Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

ajleenka
2. lis 2010

Holky, ve čtvrtek mám termín a chtěla jsem se tedy zeptat, jak je to s chozením na monitor po termínu, zda HB vyžaduje, abych chodila již přímo k nim. Zatím chodím na KO normálně ke své dr. do Kolína, na další monitor mám jít v pátek, pokud neporodím, pak v pondělí na KO a monitor a pokud by to prý pořád nikam nevedlo, musela bych si zavolat do Brodu a domluvit indukci. Stačí to tedy řešit až takto ten příští týden, jak mi to řekli tady, nebo mám raději zavolat již teď ještě před termínem?

monapink
2. lis 2010

@ajleenka Ahojky,myslim,ze staci dat do HB nemocnice vedet a domluvit se az po terminu,tedy ten pristi tyden..drive by to stejne neresili..ale pro svuj klid se urcite muzes telefonicky informovat,oni Ti reknou..tak bych to alespon resila ja 😉

Jsem po terminu a vypada to,ze se mimcu ven vubec nechce a pritom ja uz bych to tak rada mela za sebou..Vcera jsem byla na pasech a na kontrole,rekla jsem si dobrovolne o Hamiltonuv hmat a stale se nic nedeje ☹ ...zitra jedu na pasy opet..uz jsem taaaaaaaak strasne netrpeliva 🤐 DEKUJI vsem za podporu a za pesticky 🙂

monaberuska1
2. lis 2010

@ajleenka taky si ymslím že to záleží na domluvě 🙂 brnkni ta azeotej se za to nic nedáš 🙂
@monapink jo řekla siis o hamilton a kdo tam byl?? kdo ti ho dělal???? chtěla sem si o něj taky říct a vlastně ani nevím jestli mi ho dotor neudělal 😀 ale prostě to začalo samo nakonec 😀 😀

gilotek
3. lis 2010

Ahoj holky, tak po včerejším ultrazvuku to vypadá na císaře, obě míma mám příčnou polohou a prý už se asi neotočej, místo nemají 😔

Nevíte jak je to s císařem? Jestli může být u porodu manžel, pokud to tedy není v celkové narkóze?

ajleenka
3. lis 2010

@gilotek V Havlíčkově Brodě bohužel manžela k císaři nepouští. ☹

gilotek
3. lis 2010

@ajleenka fakt ne? já myslela, že nepouští třeba jen když je vedený v celkové narkóze... Ńo tak to je bĺbý ☹

janinininka
3. lis 2010

nepouští jo? v kolíně jo, při epidurálu..

ajlenka- a ke kterému dr chodíš, to tam chodíš pořád až do porodu? já chodím k šedivýmu jdu ted ztíra na utz a pak v po naposledy a pak mě předává už do nemocnice, moc se mi tam nechce, tam je pořád jinej dr čekací doba děsná hodně lidí 😠 kam ty chodíš? taky jsem řešila jak by to bylo kdybych přenášela, zda jezdit pak do Brodu nebo do Kolína a pak třeba až kdyby mimi fakt nechtělo ven volat do Brodu na vyvolání porodu? to mi dej vědět pak! a ať ti to dobře dopadne!!

holky jak dlouho se vůbec může přenášet, je to v každý nemocnci jiný nebo je to daný?

gilotek- to mě mrzí, že bude císař..a nechceš nakonec fakt v kolíně? tam manžu pustí kdybys měla epidurál.

monapink- taky držíme pěstičky, ať už to máš za sebou!!

monaberuska1
3. lis 2010

holky pouští k císaři.... ale jen když je maminka na půl uspaná, já byla v celkové narkóze a tam to nešlo ale kdybych prý byla na půl moh by tam 🙂

monaberuska1
3. lis 2010

@janinininka je to v každé porodnici jiný.. v Jihlavě mě chtěli nechat 14 dní a v Brodě jen 7 dní ..

monaberuska1
3. lis 2010

@gilotek já teda měla císaře je to 3 roky u markétky a tam jen nemohl že jsem byla v celé narkóze jinak by tam mohl.. ale mohlo se to třeba z nějakých důvodu změnit, co tam zavolat a zeptat se?? ale já si ymslím že pořád je to stejný a manža tam nesmí pouze když je maminka v celkové narkóze ae když je na půl tak tam může

ajleenka
4. lis 2010

Nám právě před měsícem PA na předporodním kurzu říkala, že k císaři nepouštějí, tak nevím. Je možné, že třeba měla nějaké jiné informace. Každopádně je ale nejjistější si tam zavolat a zeptat se přímo jich.

@janinininka Já chodím na gyndu rovnou do nemocnice, takže tím pádem chodím pořád tam. Nejdříve jsem chodila k Adámkovi, ale ten měl hrozné časové skluzy (hodně lidí a často třeba musel na nějakou akutní operaci, takže vůbec nebyl a čekali jsme třeba hodinu...) a teď chodím ke Kohoutkové. To je taková mladá holčina, ale je moc příjemná, ochotná a jemná. Takže pokud se budeš objednávat do Kolína do nemocnice, doporučuji buď na pondělí dopoledne, to je Adámek nebo odpoledne, to je Kohoutková. Oba jsou super. Já vždycky jdu nejdříve na monitor a pak na KO a je to prakticky na jedné chodbě, takže mi to tak vyhovuje.
Zítra jdu na monitor a pokud neporodím, tak mám jít v pondělí na KO a monitor a podle toho, jak to dopadne bych si rovnou zavolala do toho Brodu a zeptala se jich tam, jak je to s tím vyvoláváním. Do toho pondělka to zatím řešit nebudu, snad se prdelka umoudří a vyleze sama.

monaberuska1
4. lis 2010

@ajleenka no jak jsme psala já CS měla s markétkou před 3 roky te´d jsme rodily normálně 🙂 takže se to klidně mohlo změnit a jestli k CS nepouští tak mají ktomu pádný důvod 🙂

gilotek
4. lis 2010

holky ještě dotázek...... Líh na pupík tam asi mají ne? nemusím ho kupovat do porodky? a ty buničitý tampony na ouška a očí? Mám je koupený, ale nevím jestli je mám do tašky zabalit

monapink
4. lis 2010

@monaberuska1 Hamiltona mi v HB udelala velmi mlada Mudr.Priesolova,sbirala jsem odvahu rict si o ten hmat,cetla jsem a i okoli mi tvrdilo jak to strasne boli,teda jak koho,no a ja jsem s tim problem nemela,prijemne to nebylo,ale nejak extra bolestive take ne..Doktorka se jeste divila,ze jsem si o nej rekla,ze se to pry zase tak casto nestava,ale to ja si nemyslim,spise s tim nema asi jeste moc zkusenosti,je vazne dost mlada 🙂

Nevim jak dlouho se muze prenaset,u kazde je to asi jine,dle kontrol,maximalne dva tydny? 😲 ...Ja pokud se to samo nerozjede nastupuju v HB k hospitalizaci v pondeli,vubec se mi nechce,nechci vyvolavacku! 😖 a tak stale doufam,ze treba se do te doby mimi rozmysli a pujde ven samo 😉

janinininka
4. lis 2010

monapink- třeba si to mimi rozmyslí, ještě má čas, já myslím tak 10 dnů že se nechává přenášet asi zhruba, ne?

ajlen- díky za tip já se právě hrozím toho že můžu jen po když mám hlídání dopo, tka jeslti to jde tak půjdu k Adámkovi, mám ho i ráda, to si můžu vybrat mylsíš den?a ty jsi v kolíně teda řekla, že chceš rodit v Brodě? a v pondělí si tam máš zavolat, a oni tě tam ani neviděli?

já dneska jsem byla na utz u svýho dr, a normálně jsem z toho byla špatná, Karolínka by měla být podle měřítek větší, asi o 10 dní je menší, má teď 2100g, takže za měsíc přibrala 600g, a teď už nám ani měsíc nezbývá, dr říkal že může týdně přibrat 200,300g ale taky nemusí, takže se může stát, že to bude pindínek a bude mít třeba 2500g, nějak mě to vykolejilo, ale dr říkal že pro mé tělo je to dobrý..vše ostatní v pořádku a když se jí u mě daří, tak není důvod to řešit, tak doufám, že to bude všechno dobrý!!

ajleenka
4. lis 2010

@janinininka Mně Adámka doporučila kamarádka a já když jsem si prvně volala na gyndu, tak jsem rovnou řekla, že chci k dr. Adámkovi a oni mě dle toho objednali. A pokud není tedy za ten poslední měsíc, co chodím k té druhé dr. změna, tak by měl být stále v po dopoledne. A nebo si zavolej a radši se ještě zeptej, kdo tam je. V Brodě říkali, že k nim se chodí na kontroly až při přenášení a vzhledem k tomu, že jdu (pokud půjdu) ještě k pondělí ke své, tak to zatím řešit nebudu a zavolám jim tam až v to pondělí. Já tak trochu doufám, že do té doby porodím sama a nebudu to muset řešit, protože na poslíky trpím už pátý den.

janinininka
4. lis 2010

to já občas taky a mám skoro měsíc čas..tak at porodíš sama, třeba si to mimi ještě samo rozmyslí 😵 já tam brnknu pak a řeknu prostě že chci pondělky dopo a kdo tam je..díky!!

anetka1701
4. lis 2010

Oni do Havl. Brodu berou až při přenášení?? Já myslela že při 36tt jako všude :o( To se mi fakticky nehodí, doufala jsem, že budu jezdit do HBčka a ne do Prahy :o(

foogy
4. lis 2010

@gilotek Já to s sebou neměla a ni jsem to nepotřebovala. Pupík jsem čistila až doma.

Holky, tak já byla císařem - akutním ve spinálu a muž tam teda se mnou nebyl. Mám takovej pocit, že v Brodě na sál tatínkové nesmí.
Olíčka vyndali, odnesli ho, pak mi ho přinesli ještě na sál, ale jenom ukázat a pak se mnou šup na JIPku a viděla jsem ho až večer na 6ti nedělí.

monaberuska1
4. lis 2010

@gilotek já jsme čistila pupíček taky až doma, jelikož nám ho odstříhly den před puštěním 🙂 a na ouška to tam je.. ale to si klidně vzít můžeš josu tam jen ty klasické 🙂
@foogy jé tak mi jsme první dcrku měli taky akutním CS taky tam manža nebyl.. nemohl při tom pač to byli fofry 😀 ale nic si nepamatuju teda, semnou ta narkoza zamotala tak že si pamatuju nejvíc až tak 3 den po CS 😀 😀 a jst sem mmohla až ten 5 den.. to už sem musela... kvůli mlíku.... takže semnou ta narkoza pěkně točila..mrška jedna.. 🙂 ted druhá dcerka šla klasickou cestou 🙂ú♥

foogy
4. lis 2010

No, kámoška měla CS plánovaného a taky tam manžel nemohl být.
Ale upřímně - já byla ráda, že vnímám tu sestřičku, manžu bych tam nechtěla a on o to ani nestojí. Spíš mi je líto, že jsem Oliverka neměla pak u sebe. Že jsem si ho nemohla pomazlit. No jo no...

monaberuska1
4. lis 2010

@foogy jojo a to byl přesně a hlavní důvod proč jsme teď druhou dcerku chtěla rodit přirozeně..pač sem si to chtěla užít se vším všudy co od bolesti až ktomu úžasnému pocitu štěstí🙂♥♥♥ strašili mě od 7 měsíce že to CS může být..ale nakonec to šlo 🙂♥♥

foogy
4. lis 2010

@monaberuska1 Musí to bejt krásnej pocit, viď? To je fain, že jste to zažili!!!!

monaberuska1
4. lis 2010

@foogy jojo je ♥♥♥strašně sme sito přála u Markétky když to skončilo CS tak sme to fakt obulela.. ☹ teď to bylo nádherný.. musím říct že to na mě aji působí teď jinak než u malý 🙂 asi sem to fakt moc prožívala 😀 😀 😀 ale asi to tak mělo být 🙂 😀 😀 proč jsi nakonec vastně šla na CS???

foogy
4. lis 2010

@monaberuska1 Olík měl 2x omotanou pupečníkovou šňůru, ztrácel se...
Ke všemu já byla v těhu 2x v nemocnici s vysokým tlakem a otoky, takže se to trošku předpokládalo. Prali do mě magnézko na snížení tlaku, takže já bych stejně přirozeně neporodila, pač jsem neměla skoro žádné kontrakce. A to mi ho vyvolávali. Hrůza, no.

monaberuska1
4. lis 2010

@foogy taky jsme měli vyvolávanej... neotvírala sem se ani takže mi pak při druhém spíše taky hrozily CS pač sem se ne a ne otevřít... ☹ nakonec po 6a půl hodinách kontrakcí byl stejný nález jako u vás.. omotaná pupeč.šňura a já ztrácela pojem otom co se děje.. tak čup napíchali mě a jeli jsme taky na sál...
ted při druhým jelikož sme se neotvírala mi taky hrozily CS ale já si fakt tak přála rodit normálně že bych proto fakt udělala vše co půjde samozřejmě sem se ale nebránila CS pokud by to bylo nějak nutný 🙂 nakonec jsme rodily normálně ale teda za cenu toho že porod trval 3 dny 😀 😀 stím že malá ne a ne ven nešla mi vytlačit 😀 😀 a naonec roztrhaná a nastřižená tak moc že ted budu mít konec šestinedělí ale mě to pořád bolí 😀 😀 😀 a myslím si že kdybych nepila maliníkovej čaj tak kdoví jestli bych se vůbec otevřela 😀 😀 ale za to mi to stálo 😀 😀 sice to bylo teda bolestivější a delší ale fakt mi o za ty nejkrásnější zážitky pocity a vše prostě stálo .-)♥♥♥

gilotek
5. lis 2010

Holky díky, no já prvního syna rodila normálně, bolest jak sfiňa a sedla jsem si po 2 měsících. Ted čekáme ty dvojky, tak nevím čeho se bojím víc. Jestli normál. porodu kdyby se ještě otočili, nebo císaře 😖

janinininka
5. lis 2010

gilotek- a kdyby se otočili tak si můžeš vybrat vid? kamarádce taky dávali na výběr ale pak byly komplikace tak měla teda císaře 😔
foofy- malej roste jako z vody, to utíká viď?

janinininka
5. lis 2010

a to že měl Oliverek otočenou šnůru se zjistilo až u porodu?

katchi
5. lis 2010

@anetka1701 ja myslim, ze pokud se se svym dr. domluvis, tak te v Brode vezmou i driv nez po terminu porodu. Tak se na to zkus zeptat.

Jinak co se tyka cisare, tak tam k nemu tatinky opravdu nepousteji. Az kdyz je mimco na svete, tak ho tatkovi ukazou, osetri a tatinek ho ma pak u sebe, dokud se maminka neprobere.

Jinak me uz delali Hamiltony dvakrat a nezabralo to, ve stredu si tam mam jit lehnout a to se mi vubec nechce. Tak delam vse pro to, aby mimco vylezlo ven samo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru