 2011

@amalko možná na nadstandartu,ale upřímně, myslíš, že budeš mít čas jít na net ? Já jsem bylo po porodu totálně KO a byla jsem ráda, že se můžu vyspat 😅

brusinka.pusinka
12. kvě 2011

@faraya a já mám uplně opačnou zkušenost ve vítkách jsem byla uplně naprosto spokojená před skoro 2 lety a v Havířově před 16 uplně jednoznačně jsem se cítila na obtíž a uplně bezzájmu, proto jsme volila Vítkovice při druhém porodu 😉
Každá máme své zážitky a každá trefíme na jiné lidi , a jiné zacházení. ale vše je fajn jako zkušenost napsat 😉

kopretinka91
28. čer 2012

Ahojky slyšela jsem že v haviřovske nemocnici ti nevenuji tolik kolik by spravně meli nedavno tam rodila moje nej kamaradka a řikala že na to že je prvorodička tak pry maji dobry přistup a sestry na porodnim sale perfektni a doktoři taktež ale na šestineděli nic moc tak tetka nevim zvažuji že pujdu do poruby protože tam jsem slyšela že tam je ta porodnice nejlepši že ti tam nic nechyby a je tam jak postarano o tve miminko tak i tak dobře je postarano aji o maminku tak jeste mam čas ale pořad se nemužu rozhodnout no

gabina26
29. čer 2012

@kopretinka91 myslím že poruba je pro prvorodičky celkem obtížná na šestinedělí... moc nepomáhají s kojením a celkově mi přišlo, že tam ženské sestry moc o tebe nejeví zájem 😉

kopretinka91
29. čer 2012

🙂 @gabina26 Ahojky no tak tose docela divim no co jsem slyšela ja na porubu jen samou chvalu no ale dekuji ti že jsi mi to pisla a co haviřov viš o nem neco :?diki jarča 😵

gabina26
30. čer 2012

@kopretinka91 O havířově nevím nic moc, rodila tam známá a nestěžovala si.. Nicméně, já teda budu rodit v Porubě, ten přístup na šestinedělí mi moc nevadí, protože už budu rodit po druhé, takže vím co a jak s mimčem a kojením. Ostatně, myslím, že je to hlavně o lidech, na které natrefíš, někdo je supr, někdo opruz. Já mám blíž Porubu, už jsem tam rodila a to rozhodlo.

kopretinka91
19. črc 2012

@gabina26 Ahojky tak jsem se dozvědela že mám uzkou panev tak jdu automaticky cisařskym řezem a bude to v haviřově jelikož tam mam veškera těhotenska vyšetřeni, no a jdu už v ponděli takže doufam že to zvládnu ty asik nic moc o cisařskem řezu neviš vid ,ale nevadi snad to zvládnu drž mi prosim palce uvidime jak to teda dopadne dneska jsem byla na předoperančnim vyšetřeni no tak mam trochu obavy ale snad to vše dopadne dobře 🙂

gabina26
20. črc 2012

@kopretinka91 Právě že o císaři vím až moc. Mé první těhotenství skončilo akutně císařem ve 31 tt pro rozeběhnutý předčasný porod dvojčátek. Vzhledem k tomu, že to bylo akutní neměla jsem moc na vybranou a snažili se mi píchnout spinální anestezii do zad, aby mě mohli udělat císař a abych mohla být při vědomí. Bohužel jsem strávila na stole při píchání do míchy asi 45 minut, doktor píchal do mé míchy celkem 7 x a ani jednou se to nepodařilo. Přestože mi pak říkali, že je to odborník a píchne téměř každou mamču, u mě to nešlo. Záda se mi rozvinula na to píchání dobře, ale prostě byl někde nějaký problém a nenapíchl mi to. Tak mě museli uspat v celkové narkóze. A jsem za to ráda, protože si nemumím představit, že bych vnímala vše co se na sále děje. Narkóza u mě proběhla v pohodě (žádné blití, nebo tak něco). Na jipce jsem to vlastně všechno prospala, bolest jsem necítila, spíš mě pak nutili se pootáčet na posteli, prostě se snaží po pár hodinách s tebou hýbat. Ale šlo to, působí ještě léky, které ti dávají. První jídlo co mi dali byla čistá voda a bílý jogurt s piškoty. Přestože bílý jogurt moc nemusím, hrozně mi chutnal. A od té doby ho mám celkem ráda. Je to taky tím, že jsem jedla snad po 12 hodinách, možná déle. Na Jipce to bylo fajn, teplo, klid, starali se o tebe, furt kontrolovali. Horší to bylo, když mě pak dohutili se zajít osprchovat. Sestra mi pomohla se zvednout a byla se mnou ve sprše. Bolelo to, ale dalo se to. Pořád to bylo tlumeno léky. Mimča mi nepřinesli ukázat, protože byly obě v inkubátoru. Přišel jen lékař a řekl mi co a jak. Vzhledem k tomu, že jsem nemohla mít miminka u sebe a bylo plné šestinedělí nechali mě na jipce déle než normálně. Mám pocit, že na jipce jsi 24 hodin a pak jdeš na šestinedělí, já byla o pár hodin déle. Přijela jsem na jipku kolem páté ráno a na šestinedělí jsem šla na druhý den v poledne. Protože jsem byla bez miminek, třetí den mě propustili domů. Jinak jizva bolela to jo, ale dávali mi kapky od bolesti a nejhorší bylo se zvednout z postele, lehnout si, sednout si na záchod a pak se zvednout, prostě situace, jak namáháš bříško. Vlastně jsem nechápala, jak některé maminky hned po císaři se musí starat o mičo, což budeš asi ty...Ale ona se ta bolest přežije. 😉
Jizvu jsem cítila ještě tak dva týdny, pak už vůbec. Mazala jsem měsíčkovou mastí a mám ji téměř neviditelnou. Takže za mě císař pohoda, sice zklamání, že nerodím přirozeně, ale bylo to prostě pro zdraví miminek. Příště bych šla opět do celkové narkózy. Jinak ještě jedno pozitivum, když jsi otevřená, celkem hodně vyčistí dělohu a krvácení (očistky) jsou pak jen krátce. Mě to trvalo asi tak 2 týdny a bylo to slabé.
Držím pěsti, ničeho se neboj. Celkem ti už závidím, že už to budeš mít za sebou. Mě teprve čeká poslední měsíc a už se cítím na rozpadnutí. Bolí žebra, spodek, ohýbat se nemůžu a do toho ještě dvě tříleté cácorky. 😒

michaels
12. srp 2012

Ahojky holky, nevíte kdy se mám registrovat v porodnici? Chci rodit v Havířově, ale nevím do kolikátého týdnu se mám registrovat, jen vím, že v Praze je to do 12. týdne.

elissa23
5. lis 2012

@michaels v havířovské porodnici se registrovat nemusíš 😉 tam příjdeš a rodíš 🙂

zmaldik
18. pro 2012

nějaké nové maminky co mají zkušnosti?

akis
7. únor 2013

@zmaldik hehe.....ahoj, tak jsme se zase potkaly na diskuzi, tentokrat jineho druhu🙂
Zvazujes Havirov? Ja spise Karvinou🙂

zmaldik
8. únor 2013

@akis ano zvažuju Havířov, plno maminek je poslední dobou spokojeno, a jdu se tam podívat, mají to tam prý hezké i zrekonstruované 🙂 tak uvidíme, když už teda jsem v Havířově, tak abych nemusela nikam dojíždět, i když jsem první Havířov vyloučila a chtěla od Ovy..uvidíme 🙂

andulena
16. únor 2013

@zmaldik Ahoj,rodila jsem v Havířově v roce 2002,2003 a byla jsem celkem spokojená 🙂 jo vždycky se najde nějaká sestra pipina,ale jinak vše dobrý i jídlo docela ušlo.Vše je o lidech 🙂 teď bydlím mezi Ha a Ov a právě se rozhoduji kam půjdu rodit.Kamarádka rodila před 2-lety v Ha a byla spokojená,další kamarádka byla před 4.měsíci na císař a taky prý spokojenost.Zatím slyším samé pozitiva na porodnici.
Můžeš se každé pondělí podívat na porodní sál od 15h,psala mi to spolužačka co tam dělá porodní asistentku.
Ještě přemýšlím o Vítkovické,tam zase rodila sestra,ale už je to 5 let,říkala že taky super..jsem všichni narození v Ha a malý by byl jediný OV tak nevím..ještě že mám čas na rozmyšlení a určitě se zajdu podívat jak to tam vypadá 😀

ivaanka
16. únor 2013

@zmaldik
@andulena
Já jsem v Havířově rodila 2010 a hned 2011. Až na jednu jedinou! , ale extrémně nepříjemnou, porodní asistentku nemůžu na nikoho říct ani slovo. Druhá PA byla moc hodná, doktoři příjemní, primář skvělý, je vidět, že to tam má opravdu zmáknuté a všichni šlapali jak hodinky. Vlastní porodní box s vlastní koupelnou, záchodem, křeslem pro tatínka, kde se můžete v klidu pohybovat a porodit 🙂 . Na šestinedělí jsem ležela na nadstandardu, který mi za ty peníze určitě stál, takže neomezené návštěvy,vlastní záchod, koupelna, televize a polohovací postel, což se po porodu ukázalo jako nejlepší 🙂 Sestřičky na šestinedělí byly zlaté, pořád chodily, ptaly se, hrozně moc pomáhaly s kojením a se vším, co jsem potřebovala. Jídlo taky moc dobré. Kdybych měla jít rodit po třetí, jako že určitě ne 😀 , neváhala bych s Havířovem ani chviličku.

Ve Vítkovicích rodila před rokem moje nejlepší kamarádka. Sestřičky taky hrozně hodné, i doktoři. Měla půl nadstandard (sama v pokoji, wc pro dva pokoje) a stálo ji to dvakrát tolik co můj luxus v Havířově. Já osobně bych jako jediný problém viděla v tom, že ten nadstandard bývá z 99% plný, hlavně po známostech a na normálních pokojích je to samá romská spoluobčanka, což mě by osobně dost vadilo. A Karviná je úplně to stejné. Jen pro milovnice multikulti 😀

kaaaczenka7
30. bře 2013

Tak jsme okoukli porodnici v Karviné, celkem mě to zklamalo, takže za mě ne ☹
Teď mám v plánu navštívit Havířov a pak ještě Ov-Vítkovice, tak uvidíme...
Máte někdo čerstvou zkušenost s některou z nich? Přijde mi to obtížnější než jsem si myslela ☹

blessedmary
10. kvě 2013

@ivaanka kolik tě prosím tě stál ten nad standart v Havířově?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru