Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

janinininka
24. lis 2010

a sněží už v Brodě co? to jsem z toho teda paf, uvidíme nakonec kde skončíme jestli v KOlíně nebo v Brodě, ten sníh mě štve, a už to pro mě není tak důležitý abysme jeli do Brodu hlavně chci aby byla malá brzy venku a byly jsme zdravý a je fakt když budu v kolíně tak to bude mít kačka blízko a může za mnou chodit třeba 2x denně. 😵

gilotek
25. lis 2010

@janinininka na Kutnohorsku sněží, takže v Brodě jistě na 100%. No já bych ráda tam 😝

janinininka
26. lis 2010

já uvidím..

gilotek
27. lis 2010

@janinininka Když ty to máš dobrý že už máš krásnej tejden...

janinininka
27. lis 2010

však ty taky ještě nerodíš ne?

monapink
30. lis 2010

Zdravim vsechny,tak ja uz to mam uspesne za sebou,mala se rozmyslela a vylezla ve 40+5 sama,zadna vyvolavacka 😉 Oxytocinu jsem se,ale nevyhnula,po 14 ti hodinach bolestech mi byl podan a pak uz to slo raz,dva 🙂 a mala byla na svete..Prijem v HB byl nic moc,zrovna nas rodilo ten den osm,takze nemeli cas,na Mudr.jsme museli take dosti dlouho cekat a ja jako prvorodicka jsem byla z toho pristupu vykulena.. 😝 Jinak porod je porod,ale da se to prezit,hlavne kdyz nejsou zadne komplikace a ty ja nemela..ja i mala jsme zdravy a to je to nejdulezitejsi 🙂
Tak vsem,co je to teprve ceka,preji porod bez komplikaci a zdrava miminka 😉

gilotek
30. lis 2010

@monapink Tak to moc moc gratuluju !!!!!!

foogy
1. pro 2010

@monapink Taky mooc gratuluju ke zdravé holčičce!!!!
Až se doma sžijete, nechceš nám přijít povyprávět víc? Jak se malá jmenuje, jaké měla míry a koho jsi měla u porodu?

foogy
1. pro 2010

@janinininka Tak kdypak budeš rodit? 😀 A už ses definitivně rozhodla kde? 🙂

janinininka
1. pro 2010

monapink- gratuluju!! 😵

foogy- vůbec nevím jak tam je hodně sněhu? pořád straší jedna známá tam od nás jela rodit a vrátili se a rodili v čáslavi, sníh, nehody, děs a jeli v noci, toho se bojím čekám každým dnem a dneska má zase sněžit,,a do toho začíná malá kašlat tak doufá, že nebude nemocná teda, to by se mi těžko odjíždělo!! ☹

chaarleene
1. pro 2010

@janinininka sněhu je tu tak normálně, žádná velká kalamita rozhodně ne... 😉

janinininka
1. pro 2010

díky 😉

foogy
1. pro 2010

@janinininka Jo, přesně jak píše Char, je to f poho. A neboj, dneska už ten sníh nebude tak horkej, respektice tak studenej 😀 a vy dojedete!!!
Ať ti to dobře dopadne a porod je rychlej!!!!

janinininka
1. pro 2010

děkuju, uvidíme kam nakonec pojedeme doufám, že to bude rychlý!!

chaarleene
1. pro 2010

pozor, sněhové zpravodajství - po obědě tu začalo sněžit, kalamitou bych to nenazývala, ale sněhu je dost a je potřeba jet opatrně 😉

janinininka
1. pro 2010

díky viděla jsem ve zprávách děs běs, asi bych se bála, kdybysme jeli kolonou tak za námi nemůže ani sanitka a asi by jindru navigovali co má dělat..umíte si to představit?

ardetka22
1. pro 2010

Ahoj holky, taky čekáme každým dnem mimčo a chci rodit v HB, jenže cesta z Jihlavy prý je momentálně neprůjezdná.. A mě zrovna děsně bolí břicho, tak se jen modlím, aby ten náš prďola ještě vydržel a já nemusela do jihlavské porodky.. Takže všem držím pěsti, aby to kvůli počasí nemuseli vzdát 😉

janinininka
2. pro 2010

ardetka- koukám že máš termín o den dřív než já..třeba ještě mimi počká mě taky bolí často břicho ale pak teda dobrý!!V Jihlavě je to špatný?

chaarleene- počasí dáš info? asi hnus co? u nás je taky hodně sněhu a to bydlíme v kolíně všude hlásí jak jsou kolony to bysme taky nemuseli stihnout že? 😠

chaarleene
2. pro 2010

@janinininka dneska modro a nesněží...

janinininka
2. pro 2010

díky 😉

ajleenka
3. pro 2010

Ahoj holky, tak já už mám porod v HB také za sebou, jen jsem vám nějak nestíhala napsat. Nakonec to tedy nebylo bohužel úplně podle mých představ, měli jsme velké komplikace, ale myslím si, že díky dr. tam to dobře dopadlo. Nejdříve jsem měla 12 hodin bolesti po 5 min., které ale vůbec nevedly k otevírání. Ale byly tedy už celkem šílené a zesilovaly - bolel celý podbřišek, kříž a šlo to až do stehen. Nejdříve jsme to nechávali, pak mi něco píchli a trošku jsem se začala otevírat, tak mi píchli vodu a pak se to už celkem rozjelo. Bolesti už šílené, ale pořád po 5 min., ale už jsem se alespoň začala otevírat. Jenže malá začala mít špatné ozvičky, tak mě pořád sledovali na monitoru a nakonec to skončilo akutním císařem. Malá si omotala pupečník kolem krku a ve finále šlo už o minuty. Ale všichni tam byli super, dr. mě dokonce hladil po ruce, manžel se mnou byl celou dobu kromě samotného císaře, ale byl první, kdo malou viděl. Věřím, že kdybych šla do Kolína, tak mě pošlou domů, že to k porodu ještě není a ať přijdu později a kdo ví, jak by to potom dopadlo.
Jinak máme tedy holčičku Terezku - 3.450g, 48cm, narodila se 8.11. ve 20:50.
Těm, co je to teď čeká držím palečky, ať vše dobře dopadne a počasí vám nezkomplikuje plány.

janinininka
3. pro 2010

@ajleenka - jé moc gratuluju! to je super, že to máš za sebou, já čekám každým dnem ale asi budu muset změnit plán, pže to počasí je hnus, má zase sněžit, a uvíznout někde v koloně, to bych mohla rodit v autě kdyby to šlo rychle! jsem ráda že jste v pořádku! já už na kolín nějak nenadávám, všude najdeš dobrý dr i ty horší záleží na koho zrovna narazíš! a jinak jsi byla spokojená tedy? a císaře ti dělali v celkovým uspání? ještě že už to máš za sebou vid?

gilotek
3. pro 2010

@ajleenka tééda obrovská gratulace, malá je nádherná. Hlavně, že už to máš za sebou.... My stále před sebou 😝

Císaře jsi měla v celkové?

gilotek
3. pro 2010

@janinininka Krásnéé fotečky 😉

janinininka
3. pro 2010

@gilotek- díky! a co ty jak se cítíš? pořád chceš do Brodu i v tom sněhu hnusným? já jsem zvědavá kde skončíme, v tom sněhu je to o hubu 😝

gilotek
3. pro 2010

@janinininka ahoj, no stále chci 🙂 Ale samozřejmě když bude nějaká joooo kalamita jako byla před pár dny tak to bude 🙂 třeba Kolín, ale jinak ´Brod

ajleenka
4. pro 2010

@janinininka @gilotek Holky, moc děkuji. Jsem hrozně ráda, že už to mám za sebou. Měla jsem celkovku, protože malá už měla ozvičky 200 a šlo už opravdu o minuty. Takže mě museli rychle uspat a malou fofrem vyndat. Prý po narození ani nekřičela a celou noc pak musela být v inkubátoru na kyslíku. Ale naštěstí vše v pořádku. Jinak tam ale dávají lokálku, když je čas. Katchi porodila ten samý den taky císařem, protože ji malý nesestupoval a točil se čelem a ta měla normálně lokálku.
Jinak jsem včera musela jet do Kladna a silnice jsou fakt ok. Chce to jet opatrněji, ale opravdu to není žádná hrůza.

janinininka
4. pro 2010

@ajleenka to se nedivím že jsi ráda že to máte za sebou! tak a´T se vám daří a malá hezky roste!! 😵

mě teď nějak divně bolí záda není to kříž tak nevím radši vařím oběd na zítra kdybysme jeli v noci ať mají co jíst 😀

janinininka
15. pro 2010

tak už se nám 8.12.2010 narodila Karolínka v kolíně nakonec, 3000g, 48cmm, porod bych rychlej byla jsem spokojená všichni byli hodní!! 😵 v út jsem šla na porodní že mi něco odtéká nevěděla jsem jeslti je to voda nebo zátka, bylo toho fakt málo, tak mě tam rovnou nechali což jsem obrečela šla s mnou mamina a kačka tak jsem je poslala domů a manžel mi večer přivezl věci. dr říkal že mě asi ráno pustí tak jsem myslela že půjdu domů jenže ráno jinej dr že to je voda a hned v 8 ráno mi jí prdnul a začaly bolesti po 5 minutách, tak jsem voala manžovi at zajistí hlídání pro kačku, před 10 byl u mě to už jsem hospala na míči bolesit po 3 minutách, ani jsem nechtěla aby mi pomáhal vždycky zalezl za dveře akorát mi dával pít, a po 11 jsme šli na sál a v 11*22 byla malá venku takže rychlý a fakt spokojenost, v ne nás pusitli tak se sžíváme a co vy tady, něco nového? 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru