Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
4. bře 2010

epi-no mně taky celkem uklidnilo, tak doufám, že i pomohlo 😉

monaberuska1
4. bře 2010

ahojky holky, vy jste se tda tady rozjeli 😀 😀 😀
já etd nějak vubec nestiham 🙂 😉

jojo taky sem ke konci neměla kopance ale spis se mimi silene vrtelo..... 😀 😀 😀 teda marketka 😀 😀 😀
no holky ja zatím moc ztiznosti na havlíčkobrodskou porodnici neslyšela teda..na Jihlavsou teda mrakec, ale tady na tu moc ne ja osobne byla taky na 100% spokojena 🙂 😉

aronek
4. bře 2010

mono já slyšela, že jen jeden dětský doktor je někdy protivný, jinak samé pozitiva 😉

monaberuska1
5. bře 2010

aronek, tak na dětském sem s malou taky ležela není tot ak dlouho no vlétě jsme tam byli a teda byla sem max. spokojená se všema doktorama a ji doktorkama 😀 😀 😀 takže já nepotkala ani na dětským šatnou sestřičku a co se týče doktorů max spokojenost jako super 🙂 😉 malá byla na kapačkách a pro mě to bylo horzny ten pohled takze i ty sestricky me se snazili rozveselit a tak. proste byli horzne hodny 🙂 😉

aronek
5. bře 2010

mono, mně se to krátí, tak uvidím, každopádně jsem tam potkala zatím jen milé lidi 😉

monaberuska1
6. bře 2010

aronek , no jo tobe se to uz krati, uz brzy vid???a co poslicky nic?? a balonek????jsou zmeny, urcite mi dej vedet jo???jka jsi s balonkem v porodce dopadla 🙂 😉

aronek
6. bře 2010

mono, no utíká to za chvilku už budem tři 😉 Už aby to bylo, jsem jak koule 😀 Na balónku dávám těch třicet, víc se ani nemá, tak snad jsem si to trochu dopředu ulehčila 😉

chaarleene
6. bře 2010

aronek, ty mě děsíš, termín máme skoro nastejno a já jsem na 26 😅 🤐

aronek
6. bře 2010

chaarlee, já jsem poprvé měla 20 a za 8 dní jsem byla na 30. Cvičila jsem dvakrát denně, teď tedy už jen jednou 😉 to zvládneš, neboj 😉

aronek
6. bře 2010

chaarle jak dlouho cvičíš?

chaarleene
6. bře 2010

no, já jsem začala, pak jsem byla nemocná, tak jsem necvičila, tak teď asi tak cca týden, ale někdy na to zapomenu 😅 nejsem moc systematickej člověk, takže to jsou takový nárazovky 😀 navíc to prokládám masáží hráze a předevčírem jsem se nějak rýpla, tak jsem zase den vynechala, aby se to zhojilo... 😅

aronek
6. bře 2010

😠 já hráz nemasíruji. Nějak si tam na dlouho nedošáhnu a přítel se bojí, takže jen to epi-no. |Doufám, že to bude stačit. Já když vidím pokroky, tak to vydržím pravidelně, jinak vše vzdávám. 😖

chaarleene
6. bře 2010

já naštěstí ty pokroky vidím, jinak bych s tím asi už praštila 😅 😀 počítám si fouknutí, abych měla aspoň rámcovou představu už v průběhu a každý den dám tak o 2 fouknutí víc než den předtím 🙂 jsem si spočítala, že mi zbývá ještě 8 fouknutí do těch 30 cm, tak doufám, že to stihnu 🙂

chaarleene
6. bře 2010

ale co jsem se bavila s PA, tak říkala, že moc nestříhají, resp. když to není potřeba, tak se snaží nestříhat, že třeba to spíš nechají trochu rupnout, protože se to líp hojí... ale že samozřejmě záleží na aktuální situaci, na konkrétní mamince a miminku a tak 🙂

aronek
6. bře 2010

chaarlee, uvidím, straší, že Honzík bude velký ☹ přežily jiné přežijem taky 😉

chaarleene
6. bře 2010

právě 🙂 a myslím, že máme štěstí, že tu máme takovou porodku 😵

aronek
6. bře 2010

chaarlee, třeba se tam potkáme 😉

chaarleene
6. bře 2010

aronek, třeba 🙂 uvidíme 🙂

mamina
6. bře 2010

Přidala jsem další fotky našich robátek... 😉 😝

luci81
7. bře 2010

Ahoj holky,
nakoukla jsem sem,protože jsem v HB před rokem a třemi měsíci taky rodila 🙂 Řekla bych,že jsou tam všichni moc hodní.Bohužel jsem byla nějak ,,mimo,,takže si nepamatuji jméno PA,ale byla skvělá!Píšete o masážích hráze,já to nějak nestihla-rodila jsem předčasně.Zvědavost mi nedá zeptat se Vás na ostaní cvičení???o ktrých tu píšete.Možná budu za blbku,ale co je epi-no a o jakém balonku a foukání je řeč? 😅

luci81
7. bře 2010

ještě něco,
mamina-téda tolik dětiček,máš můj veeeeliký obdiv 🙂
všem Vám moc přeju,aby porod byl v poho a v porodnici se vám líbilo 😉

foogy
7. bře 2010

Já taky hráz nemasíruju, ale cvičím s epinem, piju maliníkovej čaj a nakoupila jsem homeopatika. Tak to musím zvládnout za každou cenu!!!! 😉

mamina
7. bře 2010

Luci,jestli to 81 je Tvůj ročník,tak Ti je 19,že?To jsem porodila svýho nejstaršího.Teď-o 15 let dýl,čekám šestý.Když budeš chtít,můžeš mě v pohodě dohnat. 🙂 😀 😀 😀 Není na tom nic k obdivu.Mám muže,se kterým si rozumíme,jsme zdraví a dokážeme si umazat ruce od práce.Všechno ostatní,s pomocí Boží,příjde samo. 😉

aronek
7. bře 2010

no, já v devatenácti ještě chodila do školy 😠 a k dětem jsem se dostala až teď po 30, to už jich tolik nestihnu ☹

mamina
7. bře 2010

Aronku,mně bude v červenci 34.Kolik je Tobě?

aronek
7. bře 2010

mamino, mně teď v březnu 32 a příteli v květnu 41, takový trochu postarší prvorodiče

mamina
7. bře 2010

To je snad už dneska standart. 😉 A když se budete trochu snažit,myslím,že tři by jste zvládli ještě taky... 😀 😀 😀

aronek
7. bře 2010

já bych klidně tři 😀 když to vezmu někdy po dvou, tak i víc 😉

chaarleene
7. bře 2010

jak se tu někdo ptal na tu kámošku u porodu, tak jsem se na to dneska v porodce ptala a říkali, že v pohodě, akorát se to platí, no...

luci81
8. bře 2010

ahojky,
mamino-81 je sice můj ročník narození,nicméně trošku přidej,je mi 29 😉 😀 teda já myslela,že jsi starší,tolik dětí ve 34,to jsi mladá 🙂 😉 Myslím,že Vás teda dohánět nebudu 😅,ale snad časem přibyde ještě jedno 🙂 Tak hlavně,přeju,aby jste si pořád rozuměli a dařilo se vám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru