Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
17. únor 2010

mono, nejlepší je vylézání z auta mírně do kopce 😀 to je fakt pohled pro bohy 😉

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, tak to teda jo,, takhle to máme zrovna u našci, mají to parkovani z kpce a manzel kdyby zajel rovne tak vylezam dolu ale on vzdy couve a to byl mazec a ted az budu kulata taky taky to bude zas 😀 😀 😀 a jak píšeš to je pohled pro bohy hihi 😀 😀 😀 😀 😀

aronek
18. únor 2010

tak já jdu dnes do porady, tak se třeba dozvím jak to vypadá 😀

monaberuska1
18. únor 2010

aronek, tak držím pěstičky 🙂 třeba tě rovnou odvezou do porodnice 😀 😀 takhle to měla moje mamka, 😀 😀 😀

mamina
18. únor 2010

Ahoj,holky.Já jsem zatím v Brodě nerodila,ale asi budu,jestli to dopadne.
Někdo tu psal,že se bojí,jestli s druhým porodem stihne dojet 50 km.Chci ji uklidnit.Na 100% stihne,pokud to nebude překotnej porod-a to by měla už u prvního a věděla to.A nejspíš by to stihla itak-50km není zase tak moc...
Já jsem s pátým jela do Vrchlabí,od nás 90km a stihla jsem to v pohodě. 🙂 Ony maminky se většinou právě bojí,že to nestihnou a jedou strašně brzo.A pak se divěj,že ještě kolik hodin se nic neděje... 😉

monaberuska1
18. únor 2010

mamina.-
ahojky teda já gratuluji k dětem 😉 🙂 panecku 6 na řadě, 🙂 🙂 😉 já jela přesně 😀 😀 vyvolávali mi ho takže já to měla přesně načasovaný 😀 😀 dali tabletku a za půl hodky kontrakce 😀 😀 já to mám do havl. brodu zhruba 25km nejak tak 😉
Jihlavu mám blíž ale tam bych nerodila...nebo takhle nechtěla byct... 🙂 😉

aronek
18. únor 2010

mono, tak poradna v pohodě, ještě nerodíme 😀
mamino, tolik dětí za sebou, to fakt obdivuji 😉

monaberuska1
18. únor 2010

aronek- tak moc gratuluji, aspon ke kontrole🙂a jak?,chstá se Honuíček na svět už??nebo ještě ne??? 🙂

mamina
18. únor 2010

Holky,jestli se chcete podívat,jak vypadal můj (zatím) poslední porod,bylo to na diskuzi Jaký bylporod,tuším stránka 45 nebo tak nějak. 😵 Kdyby to jen trochu šlo,jedu tam zase,je to úplně nejlepší porodnice v republice na přirozený porody,ale,Bohužel,nemaj tam novorozeneckou JIPku,takže tam tentokrát kvůli inzulínu na těhotenskou cukrovku nemůžu... ☹
A pak přichází na řadu Kadaň,ale tam platí to samí.
No a pak už jen Podolí a Brod.Bohu díky,že aspoň u Vás ta JIPka pro novorozence je,kdyby jako náhodou byla potřeba.Ale nepředpokládám to.S pomocí Boží,to nějak zvládnem.Musíme! 😀 (V Podolí je taky,ale Pražáci jsou prdlí-chtěj registrovat k porodu do 14+0 a to u nás ještě ani nedávaj průkazku.A přitom na termín rodí průměrně jen 5% maminek... 😝 )

monaberuska1
18. únor 2010

mamina kouknu, ale teda stim terminem souhlasim, mala taky nechtela ven takze na termin??to nebylo

aronek
18. únor 2010

mono, prý se otvírám přiměřeně, to tedy nevím co znamená, za čtrnáct dní mám jít do porodnice na kontrolu a ozvi, protože doktor má dovolenou, jinak bych šla zase k němu. Při odchodu mi ještě řek, že kdyby mi rupla voda, tak nemám čekat těch čtrnáct dní 😀 to by mně fakt nenapadlo 😀
mamino, vzhledem k tomu, že mé minulé těhotenství nedopadlo dobře a skončilo v 16tt, tak bych byla registrovaná zbytečně, fakt to chtějí moc brzo 😠

mamina
18. únor 2010

Zatím pa,musím vařit večeři... 😉

monaberuska1
18. únor 2010

aronek, no tak to by me dostal asi pan doktor 😀 😀 kdyby mi rekl to co tobe hihi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobry, tak to ale taky nevim co to znamena jako,,primerene 😀 tak asi ze muze to byt driv nez za 14 dni asi bych tot ak chapala 🙂 😉
jejda to je mi líto ☹ copak se stalo v tom 16tt?????

aronek
18. únor 2010

mono, malé přestalo bít srdíčko, takže jsem byla na revizi 😢 Nějak jsem to špatně nesla, protože jsme ji počali když umřela babička, tak jsem to brala, že jako čekám holčičku po babičce a pak najednou nebyla ani malá 😖

monaberuska1
18. únor 2010

aronek. teda to mě moc mrzí ☹ to je docela dlouho že??pozde, kdyz to má prijit at to je radeji v zacatku vid ☹ a ne takto pozde .-( to me opravdu moc mrzi ☹ ale tak ted honzicek ti vse vynahradi 😉 a ta revize boli???

aronek
18. únor 2010

mono, revize nebolí, je to v celkové narkóze, pak máš klasické šestinedělí 😒 Bohužel to srdíčko se může stát kdykoliv. Většinou je to do 12tt ale jedné holčině to teď řekli ve 21tt na velkém UTZ a ta už musela jít na vyvolávaný porod 😖

monaberuska1
18. únor 2010

aronek, jojo vím, kámošce se to stalo je to asi 2 měsíce, do ted je ztooh spatna ☹ 😔 bylo to totiž ve 32 tt 😢 ☹ takže to musi byt hrozny, ☹ 😔 já mám manžela má nedomykavost chlopně, a něco zůženého ted presne nevim co...a měla sem strach u malé, ate dtaky mam trosku, 9.3 jedeme do brna na ten screening, tak snad to bude dobrý 🙂 a pak jdeme ve 20tt jetě na srdíčo...a to jako musí ten porod vyvlat ato prožije aji ty kontrakce a tu bolest??nebo ja nejak slyšela ze se to vyvola,a ceka na posteli az to mrtvy mimi z ni vytece jakoby ☹ ☹

aronek
18. únor 2010

mono, je to normální porod včetně bolestí a všeho, vyvolávali jí ho dva dny, jen mimčo je menší, ale potom se ti normálně rozjede mléko a všechno 😠 prostě standartní porod bez šťastného konce ☹

monaberuska1
18. únor 2010

jezisi ☹ to je horzný, fůj me ztoho uplne mrazi ☹ ☹ ☹ ☹

aronek
18. únor 2010

mono, nemysli na to, musíš věřit, že tobě se to nestane 😉 Pravda je, že já se doteď bojím každé kontroly, ale to je špatnou zkušeností 😖

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, 😉 🙂 jojo já na to nemyslím, co má se stát stane se to..a věci se dějí z ěnjakého důvodu, ale s těma kontrolama to mám taky, protože jak se okolo dějí ttyo věci, tak člověk nad tím přemýšlí atak..a ☹ natož když ty máš takovouhle zkušenost vi´d ☹ ☹ 😔

aronek
19. únor 2010

mono, poprvé mně ani nenapadlo, že by se mohlo něco stát,teď se pořád sleduji 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, jojo, já se sledovala aji při prvním, ale ztoho důvodu kolem mě se dělo takových věcí ajá rikam to s emuze stat aji me, a ted pri druhym, t je stejne pac jeste vic to clovek vi co se muze stat a tak...ale snazim se byt v klidu proste jen vim ze je to proste zazrak odnosit aporodit zdarve miminko 🙂

aronek
19. únor 2010

mono, musíme ěřit, že to dobře dopadne 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronke, to sto pro, urcite semka musis napsat jak se honzík narodí, už s etěšám aji na fotečku honzíčka 🙂 😉

aronek
19. únor 2010

mono, určitě napíšu 😀 Dnes jsem objednávala Epi-no, nevím jestli to není pozdě, ale chci to zkusit a pak napíšu jaký byl porod a jestli to pomohlo 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, aha a co je to přesne ten epi-no, už sem to slyšela, ale k cemu je to dobry??? 😉

aronek
19. únor 2010

To je takový balónek, kterým vlastně masíruješ hráz a zkoušíš kolik vytlačíš. Nejsou pak takové poranění z porodu a jde to i bez nástřihu, tedy ve většině případů. Jen nevím jestli to stihnu natrénovat. Každopádně jsem se dobře domluvila, už jsem ho zaplatila a v pondělí by měl přijít 😉

monaberuska1
19. únor 2010

aronek, uz sem to nasla na netu..teda docela me to zaujalo, prosim cvic :-d a pak mi reknes vid?? 😀 😀 😀 byhc si ho taky poridila, je to docela drahy ale za toto to stoji pisnes ??? 🙂 😉 jesi pomohlo???

aronek
19. únor 2010

napíšu určitě 😀 já ho nekupuji nový a i tak stál 1550,-

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru