Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
26. bře 2010

mamino, popis porodu bude tak příští týden, zatím se sehráváme, takže je všechno na dýl. Jinak hezky odpočívej, aby jste dopadli dobře 😉 Mohu říct, že přítel taky pomáhá jak může 😀

mamina
26. bře 2010

Aronku,tak je to dobře.Vždyť je Honzík taky jeho,tak ať si ho tatínek taky užije,ne?😉
Budem se těšit na popis.Ale nedělej si hlavu s tím,že to nebude hned.Vím,že sehrát se s miminkem není úplně jednoduchý a chvilku to trvá.Hlavně hodně odpočívej,vyhni se stresu,ať máš dost mlíčka pro Honzíčka...(ono se mi to i rýmuje....😀)

monaberuska1
26. bře 2010

mamina, teda já málem brečela, to je smutné ale zároven tak krásné, 🙂 to je prostě nádherný, ten přístup, to umí málokterý chlap, tak to je dobře že máš takový poklad doma:_) to je moc dobře, ono těhlech chlapů po světě chodí opravdu jen málo ☹ ☹ ☹ ale já si ztěžovat taky nemůžu zatím teda 🙂 🙂 😉

janinininka
28. bře 2010

mamina- tak hezky odpočívej, je dobře, že ti bude paní pomáhat s dětma, neumím si to představit, máš můj obdiv 😵 !!není to určitě lehký ležet když je doma spousta práce, vid? ale mimi je ted přednější at je hezky ještě u maminky v bříšku, dej zítra vědět co u dr!!

aronek- nespěchej, až budeš mít čas, písni porod já ho psala asi po 4 měsíích 😅 takže to asi budeš rychlejší ty 😀

koukám že tu není charrleene, jestli už nerodí 😲

chaarleene
28. bře 2010

holky, jen hlásím, že se nám ve středu večer narodila holčička, do porodnice jsme přijeli v 17:30 a v 19:35 byla na světě 🙂 porod proběhl naprosto bez komplikací, u porodu jsem měla 2 PA - paní Havlíčkovou a paní Němcovou a paní doktorku Švarcovou, všechny byly milionové a oba s manželem máme z porodu takový příjemný, až domácký pocit 🙂 na oddělení šestinedělí byli všichni taky úžasní, jedna sestřička se mnou třeba v noci hodinu kojila, jen abych to zvládla dobře 😵 takže za sebe můžu jen a jen doporučit 🙂 😉

janinininka
28. bře 2010

jů chaarleene- moc gratuluju! vidíš akorát jsem na tebe myslela! jsem ráda že porod proběhl rychle to jsi měla štěstí! 😵 tak až budeš mít čas, těšíme se na popis porodu 😵 měla jsi mi paní Němcovou taky zajistit 😀 a mylsím že dr Švarcovou jsem taky měla když jsem rodila, je mladá a myslím,že měla brýle?

chaarleene
28. bře 2010

jani, paní Němcová tam byla naprostou náhodou, prostě měla službu 😀 jo, doktorka Švarcová je taková mladá, tmavovlasá, je to Slovenka 🙂

mamina
28. bře 2010

Charleen,gratuluju!!! 😀 😀 😀 Čím víc se to blíží,tím větší mám zase strach. 😝 Zkouším se domluvit a ukecat je v tom Vrchlabí,ale nevím,jestli to dopadne.Spíš to vidím na ten Brod...Jen má prostě strach z bílých plášťů,no... 😝
Zítra určo dám vědět,když mě pustí.A když ne,poznáte to.(Protože nedám vědět. 😀 )

aronek
29. bře 2010

chaarlee, moc a moc gratuluji k pohodovému porodu 😉

foogy
29. bře 2010

chaarleen - ještě jednou gratuluju, malá je fakt kouzelná!!!!!!! 😵

Já jsem od soboty opět v nemocnici a zítra na vizitě se rozhodne co se mnou. Ale nejspíš mi to prý budou vyvolávat. Záleží taky na tlaku, jestli bude vysokej, tak to bude císař. Jsem napnutá jak struna a už bych chtěla mít čmeldíka u sebe a být doma.

mamina
29. bře 2010

Holky,jinak v poradně to dopadlo na draka. ☹ Prej kdyby šlo jen o tvrdnutí břicha,že by to šlo urovnat,ale u porodu Staníka mi neošetřil doktor natrhnutej čípek,prej dost velkej nález,takže hrozí předčasný odtečení plodovky a porod.A to jsem kluka rodila ve Fakultce v Hradci! 😠
Takže ve středu nástup do špitálu,v pátek steh a mám počítat,že tam zůstanu nejmíň do pondělka:817:Takže velikonoce jsou v háji... 😢

aronek
29. bře 2010

foogy, moc držím palečky, aby ti to dobře dopadlo 😉 pak dej vědět jak jsi dopadla

aronek
29. bře 2010

mamino, to je mi líto, hlavně aby se malý udržel dost dluho a byli jste oba v pořádku 😉

mamina
29. bře 2010

No,doufám.... ☹
Jinak mi dělala i cytologii a za živa mi brala 3 vzorky tkáně na nějaký testy.Bolelo to už při výkonu a teď mám co dělat,abych bolestí neřvala.... 😠 😠 😠 😝

aronek
29. bře 2010

mamino, tak za živa by mi nemohli nic dělat 😖 jsem dost srab. Víš na jaké testy ti to brali?

janinininka
29. bře 2010

mamino- co ti prosímtě dělali za testy, že to takhle bolelo? tak snad ti to pomůže, a budete s mimi v pořádku jen at zůstane ještě u maminy v pelíšku, akorát děti doma, to je taky na pytel, vid, když nevíš co se doma děje!

foogy- mylsíme na tebe, dej vědět! a kdy by ti měli vyvolávat porod, během týdne, drž se, už brzy budeš mít čmeldíka u sebe!! 😵 😵

la_cheri
29. bře 2010

Ahojky tak já v brodě rodila před víc jak dvěma lety jméa PA i nepamtuju a dr nejdřív Mašková(za sebe říkám bohužel) apak po střídání dr.Petrová ta byla fajn🙂Na září čekáme dalšího prcka tak jsem zvědavá koho chytnu🙂

janinininka
29. bře 2010

la cheri a rodit chcete zase tam, jsi z brodu?

la_cheri
29. bře 2010

jj chci zas tam nejsem z HB jsem z Chotěboře to je kousek no..

mamina
29. bře 2010

Teď jsem o tom mluvila s kámoškou a ta říkala,že podle popisu to tipuje na biospsii.Jen nějak nechápala,že to dělala těhuli.Ona měla špatnou cytošku,tak ji nechali porodit a dělali jí to až potom...
Jinak bych si to taky asi udělat nenechala,kdyby mi to řekla dopředu.Ale když už ve mně měla ty železa po cytošce,tak to udělala rovnou bez předchozího varování.Jen pak prohlásila,že to je na vyšetření,že potřebuje výsledky a že to bylo potřeba.A teď se mi divte,že nechci rodit tady v Pardubkách! 😠 😠 😠

chaarleene
29. bře 2010

jen bych ještě dodala jednu drobnost - nechte si donést jídlo 😅 sice je dobré a je ho dost, ale večeře se roznáší o půl páté, o víkendu už po čtvrté hodině 😅 nemluvě o tom, že třeba k snídani byly čerstvé housky s florou, což teda pro kojící matky není úplně ideální 😒 obědy byly dobré, polévka a hlavní jídlo, akorát jednou byl kynutý švestkový koláč - v té době malá ještě nepila, takže se to na ní neodrazilo, ale spolubydlící brečelo miminko celou noc 😔 no a večeře v týdnu byly taky dobré, akorát moc brzo... o víkendu byl k večeři termix a 2 rohlíky 😒 ke snídani jeden kousek ovoce (mandarinka nebo jablko), zelenina žádná....

aronek
29. bře 2010

To je pravda, nějaké jídlo to chtělo. Já tedy jíst nemohla, takže jsem to odevzdávala netknuté, ale vím, že ostatním nosily návštěvy 😉

la_cheri
29. bře 2010

s jídlem souhlasím🙂my třeba měli k obědu segedín s knedlíkem no malej byl chudák:(

monaberuska1
30. bře 2010

ahojky děvčata,
aronek tak co jak je doma s prckem??? 🙂 😉 a co vy holky, ja tu dlouho enbyla, nějak ja je pekne neni moc casu na pocitac.

aronek
30. bře 2010

mono, malý je supr. Moc hodný a hlavně doma si to dělám podle svého, takže samé pozitiva 😀 Jen mně tedy bolí břicho a nevydržím tak dlouho chodit, ale to se podá 😉

la_cheri
30. bře 2010

mona:ty jsi taky všude co?🙂

monaberuska1
30. bře 2010

aronek, jojo to se podá 🙂 ty už si prodala epinka????♥♥to je bomba, malej kouzlí vid??🙂

la cheri jé ahojky 😀 koukám že nejsem jenom já všude hihi 😀 já rodila v brodě, a po druhé se tam chystám zas, takže téma havl.brod hihi 😀 jaks e máš, na tamto už moc holky nechodí vid??

janinininka
31. bře 2010

aronek- to přejde, je to záhul na to břicho i jak malýho taháš, to není jen tak po porodu 😝

jinak já si vzpomínám, že jsme taky měly např.zelí a to taky není ideální, ale dalo se to, nám naštěstí nic nebylo, jako bolení bříška apod. ale nevzpomínám si že tam jsou večeře tak brzy teda, to bych ted padla hlady, já měla sušenky, ovoce s sebou, atd, ale takhle si asi přibalím i ledničku teda 😀

monaberuska1
31. bře 2010

janinka, já v porodnici nějak taky po císaři vůbec nejedla, pak ani skoro kloudně doma, jen trochu, pomalu sem se rozjídala 🙂 😉 ale trošku apson sme se přemluvila kvůli kojení aby se tvořilo dobře mlíko 🙂 🙂 😉

aronek janinka, má pravdu, je to záhul, ale přejde to 🙂 držím pěstičky 🙂 hlavně že jste doma už vid🙂 konečně svůj režim a všecko prostě :_) 🙂 😉

janinininka
31. bře 2010

holky co jste z brodu a okolí dejte tip na dovču s dětma chtěly bychom holky někam s dětma okolo brodu kde je to levný hezký a vaří tam díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru