Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

jesterka01
20. led 2010

já jsem taky pro Vítkovice...ale raději bych zůstala v Havířově...třeba se mi malou podaří přesvědčit aby si pospíšila ☹

jijitka
20. led 2010

no, já taky přemlouvám 🙂 a možná se ještě pustím do odklízení sněhu.

I pro mě je samozřejmě Havířov pohodlnější, autem jsem tam ani ne za 5 minut, ale upřímně řečeno, po tom všem se mi tam už ani nechce. Zatím se mi odtud nikdo zpátky neozval, ani to moc nečekám, sestra se mě spíš chtěla zbavit.
Už jsem domluvená, že se zítra stavím za svým doktorem, on mi dá všechny podklady a s tím nejspíš půjdu do jiné porodnice. Co jsem slyšela, tak např. u Vítkovic - pokud přijdeš s doporučením na císaře, nebudou to řešit a udělají to.
Do Havířova jsem ochotná jít za předpokladu, že když neporodím do pátku, v sobotu mě vezmou císařem.

jesterka01
20. led 2010

Tak držím palečky. Já si budu muset počkat až to přijde, tak to přijde a uvidíme kam mě vítr zavane, ale zatím fakt vedou Vítkovice..pokud nebude stop stav. Ale stejně mě docela štve, že takové věci se dozvím na diskuzi, kdyby mě nenapadlo se sem podívat, tak ani nevím že se něco takového chystá....přístup celkem na nic no

jijitka
20. led 2010

jesterka - IP 😉

devila
20. led 2010

Holky, tak už to malování na netu je. Dali to tam dnes. Brzy co?

jesterka01
20. led 2010

Proč mám takový pocit, že to tam dali hlavně díky tomu, že jsme je začali bombardovat telefonama a emailem?.....

jijitka
20. led 2010

jj, taky už jsem si všimla. Zajímavé, že jim to trvalo celý den - objevilo se to až večer.
Je fakt, že na porodním za to nemůžou, osobně jsem včera byla u toho, kdy to sestra zjišťovala a nic konkrétního jí neřekli. Původně, ještě před vánocema, říkali, že dají na vědomí hned po novém roce.

Takže, vhledem k tomu, že to celé brzdila jakási firma, která tam má provádět opravy (nebyli schopni říct, kdy začnou), viděla bych ten problém někde trochu výš....
Řekla bych, že výhodná zakázka pro někoho (dál to raději nebudu komentovat, doplníte si určitě samy)

pampusik77
20. led 2010

tak vám to teda vůbec nezávidím.Je stará dobrá praktika,která prý urychluje začátek porodu-a to je sex 😀 ,já to nezkoušela,Filípek se rozhodl jít na svět o 3 týdny dříve 😉

jijitka
20. led 2010

pampusik - to jo, a je to určitě příjemnější metoda než odhazování sněhu 😀 , ale můj mrňous bude asi po tatínkovi, takže když je mu někde dobře, nic s ním nehne 🙂

I když.. už několik hodin mám takový pocit, jako by mě pobolívalo břicho, ale při mé smůle ráno o ničem nebudu vědět.

pampusik77
21. led 2010

no každopádně vám budu držet palce,ať vám to dobře dopadne.

jesterka01
21. led 2010

tak mi s největší pravděpodobností porodit do malování nestihnem ☹ ☹ paní doktorka dnes konstatovala, že stále ještě nic a že se malé ode mě evidentně nechce ☹ tentokrát jsem jí za to "tak nashle zase za týden" málem uškrtila....asi jsem musela vypadat trošku naštvaně když jsem odcházela 😀 😀 😀

pampusik77
21. led 2010

ještěrko-já když jsem odcházela v 36tt a dr.mi řekl-buďte klidná,jste dokonale uzavřená,nic nehrozí.... a za dva dny jsem měla Filípka 😀 .Pak byla sestřička překvapená,když jsem se omlouvala z poradny,že mi do toho přišel porod 😀 😀 😀

terecka
22. led 2010

Ahojky holky, po delší době jsem sem nakoukla a koukám, že jste se tu hezky rozpovídaly 😉
Teda, tak to malování už je jisté, jo? No, ale ten přístup fakt děs a hrůza 😠 Ještěže už to mám za sebou 😀

Jo, a k jiným porodnicím - švagrovka rodila na Fifejdách a moc spokojená nebyla, zadrbali jí porod, nechali ji se dlouho trápit, malý to málem nepřežil 🤐 Nakonec šla císařem a má jizvu jako kráva, ale to už je 4 roky stará informace, možná, že se změnil personál a teď je to lepší.. Kolegyně z práce tam rodila loni v srpnu a i když jí to taky dlouho trvalo, tak byla moc spokojená, takže babo raď, že 😉

Poruba: super pro druhorodičky, ale pro prvorodičky bych to taky moc nedoporučovala, personál je super a kdyby byly nějaké komplikace, tak tam mají to nejlepší vybavení atd., ale - přesně jak psala spimira - sestřičky nemají moc času, tak bývají problémy s kojením.

Karviná - na tu slýchám buď hodně pozitivní nebo hodně negativní názory.. minulý týden tam rodila sestřenka, nakonec jí to ukončili císařem (ze stejného důvodu jako u mě - prcek měl omotanou šňůru 2x kolem krku, pak pod ramenem a ještě kolem bříška) a říkala, že v poho, akorát si stěžovala, že musí na vytahování stehů, když jsem jí řekla, že já dostala v Havířově samovstřebávací 😉 Já jsem do Karviné nechtěla, ležela jsem tam v létě (na gyndě) se zánětem ledvin a jako sestry v pohodě (až na 1-2 výjimky), ale co jsem se setkala s několika doktory, tak snad jen s jedním se dalo rozumně mluvit. Proto jsem se rozhodla pro Havířov a nelituju 😵

A Vítkovice jsou dobré, až na ten častý stop stav a ty jejich poplatky se mi taky moc nezamlouvají 😉

Omlouvám se za román, ale snad to někomu aspoň k něčemu bude 🙂

terecka
22. led 2010

ještěrko, nevěš hlavu, švagrová taky byla jeden den na kontrole v poradně a Dr. ji ujišťovala, že se za 14 dní uvidí a ona ten den ještě porodila 😉
No, a já vlastně skoro taky tak - v sobotu 12.12. jsem byla v porodnici na ozvy, nic se nedělo, objednali mě na středu 16.12. a před půlnocí mi praskla voda, malá přišla na svět 13.12. 😵

Doktoři nejsou vševědoucí 😉

jesterka01
22. led 2010

No kéž by to vyšlo 🙂

jijitka
27. led 2010

Čauky, tak já už jsem i s malým Vašíkem doma 😀 😀
21.1. ráno jsem byla ještě na kontrole, hned jsem nastoupila a 22.1. v 8.24 se malý narodil CŘ.

jesterka01
27. led 2010

jitko - gratuluju!!! tak ti to tedy vyšlo 🙂 🙂 já ještě stále čekám, zítra máme první termín, tak uvidíme, už cítím že to nebude trvat dlouho, ale kdy přesně..to bude fakt překvápko, každopádně jsem se definitivne rozhodla pro vítkovice

pampusik77
31. led 2010

jitko-moooc gratuluju.A jak-byla jsi spokojená v Havířově??

jesterka01
5. únor 2010

Tak jsem se dnes dozvěděla, že havířovská porodnice je dnes od rána opět otevřená...no, škoda že jsem to nevěděla už ráno před kontrolou ve vítkovicích, řekla bych si o všechny papíry a šla do Havířova, ale už jsem domluvená na pondělí na vyvolání porodu ve vítkovicích, tak si to nakonec asi odbydu tam......ale hlásím tedy, že Havířov už opět funguje

dibla
21. únor 2010

Ahojky holky, tak já jsem rodila v Havířově v roce 2008 když zrovna dokončili novorozenecké a porodní oddělení a supr, jak přístup k rodičce tak i ke kojení....
co se týče vítkovic, já bych tam nešla ani kdybych musela... už jen ta představa, že máte okna hned u komínu, mě děsila a když jsem to viděla na vlastní oči tak mi rozum nebral kdo takhle porodní a hlavně nemocnici postavil 😔 😔 😔
Jinak po zkušenostech moji nej kámošky, u které zapoměli po šiti v pochvě tamponádu a přišli na to až po měsících bolesti a čištění 😠 😠 a skoro otravou krve, tak říkala, že by už nikdy nerodila ve Vítkovicích...takže nějak poradit s výběrem nemohu..
S Havířov jsem byla naprosto spokojena i když 1 vada tam byla, protože když se osprchovaly všechny 4 maminy co jsou na 2 pokojích spojenými soc...tak se v koupelně nedalo dýchat a otevírat okno např, v lednu nebo březnu moc nebudete už kvůli prckůmmm...tak to mi tam moc nesedělo..jinak vše 1 s *

dupik
23. únor 2010

Ahojte holky, doporičily byste volit nadstandard nebo jít na klasický pokoj? Už na normálním pokoji je celkemsoukromí, jsou tam jen dvě maminky a miminka, ale nadstandadr má podle mě plno výhod...co vy na to?

jijitka
23. únor 2010

Ahoj Dupik, jak jsem se byla podívat na nadst. pokoji, je fakt, že tam je určitě pohodlnější postel než v normálních pokojích, televize a celkově je útulněji zařízený + WC, koupelna.

Na druhou stranu já jsem byla spokojená na normálním pokoji (až na nepohodlnou postel ☹ ), protože jsem byla po císaři 2 dny na JIPu. Sice jsem tam mohla mít návštěvy, takže 2 hodiny odpoledne jsem měla společnost, ale jinak jsem tam byla sama a pak jsem byla vděčná, že mám na pokoji spolubydlící, se kterou si můžu popovídat. Sociálky jsou tam vždy pro 2 pokoje společné, tedy pro 4 maminky, ale podle mě je to v pohodě. Jen jestli budeš mít stehy a kvůli bolesti budeš chtít čurat ve sprše, občas bude určitě obsazeno, tak budeš muset chvilku čekat. Já tenhle problém neměla, po císaři jsem mohla používat normálně WC.
Bohužel musíš počítat s tím, že v noci se moc nevyspíš, protože pokud nebude plakat tvoje mimi, zaručeně spustí to druhé 🙂

Já jsem sice zpočátku taky o nadstandartu uvažovala, ale byl obsazený, takže jsem neměla co řešit. Jinak ještě tam můžeš mít návštěvy kdykoli během dne.

dupik
24. únor 2010

Právě o ty návštěvy během celého dne mi jde. Takychvíleklidu. A prý tamje i lednička, takže člověk nemusí courat a má i jogurty k dispozici na pokoji. No a pokud nám vyjde doba v porodnici navíkend,tak by tammohl být manžel se mnou, jak bychom chtěli. Nejen od tří do pěti...a mít sociálku sama pro sebe-no to už je hotový hotels plnou penzí za 340Kč na noc...

evcaa
25. únor 2010

Ahoj holky tak ja musim jen a jen pochvalit Havirovskou porodnici novorozenecke a i JIp pac jsem rodila CS tak jsem byla fakt spokojena s peci a i s pomoci rozkojit se byla to parada a strasne rada vzpominam na svuj porod a troufam si rict ze tohle muze rict jen malokdo ja vyuzila nadstandartu a nelituji jedine korunky vlozene do tehle veci mohla jsem mit kdykoliv navstevu a to mi opravdu vyhovovalo pac manzel dela na smeny takze nebyl ochuzeny o maleho protoze mel zrovna odpoledni

Rodil me Primář MUDr. Petr Wiecek a asistovala mu MUDr. Zuzana Čechová taky jsem chodila na cviceni ktere vedla Vrchní sestra Alice Hečková ktera m hodne psychicky pomohla i v den planovaneho cisare a az bylo po vsem prisla za mnou i na JIP takze v tehle nemocnici je opravdu lidsky pristup jak k rodickam tak uz k maminkamtaky mi maleho nosili uz na Jipku k prilozeni co dve hodinky a na navstevy mi ho take prnesli mela jsem spinal takze to bylo taky krasne vydet jeste ten neumyty uzlicek stesti a lasky 😉

taky jsem moc moc vdecna panu primari protoze si troufam rict ze me usetril opravdu spatnym vzpominkam na porod vcas odhalil nepomer hlavicky a panve takze i kdyby me nechali prenaset a pak vyvolavali porod stejne bych po bolestech skoncila na sale takze gynekolog ktery mi meril panev uz nenimym gynekologem (Slonka)a nemluve o tom ze by to byl treba i porod vakuovou pumpouz ci klestemi no ani nemyslet takze zaverem pokud se mi podari mit druhe mminko urcite budu opet rodit v Havirove

Omlouvam se za roman 😀 😀

chalotka
26. únor 2010

Ahoj holky. Já jsem rodila v Havířově prosinec 2008 a byla jsem velmi spokojena. Všichni hodní, ochotní... byla jsem ráda, že jsem na normálním pokoji a že si mám ským popovídat třeba i v noci při kojení. každé má své pro i proti.

pampusik77
12. bře 2010

já jsem rodila v listopadu 2009 a teda je fakt,že já bych nadstandaart nechtěla.Jsem tvor velice společenský a být tam sama-to ani náhodou.My jsme si s maminkami u jídla popovídali a na pokoji jsem si s maminkou taky porozumněly,takže jsem byla maximálně spokojená.možná u druhého dítěte bych volila nadstandart kvůli návštěvám,ale to je otázka do budoucna.

kovik
26. bře 2010

Ahoj holky , takže se dá říst že Havířov je lepší než Karviná

Mě jde hlavně o socialky na pokojích a je super , že na pokojích nejsou 3 - 4 maminy. Zažila jsem to u prvního porodu, kde jsme byly 3 a každý den se vystřídali. Taky se mi nelíbyly vizity, no roztahovat nohy před maminamy se mi moc nelíbilo. 😝

O personál mi jde taky, ale všude je nějaká co se blbě vyspí, takže spíš chci super lidi při porodu,

Takže moje přání - u porodu aby byl muž se mnou a to celou dobu, rodila v samostatném pokoji, ne boxy
a hodní doktoři, kteří vědí co dělají.
Hlavně epidurál, u prvního porodu bych to bez něj nezvládla

A šestinedělí - soukromí, teda jsem rozhodnutá pro nadstandart, není to taková suma / pořád lepší než 1000,- a víš
no a pokud nebude volno - tak pokoje pro dvě jsou super.

takže si myslím že tahle porodnice mi to může nabídnout.

kovik
26. bře 2010

jen pár otázek, jaké mate zkušenosti s epidurálem a když vám třeba praskal voda nic se nedělo a nechali si vás tam , poslali muže domu, nebo je tam čekatelský pokoj

a co měsíc před porodem, když se naštěvuje porodnice, čeká se dlouho na vyšetření, jaký tam jsou doktoři?

Takže Havířov je lepší než Karviná ?

a je tu nějaká nespokojená maminka a proč ?

pampusik77
28. bře 2010

kovik-já rodila císařem.Praskla mě voda,ale nepřišly bolesti a nechali si mě tam.Manža za mnou na pokoj ale nemohl,mohla jsem na chvilku za ním já.
Porodnici jsem měsíc před porodem nenavštívila,chodila jsem ke svému gyn.dr. a pak jsem rodila o 3 týdny dříve 😝
Já si němůžu na Havířov stěžovat-hlavně kvůli kojení.Sestry mi vozily malého i na JIPku a byly prýma.Personál milionový.

spimira
29. bře 2010

to kovik :
Já jsem taky rodila v Havířově. Pokud ti jde hlavně o porod a komplexní péči při něm, tak bych si asi vybrala Ostravu Porubu, tam je nejmodernější vybavení, jak pokojů, tak přístrojů v případě komplikací je tam i dětská IP.Co vím tak mají i přímo na svém oddělení anesteziologa, který ti kdykoliv píchne epidural, což v Havířově není, tam se ti může stát, že bude u operace a budeš na něj muset čekat, no a taky se ti může stát, že už ti ho potom nebudou muset moc píchnout 😝 . Já jsem šla nakonec císařem a čekala jsem na něj více než hodinu, epi jsem chtěla taky, kdybych rodila přirozeně, tak se asi nedočkám 😝 .
Jinak podle mě je Havířov a Karviná na stejno, akorát že Havířov je po rekonstrukci a prostředí je asi mnohem příjemnější. personál na stejno, doktoři i sestry příjemné (až na pár minimálních vyjímek - ale to je asi všude)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru