Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
2. dub 2010

foogy ty ještě nerosíš???? 😀 😀 😀 kdy máš termín ???

aronek
2. dub 2010

foogy, co ty ještě tady?? Termín jsi měla včera?

monaberuska1
3. dub 2010

aronek ahojky taky popoháníš foogy rodit 😀 😀 😀 😀 já taky ale ještě teda koukám nechce se jí 😀 😀 😀

mamina
3. dub 2010

Hlásím:jsme po zákroku,2 v 1,malej v pořádku,já bez bolestí,ani nekrvácím. 😉 Glykemie vysoká jen po operaci (10,2 😠 ),ale jinak celej pobyt max.5,0 a to i po jídle. 😀
Děkuju,že na nás myslíte.Jste zlatíčka.Omlouvám se,že jsem Vás nechala tak dlouho v nejistotě,ale dali mi i diazepam a já spala jak mimino. 😕 Vlastně až doteď-s minimálníma přestávkama.A taky jsem včera nesměla z postele,aby se tam něco neutrhlo...,takže jsem nedostala na noťas.Malej taky jenom chrupčí.Asi prášky učinkovaly i na něj. 😀 Ale živej určitě je,každou chvíli kontrolujem srdíčko... 😵
Jediný,co si pamatuju je,že jsem celou dobu na sále a pak i na pokoji brečela a říkala:já se bojím,já se bojím,dejte pozor,se bojím o miminko... 😝 Jsem jim asi prořvala ceou narkózu... 😀
A ležím v Pardubicích.Ale jsem ráda,že to vyšlo.Moje Dr sice nebyla psaná na rozpisu,ale přišla za mnou na sál,hladila mě po vlasech a utěšovala mě.A prej mě i operovala.Fakt jsem ráda,je to prej nejlepší Dr.tady.... 😀

monaberuska1
3. dub 2010

mamina- je tak to je super, gratuluji, k tak super výsledkům 🙂 a jaká to je dr.??vlastně???to je paráda že to máš za sebou ated jen aby malej držel a držel :_) 🙂 😉

mamina
3. dub 2010

Je to mudra rizikové poradny.Jmenuje se Kokrdová a je fakt super. 😀

aronek
4. dub 2010

mamino, supr že máš po zákroku a jste v pořádku 😉

mamina
4. dub 2010

Dík. 🙂 Však jsem měla taky pěkně nahnáno!Bohu díky, všechno dopadlo skvěle! 😉

monaberuska1
5. dub 2010

mamina- to ti věřím kdo by neměl strach 🙂 😉

janinininka
7. dub 2010

mamino- tak hlavně že to máš za sebou a jste oba v pořádku 😉 kdy že vás pustí domů?

mamina
7. dub 2010

Včera odpoledne... 😀 😀 😀

gilotek
7. dub 2010

Ahoj holky, nemáte někdo nějakej odkaz kde je možné kouknout na havlíčkobrodskou porodnici? Budeme se snažit o druhé mimi a chtěla bych rodit tam, slyšela jsem jen samé dobré reference 😉

janinininka
7. dub 2010

jé aha promin, tak to je dobře že jste doma!! 😀 😵

janinininka
7. dub 2010
gilotek
7. dub 2010

Jani, díky moc 😉

la_cheri
13. dub 2010

Holky tkaový dotázek hlavně vy co jste rodili v HB víckrát.....u syna mi nástřih nedělali,nechci ani ted ale budou se mě na to ptát?Poprvé byly takové okolnosti že o tomhle nebyla řeč... a já bych nerada aby mě najednou udělali šmik 😀

chaarleene
13. dub 2010

la_cheri, já jsem při příjmu podepisovala souhlas s provedením nástřihu - s tím, že PA věděla, že nástřih nechci, ale pokud by byl nutný, tak by ho provedla... takže si myslím, že když to při příjmu nahlásíš, případně pověříš partnera (jestli tam bude s tebou), aby to PA řekl (třeba i potom při střídání služeb), tak by to měli respektovat 😉 ale pokud vím, tak v HB rozhodně nestříhají preventivně, jen když si to vyžaduje situace 😉

la_cheri
13. dub 2010

Já vím že tma spíš nedělají nástřihy a tak proto jsem ráda že budu rodit opět tam a doufá že se tomu vyhnu!🙂

foogy
15. dub 2010

Holky, tak hlásím: 6.4. 2010 ve 14:20 se nám císařem narodil Oliverek 3410 g a 50 cm.
A s porodkou jsem byla moc spokojená - kromě teda jedné PA, pač mi na vyvolávací tabletu nereagovala děloha (byla utlumená magnézkem, které mi dávali na snížení tlaku) a ona přišla, jukla na monitor a řekla: No, s vámi to bude na dlouho. No, samozřejmě mě to v tu chvíli rozbrečelo. To si fakt mohla odpustit.
Ale jinak všichni super!
Akorát na 6ti nedělí mě zklamaly 2 dětské sestřičky - to byla ochota sama. Ráno mi prdly dítě a odešly a nic neřekly. A to ošklivé se rychle zapomene, takže jinak nemocnici chválím!!!!

aronek
15. dub 2010

foogy, moc gratuluji k Oliverkovi 😀

mamina
15. dub 2010

Foogy,gratulace! 😀 Jinak s tím císařem...Proč hned na kudlu? Mi ve Vrchlabí dávali talety va dny,než zabraly-a to jsem byla bez Magnézka! 😲

foogy
15. dub 2010

holky, díky!!!
Protože jsme měli špatné ozvy na monitoru - malej byl nějakej přidušenej či co a k tomu můj vysoký tlak - bylo to pak všechno strašně rychlý. Když budete chtít, tak vám sem můžu hodit popis porodu.

aronek
15. dub 2010

foogy, tak to jsme to měly stejné

mamina
16. dub 2010

No,tak hlavně,že to všechno dobře dopadlo. 😉 Ať Vám miminko krásně roste. 🙂

la_cheri
17. dub 2010

foogy:gratuluju k Oliverkovi🙂Ted mě napadlo manžel říkal že jeho známému se narodil Oliver jestli to nebude vy 😀 jestli jste teda z brodu.My čekáme také chlapečka a máme vybrané jméno Oliver a manžel ho kvůli tomu známému začal bojkotovat 😠

janinininka
17. dub 2010

ffogy- taky moc gratuluju! jasně že si rádi přečteme popis porodu, ještě to máš už za sebou vid?

mamina- a co ty jak se daří, dobrý?

mamina
17. dub 2010

Teď momentálně jsem spíš na prášky z těch starších.Od rána ať se hnu,kam se hnu,všude choděj za mou jako ocásci a snad si dali závazek,kdo dýl a víc vydrží řvát. 😠 Jsou na zabití! Jsem tak vzteklá,že jsem se přejedla a děsně mi vylít cukr... 😠 Manžel maloval v patře pokoj a byl Globusech (obou) asi na tříhodinovým nákupu,takže jsem na ně byla celej den sama. A ven jsem je vyhnat nemohla,protože mají nějakou střevní virózu.Takže byli doma a nudili se.O to to bylo horší... 😖 Docela s chutí bych šla zpátky do špitálu. 🙄 Už jen kvůli tomu klidu tam... 😝

mamina
17. dub 2010

Jinak v pondělí jdu do poradny,tak pak dám vědět. 😉

aronek
19. dub 2010

mamino, držím palečky na poradnu a těším se na dobré zprávy 😉

mamina
19. dub 2010

Tak dneska jsem byla v poradně.Mimčo v pořádku,já taky.Sebrala mi hormony,tak už mám jen hořčík.V čekárně jsem jim tam zkolabovala.Cukr 10 minut po snídani 3,5,tak mě hnali na diabetologii.A prej to byla hypoglykémie (nebezpečně nízká hladina cukru v krvi) a snížila mi inzulín!!! 😀 😀 😀 Jsem šťastná jak blecha! 🙂
Takže kolem a kolem:zprávy senzační,ne? 😉 😀 Ve čtvrtek se jedu podívat do Vrchlabí i k Vám do Brodu,abych obhlídla porodnice.Už se mi to krátí... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru