Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

janinininka
15. čer 2010

dobře díky! tak se zaregistruj na kolínsko a okolí je nás tam těhu víc!

aronek
16. čer 2010

mono, známá měla prvního císaře a holčičku potom normálně, takže to jde normálně 😉

p_avlina
18. čer 2010

Ahoj, taky se rozhoduji pro porodnici v HB, ale vypadá to na plánovaného císaře ...

Mono, ono asi záleží, proč jsi měla prvního císaře a jak odpovídají míry miminka k mírám tvé pánve apd. ... Ale to že je první císař nic neznamená, že musí být i po druhé.

p_avlina
18. čer 2010

Nevíte prosím,jak je to tam s prohlídkami porodnice + přednáška? Kolik se platí za nadstandart? díky

chaarleene
18. čer 2010

@p_avlina předporodní kurz stojí 200 Kč, prohlídka porodnice je tuším zdarma, otec u porodu (s kurzem) 500, otec u porodu (bez kurzu) 1000, nadstandard asi 400 nebo 500 za den (nejsem si jistá) 😉

p_avlina
20. čer 2010

hm, tak to je docela dost ☹

chaarleene
20. čer 2010

@p_avlina tak je pravda, že to není málo, ovšem na druhou stranu moje kámoška v Praze platila za nadstandard asi 2000 za den, takže zas tak moc to taky není 😀 ale i normální pokoje tam jsou fajn - po 2 a vždycky pro 2 pokoje je společná sociálka 🙂

p_avlina
20. čer 2010

Já prvně rodila v Pelhřimově, tak jsem myslela, že by ty ceny mohly být podobné ... Ale když bych tam byla týden, tak by mě to vyšlo dráž jak dovolená 😀

chaarleene
20. čer 2010

@p_avlina taková malá dovolená s dárečkem, jo? 😀

p_avlina
20. čer 2010

😀 tak nějak ... Se ještě juknu na ty jejich stránky a pak uvidím na té prohlídce a rozhodnu se 🙂

foogy
23. čer 2010

Holky, víte to, že brodský primář Antonín se dostal do PS? Jsem zvědavá, kdo bude místo něho primářem.

chaarleene
23. čer 2010

@foogy jo, to vím, jsem si říkala, že je škoda, že se tam dostal - tam bude jen řadový poslanec, zatímco jako primář mohl pro lidi fakt něco udělat 😅

monaberuska1
19. črc 2010

ahojky holky🙂
jak se máteM??
zatím vypadám pořád na normální prod taks em moc ráda .-) a jaks e máte vy??

aronek
6. srp 2010

@monaberuska1 ahojky, kokám, jak se ti to pěkně krátí 😀 Držím palečky 😉 Já se od září vracím na částečný úvazek do práce, tak jsem zvědavá jak budem zvládat, ale malý je hhodňoučký a přítel je bez práce, tak to snad půjde, v záloze máme babičky 😉

janinininka
6. srp 2010

aronek- to jsi dobrá teda!

mona- tobě se to taky krátí že?

já se pořád rozhoduju mezi kolínem a brodem, tady mám dobrý zkušenosti lae zase pro malou by byl lepší kolín že by mě měla blízko i já jí a kdokoliv mi jí přivede, ale jak můžu srovnávat je to v háji, v hb je to prostě lepší 😝 tak si vyberte..

anetka1701
6. srp 2010

@janinininka: já hodně přemejšlela mezi Havl.Brodem a Kolínem - a pak jsem slyšela na Kolín tak špatný reference, že tam nejdu...

Začínám chytat nerva z porodu (brzo, já vím, mám na to ještě času dost...) hlavně kvůli tomu, že jsem v Praze prošvihla registraci (záměrně), takže už musím mimo Prahu... Původně HB bylo nejjistější, ale pořád se bojím :o( Někde jsem četla, že nechtěj dávat epidurál - a to mě strašně vyděsilo, neboť jsem histerka a bolest snášim děsně zle, tak jsem na něj docela spoléhala... Nemáte s tim někdo zkušenosti???

janinininka
6. srp 2010

já taky spoléhala na epidurál a když o něj opravdu zažádáš dají ti ho, neboj, taky se bojím a bála jsem se i u prvního mimča, měla jsem porodopis, tak jsou zvyklý s ním pracovat, nemůžu si to vynachválit ale záleží koho budeš mít, jakou bude mít náladu atd atd..v kolíně ted rodily mé kamarádky a jsou spokojené taky, záleží fakt na každý 😉 🙂 jeslti nemáš dítě už doma, tak si vyber podle sebe, co je ti víc sympatický, nebo zkus v ko i v hb dojít na prohlídku sálů, to taky pomůže 😵

anetka1701
6. srp 2010

@janinininka: já mám v HB lehkou protekci - ale fakt lehoučkou, tak to spíš směřuju tam... Bydlím na 56km dálnice D1, takže i do toho HB se mi v lednu pojede líp než po okreskách do Kolína... Ale jestli ti Epi v pohodě dali, tak to snad nebude tak horký... Já vim, že bez něj bych neporodila - už sem si zažila pár fakt škaredejch zdravotních situací a vím, jak reaguju - a nic moc :oD

janinininka
6. srp 2010

mě ho nedali, a rodila jsem v hb ne v kolíně aby nedošlo k nedorozumění, měla jsem to sice napsaný v porodním plánu, ale nedošlo na něj, prý jsem tlačila hezky a dobře to snášela, tak to bylo zbytečný, ale věř mi, že bolesti se bojím jako čert kříže a když to bude potřeba, řeknu si o něj ted 🙂 to si můžeš myslet že jsi kdoví jaká bábovka a pak tě to překvapí..a kde bydlíš? my to máme taky cca hodku z kolína.

anetka1701
6. srp 2010

@janinininka: já pochopila právě, žes rodila v HB a ne v Kolíně :o) A ty sis řekla, že ho chceš, ale oni ti ho nedali, nebo jsi ho vůbec nechtěla?? :o) A celkem výrazně pochybuju o tom, že mě příjemně překvapí to, že budu porod snášet dobře :oD

Bydlím ve Zruči nad Sázavou :o)

janinininka
7. srp 2010

já ho měla napsaný v porodním plánu ale nakonec na něj nedošlo a byla jsem pak na sebe i hrdá že jsem to zvládla bez epi..uvidíš sama, třeba to tak hrozný nebude! každej snáší bolest jinak, já jsem taky srab a šlo to..

monaberuska1
9. srp 2010

@aronek ahojínky 🙂 jojo krátí se to krátí 🙂 už začínám prát mimi věcičky a tak 🙂 😉 jejda to je mi líto...opravdu 😒 budu držet pěstičky aby se u vás situace co nejdřív vyřešila 🙂

aronek
9. srp 2010

@monaberuska1 mimo práce, začnu asi i studovat. Tak jsem psala vedoucí, že když toho na mně bude moc, tak jí budu chodit plakat na rameno 😀 Doufejme, že to zvládnu. Tobě držím palečky aby jsi měla malou brzo v pořádku u sebe. 😉

ajleenka
14. srp 2010

Ahoj holky, nebude vám vadit, když se k vám přidám? Začátkem listopadu nás to taky čeká. Sice bydlím v Kolíně, ale po přečtení několika referencí a vyslechnutí několika příběhů od kamarádek o zdejší porodnici, jsem se rozhodla porodit v HB. Akorát mě začínají všichni, hlavně tedy moje mamina, strašit, jak je to daleko a že to třeba nemusíme vůbec stinhout apod. Já si zase na druhou stranu říkám, že spousta mamin jezdí rodit klidně do Prahy a pohoda.

anetka1701
14. srp 2010

@ajleenka: co bych za to dala to mít tak rychle za sebou, že bych to nestihla do porodnice :oD :oD Já se bojim, že dojedeme velmi včas a ještě si tam pěkně krušný chvíle zažijeme... Nedivím se výběru - taky jsem se rozhodovala mezi Kolínem a Havl.Brodem, no a výběr byl jasnej :o) Pražský porodnice jsem zavrhla rovnou...

ajleenka
15. srp 2010

@anetka1701 Já si taky myslím, že to snad nějak zvládneme a stihneme. On je spíše průšvih v tom, že manžel bude pravděpodobně v práci, to ale záleží, kdy mě to chytne, a cesta domů mu bude ještě minimálně hodinu trvat. Další hodina je to do Brodu... A říkají, že když odteče plodovka nebo se krvácí, tak se má jet okamžitě a já bych zase bez manžela jet nechtěla. Ale tohle asi předem fakt nevymyslím, nějak to dopadne.
Já jsem taky Prahu zavrhla rovnou.

monaberuska1
15. srp 2010

@ajleenka teda tak to bych jela hend jak něco 🙂 budu tedy držet pěsti aby jste to stihly 🙂 mi to máme 18 km takže snad to stihnem, spíš kdy mě to chytne a rychle co s malou komu jí dát když bude babička v práci...hihi sama jsme zvědavá jak to bude teda 😀 😀

ajleenka
16. srp 2010

@monaberuska1 Jj, my čekáme naštěstí první, takže tohle řešit nemusím, ale i tak z toho mám obavu. Budu muset prdelce domluvit, aby se rozhodla vykouknout buď večer nebo o víkendu, aby byl už manžel doma. Tak snad to tak vyjde. Nouzové řešení je Kolín, kde jsem za 5 minut a po cestě je ještě Čáslav, kdyby se fakt nestíhalo. Snad to nebude nutné.
Ale mám právě taky jako anetka obavy z toho, že tam přijedeme moc brzy, právě z toho důvodu, že budeme muset vyjet fakt hodně brzy, jakmile se něco začne dík, a pak tam budu čekat a budou to třeba ještě zbytečně popohánět.
Já jsem právě teď četla o jedné těhulce, co jí ve 38tt bolelo břicho, tak šla na pohotovost a rovnou jí poslali do porodnice a tam na ní hned, že rodí a že jí jdou prasknout vodu apod. A ona, že chtěla rodit v jiné porodnici, takže jim utekla a šla do té své, kde jí vyšetřili a řekli, že rozhodně ještě nerodí. Do teď ještě neporodila, vše v pohodě. Takže asi tak. Ale myslím, že HB tenhle vyvolávací přístup nemá, ne?

monaberuska1
16. srp 2010

@ajleenka no teda já si ymslím že ne, HB musím říct za sebe já byla moc spokojená jak s profesionalitou doktorů tak s milým přístupem, a slýchávám toto všude, 🙂 takže podle mě nemusíš mít obavy ztohodle, 🙂 teda tak to naplánuj a pak řekni jede se rodit a pojedete kéž by tot ak šlo že?? 😀

ajleenka
18. srp 2010

@monaberuska1 No tak to by byla paráda, kdyby si o tom takhle mohl člověk rozhodnout. To, že člověk neví, kdy ho to čeká, je na tom snad to nejhorší. Snažím se ještě pracovat - mám poměrně nenáročnou práci, ale párkrát do měsíce musím cestovat. Tak to taky budu muset už pomalinku omezovat 🙂
Jsem ráda, že slyším na HB samou chválu, docela to člověka uklidňuje. Snad to všechno vyjde a budu vážně rodit tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru