Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 jojo měla, ale nebyla to chyba vyvolávačky😀 neboj malá měla omotanou pup.šňůru ale blbě muselo se říznout, nechtěla sme ti nahnat strach to vážně se může stát kdykoliv 😀neboj to není tím že to byl vyvolávaný porod 😉

andy80
2. únor 2011

@anetka1701 Já měla jeden den nástup, udělali mi jen UTZ a monitor a vyvolávat se šlo až druhý den. Byla jsem naštvaná, že tam ležím zbytečně.

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: neděsíš, jenom jsem byla překvapená :o) Já už jsem taková nějaká... vyrovnaná se vším... :oD
@andy80: heh, no tak to bych šla normálně domů :oD z toho mám větší strach než z celýho porodu - bejt zbytečně v porodce...

monaberuska1
2. únor 2011

@andy80 jo?? měla jsi to takhle?? a proč?? měla jsi nějaké komplikace?? mě teda vzala hned moje gyndařka teda, sní sme byla aj domluvená 🙂

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 jo tak to sme ráda .-) nene to se neboj to by se stalo aji kdyby se porod rozjl sám .-)♥♥
já měla největší strach z klistýru😀 😀 😀

andy80
2. únor 2011

@monaberuska1 Ne neměla, taky jsem si myslela, že to bude hned, ale nebylo 😖 . Jeden den jsem si poležela na rizikovce, druhý den jsem šla na sál, dvě tablety se mnou nehnuly, tak mě v osm večer hnali zpátky na rizikovku a kolem půlnoci se mi to rozjelo, odešla plodová zátka, přišel doktro, prý, že rodit nebudu, vrazili mi injekci na spaní, v půl druhé v noci mě vedli zpátky na sál, protože se to už nedalo.

anetka1701
2. únor 2011

@monaberuska1: nicméně dík :oD :oD Jste fakt studnice... Ozvu se, až se malá narodí, jak to všechno dopadlo... případně dřív, když mě ještě napadnou nějaký otázky :oD :oD Ale zatím snad vím vše...

andy80
2. únor 2011

@anetka1701 Ono to bylo krátce po zavedení poplatků v nemocnicích, tak jsem si naštvaně říkala, že jim jde snad jen o prachy nebo co. V porodce jsem tenkrát nechala 720,-- Kč 😲

anetka1701
2. únor 2011

@andy80: jako fakt je to divný... a to jsi nastupovala hned ráno??? A řekli ti hned, že vyvolávat nebudou???

andy80
2. únor 2011

@anetka1701 Jo, jo, hned ráno. Hned mi to řekli, že mi udělají jen UTZ, změří průtok pupečníku, pořád mi chodili dělat monitor a to bylo všechno. Přitom už jsem byla 12 dní po posledním termínu a odhad porodní váhy byl 4700g (což se naštěstí nepotvrdilo, malá měla "jen" 4190g). Taky mi primář řekl, že když nebude porod postupovat, doporučuje ukončení sekcí, což jsem si po tom neúspěšném vyvolávání taky myslela, že mi udělají a ono nic. To ještě jsem nasupovala v úterý, ve středu se šlo vyvolávat, když se nezadařilo, tak mi řekli, že s vyvoláním budou pokračovat až v pátek, no to jsem myslela, že se seberu a pojedu jinam. Nakonec si to malá rozmyslela a ve čtvrtek ráno v 4:25 se uráčila přijít mezi nás 😀 . Já byla teda v porodce 7 nocí, malá 5 nocí (kvůli žloutence), jinak, když šlo všechno jak má, tak pouštěli třetí den po porodu domů.

anetka1701
2. únor 2011

@andy80: wow... no, tak budu doufat, že to u mně bude spíš jako u berus :oD :oD :oD díky za info...

monaberuska1
2. únor 2011

@anetka1701 jojo určitě když tě něco napadne tak s eozvy tak ale třeba dneska pojedeš 😀 a už s enám pochlubíš s malou 🙂

@andy80 kdy jsi toto měla??před těma 6 lety?? nebo ted před těma skoro 3 roky?? a jakto??? za co poplatky??
já nic neplatila ani u první a ani u druhý teda... aspon teda oničem nevíme s manžu jen teda že byl u porodu jinka nic jo ted manža říká ještě pobyt... ale to dělalao nějak 200kč takže jako veké peníze ne.. a to jsme při CS tam ležela 7 dnů, a u Nikolky jsme byla den dopředu to sme ležela na gynekologickém pak porod a pak šestinedělko 4 dny takže jakoby 6 dnů

andy80
2. únor 2011

@monaberuska1 Před třemi lety, 8.5.2008 poplatek za pobyt v nemocici 60,-- Kč/den - tenkrát se platilo i za děti, dneska už se za děti neplatí.

monaberuska1
2. únor 2011

@andy80 já před těma 3 rokama neplatiula ale za dítě???

andy80
2. únor 2011

@monaberuska1 Já jo 😲 , dokonce jsem v březnu byla se starším synem v nemocnici s kýlou a taky jsem platila, jak za dítě tak za sebe. Kdy jsi rodila, jaký měsíc? Já za děti platila pak i u doktorů, když byly nemocní, když byly nemocní oba, tak to taky pěkně skákalo.

monaberuska1
2. únor 2011

@andy80 já rodila v prosinci 2007 a pak jsme tam byli v nemocnici s malou na dětském( rotavir)a neplatili jsme psalo se to na stát nebo tak něco ted nevím v roce srpen - 2009

a ted v roce 2010 jsme platili jen za mě teda ale to už je dobrý 🙂

andy80
2. únor 2011

@monaberuska1 No jo, já to zrovna chytla v mezi čase, kdy se platilo. Od ledna 2008 snad do konce roku, pak zrušili poplatky za děti.

monaberuska1
3. únor 2011

@andy80 aha tak to máš pravdu to byl zrovna mezičas..tak to jsi chytla fakt blbě vid?? no je to pravda mi tam rodily 2007 pa s rotavirem jsme tam byli v roce 2009 a pak porod druhý 2010 😀 😀 😀 😀 😀 takže mi jsme ten rok úplně vynechali, to je teda dobře :_)

monaberuska1
3. únor 2011

@andy80 a ještě sme koukala na fotečky a z fotek jako by jste bydleli v Polné??? nebo mě to jen mate??

katchi
3. únor 2011

@anetka1701 to s tou nezkusenosti mas pravdu. No ale u me to slo vsechno tak nejak samo a kdyz se to na konci zaseklo, tak uz by se s tim asi nic moc nenadelalo...je teda fakt, ze jsem byla rada, ze zrovna slouzil primar, ktery me pak delal CS. Ale p. Havlickova byla uzasna, kez bych ji tam mela priste zas...

andy80
3. únor 2011

@monaberuska1 Původně jsme bydleli v Golčově Jeníkově, ale před dvěma lety jsme se přestěhovali na jih čech 😅

monaberuska1
3. únor 2011

@katchi jojo na pana primáře sem taky slyšela jen samou chválu 🙂♥♥

monaberuska1
3. únor 2011

@andy80 aha tak jen podobné místo 😀 😀 😀 😀 😀

foogy
3. únor 2011

@katchi A proč ti nakonec dělali CS?
Jo a Havlíčkovou a Němcovou si všechny moc chválí!!

Já jsem tam zažila jednu PA a ta byla taky úžasná! Vůbec nevím, jak se jmenovala, ale starší a světlé vlasy na mikádo. Jsme tam přijeli v noci, že mi neklesá tlak, dokonce po práškách ještě stoupá a oni měli takovej nával, rodila tam jedna mamina za druhou, po mně letěli dělat CS a ona byla tak hodná, hladila mě po vlasech, na manžu byla milá a řekla, ať jde dovnitř na vyšetřovnu, ať jsme spolu.... No, jak vlastní mamka 😵 A hlavně v klidu, žádnej stres.

@anetka1701 Mně porod taky začali vyvolávat, ale Olík měl 2x omotanou pupeč. šňůru, takže taky akutní císař.
To už je teď běžné 🙂

katchi
3. únor 2011

@foogy protoze malej nesestupoval a moje kontrakce nestacily na to, aby ho souply dolu...bohuzel nezabral ani oxytocin, kterej jsem si nakonec nechala pichnout, pak to bylo jeste horsi 😒 tze nez riskovat kleste nebo VEX jsem souhlasila s CS. A primar byl suprovej a na sale byla desna prca 😀

foogy
3. únor 2011

Já už jsem to tady psala, ale musím znova - doktoři všichni bezvadní! Fakt!
Akorát silně v rozpacích jsem byla z doktorky Jarošíkové, které mi dělala UTZ, se kterým vůbec neuměla, radila jí tam sestra. Tím pádem mi říkala šílené míry hlavičky a nožičky a dle toho jí vyšlo, že mimčo má 4100g! A já na to: Cože? A sestra: Co? Šlo to dovnitř, tak to půjde i ven! A já: Jo, to jo, to mi je jasný, ale před 5ti dny mi dělal UTZ doktro Pauk a odhad byl 3200g. A doktorka: No jo, ale to byl jenom odhad!! Jsem se pousmála a v duchu si myslela: Stejně jako u tebe, co?
No a za 13 dní od UTZ Pauka se mi narodil Olíček s 3410g!!!!!!

foogy
3. únor 2011

@katchi Ahá. Jo, to tě chápu. Taky bych z kleští a toho ostatního měla strach. To radši budu "riskovat" CS, u kterého říkají, že je to větší nebezpečí pro matku, než aby něco bylo s tím mým prťouskem. A upřímně - mně ten CS ani nevadil. Ani potom mi to nějak nevadilo. A teď, když se mě někdo zeptá, jak to bolelo, tak už si na to fakt nepamatuju.

monaberuska1
3. únor 2011

@foogy to je jakoby jsi popisovala tu co sme měla taky PA ted už jméno nevím ☹ ale přesně jak říkáš jak maminka, pomáhala mi úplně moc, držela mě dýchala semnou, hladila po zádech prostě fakt mi pomohla 🙂jo tak to bych asi taky byla taková nesvá když by dr.radila sestra, to úplně chápu a ten odhad jako super 😢 😀 😀 😀 přesně jak píšeš jsi to vystihla 😀 😀 😀 mě pan doktor Rafaj taky udělal odhad a víceméně souhlasil 🙂
@katchi aha tak proto já sme chtěla taky už zetat ale někdo nemá rád když se člověk ptá proč a tak, mě to nevadí ale potkala jsme se s rodičkou které sme se zeptala a ta mě div neposlala víš kam ☹

katchi
3. únor 2011

@monaberuska1 v pohode 🙂 me nevadi o tom mluvit, naopak i tak byl pro me porod uzasny zazitek a uz na sale jsem rikala, ze se tesim, az budu zas tehotna a zas budu rodit 😀

monaberuska1
4. únor 2011

@katchi to sme přesně prý říkala manžovi když sem se probrala s narkózy 😀 😀 já se těšila na ten přirozený že taky zkusím 😀 😀 😀 jojo taky mám právě pěkný zážitky, hold vše člověku nevyjde jak si to naplánuje vid?? tak to sme ráda,🙂já jak se to jednou stalo už se radeji teda neptám 😅 😅 😅 😅

anetka1701
4. únor 2011

tak se pridavam do klubu Cs v havl. Brode.... Jsem tu od ctvrtka, pomalu se vyvolavalo, dneska maly padaly ozvy, tak me rili...ale jsme obe ok, pomalu se vzpamatovavam a opet se utvrzuju v tom, jak jsou tu skvely...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru