Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

anetka1701
5. říj 2010

@monaberuska1: mně jde spíš o to, že i když si teďka lehnu u dr. na kozu, tak je mi šíleně nepohodlně - ta poloha mi vůbec nesvědčí a představa, že bych v ní měla rodit je pro mně dost hororová :o)

chaarleene
5. říj 2010

@anetka1701 mně PA kozu nabízela, ale rodila jsem vleže na zádech na posteli... prostě jsem se odmítla hnout, tak mě nenutili 😀

monaberuska1
5. říj 2010

@anetka1701 určitě tě vůbec nebudou nutit :-d jak jsme psala mě se ptali jak mě to bude vyhovovat at si řeknu 🙂 takže se vůbec neboj, josu tam skvělý 🙂

anetka1701
5. říj 2010

@chaarleene , @monaberuska1 : díky holky, tohle pomohlo :o)

p_avlina
6. říj 2010

Ahoj holky, mám dotaz, co docela spěchá ... jsem předaná s žádankou v 38tt do proodnice v HB ... Moje mudra mi řekla,a ť si tam zajdu středa, nebo čtvrtek ... ale byla jsme v úterý na kontrole, tak jsem si vybrala čtvrtek a teda jsme ještě radši pčed chvilkou volala na porodní sály, jestli můžu přijít, ale bylo to nějaký zmatený ... nejdřív mi sestra řekla, že musím přijít jen pondělí, úterý, středa 😲 Ale mám plánovaný CS a ten prý dělají úterky ... tak to mi přišlo pozdě a pak teda že tam mají natáčení pondělí, středa, pátek ☹ Fakt jsem z toho zmatená ...
Chodily jste tam na to natáčení jen v tyto dny a jindy tam doktor není? 😲

monaberuska1
6. říj 2010

@p_avlina ahojky teda to je zmatený.... já byla v HB na natáčení jednou a to byla zrovna středa.. ale teda jesi to mají takhle tam rozdělený to fakt nevím..být tebou tak ještě jednou tam zavolám a pořádně se na to zeptám 🙂 🙂 😉 vtomhle bihužel teda neporadím, mi měli jít ve středu na vyvolání porodu ..třeba.. ale nakonec nás to stejně chytlo dřív.. takže teda fakt nevím strašně ráda by ch pomohla..být tebou zavolám tam 🙂 🙂 😉

p_avlina
6. říj 2010

@monaberuska1 a byla jsi prosím tě pak i u nějakého doktora?

monaberuska1
6. říj 2010

jojo natočily mi křivku a pan doktor kterej tam byl, mě vyšetřil 🙂 🙂 😉

p_avlina
6. říj 2010

hm, tak já snad počkám do toho pátku ☹ Ale jsem myslela, že by tam měl být doktor pořád, tak asi ne ☹

chaarleene
6. říj 2010

@p_avlina podle mě tam doktor pořád je, ale fakt netuším, jak je to s monitory a s prohlídkami... já jsem chodila na monitory většinou v pondělí dopoledne 🙂 zkus tam ještě zavolat a pořádně se vyptat 😉

monaberuska1
6. říj 2010

@p_avlina určitě tam je vždycky nějaký doktor 😀 🙂 😉 ale asi to mají nějak rozdělený já teda ale osobně jsme to ještě neslyšela 🙂 mi tam v pátek přijely na natáčení a na vyšetření ještě a pak zas v sobotu 😀 😀 a to už si nás tam nechaly 😀 😀 a po každé tam byl doktor 🙂 😉 zajímavý pořád ten samí 🙂 a v neděli jsme porodily a ten samej mě rodil zas 😀 😀 😀

p_avlina
6. říj 2010

tak já tam pojedu asi zítra, když už mám hlídání pro malou ☹ A uvidím no ... kdyžtak si bude myslet, že sem na hlavu, když mi to říkala a nebo doufám, že tam bude jiná sestřička 😀

p_avlina
6. říj 2010

a teda vám nikdo neříkal, kdy tam máte na monitor přijít, šli jste, jak vám to vyšlo?

katchi
6. říj 2010

Ahoj holky, behem mesice taky budu rodit v Brode...teda doufam, ze to tam stihnem, mame to docela daleko. Vcera jsem byla v porodce na predporodnim kurzu a byla jsem nadsena, ze vsechno delaj tak, jak si to predstavuju 🙂

@anetka1701 ahoj, polohu a misto na porod si zvolis sama, pokud nechces na kreslo, tak nemusis. Tam jdes jen na poporodni siti a osetreni, pokud jsi rodila jinde. Ale musim rict, ze to neni takova ta klasicka koza, ale je to fakt hodne polohovatelny, az do sedu, takze nakonec muzes tlacit skoro ve drepu. Ale PA rikala, ze treba porodni stolicku skoro nevyuzivaj, ze pokud se tlaci primo ve drepu a dolu, tak porodni cesty otekaji a porod je tezsi....

katchi
6. říj 2010

@p_avlina na strankach nemocnice pisou, ze CTG se dela kazdy den bez objednani, dopoledne 😉

p_avlina
6. říj 2010

@katchi Tak nevím, jak to ta sestra myslela 🙂 Uvídíme 🙂 Děkuju

anetka1701
6. říj 2010

@katchi: zvláštní, mně zase dost lidí ten sed a dřep doporučujou :o) No, uvidim, stejně to pak celý bude naprosto jinak, než si člověk představuje...

jak dopředu je dobrý tam jít na ten kurz?? měsíc? dva?? a jak dopředu to zamlouvat? :o)

p_avlina
6. říj 2010

@anetka1701 na kurz do HB si zavoláš, že máš o něj zájem a oni ti pak zavolají cca 4-6 týdnů před termínem porodu, kdy máš přesně přijít ...

katchi
6. říj 2010

@anetka1701 no kazdopadne neni dobry tlacit moc vleze, to je jasny, lepsi je ten polosed kvuli gravitaci. Ale zase pokud budes drepet sama, tak si myslim, ze nemusis mit silu se udrzet, kdezto na tom polhovacim kresle se opres a nemusis se starat o nohy a o rovnovahu. Navic fakt hrozej ty otoky, co ten porod ztizej. Pokud pujdes na ten kurz, tak tam ti to kreslo ukazou.
Na predporodni kurz se objednava po telefonu, PA si Te napise a ve vhodnou dobu zavola a objedna te na presnej termin. Vetsinou to vychazi tak mesic pred porodem. Staci tam zavolat tak kolem 30tt.

anetka1701
6. říj 2010

děkuju moc za informace :o) Jsem furt vysmátá, jak nic, jak mám dost času, ale ono to docela letí, tak abych něco neprošvihla :o)

monaberuska1
7. říj 2010

@katchi budeme ti tedy držet pěstičky aby jsi měla pohodový a rychlý porod 🙂 samozřejmě tak rychlý aby jste to stihly 😀 jojo opravdu je to tam na 100% já měla první malou CS a te´d spontáně a jako opravdu dva rozdélné porody a super🙂opakuju se ale opravdu se tam kvám chovají moc mile vyjdou vám vstříc ve všem 🙂 pomůžou neodbydou vás opravdu spokojenost stoprocentní a pak na šestinedělku taky sestřičky všechny strašně milý hodný, pomůžou s kojením se vším .-) opravdu paráda 🙂

monaberuska1
7. říj 2010

@anetka1701 přesně jak píše katchi ta koza není klasická je taková pohodlná já teda šla na kozu.. a tam mi to šlo 🙂 ale mohla sem si taky vybrat jak mi to bude vyhovovat ale mě prostě přišlo že potřebuju na kozu a ještě že tak 😀tam to šlo fakt parádně.. vleže sem nedokázala moc zabrat a v kleče nebo ve dřepu si to teda popravdě nedokážu představit v mém případě ..ale ono fakt ty porody josu odlišné a každé rodičce fakt vyhovuje něco jiného 🙂 🙂 😉 takže klidně to můžeš zkusit ve dřepu když to nepůjde můžeš zas zkusit něco jinýho 🙂 🙂 😉 a pak třeba dojde fakt na kozu 🙂 na té koze tam mají aji moc příjemný prostředí 🙂 takový domácí je to tam všude 🙂 🙂 😉

p_avlina
7. říj 2010

Ahojky, tak jsem byla v HB teda dnes a na porodních sálech jsem byla moc spokojená ... akorát pak jsem si měla jít vyřídit termín na sekci na ambulanci a tam teda jsem krutě narazila!!!

Holky, kdo jste tady měl plánovanou sekci v HB? V kterém týdnu vám dali termín?Mě to nechal ten ne moc příjemný doktor až skoro v den termínu podle průkazky a poněvadž to je druhé dítě a před tím jsem rosila o týden dřív, tak se bojím, aby to nezačlo samo ☹

monaberuska1
8. říj 2010

@p_avlina ahojínky jo ty porodní saly jsou krásný vi´d?? hekárny a tak 🙂

nepříjemnýho dr:?? jakej to byl?? já sem se tam zatím potkala jen se samejma příjemnýma doktorama 🙂a proč si neřekla že máš ztoho takový obavy?? on by třeba to dal dřív..ale popravdě nevím .já měla první porod CS ale neplánovaným ..právě takže úplně vtomhle neporadím ale strašně ráda bych 🙂určitě si myslím že by ses tam snima domluvila .. ale myslím že plánovanej by měl být v termínu pokud není nějak hodně vážnej důvod jako kvůli cukrovce a tak.. a te´d nevím jak to přesně chodí v brodě...ale před plánovaným CS nechávají rozjíždět kontrakce je to prý lepší..ale nevím jak to přesně dělají v brodě.. každá porodnice jiná a jen jsme toto slyšela tak nevím přesně právě

smisek21
10. říj 2010

Ahojholky mám sice spouusty času ale ráda bych v porodnici v Brodě rodila, poprvé jsem rodila v Čáslavi, no ale nic moc. sice člověk na jednu stranu se soustředí, že má zdravé miminko, ale na druhou bych chtěla zkusit jinou porodnici.

janinininka
11. říj 2010

MOni moc gratuluju popis porodu krásnej! až jsem taky zaslzela, jsi ráda že to máš za sebou, vid? já nevím jeslti je horší když je v bříšku nebo až bude venku. a víš co jsem si uvědomila že kačka bude stejně velká jako vaše Markétka až se narodí miminko. mám obavy, jak to budeme zvládat!nechci, aby se cítila odstrčená, bude to asi ze začátku těžký vid? pomalu se mi to taky blíží a abych pravdu řekla, tak pořád nejsem rozhodnutá, asi to fakt nechám na konkrétní situaci kdy to na mě přijde, je to 50min. cesty od nás, mě se tam líbilo ale když bude sníh, budou špatně sjízdné silnice, a pro kačku by bylo lepší kdybych byla tady, tak mám dilem,ale zase do týdne bysme měly být doma, jen je blbý že bych byla zase závislá kdy přijedou manža s dcerou, pže nikdo jiný by skoro nejezdil 😝
a řešila jsem taky kdybych přenášela tak jak by to bylo? tady budu chodit tak od 36tt do nemocnice na kontroly a chtěli by mě asi tam ne? nebo bych zavolala do brodu že už jsem měla rodit a jezdila bych tam na prohlídky nevíte? 😕

gilotek
11. říj 2010

@janinininka taky něco podobného řeším, však víš.

Když mi začnou kontrakce nebo rupne voda, tak rovnou pojedu do HB ne?

Ale když budu Ok třeba do 36 týdne tak pak se musí na gyndě vystavit nějaká žádost do porodnice a pak jezdíš tam kde chceš rodit?

monaberuska1
11. říj 2010

@janinininka moc děkuji ♥♥ no měla jsme ztoho taky strach a hlavně taky nechci aby se cítila nějak na vedlé koleji.. ale myslím že je dost důležitý jí připravit na to už když je mimínko v bříško 🙂 mi jsme to hodně s markétkou spolu prožívaly teda poprvadě.. a myslím si že zatím snad v pohodě zatím jako nějak mi přijde že nežárlí nemá zatím důvod, do všeho se jí snažím zapojovat, koupání přebalování mazlení atd.. no snažíme se ale jak se to bude dál vyvíjet uvidíme..zatím tuk tuk je to relativně dobrý jen mi přijde že si víc prosazuje svoji ale nevím jesi to má vliv na to že má ségru 😀 😀 ale měla jsme ztoho strašný obavy a mám pořád .. nechci aby žárlila. mám ráda holky obě dvě ale dítěti to člověk ještě nevysvětlí v takovémhle věku 😀 😀 😅 😅 jo?? budou stejně starý to je pěkný myslím že nemusíš mít strach 🙂 😉 no a stou porodnicí každopádně já HB doporučuji na 100% ale jak říkáš jestli to máš nějaký komplikovaný je to pak blbé... mi máme teda HB od suď zhruba těch 25km a taky sme se obávala jak a co a jesi za mnou přijedou a tak.. a Markétka te´d u druhýho porodu jsme si říkala že bude daleko a tak..ale nakonec v pohodě 🙂 a markétka byla v prosinci a měla jsme taky obavy jestli nezapadnem a takhle.. ale na ozvy se pak chodí do porodnice v které budeš rodit pokud přenášíš..

janinininka
11. říj 2010

aha tak já doufám, že přenášet nebudu, to bych mohla rodit taky den před štědrým dnem, to by byl asi poslední termín..uvidíme nějak to dopadne! jsem ráda, že je Markétka takhle hodná! 😵

gilotek- já psala porodopis tady v kolíně prý není potřeba v brodě když jsi jinde zapsaná akorát jsou obštrukce pak tam pže to musíš vyplnovat na místě. a taky se hodně pletou poslíčci se skutečnýma kontrakcema a kdybych měla jen poslíčky a jela do brodu a ty nás poslali zpátky, tak by to asi nebylo příjemný už jen to vyřízení hlídání pro kačku a pak každýmu vysvětlovat že to byl planej poplach 😀 no ale stává se to že? 😀

janinininka
11. říj 2010

jinak MOni jak píšeš ten maliník tak jsem ho pila taky mám ho znovu koupenej i lněný semínko při kačce jsem i masírovala hráz ted asi nebudu, ale zvlášt to semínko pomáhat má, ale jak píšeš asi jak komu.ty jsi si ho dávala do jogurtu nebo jen na lžičku nebo jsi pila ten odvar z toho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru