Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
26. únor 2010

maminka má vždycky pravdu 😠 ale já jsem flegmatik, ale tvrdohlavý, takže je stejně po mém 😉

monaberuska1
26. únor 2010

aha, jedja tak to ybch asi mýho klepla 😀 😀 já teda flegmatik nejsem hihi 😀 😀 😀 😀

aronek
26. únor 2010

mono, já si říkám, že mi to za rozčilování nestojí a stejně si věci dělám po svém 😉

monaberuska1
26. únor 2010

aronke, jo to asi máš pravdu 😀 😀 😀 😀 a jaký jste vlastně kupovali kočárek?|?nebo ještě nemáte??

aronek
26. únor 2010

mono, mám ho v albu je to něco..... Q12, zatím v prodejně, dojede pro něj přítel až budu v porodnici 😉

monaberuska1
26. únor 2010

ten je hezky 🙂 🙂 😉 a tu sedačku od tho fisher price chci taky 😀 😀 😀 😀

aronek
27. únor 2010

mono, tu jsem sehnala na Aukru ještě v záruce a je jak nová 😉

katchi
28. únor 2010

Holky jak je to s pritomnosti vice lidi u porodu v Brode? Chtela bych samo manzela, ale pokud by to slo, tak jeste kamaradku...samozrejme pocitam s placenim, ale jde to vubec?

aronek
28. únor 2010

katchi, na to jsem se neptala, ale PA říkala, že někdy je tam víc lidí, ale je potřeba se na to zeptat a asi předem domluvit. Nevím jestli to nespojila s návštěvama na šestinedělí. Probíhá předporodní kurz, tak se tam na to budeš moct zeptat 😉

katchi
28. únor 2010

Jasny, zatim zjistuju, co a jak. Kamaradka mi to prave nabidla, tak jsem byla moc rada. Ona uz to ma za sebou, rodila tam, tak vi, co a jak... a manzel chce byt samozrejme taky u toho, ale ten asi nebude mit cas na to, aby hlidal, jestli se vsechno deje spravne...

aronek
28. únor 2010

katchi uvidíš jak to půjde, pokud by byl nějaký problém, tak tam nkonec nikdo nebude 😖 a když to bude bezproblémů, tak to může být tak rychlé, že se tam ani neohřeješ 😉 teď tam rodila jedna z březňátek a měla to tak rychlé, že si nestihla ani vzít homeopatika co měla připravené k porodu 😀

monaberuska1
28. únor 2010

ahojky,

aronek, tak co??co epi- se zas ptam sem desna vid?,sme zvedava 😀 😀 😀 a jeste nerodis jo???

katchi ahojky- tak to nevím ale myslím že záleží na domluvě v Brodě jsu milý a snaží se vyjít vstříc když to jde, já měla u porodu manžela..a opravdu je to lepší 😀 😀 koukám že jsi v 5tt to už mylsíš na porod hihi 😀 😀 😀 říkaáš už bych rodila 😀 😀 😀

foogy
28. únor 2010

Ahoj holky, tak já už ležím v nemocnici - sice o patro níž, než je porodnice, ale těhulek a porodů je tady taky dost. Mám vysoký tlak, tak ležím na pozorování na gyndě na nadstandartu 😉

aronek
28. únor 2010

mono, zatím jsem v celku a na epi dám těch 29, ale zatím to neudržím. 28 dám v klidu 😉

foogy, doufám, že budeš v pořádku, jak to jde? Zítra jdu taky do porodky, ale jen na monitor a kouknout na šestinedělí, je tam Vera z březňátek 😉

aronek
1. bře 2010

tak monitor v pořádku, všichni hrozně milí a návštěva na šestinedělí taky moc příjemná 😉 Jen malý zatím nevypadá, že by se mu chtělo na svět 😖

janinininka
2. bře 2010

ahojky,
tak já rodila v Havl.Brodě někde na začátku mám příspěvky v roce2008 a super! ted se začínáme snažit o druhý mimi, a už plánujeme kde budeme rodit, jsme z kolína, ale zdejší nemocnice nás nějak neuchvátila, tak asi zase tady,jenže už mám malou a stýskalo by se mi bez ní, byla jsem noc nejdýl, tak to musím promyslet,, ale zase kvůli mýmu pocitu bych jela sem.

nevíte jak to je když bych chtěla k porodu asistentku co jsem měla i ted? jmenuje se Němcová, neměly jste jí někdo kdo jste tam už rodily? u nás v ko jde objedna dr za 5000,- ale netuším zda i sestru co myslíte?

chaarleene
2. bře 2010

jani, paní Němcová pořád pracuje v HB v porodnici (minulý týden mi natáčela monitor), ale jestli ji jde "objednat", to netuším... leda si tam zkus zavolat 😉

aronek
2. bře 2010

taky jsem tam p.Němcovou potkala, zkus se zeptat, jestli možnost výběru PA je vůbec možná, každopádně jsem tan nenarazila na nikoho špatného, všichni na mně byli moc milý 😉

chaarleene
2. bře 2010

já PA vybranou mám, ale já jsem extra případ 😀

ale přesně jak píše aronek - zatím jsem tam nenarazila na nikoho, kdo by nebyl příjemný a milý 😵

aronek
3. bře 2010

chaarle, jak to?? A kterou??

chaarleene
3. bře 2010

no, jedna z PA je moje příbuzná, takže jsme domluvené, že když to na mě přijde, tak dorazí a bude tam se mnou a odrodí mě 🙂 akorát minulý týden byla mimo republiku, tak jsem držela nohy křížem, seč to šlo 😀

aronek
3. bře 2010

tedy taková protekce 😀 Vím že kolegyni z práce tam dělá tchýně a taky tam s ní byla, je to určitě příjemnější, když tu dotyčnou znáš 😉 Třeba se tam potkáme 😎 , u mně to zatím na porod nevypadá ☹

chaarleene
3. bře 2010

no, máme termín 3 dny od sebe, tak se třeba vážně potkáme, u mě to zatím taky na porod nevypadá 😀 akorát mi dneska doktor řekl, že to vidí na miminko kolem 3,5 kila - já mám 160 cm 😅 tak asi budu muset víc epinovat 😀

aronek
3. bře 2010

chaarlee, já mám 165 a mimčo má mít minimálně 4kg, spíše prý k 5. Je to dle UTZ z 30tt, tak nevím, jestli vydržel s přibíráním, tak ho rodit nechci 😖 Na základě toho jsem taky pořídila epi-no 😉

monaberuska1
3. bře 2010

ahojky holky,, jejda víáte že já si ani nepamatuju která porodní bába u mě byla 😀 😀 😀 😀 sakra 🙂

mamina
4. bře 2010

Aronek,já porodila 4 děti s váhou přez 4 kila.Dá se to zvládnout ,neboj.A ultrazvuk je jen hodně orientační,co se týká odhadu váhy.Může být odchylka +-600g.Měřej to podle délky stehenní kosti a podle velikosti hlavičky.Kámošce taky tvrdili,že bude mít mimčo cca 3800g.Za týden porodila a malý mělo jen 3300.Takže to neřeš.Dovnitř může,ven musí,jak říkám! 😀 A při nejhorším Ti pomůžou.Do vytríny si Tě nedaj! 😀 😀 😀

mamina
4. bře 2010

Jo,a poslední 2 týdny už mimčo téměř nepřibírá.Jen si šetří síly na porod. 😉 (Asi sis všimla,že už nekope tak často,ne?)

aronek
4. bře 2010

mamino, on vůbec moc nekope, spíš se tak jako přemísťuje a vrtí. Taky si říkám, že někudy vylézt musí 😀

foogy
4. bře 2010

aronek - už jsem naštěstí doma. Nebylo to tam špatné, ale jsem ráda, že jsem doma 😉

Holky, já ležela na gyndě a musím říct, že všichni hrozně milí a příjemní! Fakt! A byla jsem i nadšená z primáře, moc milej a hodnej!

My máme odhad pořád 2,5 kg a máme prý ukázkové postavení k porodu, tak jsem ráda!
A epinovat taky začínám - pro psychický klid 😉

aronek
4. bře 2010

foogy, to je supr, že jste v pořádku a jste doma. Mně se to krátí, takže za chvilku ty milé lidičky taky poznám, doufám, že jenom supr lidi a ne na moc dlouho 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru