Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

bodkovka
6. říj 2011

ahojte
dnes som zistila, že som tehotná...
už teraz viem, že chcem rodit v HB, ale chcela by som tam chodit aj ku gynekologovi.
máte pre mna nejakú dobrú referenciu?
dik moc

kucirlib
12. črc 2012

@anetka1701
@stefanny
@misi.21
@foogy Ahoj, chystám se rodit v HB a tak jsem si přišla k vám pro radu. Když bych se tam chtěla zajít podívat, mám se na to nějak objednávat? a nevíte jestli tam pořádají nějaké předporodní kurzy?

misi.21
12. črc 2012

@kucirlib kurzy určitě mají a myslím si,že prohlídka je součástí kurzů... Zkus si tam zavolat. Z Prahy do HB?

kucirlib
12. črc 2012

@misi.21 No já z HB pocházím a ke konci srpna se stěhuje do Jihlavy, ale tam jsem řekla že nebudu rodit ani za prase, že chci rodit v HB. Mám totální nedůvěru k jihlavské nemocnici.

foogy
12. črc 2012

@kucirlib Líbo, my se známe přes ségru 😀
Koukni sem, mají to tam popsané a i uvedené telefonní čísla
http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=14&nD...

Já jsem teda chodila na těhotenské cvíčo k Hance Petrů od Přibyla, takže jsem v nemocnici na prohlídce byla s ní. Ale vím, že spousta holek šlo rovnou do nemocnice.
Zkus tam zavolat, oni ti poradí!

misi.21
12. črc 2012

@kucirlib tak to jo... HB je super,do Jihlavy bych taky nešla...

kucirlib
12. črc 2012

@foogy koukam ze HB je fakt malej a konik taky. Kolegyne z prace co? Diky za rady. Mne to pak taky doslo juknout na stranky porodnice. Asi uz se mi mozek odstehoval do delohy 😉

veru85
3. srp 2012

já rodila v HB v únoru, byl babyboom a na porodnici vůbec nestíhali, sestry toho měly moc, tak byly některé docela protivné, neochotné, za celý den se nikdo nepřišel zeptat, jestli něco nepotřebujeme...a prosazování jejich technik kojení, k tomu raději no comment, rozkojila jsem se až v klidu doma, a po svém....na to, jak to tam všichni chválí, jsem byla dost zklamaná (i když musím uznat, že porodní asistentka i doktorka byly super), takže podruhé půjdu k nám do Jihlavy 🙂

petkab82
2. říj 2012

ahojky, možná trochu hloupá otázka, tak mi promiňte. Chtěla bych také rodit v Brodě, a měla bych takový dotaz, co vše si musím do porodnice přinést. doklady a papíry nepočítám. Ale zajímalo by mě třeba do čeho tam mimčo oblékají - jestli si musím přinést vlastní oblečení a nebo mají nějaké erární🙂 Jsem na rizikovém těhotenství takže jsem měla téměř vše zakázané tudíž na předporodní cvičení a kurz jdu až teď v říjnu - snad se tam něco dozvím, ale budu ráda i za Vaše rady jak to chodí v Brodské nemocnici. Díky.

beponka
2. říj 2012

@veru85 já první rodila v JIhlavě, druhé v Brodě. a v JIhlavě bych už nepřekročila práh nemocnice 😉 v Brodě vše vysvětlovali a ne v JIhlavě bez slova jak rutinu.a je třeba smutné že až na druhém dítku mi někdo ukázal jak ho správně nosit...jediné co se mi v JIhlavě líbilo bylo že jsem chytla nadstandard 😉
@petkab82 jako v každé porodnici i v Brodě oblečou Tebe i malé. někdy je to sice šílenost, ale šetři si krásné oblečení na doma 😉

naomi6
2. říj 2012

Ahoj, já rodila taky v Brodě a vše v pohodě, ale je fakt, že jsem měla hodně rychlý a pohodový porod. Z příjmu rovnou na sál, takže se mnou neměli žádnou práci 😉. Ale na to, jak mi vychvalovali novorozenecké, tak jsem byla celkem zklamaná. Nikdo si nás tam moc nevšímal. Ale zase je fakt, že s kojením a s ničím jsem problém neměla, tak asi taky proto.... Jen 1 sestra byla protivná a odmítla mi pomoc při koupání malé, když jsem ji o to požádala, že mám strach, tak mi odsekla, že už musím sama, když jsem to viděla. V Brodě se totiž myje v umyvadle pod tekoucí vodou a navíc zrovna tekla jen vlažná a malá byla úplně modrá od chladu. No, každopádně jsme to zvládla i sama, ale chtělo se mi brečet, když mě tak odbyla, přitom zrovna seděla v kanclu a neměla co dělat. Všechno je to o lidech.... Držím všem palce u porodu, ať už to bude v Brodě, nebo jinde......

superkousky
2. led 2013

Ona porodnice HB nemá jen klady ....Já bych do této nemocnice již rodit nešla.
Vadilo mi hodně věcí /neochota sestřiček,názory jisté lékařky,nepříjemný primář aj./,ale úplně nejvíc mi vadilo,že nemocnice absolutně ignoruje právo maminek na svobodné rozhodování ohledně kojení /teda spíš nekojení/.
Protivnost personálu jsem přikládala k mému výslovnému přání nekojit 😒 ,ale po přečtení několika příspěvků,mi přijde,že je to běžný "standard" této nemocnice.
Zrovna nedávno se mi jeden kamarád svěřoval,jak je jeho žena totálně zblbnutá kojením od jisté Mudr. 😀
Ani jméno mi říkat nemusel 😀 ,tušila jsem vo co GO 😉 /nespletla jsem se/.
Prý jí kojo nejde,má úplně zničená prsa,je u kojení vzteklá a malá jen stále pláče.
V nemocnici mamině neustále tvrděj,že každá dobrá matka kojí a každá to zvládá 😒 ,takže o UM nechce chuděra ani slyšet 😲

Náhodou jsem našla tento krásný deníček.
Stačila 1/3 a hned jsem věděla,že se jedná o Havlíčkův Brod 😀
http://www.emimino.cz/denicky/jak-mi-kojeni-mal...

Znám plno maminek ,které na HB nemocnici nadávají,jen je škoda,že nechodí /nepíší / do diskusí ,protože i nepříjemné zážitky jsou pro jiné maminky důležité.

Přeji všem maminkám - krásný,šťastný a spokojený Nový rok !!!!

mahonia
21. únor 2013

Ahoj holky sice trošku od tématu ale taky budu rodit v Havl. Brodě a chci se zeptat jak je to s pediatrem v Havl. Brodě....musím se k někomu nahlásit před porodem nebo stačí až v porodnici? A doporučily by jste mi někoho? Díky
@naomi6
@petkab82
@misi.21

naomi6
21. únor 2013

@mahonia ahoj, určitě si najdi nějakého pediatra už před porodem. Já ti ale bohužel nikoho nedoporučím, protože jsem z Jihlavy. Šla jsem se zeptat k pediatričce až někdy v 7. měsíci těhotenství, zda bychom k ní mohli chodit. Hned druhý den, co přijedeš z porodnice pediatr přijde přímo k vám domů a mimčo prohlédne. Tak hodně štěstí přeji 😉

mahonia
22. únor 2013

@naomi6 díky

hladikovapeta
9. dub 2013

Ahoj holky 🙂 Chtěla bych se zeptat, jestli existuje někde seznam věcí, co si vzít do porodnice v HB. Na předporodní kurz nejdeme a jelikož budu až do porodu jezdit na kontroly ke svému lékaři, do Brodu se dostanu opravdu až na porod 😀 Nějaké info mám od sestry, která tam rok a půl zpět rodila, ale nevím, třeba se tam něco změnilo 🙂 Co všechno tedy nemocnice poskytuje a co si musí vzít rodička s sebou???? (co čtu různé diskuze, tak je to všude jiné)

naomi6
10. dub 2013

@hladikovapeta Ahoj, já jsem rodila v HB před dvěma lety a co si pamatuji, tak jediný požadavek byly plínky pro mimčo a jinak je tam vše erární. Pokud si chceš vzít pro mimi samozřejmě něco svého, tak můžeš. Třeba do Jihlavy chtěli pro mimčo kartáček na vlásky, pilník na nehty a Bepanten na opruzeniny, ale v HB je opravdu vše k dispozici, každé mimi mělo svůj teploměr na kontrolu teploty a z kosmetiky používají Johnson Baby pro tělo i vlásky takový gelík. Pokud bys s tou značkou nebyla spokojená, vezmi si svojí kosmetiku. Jinak pro sebe si vezmi samozřejmě porodnické vložky, kalhotky a vložky do podprdy, jinak košilku dostaneš každý den čistou erární 😉 No a pak klasické hygienické potřeby pro sebe. Já jsem byla v Brodě spokojená. Přeju pěkný porod 😉

hladikovapeta
10. dub 2013

@naomi6 Mockrát děkuju za info 🙂 :-*

rilwen
28. dub 2013

Ahoj, nějaké nové zkušenosti s porodnicí v HB? Rodil v ní někdo nedávno?

kamhajek
autor
30. dub 2013

Já rodila v HB v prosinci 2012 a stejně jako před 6 lety naprostá spokojenost. Pro mimčo musíš mít jen ty pleny, jinak opravdu vše bylo erár, oblečení tedy děs, ale lepší než tam někde skladovat své.

stazina
22. kvě 2013

Ahoj , já rodila v Havlíčkově Brodě dvakrát, výhrady mám, ale v celkujsem spokojená..jen sem se chtěla pozeptat, zda některá nevíte,kolik stojí nadstandart?

anetka1701
25. kvě 2013

hoja, rodila jsem v úterý :oD Plánovanym císařem :oD je to tu furt úplně stejný, nezměnilo se nic a jsem tu v rámci možností spokojená i podruhý :oD
@stazina 400 za noc, pokud je volnej :oD Ale je to dost vabank :oD

jennyska
30. kvě 2013

Ahoj všem maminkám a těhulkám 🙂

Díky mamince @tea1909 vznikl v naší koníkovské knihovničce pojmů a zkušeností Wiki článek o Porodnice Havlíčkův Brod https://www.modrykonik.cz/porodnice-havlicku-brod/ .

Vaše zkušenosti, které můžete vložit na zmíněný odkaz, mohou pomoci ostatním maminkám (nejen z MK) s výběrem porodnice. Proto, pokud máte chuť a chvilku, vložte svou zkušenost a pomožte nám pomáhat 😉

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

bajabul
16. čer 2013

Já bych také chtěla vychválit Havlíčkobrodskou nemocnici,,určitě nelituju,,
Personál na jedničku,, vč. pomocného personálu, lékaři, sestřičky prostě lidi na svých místech, mladší kolektiv, příjemné jednání, ochota ,, vybavení nemocnice také v pohodě,,
Letos v dubnu se nám tam narodila krásná zdravá holčička, byl to můj druhý porod ,, přítel byl se mnou , jeho to bylo první dítě,, první dcerku jsem rodila v Kolíně,, a už NIKDY !!! Proto jsme se i přes poměrnou dálku 60 km rozhodli pro HB, od příjezdu do konce byl se mnou přítel, nikdo ho nevyháněl, ba naopak, vše s úsměvem,, pohoda, nikde stres, samostatný pokojíky jen chválím,, moc to pomáhá,, že si to tam člověk odbyde sám, bez plenty dalších rodiček,, asistentka chválila,, to taky je k dobru,, rodit se může na pokoji,, nikam vás neženou ,,
Já měla u porodu Mudr. Přenosilovou - mladá blondýnka,, super jednání, pohodová lékařka,,
miminko hned přloženo, nikdy mi ho hned nevzal,, nechali nás tam v klidu,, ,, pak pupečník, očištění a vážení miminka, ošetření , sešití mě, a zas klid, večeře a pití , ,, přesun na dětské ,, zas v klidu ukázka kde vše je,, ubytování,, .
A když navíc natrefíte na super holku na pokoji, tak se tam celý 4 dny prosmějete jako my 🙂,,
Prostě,, HB jen doporučuji !!! Necítila jsem se tam jak pacient, ale jako člověk ! Díky všem .

229
8. lis 2014

ahoj,rodili sme bohužel v brodské,přenášela sem 8 dní,mimi vymodlené po IVF ,měla sem těh.cukrovku,prvorodička a ke konci těhu sem se šíleně osypala tak sem brala antobiotika a dali mi injekci 😢 ,ale i přesto sem přenášela.V pátek mě dr.švec ani nevyšetřil pouze natáčeli křivku mimi,v ponděli sem mela jit na příjem,bohužel mimi se nedařilo a v neděli akutní císař,malá se nalokala plodové vody,křísili ji a 30min.oživovali,apgar skore-1-2-2!hned ji ovezli do FNHK.Jediné co nám řekli že se mimi nedařilo a už to mohlo trvat pár hodin možná i dní!Když sem říkala primářovi,proč mě nevzali už v pátek na příjem,tak řekl že by mě neuhlídali a bylo by to ně,dobrý přístup že 😠 Každopádně brodskou NEDOPORUČUJI,jinak hradecke nem. velice dekuji,profi doktoři i sester.Jo a schodou okolností sem tam potkalal maminku také z brodske té šlo oživot i ji a mimi se narodilo předčasně,docela smutné že

veru85
2. pro 2014

s dvouletým odstupem jsem podruhé rodila v Jihlavě, císařským řezem dvojčata, a s HB porodnicí se to opravdu nedá srovnat (o porodu v HB jsem psala výše)...jednoznačně ve všech směrech doporučuji JIHLAVSKOU porodnici a novorozenecku JIP, do HB už by mě nikdo nedostal ani se zadřenou třískou...v Jihlavě naprostá spokojenost, nemám co bych vytkla, a přesvědčila jsem se, že HB nemocnici prostě doporučit nemůžu

rentacrystal
5. pro 2014

@bajabul Ahoj, tvůj příspěvek mne celkem přesvědčil🙂 Jsem z Chrudimi a km to je 55 🙂 mám kolem sebe plno lidí, co mi říkají, že jsem blázen, že chci jet tak daleko atd. a v zimě tam nedojedeš a bolestí v autě nevydržíš atd... nechci se nechat odradit. Dítě čekám první a chci prožít co nejpřirozenější porod, což v mém blízkém okolí umožňuje asi jen HB porodnice... Byla jsem se podívat na prohlídce sálů v Chrudimi a tam mi bylo řečeno, že žádná jiná poloh než na křesle je zcela nepřípustná!!! a vanu, že nepoužívají z hygienických důvodů...:(

brouzdalka
5. pro 2014

@rentacrystal Měla jsem to úplně stejně! Byla jsem se jen pro zajímavost podívat v Chrudimi a naprosto strašný. S tou vanou jsem si říkala, že to je teda síla, tak hlavně, že tam tu vanu nechali zbudovat. Je zajímavý, že z hygienických důvodů není jinde problém vanu aspoň v 1. době porovní použít. PA Pěšinová nebo jak se jmenovala nám navíc ke klasické poloze řekla - a vypadala o tom naprosto přesvědčeně - řekla, že je to to nejlepší pro maminku. Sama rodila dvakrát s epidurálem při nekomplikovaném porodu a ještě to tam vychvalovala, jak je to super. Takže tady nikdy. Nehledě na to, že porodní sály na mě působily ztísněně.
Co se HB týče, jela jsem od nás nějakých 60 km s kontrakcemi po 3 minutách a uteklo to jako voda. Nicméně nakonec jsem rodila akutním císařem, personál porodního sálu ještě v pohodě, ale personál šestinedělí naprosto hrůza! Přítele mi poslali po převozu na šestinedělí domů, aniž by nám společně ukázali dítě a já ho tak viděla až po 10 hodinách, naprosto bezdůvodně, a to jsem si o něj říkala! Ke kojení mi každý říkal něco jiného, takže taky to nebylo úplně super, kojit jsem se naučila až doma, když jsem zapojila instinkt a zahodila nesmyslné poučky. Takže za mě příště ne. Ale známá byla spokojená, přirozený porod jí vyšel téměř podle představ.

anetka1701
5. pro 2014

@brouzdalka to mi fakt vysvětli... Já měla manžela na šestinedělí po každém císaři dvě hodiny na pokoji než přivezli další maminku a pak ho poslali pryč, aby měla soukromí... Mimčo jsem měla na půl hodiny na chodbě před sálem (taky s manželem) než mně dovezli na JIP a pak mi malou nosili skoro furt...

Já nezapomenu, jak mně anestezioložka hladila po vlasech, když jsem se klepala a plakala hrůzou před druhym císařem... A jak za mnou po prvním porodu přišli snad všichni doktoři a uklidnovali mně, že to nedopadlo podle představ a musel bejt akutní císař...

bajabul
5. pro 2014

@rentacrystal jedte se tam podívat , myslím že pokojíčky vás překvapí ,, je to úplně o nečem jiném než jsem já osobně prožila v Kolíně před lety, a kdybych měla zas mimčo, tak jedině HB 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru