Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

anetka1701
1. únor 2011

@monaberuska1: Tak prosimtě, byla to Prieslová :o)

monaberuska1
1. únor 2011

@anetka1701 jojo o té vím 🙂 ta je moc milá ta mě propouštěla 😀 z porodky ještě s jedním doktorem ale tato to stvrdila razítkem 🙂 nevěděla právě si moc rady tak si zavolala na pomoct nějakého doktora hrozně mladého 😀a ten mě vyšetřil a něco jí ktomu vysvětloval a tak a pak teda to podepsala já trádila s malou domů 🙂

foogy
2. únor 2011

@gilotek To je Hnulík 😉 Bezvadnej!!!!
A na fotce chybí i Pauk, ten rodil mě a vlastně se o mně už na gyndě staral.

gilotek
2. únor 2011

@foogy jéé díky 😉

U Pauka jsem byla v ind. poradně 😉

andy80
2. únor 2011

Ano, pan doktor Hnulík, výbornej. Ten toho stíhal, když jsem rodila, nás rodilo 8 najednou a on tam byl sám (byl státní svátek 8.5.2008). Až mi ho bylo líto, ale zvládal všechno v pohodě. Dokonce vedle mě byl císař, tak kde nemusel být, tam rodily jen PA a on běhal tam, kde ho bylo nejvíc třeba.

anetka1701
2. únor 2011

8 porodů najednou??? tyjo :oD :oD to zní až neuvěřitelně... když sem tam byla úplně sama a lítalo kolem mě x doktorů a PA, protože se očividně nudili :oD :oD Škoda, že jsem nerodila, to by asi bejvalo bylo dobrý :oD

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 a pořád nic??? 😀 😀 😀
@andy80 teda tak jako klobouk dolůůůůů 😀 😀 😀 😀 to měl opravdu co dělat 🙂 😉

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: pche, ta nevyleze do jara :oD Co by taky dělala venku - v týhle příšerný zimě :oD

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 má recht 😀 😀 😀 😀 😀

andy80
2. únor 2011

No, byl to tenkrát hukot 😲 , ale zase nás pak vyháněli brzo domů, protože potřebovali místa na novorozeneckém 😅

@anetka1701 Taky jsem si myslela, že děti nevylezou, obě děti jsem rodila ve 42tt, Jiříka 42+1, Anežka 42+3tt. Anežku mi vyvolávali právě v Havl. Brodě, ani ty tablety na ní nezabíraly, normálně mi dali dvě a večer mě poslali na pokoj, že rodit nebudu, no v půl druhé v noci mě měli zpátky na sále, protože se malé zachtělo ven a v 4:25 byla venku. Jiříka mi měli taky vyvolávat, ale porod se nakonec rozjel sám.

monaberuska1
2. únor 2011

@andy80 já když tam byla s tou starší 2007 tak taky měli narváno 😀 byli aji Vánoce a člověk by netušil kolik malých dětiček s enarodí právě ve vánoční čas 😀 a kolik maminek s mimi tam stráví vánoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@andy80
@anetka1701 souhlasím s Andy mě malou první taky museli vyvolávat vůbec se jí nechtělo ale naštěstí po zavedení tabletky jsme začali rodit takže asi už to bylo nakrajíčku 😀 a druhou malou jsem taky jela rodit taky 2 dny před naplánovanou vyvolávačkou 😀 😀 😀 😀

andy80
2. únor 2011

Oni mi i Jiříka měli vyvolávat, vzali mě do porodky o den dřív a v noci mi tam rupla voda, takže bych tam stejně jela, to mi dávali pak jen oxytocin na posílení kontrakcí. Oni tam ty mimča na vždycky nezůstanou.

monaberuska1
2. únor 2011

@andy80 no tak taky 😀 nechali si nás tam den dopředu kvůli vysokému tlaku miminka a pak stejně v noci mi začla porod už konečně 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anetka1701
2. únor 2011

@andy80 , @monaberuska1: holky a když je nástup do porodky kvůli vyvolání, tak vyvolávaj hned nebo až pozdějc?? Já jim říkala, že tam ležet nebudu - zbytečně - že buď budou vyvolávat, nebo smolík, jdu spát domů... Tak mi dali termín, kdy mám teda dorazit... Jo, a jak vyvolávaj?? Dávaj jenom tabletu? Oxytocinovej zátěžák? obojí??? ať mám zhruba představu, co mě bude čekat...

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 měla jsme nástup v 7 a ihned mi jí tam šoupli a jelo se 😀 když nejsou nějaký komplikace neležíš tam .-)ty se tam převlečeš budeš vyplňovat papíry pak vás s manžou zavedou na pokoj a tam na pokoji ti zavedou tabletku mě jí aspoň zaváděli až na pokoji 🙂 mě dávali jenom tabletku a hned po půl hodce se to rozjíždělo, pak asi zhruba po 3 hodkách mi tam šoupli další 😀

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1 : a kolik tt jsi byla?? a jakej nález? :oD Snad neobtěžuju s pitomejma dotazama, ale jsem zvědavá a nemám moc z koho jinýho tahat rozumy - každá porodka to má jinak :o) :o) Mně hlavně překvapilo, že nemám jít na sály, ale na gyn. ambulanci...

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 byla jsem 41+0 přenášela sme 7 dní, záleží na gyndařovi tvému jak dlouho tě nechá v Jihlavě nechávají klidně 14 dní ale už to nemusí být bezpečné a moje DR. mě nechala 7 dní 🙂 a nález sem měla že jsme na půl otevřená 😀 takže vůbec se porod jako neblížil 😀 ne neotěžuješ vůbec 😀 jojo všichni to mají porůznu a taky záleží na stavu rodičky a tak 🙂 jo ale teda už si nepamatuji kam sem šla ale myslím že právě normálně tam kde sou hekárny takže na sály.. no byla sem tam kde natáčí aji to miminko, myslím byli tam červené pohovka a křeslo, tak tam sem šla jako na nástup 🙂

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: tak já od termínu porodu už chodím do HBčka - na monitory a kontroly :o) Oni si mě pozvali ten danej den... 7 dní po termínu jsem tam byla právě těch x hodin, vyvolat to ještě nechtěli - že ještě nejsem dost připravená a že bych si fakt zbytečně užila... Tak uvidím... ale jestli mi řeknou jenom lehnout, sledovat, tak se seberu a jdu dom - ležet zbytečně v porodce... brrrrrr :oD

katchi
2. únor 2011

Ahoj Anet, co ze jeste nerodis? 😀 Ja vim, nemam se ptat 😀 Jen jsem nakoukla, co je tu novyho...
Jinak k te ochote v Brode, je to tam standart mi prijde, ja byla fakt moc spokojena. Jo a rodila me prave Priesolova a PA Havlickova 😉

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 jo aha no já měla nález teda jako nulovej taky.. ale vyvolali mi tot ka nevím a jaký nález si měla?? bylo aji před vánocema 20.12 tak třeba to vtom taky hrálo něco 😉

anetka1701
2. únor 2011

@katchi: nooo, ještě ne... ale už se to snad blíží :oD :oD Pomalu, ale jistě... Priesolova tě rodila?? Bych se malilinko bála - přijde mi trošku nezkušená :o( ale tak s dobrou PA asi není problém, no... :oD

@monaberuska1: hele otevřená na dva na jedný straně, na špičku na druhý straně - takže skoro vůbec... že by mi ani neměli kam dát tabletu...

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 aha Tak to je jasné prostě se má moc dobře u tebe 😀 😀 😀 😀 tak uvidíš kdy že tam jdeš?? zítra?? a co sex?? nezabírá??

monaberuska1
2. únor 2011

@katchi mojí švagrovku tayk rodila ta priesolová 🙂 a mě propouštěla z porodky 🙂 🙂 😉

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: nezabírá nic :oD :oD A že se snažíme poctivě vyvolávat - a to nejen sexem...

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 jojo toto bylo u markétky to samé a nic nezabíralo, ale neboj stejně to přijde a bude muset 😀

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: no tak já už s tim vyvoláním počítám :oD Netrápí mě to tolik - aspoň budu od začátku v porodce a nebudu muset jet hodinu s kontrakcema autem... a to se počítá :oD :OD

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 přesně to sem si říkala taky :-d a má to ještě jednu výhodu, stihneš se oholit, umýt, vše dochystat, a tak 😀 a naplánovat 😀 já u druhýho porodu sme už taky říkala že je to jasné pojedeme stejně jako u Markétky na vyvolávačku 😀 ale stejně si ymslím že mi pomohl pan doktor..děkuji za to ale 😀 😀 😀 😀

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: jojo, je to tak... mno, tak díky za podporu, dost to pomáhá :o) Hnedle je člověku líp... a co vyvolávanej porod?? O hodně větší masakr než normální???

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 no ono má taky každý svoje 😀 vyvolávanej tak naskočil hned ..od těch největších kontrakcí.. to je takové na prd tím pádem se jakoby nemůžeš moc připravit ale většinou vyvolávanej porod trá mnohem kratší dobu než když přijde přirozeně 😉 a když to přijde přirozeně tak nevýhoda apson pro mě byla ta že sem nevěděla kdy mám jed jestli mám jed nebo ne.. prostě na prd hrozně v tomhle a šlo to pozvolna ale zas dlouho to trvalo.. ale toto je fakt hrozně individuální..jako kdybych měla srovnávat tak nevím v tomhle můžu srovnat co je lepší jesi CS nebo přirozený porod a určitě přirozený porod je lepší .-D v tom mám jasno ale jestli je lepší jako vyvolávaný a nebo přirozený to až tak ne.. je to jen v tom že u vyvolanýho ti najedou kontra hned silný...

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: počkej, jsi měla u toho vyvolávanýho CS???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru